[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki mobilny router wifi do aero2
17-11-2012, 11:54
Post: #1
Jaki mobilny router wifi do aero2
Witam
ponieważ przypadkiem trafiłem na Waszą stronkę bardzo zaciekawiła mnie idea bezpłatnego dostępu do internetu. Wiem, że Skawina powinna mieć zasięg. Co prawda mam stałe (jak na razie bezawaryjne) łącze do internetu. Ale czasem przydałby się dostęp jak się gdzieś wyjedzie. Wysłałem więc wniosek zgodnie z wiadomą procedurą (poleconym za potwierdzeniem odbioru) i czekam...
W między czasie zainteresowałem się modemami i szczególnie moją uwagę zwrócił ZTE MF60, który tak na prawdę jest routerem wi-fi. Niestety nie ma go już w ofercie sklepu JDtech.pl, a ja nie ukrywam właśnie takiego urządzenia poszukuję. Szczególnie interesuje mnie wygoda stosowania, bezobsługowe auto wznawianie połączenia i sprawdzona współpraca z nowymi kartami aero2. Czy szanowni forumowicze mogą coś polecić?
pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 12:21
Post: #2
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Skawina ma zasięg - sprawdziłem osobiście i przez kilka osób pochodzących z tej okolicy.

MF60 sprawdza się nieźle jako urządzenie mobilne, ale tylko jako takie. Niestety to dość nisko budżetowy sprzęt, choć funkcjonalność ma niezłą. Trzeba uważać na wiele wersji, w tym również niezgodne z Aero2 i mają "problemy" z roamingiem (po włączeniu zasilania proszą o zgodę na połączenie - przez WWW i tylko tam).

Ja myślę nad wprowadzeniem do oferty Huawei E5331...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 12:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2012 13:00 przez Markus.)
Post: #3
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
No właśnie mi chodzi o taki chwilowy dostęp ale bez konieczności "wtykania" tych małych dżingli przez usb. Po prostu chciałbym włączyć toto żeby sam router nawiązywał połączenie z aero2 jeśli tylko jest w zasięgu i sam automatycznie ponawiał przy rozłączeniu. maxymalny czas ciągłej pracy to max 2 godz. dziennie i okazyjnie ale za to żebym nie musiał ciągle wchodzić w jakieś menu coś przestawiać resetować itp.
PS. Czy ten wspomniany przez Ciebie Huawei E5331 to jakiś aktualny hi end? Czy kupując go w jakiejś dystrybucji narażam się na jakieś simlocki, blokady, niezgodne firmware i inne pułapki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 13:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2012 03:10 przez szopen.)
Post: #4
Odp: Jaki mobilny router wifi do aero2
E586 e585 działają tez spoko rozważ te modele e5331 to nowszy model od tych tyle że bez wyświetlacza same ikonki tamtych modelach są wyświetlacze pokazują np. ilość danych ściągniętych. Są modele e587 ale chyba są jakieś wersje niezgodne, a e589 to chyba jeszcze za droga zabawka juz pod lte ale czy dla aero to nie wiem nie czytałem specyfikacji. Dodatkowo e585 jest wygodnym dyskiem zewnętrznym masz dostęp przez www (Tyle że regulaminowo niezgodny z aero) do karty microsd , e586 mimo że nowszy np. tego nie ma

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 16:24
Post: #5
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
E5331 to przeciwieństwo HighEndu Smile ale po prostu działa (używam tego codziennie) jednak jak ktoś zobaczy ekranik MF60 i zobacz w tęku 4 diodki E5331 zwykle będzie chciał mieć MF60, który jest przy ty tańszy, ale osobiście stwierdzam, że E5331 po prostu działa, a reszta jest bez znaczenia. Gdyby tylko miał jeszcze złącze antenowe, to byłby super.
Tak czy inaczej od 5 grudnia wprowadzam go do oferty - próbnie, zobaczymy jak się sprzeda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 12:12
Post: #6
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Dzięki za informacje
@jakubd czy próbowałeś używać routera np w podróży? Chodzi mi o przypadek gdy np jedziemy autem i czy E5331 potrafi samoczynnie nawiązywać połączenie kiedy tylko jest w zasięgu Aero? Ponieważ posiadam legalną auto mapę na starym palmtopie mio chciałbym toto połączyć po wifi i korzystać np z usługi trafic czyli online'owej aktualizacji sytuacji na drogach. Jak myślicie zadziała?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 14:12
Post: #7
Odp: Jaki mobilny router wifi do aero2
Ja uzywalem , ale nie z aero kombinacji kindle fire +e585+ motorola defy . Komorka sluzyla tylko za odbiornik gps i stamtad byla sciagana pozycja ktora byla wyswietlana na google maps w kindlu a e585 byl jakby przekaznikiem po wifi sygnalu no i sciagal obraz map google z internetu. Wiec jadac da sie cos takiego zrobic kwestia tylko zasiegu.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 14:35
Post: #8
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Markus: codziennie tak jeżdżę z różnymi routerami i działa to tak samo dobrze z MF60, jak i E5331 oraz innymi - jak tylko pojawia się sygnał sieci i coś zażąda dostępu do Internetu - połączenie wstaje.
AM faktycznie nieźle daje sobie radę w korkami dzięki temu - na mojej licencji też dla WinCE - właśnie przenoszę ją z Touch Pro2 na nawigację z własnym modułem komórkowym (odmawia pracy z Aero2 mimo zgodności technicznej i braku TS11) - na szczęście na pokładzie nawigacji jest jeszcze wifi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2012, 09:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2012 09:08 przez Markus.)
Post: #9
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Czy Huawei E586 z dowolnej krajowej dystrybucji (plus, play, orange) będzie działał? Jest jednak nieco tańszy niż E5331 czy równie dobry? powiedzcie proszę czy coś extra będę musiał ustawiać żeby bezproblemowo nawiązywał połączenia w sieci aero2 w momencie kiedy:
1. stracę zasięg sieci i po jakimś czasie ponownie pojawię się w jej zasięgu
2. Modem rozłączy internet po godzinie ciągłej pracy
A jak wygląda kwestia ewentualnego simlocka operatora? idzie to ściągnąć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2012, 10:48
Post: #10
Odp: Jaki mobilny router wifi do aero2
1. Nie ma problemu
2. Wznawia tak, że ludzie twierdzą, że wcale ich aero nie rozłącza xd

Tapnięte z Galaxy S +
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2012, 14:18
Post: #11
Odp: Jaki mobilny router wifi do aero2
Co do simloka to chyba Orange tylko zaklada w Polsce (ale on ma chyba model e587 w ofercie) z zagranicy to simlock przez zakup kodu na ebayu allegro albo tzw. kredytów DC unlocker (chyba droższa opcja ale działa bo sam sprawdzałem cena to chyba 8€)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2012, 18:30
Post: #12
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Nie wiem czy orange dalej zakłada simy. Brałem telefon na początku listopada - HTC Explorer, i nie wiem czy to ich błąd czy co, ale ani sim-locka ani brandingu nie miał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 23:46
Post: #13
Odp: Jaki mobilny router wifi do aero2
Orange bez brandu - czyjaś wielka pomyłka! Smile
pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 12:42
Post: #14
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Takie pomyłki to ja sobie zawsze życzę Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2012, 22:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2012 23:40 przez Markus.)
Post: #15
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Właśnie zakupiłem e 586 od plusa. Zapodałem mu kartę wszedłem na konfigurację stworzyłem nowy profil aero2
wybrałem preferowany tryb: 3G
pasmo: wcdma900
wyszukiwanie sieci: tryb automatyczny
W profilu jest jeszcze coś takiego jak nr dostępu do sieci (mam tu wpisane *99#) oraz wpis uwierzytelnianie (tu mam PAP) czy to zostawić?
Niby router widzi sieć plus, wyświetla ikonę 3g, jest ikonka kuli ziemskiej ale netu ni ma....
P.S.
po kilkukrotnym resecie modemu wszystko działa. Mam tylko jedno pytanie, czy trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę w konfiguracji tego routera żeby nie ograniczyć jego możliwości/szybkości?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 03:24
Post: #16
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Przy Aero2 nie grozi nam nieoptymalna konfiguracja - to są za niskie prędkości. Działa - to lepiej nie kombinować i zapisać sobie konfigurację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 12:28
Post: #17
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Dzięki za informacje. Jakby ktoś jeszcze mi powiedział do czego służy przycisk WPS z boku routerka koło przycisku power? (w instrukcji nie ma o tym słowa).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 14:22
Post: #18
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Tryb WPS umożliwia podłączanie nowych urządzeń do sieci bezprzewodowej bez podawania hasła. WPS to inaczej WiFi Protected Setup, nazywany różnie przez producentów (np. tp-link nazywa to QSS). Niestety wymagana jest obsługa WPS typu Push Button po stronie urządzenia podłączanego, poza tym często i tak funkcja ta nie działa prawidłowo. U mnie z Windows 7 i Androidem 4.x działa, ale z MacOSX i iOS nie działa, mimo obsługi tej funkcji. Trafiłem na kilka telefonów z Androidem, które mimo obsługi WPS odmówiły połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 20:11
Post: #19
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Akuart iOS żyje własnym życiem, ja polecam temat e586 gdzie podałem informacje jak sprawić aby router działał sprawniej Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2014, 11:44
Post: #20
RE: Jaki mobilny router wifi do aero2
Nie chcę zakładać nowego tematu. Ja posiadam router mobilny E5151. Jak mam zrobić automatyczne wznawianie połączenia w routerze mobilnym, który nie jest na stałe podłączony do żadnego komputera. W jaki sposób ustawić aby automatycznie taki router wznawiał połączenie.

Drugim moim problemem jest to że łączę się z WiFi rozsyłanym przez w/w router za pomocą tabletu. Normalnie podaje hasło i już jestem połączony z siecią. Niestety za każdym razem gdy klikam w przeglądarkę wyskakuje mi okno logowania do modemu. Jak się zaloguje muszę klikać Connect czyli połącz i wtedy działa internet. Czy można to jakoś obejść? czy jest to związane z tym automatycznym wznawianiem połączenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najtańszy router mobilny do Aero2 i nie tylko zardes 34 45 891 12-04-2018 02:12
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play MarnyPopis 12 10 106 02-09-2017 21:53
Ostatni post: jakubd
  router LTE z obsługą SDXC damga 6 8 018 12-10-2016 23:26
Ostatni post: damga
  jaki Router mobilny do samochodu koniu8 18 18 583 26-08-2015 14:39
Ostatni post: jhosef
  ZTE MF63 i Aero2 - "Rozłączony" sarzyk 19 31 815 09-08-2015 21:55
Ostatni post: jakubd