[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamera Xblitz rejestracja dźwięku
27-09-2016, 23:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2016 10:59 przez jakubd.)
Post: #1
Kamera Xblitz rejestracja dźwięku
Witam, chciałbym zasięgnąć opinii ludzi z większym doświadczeniem odnośnie takiej kamery firmy Xblitz - [link nie działa]

Czy takie urządzenie jest w stanie bezproblemowo rejestrować nie tylko obraz, ale i dźwięk? Chodzi o sytaucję, w której pracodawca bez poinformowania pracownika że ten zostaje 'podsłuchiwany', wykorzystuje takie urządzenia nie tylko do kontrolowania wizji w miejscu pracy, ale także rejetracji dźwięków. Wydaje mi się że taka praktyka nie jest legalna, a znajoma właśnie przedstawiła mi taki problem i chciałem zasięgnąć opinii na temat tego urządzenia tu. Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 00:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2016 00:11 przez szopen.)
Post: #2
Kamera Xblitz rejestracja dźwięku
0. nie wiem co ten model może, a jedyna recenzja jaką znalazłem jest w niewiarygodnym źródle (KŚ)
1. nawet jeśli kamera ma możliwość zapisu dźwięku to nie znaczy, że ta możliwość musi być wykorzystywana
2. nielegalne jest rejestrowanie dźwięku i/lub obrazu wtedy, gdy pracownicy nie zostaną o tym wcześniej poinformowani

edit: instrukcja - wynika z niej, że mikrofon ma:
http://kgktrademultimediamotoryzacja.red...owania.pdf

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-09-2016, 10:56
Post: #3
Kamera Xblitz rejestracja dźwięku
Dzięki @szopen za informacje, a z tym pkt. 2 to mam tę świadomość, jednakże osoba została poinformowana tylko o rejestracji obrazu w miejscu pracy, a nie głosu (wręcz została zapewniona, że takie coś nie ma miejsca, a potem się okazało w kilku sytuacjach i telefonach od przełożonego po jakiś rozmowach, że przełożony pytal o kwestie poruszane w rozmowie pracownika z klientem kilka minut wcześniej, dlatego podejrzenie padło na właśnie wykorzystanie kamerki do nagrywania również audio, a ta praktyka z tego co potwierdziłeś nie jest legalna i uczciwa..)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2016, 11:01
Post: #4
Kamera Xblitz rejestracja dźwięku
Ja bym zajrzał do regulaminu pracy lub umowy o o pracę i tam musi być info.
Co do treści rozmów - ktoś mógł (klient) zrobić eskalację do szefostwa i zgłosić problem. Mógł też donieść pracownik siedzący obok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozdzielczość YT, a bitrate i jakość dźwięku. Ekonomista 25 11 691 10-04-2019 12:50
Ostatni post: morfik