[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki jest efekt modemu vs tethering w telefonie?
10-10-2017, 12:45
Modem przyszedł i jak dotąd sprawuje się super. Położyłem go w miejscu gdzie mam siłę sygnału -61dBm i jakość połączenia jest bardzo dobra. Ping zauważalnie mniej "wariuje" w czasie gry w FPS online (i utrzymuje się na wysokości ~80-90ms, co nie jest idealne, ale jest akceptowalne), a strony wczytują się szybko. Komenda ping też pomaga, jestem cały czas na HSPA, więc nawet gdy coś czytam to przechodzenie na nową stronę nie jest powolne.

Pewnie będę chciał zrobić sobie jakiś przenośny uchwyt na modem żeby nie musieć przesuwać go o milimetry w przyszłości dla uzyskania optymalnej siły sygnału, ale to niewielki problem.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jako taki internet na "backup" Aero sprawdza się teraz idealnie. Będę następnie kombinował z DIL w RBM, ale nawet jeżeli nie okaże się to dla mnie to dzięki Aero nie będę specjalnie płakał. I nie muszę też już brać internetu z Cyfrowego Polsatu i wiązać się na dwa lata tylko po to by mieć jakiekolwiek połączenie.

Wielkie dzięki za pomoc.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 14:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2017 18:39 przez szopen.)
Kachajal napisał(a):Pewnie będę chciał zrobić sobie jakiś przenośny uchwyt na modem żeby nie musieć przesuwać go o milimetry w przyszłości dla uzyskania optymalnej siły sygnału, ale to niewielki problem.

nie ma co kombinować - w razie konieczności zastosuj niezbyt długi przedłużacz USB przymocowując okolice jego gniazdka solidna taśmą klejącą (np. do szyby lub ramy okiennej, w oknie od strony faktycznie używanej stacji bazowej, bo to zazwyczaj miejsca o największej sile sygnału) - wtedy w razie potrzeby można łatwo odłączyć modem i go zabrać, a po powrocie do domu podpiąć w miejscu o optymalnej sile sygnału,

jeśli przesunięcie modemu o pojedyncze centymetry powoduje drastyczne zmiany (uśrednionej) siły sygnału, to znaczy, że miejsce montażu nie jest wybrane optymalnie (domniemywamy, że jest to miejsce, do którego w znaczącym udziale trafiają sygnały odbite) - im bardziej wgłąb pomieszczenia tym pod tym względem jest gorzej, należy wybierać takie miejsca, aby np. bezpośrednio na linii między modemem, a anteną stacji bazowej nie przechodzili ludzie czy zwierzęta, ani nie przejeżdżały pojazdy (mówiąc w skrócie - niskie umieszczenie modemu jest zwykle skrajnie złe)

a trzeba brać pod uwagę, że samo przyłożenie ręki do modemu powoduje różnice sygnału i to samo dotyczy modemu w ruchu - to odnośnie samego sprawdzania sygnału

Kachajal napisał(a):Będę następnie kombinował z DIL w RBM, ale nawet jeżeli nie okaże się to dla mnie
warunek musi być spełniony jeden - musisz być w zasięgu LTE Playa (w razie niskiego sygnału LTE należy wybrać tryb pracy modemu "tylko LTE", aby nie przeskakiwał do 3G - to cała filozofia używania DIL) - trzeba brać pd uwagę, że stacje bazowe Playa, mogą być w zupełnie innym miejscu niż Plusa (a te są potrzebne dla Aero2)Ľ więc miejsca instalacji modemu w zależności od operatora mogą być czasem różne (np. całkiem inne okno - skierowane w inną stronę Świata)
Kachajal napisał(a):ale z tego co czytałem to nie ma żadnej gwarancji co do ich jakości, więc chyba nie będę się z tym bawił jeżeli sama ładowarka starczy.

w artykuliku, który wspomniałeś jest istotny błąd w tym fragmencie:
sajdyk napisał(a):Ogólnie zasada jest prosta. Do ładowania lepiej używać krótkich i grubych markowych kabli lub specjalnych kabli do ładowania - nie nadają się do przesyłania danych (tzw. charging cables).
kable bez linii danych ("charging only") w obecnych czasach można spokojnie wyrzucić do śmietnika, bo jeśli zadziałają to i tak urządzenia będą pracować w trybie kompatybilności ładowania z ograniczeniem prądu do 0,5A przy napięciu ograniczonym do 5V - żaden tryb szybkiego ładowania nie zadziała bo wymaga od prostej identyfikacji podpiętego urządzenia po dwustronną "rozmowę" ładowarki z podłączonym urządzeniem (ani FC, który może dysponować prądem nawet do 3A, ani QC, który w ostatnich edycjach podwyższa napięcie na wyjściu ładowarki znacznie powyżej dawnych 5V, ale TYLKO jeśli się dogada z ładowanym urządzeniem w tej kwestii)

PS przy okazji zmieniłem linki na niepozycjonujące, ponadto po artykułem jest nachalna reklama pewnego chińskiego brandu obecnego głównie w jednym sklepie, więc post z linkami pachnie jak SEO ukierunkowane na tą właśnie markę (lub sklep, gdzie jest ona dostępna)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Kachajal (2017-10-10)
Odpowiedz