[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
30-12-2014, 17:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2014 20:52 przez Krist.)
Post: #1
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
Witam

Planuje podpisanie umowy z Play na taryfę FORMUŁA 4G LTE UNLIMITED na zawsze Tylko SIM. Modem kupuje we własnym zakresie odległość od nadajnika to około 730 metrów po drodze brak większych zabudowań czy też drzew. W perspektywie niedługiego czasu połączony będzie z routerem najprawdopodobniej TP-Link MR3420 v2.2 i anteną zewnętrzną Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO.

Do wyboru mam dwa modemy(no w zasadzie trzy) Huawei E3372 wersję z Hi Link lub bez oraz ZTE MF823.

Który modem i ewentualnie jaką jego wersje byście polecili i dlaczego oraz czy wybrana przeze mnie antena się sprawdzi ?
Mile widziane spostrzeżenia od osób, które ewentualnie już takowy sprzęt posiadają.

ps. Tak wiem potrzebuje do zestawu jeszcze przejściówki do anteny (ale to wyniknie po wyborze modemu).
ps.2. Przeczytałem większość artykułów na forum i nie potrafię dokonać sensownego wyboru ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2014, 18:30
Post: #2
Jaki Modem wybra Huawei czy ZTE
Przy takiej odległości prawdopodobnie antena o tak dużym zysku będzie za mocna i może zatykać nadajnik bądź odbiornik zbyt wysokim poziomem sygnału. Czyli pierw radziłbym test bez anteny i odczyt parametrów połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi penknife za tę wiadomość:
Krist (2014-12-30)
30-12-2014, 19:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2014 20:48 przez Krist.)
Post: #3
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
W takim razie może jakaś propozycja odnośnie słabszej Anteny? Antena zewnętrzna będzie mi na 100 % niezbędna ,ponieważ mój dom jest budowany w tak zwanym starym budownictwie i ściany są słownie odlewane, a nie murowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2014, 22:17
Post: #4
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
to chyba w "nowym budownictwie", bo kiedyś właśnie murowano a nie wylewano beton

a co do anten - po prostu kup je dopiero gdy będą potrzebne, a na razie skup się na samym modemie + ewentualnie przedłużaczu usb (warto mieć typu Y czyli z 2 wtyczkami i 1 gniazdem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2014, 22:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2014 22:38 przez Krist.)
Post: #5
RE: Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
(30-12-2014 22:17)szopen napisał(a):  to chyba w "nowym budownictwie", bo kiedyś właśnie murowano a nie wylewano beton

a co do anten - po prostu kup je dopiero gdy będą potrzebne, a na razie skup się na samym modemie + ewentualnie przedłużaczu usb (warto mieć typu Y czyli z 2 wtyczkami i 1 gniazdem)

W starym w nowym nikt przy zdrowych zmysłach nie odlewa ścian ze Szlaki i Betonu oraz nie robi ścian działowych grubych na 50 cm. To prawie jak bunkier.
Ok, ale meritum pytania było jednak, który z tych 3 modemów wybrać? I sprawa utknęła xD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2014, 00:00
Post: #6
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
ja bym wybrał E3372 w wersji klasycznej (serial/dialup) ze względu na większe mozliwości diagnostyczne modemu takiego typu (szczególnie w sytuacji gdy planujesz walkę z antenami)

jakkolwiek możliwe, że ze względu na współpracę z routerem lepiej będzie wybrać hilinka

być może będziesz używał alternatywnego softu w routerze? przy okazji - jeśli tak, to TL-MR3420v2 nie jest optymalnym wyborem
https://www.google.pl/search?q=E3372++openwrt

PS wspomniany ZTE MF823 ma za to ciekawe możliwości jeśli chodzi o głębokie grzebanie wewnątrz jego systemu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Krist (2014-12-31)
31-12-2014, 00:54
Post: #7
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
E3372 to dobry wybór, jak chcesz Play, to najlepiej kupić taki pochodzący z Play ze względu na możliwe optymalizacje firmware modemu pod kątem własnej sieci LTE.
Modem ten chyba rzadko występuje w wersji innej, niż HiLink.
Jeżeli uzyskiwane prędkości będą znacząco większe, niż 20 Mbit/s w twojej lokalizacji (popieram kupowanie anteny dopiero, gdy będzie taka konieczność) to faktycznie MR3420v2 może ograniczać wydajność i lepiej kupić coś wydajniejszego.
MF823 jest fajny do kombinowania, ale trudno kupić teraz nowe, są dość drogie i nie mają wsparcia polskich serwisów, więc E3372 z Play będzie bezpieczny.

Przy okazji rozwija się już akcja z modyfikacjami E3372 i możliwością przełączania HiLink<>tradycyjny, więc to faktycznie jest coraz ciekawszy sprzęt, niedługo z resztą w ofercie sklepu jdtech.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Krist (2014-12-31)
31-12-2014, 01:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2014 01:18 przez Krist.)
Post: #8
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
Na alternatywny soft nie planuję się przesiadać nie mam takiej potrzeby.

W kwestii routera wspomniałem Tp-Linka MR3420 V2 , ponieważ z tego co widziałem na różnych forach sporo osób go używa i opinie odniosłem wrażenie, że są pozytywne. Jeżeli macie jakieś inne propozycje w kwestii router to jestem na nie otwarty.

W kwestii modemu:
Cóż w takim razie wezmę wersję Hi-link, w sumie bez Hi-Link widziałem tylko jeden modem na alledrogo, a i tak nie miałem pewności w kwestii wersji.

W kwestii wspomnianej przedłużki do USB posiadam już coś takiego choć nie wiem/nie pamiętam jaka to wersja USB przedłużka ma ze 3 lata więc może być to 2.0. A jeszcze takie ostatnie pytanie, ponieważ widziałem, że niektórzy pisali, iż routery nie dają rady bez HUB'a z dodatkowym zasilaniem. Szopen Pisząc przedłużka miałeś więc na myśli HUB aktywny czy po prostu przedłużacz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 12:51
Post: #9
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
Wszystkie współczesne kabe USB to 2.0, więc tutaj to bez znaczenia, póki kabel jest w miarę dobrej jakości.

I wszyscy tutaj z ekipy staramy się być precyzyjni - przedłużacz USB i aktywny koncentrator USB to zupełnie inne urządzenia i rozwiązują nieco inne problemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 14:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2015 01:56 przez szopen.)
Post: #10
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
przy modemie nie hilink to i D-Linka używaja 116

jak do hilinka to TP-Linki 3600, 4300 lub Netgear WNDR3700 bez aktywnego huba styknie bo z tego co ludzie pisza ma dobre zasilanie USB
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2015, 02:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2015 02:40 przez szopen.)
Post: #11
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
Krist napisał(a):Szopen Pisząc przedłużka miałeś więc na myśli HUB aktywny czy po prostu przedłużacz?
miałem na myśli przedłużacz z 2 wtykami usb - taki którym można sobie pomóc w razie problemów z zasilaniem, a przy użyciu wyłącznie wtyczki o pełnej funkcjonalności usb i tak działa jako zwykły przedłużacz (druga wtyczka służy wyłącznie do poboru zasilania z innego portu usb) obrazek wrzucam jako załącznik


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Krist (2015-01-02)
02-01-2015, 14:22
Post: #12
Odp: Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
Ja go nazywam kablem Y USB 2wtyki 1gniazdo. Mam gdzieś taki na 3wtyki Big Grin 2xUSB i 1xminiUSB od Huaweia E220

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2015, 16:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2015 18:39 przez szopen.)
Post: #13
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
tak faktycznie do niektórych modemów taki kabel bywał dołączony fabrycznie (co miało i wciąż ma uzasadnienie - modemy od dawien dawna swoim maksymalnym poborem prądu przekraczają specyfikację USB dość znacznie)

o ile mnie pamięć nie myli jeden z tych, które posiadam był dołączony do K3805... jakkolwiek zdecydowanie odradzam wybór akurat tego modelu modemu

w sprzedaży są również dostępne kabelki typu Y bez funkcji przedłużacza - tylko do podebrania zasilania z drugiego portu USB
http://allegro.pl/listing/listing.php?de...lock+65306

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2015, 16:56
Post: #14
Odp: Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
Tak k3805z standardowo zawierał ten kabel, chyba zte lub Vodafone przewidywali rozne cuda z tym modemem skoro sie na to decydowali.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-01-2015, 02:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2015 02:14 przez Krist.)
Post: #15
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
Czyli jednak opcja z aktywnym Hubem będzie lepsza. HUB posiada na wyjściu porty przeznaczone typowo na ładowanie bądź zasilanie urządzeń o wzmożonym poborze mocy. Będzie to lepsze rozwiązanie niż obciążanie dwóch portów.

Temat do zamknięcia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-01-2015, 02:35
Post: #16
Jaki Modem wybrać Huawei czy ZTE
zwyczajowo nie zamykamy tematów bez mocno uzasadnionego powodu
Ty wprawdzie otrzymałeś już odpowiedzi na swoje pytania,
ale być może trafi ktoś z bardzo podobnymi pytaniami nie będzie musiał tworzyć nowego lecz tu się podepnie

z punktu widzenia moderacji zwykle jest o wiele łatwiej podzielić 1 wątek na 2, niż sensownie połączyć 2 w 1
to pierwsze jest możliwe o ile zareaguje się możliwie szybko a ilość poruszanych tematów nie rośnie lawinowo
to drugie przeważnie nie jest możliwe wcale, szczególnie jeśli równolegle toczy się kilka dyskusji na ten sam temat

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modem ZTE MF286 czy potrzebne zewnętrzne anteny bogdanzieba 4 3 047 09-03-2021 13:02
Ostatni post: jakubd
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 653 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 884 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 545 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 8 007 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd