[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
25-03-2012, 16:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2012 16:06 przez spag.)
Post: #1
jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
witam (jestem lama w tym temacie)
czy ktos moze polecic jakis tuner na usb do odbierania tv cyfrowej (freeview dvb-ktores ) i zeby bylo wejscie antenowe takie zwyczajne lub F (chce podłaczyc dekoder tvsat) gdyz pozbylem sie telewizorka a jednak czasem przydałoby sie popatrzec Patrzylem na jakies avermedia ale roznice cenowe sa spore miedzy modelami wiec licze na pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2012, 16:17
Post: #2
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
Ja osobiście mam (i sobie cenię za uniwersalność) NOT (Not-Only-TV) LV5TDLX (Zwany również DELUXE). Nie ma co prawda wielkiej czułości, ale jest zgodny prawie ze wszystkim, odbiera też sygnały TV analogowej, a do tego odbiera analogowy FM, a w Warszawie skorzystasz także z radia cyfrowego DAB+. a do tego jest tani.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2012, 16:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2012 16:37 przez spag.)
Post: #3
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
Wygląda ciekawie znalazlem cos takiego AVerMedia AVerTV DVB-T Volar X za smieszne pieniadze jakbys porownał do swojego?

Not-owy program do obsługi jest ponoć kiepski tak gosc na youtube recenzowal uzywasz tego czy jakiego innego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2012, 19:39
Post: #4
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
NOT nie ma programu do obsługi, korzysta ze standardu, jakim jest Totalmedia. Natomiast Aver, o ile kiedyś robił dobry sprzęt (na chipach BT848/878), to kupowało się bez bólu, to teraz po modelu Volar starym z DVB-T - to się boję, taki ro był syf od strony softu i sprzętu.
Pamiętaj, żeby upewnić się, że to co kupujesz ma DVB-T MPEG4 sprzętowo (jak ten NOT). Volary były co najmniej dwa - stary (ten co go mam) bez MPEG4, a potem jakiś nowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2012, 19:50
Post: #5
Odp: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
To chyba wezmę tego nota w razie czego będę cię dręczyła pytaniami Wink cena ok 75pln jest ok? Za NOTa?
Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2012, 20:10
Post: #6
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
Ten NOT
to nie taki knot Smile

Według mnie warto tego Nota, a cena 75 jest bardzo dobra (ja go kupowałem za 120).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2012, 17:38
Post: #7
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
NOT jest w porządku. Na pewno lepszy niż wszlekie Hamy Wink
Zawsze można użyć innego programu, który obsłuży kartę zgodną BDA.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2012, 15:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2012 15:53 przez spag.)
Post: #8
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
krucze kanaly cyfrowe mi wykrywa na osobnej antenie a sygnalu z dekodera (ARRIVA 100E) nie Sad ten dekoder ma jakies dziwne wyjscie (a moze to wejscie?) coaxial (chinch) rozbebeszylem kabel chinch zeby prowizorke zrobic w celu wykrycia syganlu ale nie pomaga , wtyk od czasu do czasu mruga na czerwono ale bardzo rzadko, chyba ze ja cos zle robie ale innej mozliwosci podlaczenia nie nie mam (z lnb out probowalem i to samo cyfrowe wykrywa ale sygnał typowy dla dekodera nie)
ma ktos pomysl? dekoder nie jest podlaczony teraz do talerza ale wcisnalem przycisk menu wiec powinien obraz menu sie pojawic na kompie tak sie domyslam,
chyba ze gniazdo w tym sluzy tylko do anteny Sad oj chyba ze to inny model kupilemten jest oznaczony LV52T dual DVB-T USB a NIE LV5TDLX no to sie sprzedawca walnął na droższy sprzęt (może nowsza wersja) ale i tak nic z tego bo najbardziej zależy mi na sygnale z dekodera
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2012, 18:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2012 18:32 przez szopen.)
Post: #9
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
zaraz, zaraz, bo nie kumam na tunerze dvb-t chcesz odbierać dvb-s?

oto obrazek tyłka arivy
[Obrazek: TunFergAriva100Ecz_20.jpg]
złącze "coaxial" to jest spdif wyjście dźwięku cyfrowego do połączenia np. z amplitunerem
pomódl się w intencji nie zjaranego spdifa

jeśli chcesz oglądać z dekodera przez tuner tv to musisz użyć złącza scart, zaraz zbadam, co ten twój tuner usb potrafi, to uzupełnię posta

dobra wiem już wszystko
http://www.notonlytv.net/p_lv52t.html
niestety - odpowiedź brzmi ZAPOMNIJ, to jest wprawdzie podwójny tuner, ale "dvb-t only"

ten byłby pod względem sprzętowym OK w sensie możliwości połączenia z tunerem dvb-s przez scart i przejściówkę scart->3x rca
(ale nie wiem jak z oprogramowaniem)
http://www.notonlytv.net/p_lv5hd.html

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2012, 18:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2012 19:00 przez spag.)
Post: #10
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
raczej sadzilem ze ten wtyk bedzie dzialal jako przejsciowka ktora otrzyma sygnal i netbook bedzie jako wlasciwie monitor , moze jeszcze raz od tego tylka chce wpiac kabel do kompa zeby ogladac na kompie tv sat
na zwyklej cyfrowej mi nie zalezy

arriva-->PC tylko jaki wtyk usb (hdmi tylko mam out w kompie) dokupić między arriva a PC

chyba najlepszy to bedzie jakis grabber obrazu i dzwieku ale z tego co patrzylem to sa z gniazdkami typu chinch i s-video a jak widac na tylku arrivy ani s-video ani 3 chinchy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2012, 18:54
Post: #11
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
Tego urządzenia (tanio) do komputera nie podłączysz. Możesz albo użyć karty... telewizyjnej Smile i podać jej sygnał przez Euro-złącze/SCART (sygnał i obraz będzie niskiej jakości), albo kupić grabber HDMI (koszt około 1000 PLN) i wtedy będziesz mógł podłączyć bezpośrednio wyjście HDMI do wejścia HDMI grabbera.
Obie opcje bezsensowne.
A ten coax to faktycznie jest cyfrowe wyjście dźwięku w standardzie SPDIF - masz to w instrukcji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2012, 19:20
Post: #12
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
(28-03-2012 18:45)spag napisał(a):  [...]ale z tego co patrzylem to sa z gniazdkami typu chinch [...] a jak widac na tylku arrivy ani [...] ani 3 chinchy

i po to używa się przejsciówki z euro (scart) na 3x rca (cinch)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2012, 19:27
Post: #13
Odp: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
Kurna człowiek jest czasem ślepy, chyba tak zrobię tylko na co zwracać uwagę przy grabberze bo wszystkie wyglądają tak samo

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2012, 20:13
Post: #14
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
Szopen: o ile ta arriva ma wyjście composite na SCART - bo obowiązku nie ma Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2012, 22:21
Post: #15
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
Jak jest z tymi cinchami w niektorych sa 3 w niektorych 2 + czasem s-video,
ktory najlepiej komplet kupic
3x cinch +s-video czy wystarczy
3x cinch bo s-video jest chyba zamienne z tymi cinchami przynajmniej 1 x video (bo chyba 2x audio jest lewy i prawy kanał)? sorki za lamerskie pytania, ale zależy mi żeby kupić właściwy zestaw niż bawić się w kupowanie i kombinowanie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2012, 00:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2012 00:29 przez szopen.)
Post: #16
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
@jakubd
scart faktycznie jest słabo znormalizowany, ale wyjście composite jest akurat obowiązkowe - jest to minimum zgodności z normą i musi być, opcjonalne są: s-video@scart i component@scart (w tym wypadku jednokierunkowe, s-video chyba też, ale nie pamiętam, a nie jest to tu na tyle istotne, by grzebać w dokumentacji)

swoja drogą scart to wynalazek na francuski rynek (stworzony w kooperacji Philipsa z ówczesnym Thomson'em, a jakoś inne standarty były tworzone przy współudziale przynajmniej kilku, jeśli nie kilkunastu liczących się na światowych rynkach firm) inny niż wszystkie, zupełnie nie pojmuję z jakiej racji się przyjął w całej Europie

@spaq
musisz sprawdzić jakie ten tuner ma opcje konfiguracji wyjścia scart
tryb composite (cvbs) jest na 100%
bardzo prawdopodobny jest tryb RGB lub YUV (component)
tryb s-video jest raczej niszowy
to było o wyjściach

teraz o wejściach
powszechny jest composite
często się trafia s-video (dla kompatybilności z późnymi stardartami analogowej tv, a przede wszystkim amatorskimi kamerami również cyfrowymi sd) - uwaga jeśli sprzęt ma wejścia s-video + 2x cinch (biały i czerwony) to może nie obsługiwać composite
component to naprawdę rarytas (5 wejść rca - 3 dla wizji i 2 audio)
wejścia RGB trafiają sie w zasadzie tylko w niektórych rzadkich (i juz nieprodukowanych) monitorach i zazwyczaj są zgodne z VGA lub NTSC

podsumowując - tylko composite video jest w miarę powszechnie obsługiwane
3x cinch (rca) - zółty, biały i czerwony to minimum, reszta to opcje
ale tu uwaga - czasem wymagane jest wyłączenie trybu hd w tunerze, aby normalnie działało wyjście analogowe (przełączenie z 1080i na 576i) nie wiem jak jest w tym Fergusonie, ale biorąc pod uwagę, że to tuner z dolnej półki, to pewnie tak jest

i na koniec- bo już się pogubiłem czy ekranem ma być netbook czy pełnowymiarowy blaszak - jeśli to drugie, to monitor z wejściem hdmi + splitter hdmi załatwia sprawe "za grosze" (o ile masz taki monitor)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2012, 11:55
Post: #17
Odp: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
ekranem ma być netbook, czekam teraz na kabelki i wtyczki i będę się bawił Smile

Wysłane z mojego Kindle Fire za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2012, 20:40
Post: #18
RE: jaki tuner do lapka z wejsciem coaxial
(28-03-2012 18:45)spag napisał(a):  raczej sadzilem ze ten wtyk bedzie dzialal jako przejsciowka ktora otrzyma sygnal i netbook bedzie jako wlasciwie monitor , moze jeszcze raz od tego tylka chce wpiac kabel do kompa zeby ogladac na kompie tv sat
na zwyklej cyfrowej mi nie zalezy

arriva-->PC tylko jaki wtyk usb (hdmi tylko mam out w kompie) dokupić między arriva a PC

chyba najlepszy to bedzie jakis grabber obrazu i dzwieku ale z tego co patrzylem to sa z gniazdkami typu chinch i s-video a jak widac na tylku arrivy ani s-video ani 3 chinchy

Lepiej napisz jakie dokładnie masz wejścia video w tym netbooku to okresli się jaki kabelek.
Po scarcie Ariva ma i RGB i composite.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hyundai DVB4H 331 PVR tuner dvb-t (STB)aktualizacja oprogramowania szopen 2 4 158 08-05-2022 21:43
Ostatni post: szopen
  wybór telewizora / jaki telewizor ? raven.michal17 11 14 141 28-06-2014 10:29
Ostatni post: grzech1991
  Jaki tuner usb DVB-T do laptopa na Linuksa? mistrz1 5 9 059 11-05-2014 19:58
Ostatni post: nyper
  Jaki set top box do xbmc? spag 0 5 364 22-09-2013 15:20
Ostatni post: spag