[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki router stacjonarny do Play LTE
09-10-2014, 11:26
Post: #21
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Ja osobiście nie mam pewności (warto zajrzeć na eko.one.pl do Cezarego), czy E3372 ma wsparcie w OpenWRT. Kilka modemów mu podrzucałem, ale tego sam jeszcze na żywo nie widziałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2014, 16:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2014 17:17 przez szopen.)
Post: #22
Jaki router stacjonarny do Play LTE
E3272 i E3276 chodżą pod Gargoyle od Cezarego, jak się sprawy mają dla E3372 nie wiem, chętnych na testy zapraszam na spotkanie osobiste (w najbliższym czasie możliwe miasta to Wrocław i Kalisz, przy czym Kalisz wymaga zgłoszenia się już dziś, bo normalnie nie wożę ze sobą routera stacjonarnego ani paru innych rzeczy, które mogą się przydać)

niestety ze względu na totalny brak zasięgu w miejscu gdzie mieszkam w tej chwili mogę po prostu zabrać ze sobą router (TL-WDR3500 + gargoyle by obsy)

PS modemy pochodzące od różnych operatorów mogą się zachowywać całkiem inaczej E3372 to o ile się nie mylę HiLink (przynajmniej wersja Plus/CP), więc stawiam na to, że jest obsługiwany (przynajmniej w trybie HiLink)
mrrowek skoro masz już ten modem to może napiszesz ze 3 słowa o nim (choćby czy wersja Play to też HiLink)

PPS tak jak pisałem wyżej sprzęt ma znaczenie drugorzędne - jeśli openwrt czy gargoyle ma wsparcie dla danego modelu modemu, to będzie on działał na "każdym" routerze z usb na którym zainstalujemy to alternatywne oprogramowanie (oczywiście musi się dać zainstalować Big Grin), jeśli natomiast tego wsparcia nie ma to na żadnym (przynajmniej do czasu aż się wsparcie nie pojawi)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2014, 17:04
Post: #23
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Wspomniałem o zgodności routera z OpenWRT, bo chyba wspomniany DIR-825 do dziś tego nie ma. Znowu zgodność z modemami - warto przynajmniej jakkolwiek to przetestować. Kolega Cezary bardzo jest tutaj pomocny i dodaje obsługę dostarczonych modemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2014, 20:10
Post: #24
Jaki router stacjonarny do Play LTE
uzupełnienie - wystarczyło zajrzeć na forum u Cezarego (przypuszczalnie chodzi o modem z CP/Plusa)
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pi...34#p116834

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2014, 20:34
Post: #25
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Przy założeniu, że modem E3372 jest HiLink. Cholera wie, czy któryś z operatorów nie zaoferuje tradycyjnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2014, 21:34
Post: #26
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
Witam po krótkiej przerwie, zabiegany byłem, ale teraz chcę podzielić się wrażeniami z moich początków użytkowania LTE Smile

Kupiłem TP-Link TL-WDR4300 router przypadł mi do gustu, ma odpowiedni zasięg WiFi, no i sporo bajerów, na razie kupiony na wyrost bo nie mam nic z WiFi 5GHz.

Oryginalny soft był nie dłużej jak minutę od uruchomienia Smile wgranie Gargoyle oraz uruchomienie modemu i konfiguracja zajęło podejrzewam około 5 min łącznie. Rano osiągnąłem następujące wyniki
[Obrazek: 3821547853.png]
w ciągu dnia nabyłem przedłużacz z podstawką do modemu żeby nim swobodnie manipulować i otrzymałem
[Obrazek: 3822889789.png]

i obecnie mam takie parametry: Siła sygnału 3G/LTE:83% (-61dBm, CSQ: 26)

Więc całą operację uważam za bardzo udaną, bo za 50 zł mam Internet do 18.01.2015 chyba że Play wcześniej skończy swoją promocje z "darmowym" LTE

Jestem bardzo ciekaw jaki wzrost parametrów może dać antena zewnętrzna, na pewno podniesie upload, na którym mi nie za bardzo zależy, ale ciekawe jak może wpłynąć na download. Jeżeli macie jakieś sugestię to będę wdzięczny.

Czy da się uruchomić obsługę smsów w Gargoyle bo tego mi trochę brakuje, o kodach USSD to już raczej nie marzę Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2014, 01:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2014 01:36 przez szopen.)
Post: #27
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
(10-10-2014 21:34)maxikaz napisał(a):  [...]Jestem bardzo ciekaw jaki wzrost parametrów może dać antena zewnętrzna, na pewno podniesie upload, na którym mi nie za bardzo zależy, ale ciekawe jak może wpłynąć na download. Jeżeli macie jakieś sugestię to będę wdzięczny.

Czy da się uruchomić obsługę smsów w Gargoyle bo tego mi trochę brakuje, o kodach USSD to już raczej nie marzę Wink

1) sugestia Big Grin
zainstaluj plugin 3Ginfo czy jakkolwiek się on nazywa (chyba plugin-gargoyle-3ginfo ale w UI nazwa może być nieco inna) abyś miał podgląd na siłę sygnału GSM (chociaż chyba i bez tego teraz widać sam poziom sygnału)
będziesz miał dodatkowy wpis w grupie "status"
zazwyczaj jeśli modem pracuje na porcie ttyusb0 to odczyt poziomu jest na porcie ttyusb2 ale to zależy tak naprawdę od modelu modemu (i jego zaawansowanej konfiguracji)

2) obsługa SMS jest banalna - również załatwia to plugin, tym razem smsbox, również instalowany z GUI i dostępny w GUI (tym razem w grupie menu "system" jeśli mnie pamięć nie myli)
plugin-gargoyle-smsbox
aha jeśli mnie pamięć nie myli z tym pluginem kiedyś była lekka "zdrada" (być może związana z 3Ginfo? lub z przenoszeniem ustawień z poprzedniej wersji? nie doszedłem do przyczyny) otóż nie chciał się instalować z GUI, trzeba było z konsoli z wymuszeniem nadpisania plików

3) USSD też się da zrobić chociaż już nie po najniższej linii oporu
http://eko.one.pl/?p=openwrt-ussd
(choć być może istnieje jakieś bardziej nowoczesne rozwiązanie, ale od dość dawna nie używam routera z modemem GSM i całe szczęście, że mam dostęp po kablu, bo mieszkam teraz w czarnej dziurze GSM)

wszystko co opisałem powyżej działa pod warunkiem, że masz modem obsługiwany jak zwykły modem (i nie dotyczy to oczywiście hilinków, - w hilinkah wszystko musisz ogarnąć w UI modemu oczywiście o ile są dostępne dane funkcje)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2014, 15:58
Post: #28
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Właśnie, ciekawe. Jak ktoś zaaktywuje 31.12 to będzie miał do 30.01?

Ja już tak ciągnę, ale z RBM - play drogo wychodzi. Później multimedia - 60zł za neta i TV.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2014, 12:37
Post: #29
Jaki router stacjonarny do Play LTE
prosze o podpowiedź
mam mozliwość wymiany TL-WDR3600 na Airlive N450R czy warto? musze szybko podjąć decyzję czy jest alternatyne oprogramowanie do tego Airlive? modem do tego to 3372 HiLink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2014, 16:08
Post: #30
Jaki router stacjonarny do Play LTE
jeśli się nastawiasz na alternatywny soft, to nie wymieniaj, bo wróżę z fusów, że może się nigdy nie pojawić żadna alternatywa, ponadto TL-WDR3600 wygrywa z nim prawie każdym parametrem (za wyjątkiem nieco szybszego wifi ale tylko w zakresie 5GHz)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2014, 14:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2014 14:13 przez Arathefu.)
Post: #31
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
To podepnę sie pod temat:
Mam Huawei E398 i trochę niewygodnie udostępniam z niego Playa (LTE) przez komputer.
Chcę go połączyć z Huawei D105. Taki zestaw będzie działał? Będzie w miarę wydajny?

I przy okazji - jakie opcje ma ten D105? Tylko takie minimum do uruchomienia neta, czy jest jakiś QoS, statystyki i inne bajery?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2014, 15:12
Post: #32
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Będzie (po zmianie firmware na specjalny), ale tak sobie. I nie wiem, czy uda ci się zmienić APN, jeżeli wrzucisz firmware z CP:
http://jdtech.pl/2011/09/kupujesz-lte-pr...-d105.html

Generalnie D105 ledwo daje sobie radę z 3G, a co dopiero z LTE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Arathefu (2014-10-27)
27-10-2014, 15:25
Post: #33
Jaki router stacjonarny do Play LTE
To tłumaczy czemu taki tani. A ile minimum musiałbym dać za router, który da sobie radę z modemem LTE? Co prawda teraz prędkości są niskie, ale chciałbym urządzenie które wystarczy na lata.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2014, 15:44
Post: #34
Jaki router stacjonarny do Play LTE
MR3420 z OpenWRT + MF823 dają radę.
MR3420 z E398 - testów prędkości nie robiłem, ale potrzebny być może aktywny koncentrator USB.
Dobre routery na przyszłość z zapasem (i obsługą przyszłych modemów też) robi Dovado, ale taki Dovado Pro to koszt ponad 400 PLN.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 12:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 12:42 przez Arathefu.)
Post: #35
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Ten MR3420 występuje w dwóch wersjach - taki klocek jak stare TP-Linki i taki bardziej wypasiony. Gdzieś czytałem, że 4G obsługuje tylko V2.
One się czymś różnią, czy to po prostu stara i nowa wersja?
I czy instalacja OpenWRT jest potrzebna, czy da radę bez tego? Ew. jaka będzie różnica?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 12:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 15:05 przez jakubd.)
Post: #36
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Wersja V1 jest od prawie 1,5 roku niedostępna w handlu - można zdobyć tylko używki. V2 to aktualnie oferowana wersja, właśnie wprowadzana jest na rynek najnowsza wersja w 100% po polsku.

Po zmianie firmware na OpenWRT zarówno V1 jak i V2 działają tak samo niezawodnie z LTE, choć V2 jest o około 30% szybszy, jeżeli chodzi o procesor główny, do tego doszło kilak zmian w środku, które wymagają użycia oddzielnych firmware.

W kwestii OpenWRT - wiele rzeczy tam działa lepiej, a czasem w ogóle niektóre modemy są obsługiwane tylko przez OpenWRT. Ale jeżeli działa fabryka jak trzeba, konieczności zmiany nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 20:40
Post: #37
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Dziś natknąłem się jeszcze na Asusa N10U. Nada się?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 21:33
Post: #38
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Wyjaśnij do czego ma się nadawać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 21:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2014 21:52 przez Arathefu.)
Post: #39
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Myślałem, że to oczywiste - Czy jeśli podłączę go do Huawei E398 to uzyskam dobrą prędkość połączenia? Powiedzmy, 30 Mbps DL i 10 UL?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 22:24
Post: #40
Jaki router stacjonarny do Play LTE
http://www.asus.com/event/networks_3G4G_support/
Tu prędkości nie podają... trzeba pytać ludzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 258 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 272 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 082 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 925 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 632 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991