[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
30-11-2016, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017 03:29 przez szopen.)
Post: #1
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
Witam, od niedawna zaintrygował mnie temat włączenia PC z dowolnego miejsca w świecie za pomocą np. telefonu z androidem. Czy ktoś próbował tej opcji i zadziałało? Mój sprzęt to; PC podłączony skrętką do routera TP-Link3420 v2 do routera podłączony jest modem E3272 działający w LTE w sieci Play oraz telefon z androidem Lollipop 5.1. Dodam tylko, że jeśli chodzi o włączanie przez Lan WOL komputer włącza się bez problemu za pomocą telefonu. Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-11-2016, 21:04
Post: #2
RE: Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
0) może zacznijmy od rozwinięcia skrótu
WOL = Wake On LAN

dlaczego tylko LAN? bo wybudzanie odbywa się w warstwie fizycznej, czyli wewnątrz jednego fizycznego segmentu sieci, gdzie wykorzystywane do komunikacji są MAC-adresy

a zatem czy jest to możliwe?
tak, ale tylko po spełnieniu kilku warunków:

1) router jest tu jedynym urządzeniem które mogłoby wykonać to zadanie (bo jest w tej samej fizycznej podsieci co wspomniany komputer)
o ile się nie mylę fabryczny soft nie dysponuje takimi możliwościami, ale np. w openwrt jest to wykonalne, rozwiązanie dla leniwych to gargoyle (na twoim sprzęcie da się uruchomić 1.6.2.2. by obsy) - patrz pierwszy załącznik

2a) trzeba mieć więc dostęp do UI routera od strony internetu, to jest raczej awykonalne w LTE (ale dzwoń na infolinię operatora i pytaj o oferty typu VPN z możliwością dostępu do swojej sieci z zewnątrz) ponieważ w zasadzie wszyscy operatorzy GSM klientów LTE umieszczają za NATem oraz własnym firewallem (w standartowych ofertach abo i wszystkich prepaid)

tu jest pierwszy kompromis - dużo łatwiej to uzyskać w 3G (choć nie jestem na bieżąco, gdy podzwonisz po operatorach, to napisz jakie mają aktualne oferty)

2b) rozwiązanie zastępcze - stawiasz sobie tunel VPN do jakiegoś serwera w internecie tu też pomaga alternatywny soft w routerze (nie korzystam i nie znam darmowych rozwiązań, ale klient jest także wbudowany w gargoyle - załącznik2, choć nie wiem czy działa), w tym wypadku nie musisz czytać kolejnych punktów, bo ze smartfona łączysz się z serwerem w internecie

3) mając możliwość dobicia się od zewnątrz do routera, trzeba móc go łatwo znaleźć w internecie,
3a) więc trzeba do tego użyć DDNS, fabryczny soft obsługuje tylko płatne serwery, jeśli chcesz mieć to za free to kolejny powód dla użycia alternatywnego softu (załacznik3)
3b) zamiast tego możesz wykupić usługę statycznego publicznego IP, ale nie każdy operator (a może i żaden?) to oferuje poza ofertami biznesowymi

4) może są i inne możliwe rozwiązania, ale ja ich nie znam


a ponieważ te warunki są raczej nie do spełnienia bez pewnych kompromisów to w shoutboxie masz krótką odpowiedź - nie


Załączone pliki Miniatury
           

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
gerkoz (2016-12-01)
30-11-2016, 23:05
Post: #3
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
Dziękuję za szybki odzew.

Zdaję sobie sprawę, że jest nie łatwa sprawa.
Dlatego być może jest prostszy mniej skomplikowany sposób na włączenie PC z dowolnego miejsca w świecie.

Być może warto byłoby zmienić sprzęt-n może bardziej zaawansowany router - może Router AVM FRITZ!Box 6840 LTE czy też inny, który prawdopodobnie pozwoliłby na włączenie PC, a być może jest jakaś inna maszyna, która pozwoli na zdalne włączenie.

Zamierzam drążyć ten temat na tyle ile wystarczy mi czasu i chęci.

Ps.Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2016, 00:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2016 18:41 przez szopen.)
Post: #4
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
czyli nie zrozumiałeś tego co napisałem…

zmiana routera (nawet wybór jednego z najdroższych na rynku w kategorii soho) nie pomoże (bo w drogim routerze nie płacisz za opcję uruchamiania komputera lecz za jego inne właściwości),

potrzebujesz po prostu
1) podnieść swoją wiedzę do poziomu "ninja" Big Grin w porównaniu z obecną
i/lub
2) oferty operatora umożliwiającą bezpośredni dostęp od strony internetu


rozwiązanie mocno alternatywne (i to naprawdę "z grubej rury")
wymaga
1) (to warunek konieczny) posiadania komputera umożliwiającego ustawienie w BIOSie opcji uruchomienia po pojawieniu się napięcia zasilającego (jeśli to laptop to z pewnością takich opcji nie ma, również nie każda płyta główna w stacjonarnym komputerze będzie posiadała takie opcje)

2) kupna zdalnie sterowanego gniazdka - w dobie "smart home" to chyba jest najprostsze zadanie (jak "zdalnie sterowane" mam na myśli gniazdka sterowane przez internet, a nie gniazdka na pilota!)
do tego zadania mogę polecić TP-Link HS100 lub HS110 (to drugie ma możliwość pomiaru pobieranej energii, co może np. ułatwić zdalną ocenę czy komputer jest uruchomiony czy nie)
natomiast zdecydowanie odradzam Orvibo WiWo S20, które jest pozbawione (w europejskiej wersji) "bolca" czyli przewodu ochronnego
są też inni producenci takich gniazdek np. Broadlink, nie miałem w ręce, ale model SP3 Contros wygląda sensownie
(niestety z powodów opisanych wyżej odradzam modele SP mini i SP2, które swoją budową nie mogą spełniac wymogów bezpieczeństwa)

jakkolwiek takie gniazdo załatwia jedną istotną kwestię - ono się łączy z usługą chmurową producenta (używając do tego twojej sieci WiFi i połączenia z internetem) i potrafi się przebić przez takie przeszkody jak firewall operatora czy NAT, bo aplikacja sterująca też się łączy z serwerem pośredniczącym (chmurą) i nie musi mieć bezpośredniego połączenia ze sterowanym gniazdkiem

3) skonfigurowania powyższego

4) oraz używania z zachowaniem zdroworozsądkowej procedury (tj. nie wyłączenia już włączonego komputera przez odcięcie zasilania) to można załatwić choćby używając programy zamykającego system o określonej godzinie lub po wykonaniu określonego zadania (w linuxie to żaden problem, ale i w windows można to zrobić)

PS tak naprawdę nie napisałeś jakie ma być zastosowanie, więc ta mocno alternatywna metoda może być całkowicie bezużyteczna (ja w ten sposób steruję pralką, która jest dość budżetowym modelem i jest pozbawiona funkcji uruchamiania z opóźnieniem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
gerkoz (2016-12-01)
01-12-2016, 12:20
Post: #5
RE: Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
Wymyśliłem coś (chyba) prostszego:

1. Włączenie w BIOSie 'wake on key press'.
2. Ze starej komórki wymontowujemy silniczek od wibracji, wstawiamy przekaźnik, który z kolei zamyka obwód dowolnego klawisza w klawiaturze (można podłączyć jakąś starą jeśli szkoda Ci tej, której używasz na co dzień). W opcji na hardkora można pominąć przekaźnik, ale nie wiem co układ klawiatury powie na takie napięcie.
3. Konfigurujemy telefon tak, żeby wibrował tylko przy SMSie/połączeniu od Ciebie.

Klawiaturę można zredukować do kabla USB, ukłądu scalonego i dwóch wyprowadzeń połączonych z telefonem, całość można schować za komputerem. Na upartego można jeszcze podłączyć przez ten kabel do telefonu żeby się ładował.

Minus tego rozwiązania jest taki, że trzeba mieć w tym telefonie kartę o którą przynajmniej raz w roku trzeba się zatroszczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Arathefu za tę wiadomość:
gerkoz (2016-12-01)
01-12-2016, 17:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2016 18:19 przez szopen.)
Post: #6
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
twoje rozwiązanie nie tyle jest prostsze (bo niewątpliwie kupno gotowych rozwiązań jest najprostsze),
co zdecydowanie tańsze (ale wymaga znajomości elektroniki w zakresie samodzielnego dłubania w czymś nieco bardziej skomplikowanym od lampek choinkowych Tongue)

tylko pytający nie napisał jakie to ma mieć zastosowanie - jakoś trudno mi sobie wyobrazić zastosowanie polegające na włączeniu komputera z którym i tak nie mamy kontaktu (no chyba, że w ramach skryptu startowego ma się on łączyć z jakimś serwerem gdzieś w internecie i użytkownik także się będzie łączył z tym serwerem pośredniczącym)

bo podstawowy problem to kwestia taryfy operatora w której to rozwiązanie ma działać - tu powracam do tematu WOL, (a konkretniej chodzi o ograniczenia obecne we wszystkich prepaidach i większości taryf abonamentowych, czyli brak publicznego IP i możliwości nawiązania połączenia z zewnątrz - firewall operatora), a jedynym rozwiązaniem umożliwiającym "obejście" problemu bez zmiany taryfy jest zastosowanie serwera umieszczonego w internecie, do którego dostęp jest z dowolnego miejsca (czyli np. tunel postawiony z domu w stronę internetu, czyli wiąże się to z koniecznością posiadania takiego serwera lub wykupionego abonamentu na serwer wirtualny/konto VPN)

chociaż jeśli miałbym sugerować możliwie najrozsądniejsze rozwiązanie, to zmieniłbym sposób dostępu do internetu na niemal jakikolwiek kablowy, wymaga to oczywiście sprawdzenia dostępnej oferty i upewnienia się czy będzie dostępny publiczny IP oraz możliwość nawiązywania połączenia z zewnątrz (prawie nigdy takie problemy nie występują w ofertach internetu stacjonarnego czy to ADSL czy tv kablowych czy nawet lokalnych małych dostawców, choć tam czasem trzeba wykupić dodatkowo adres publiczny, ale zwykle jest to opłata rzędu 5zł/m-c maksymalnie 10zł/m-c, czasem jest też możliwe wykupienie usługi statycznego IP co przy stosowaniu DDNS uważam ze zbędny wydatek - a przykładowo Multimedia Polska kasuje za to 10,07zł/m-c), a nawet jeśli występują jakieś ograniczenia mające głównie na celu ochronę antywirusową, to możliwe jest ich wyłączenie samodzielnie przez abonenta w panelu e-BOK, czy też poprzez zmianę sposobu logowania (np. neostrada) czy przez kontakt z infolinią techniczną

skoro pytający planuje wydać 1200zł na router (by był lepszy od wspomnianego TL-MR3420v2, który faktycznie jest rozwiązaniem budżetowym - bo to przez długi czas był niemal najtańszy router wspierający połączenie GSM, tańszy od niego był tylko 3220) to te pieniądze można z pewnością wydać rozsądniej (choć w tej chwili nie mam wcale na myśli roku abonamentu umożliwiającego połączenie z zewnątrz)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
gerkoz (2016-12-01)
01-12-2016, 21:00
Post: #7
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
Trochę jaśniej napiszę...być może za wcześnie i w niezrozumiałej desperacji wspomniałem o rozwiązaniu
"Router AVM FRITZ!Box 6840 LTE" to było bee-zapomnijmy o tym. A propos kwestia budżetu też jest istotna.

Włączyć PC zdalnie, na odległość z dowolnego miejsca, za pomocą komórki czy też innego komp potrzebuję aby mieć dostęp do plików, programów itd. oraz urządzeń podłączonych do usb PC np. kamerka i długo by wymieniać.

Natomiast rozwiązanie, które podpowiada Arathefu czy też podobne też warto przemyśleć.

Jednak potrzebuje chyba po prostu jak to delikatnie zasugerował szopen
"podnieść swoją wiedzę do poziomu "ninja" w porównaniu z obecną" ... i powiem, że wczoraj próbowałem na tyle ile mogłem, jednak pomimo ustawień które miały zadziałać- nie udało się.
Na razie nie chcę opisywać co i jak robiłem aby nie zaśmiecać posta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2016, 22:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2016 23:07 przez szopen.)
Post: #8
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
chyba kluczowe pytanie to jaką masz taryfę i czy ona umożliwia zdalny dostęp (jeśli wiesz)?

cała reszta jest do ogarnięcia na obecnym sprzęcie (no być może po doposażeniu o aktywnego huba USB oraz pendrive na extroot'a) przy użyciu openwrt lub dla leniwych starego gargoyle, pod warunkiem posiadania łącza umożliwiającego połączenie ze świata

ale z paroma dodatkowymi uwagami, o których wcześniej nie wspomniałem - jedna z kluczowych spraw o której zapomniałem - modem nie może być HiLinkiem, musi być tradycyjny (to jest warunkiem otrzymania na interfejsie WAN routera publicznego adresu IP, o ile oczywiście masz odpowiednią taryfę)

nie śledzę tematu alternatywnego oprogramowania dla tego modelu routera (ani bliźniaczego 3220), bo w momencie gdy pojawiły się na rynku ciekawsze modele uznałem, że walka z materią nie ma sensu i nie polecam tego modelu jako bazy dla alternatywnego oprogramowania już od paru lat, ale "dla chcącego nic trudnego" - flaki są wystarczające, tylko może być potrzebny extroot
(swoją drogą częściowo wykrakałem wtedy rychłe zakończenie wsparcia developerów dla sprzętu o tak małym flashu - Cezary http://eko.one.pl/ już nie buduje obrazów gargoyle dla 4MB, które są uwielbiane przez początkujących, bo załatwiają za jednym zamachem 2 sprawy - polski interfejs i wsparcie dla modemów USB
choć Eric https://www.gargoyle-router.com/ nadal je wspiera, ale z wieloma innymi ograniczeniami - m.in. bez obsługi modemów "gotowej z pudełka" i niemożliwa jest zmiana języka interfejsu, bo powoduje przepełnienie tego wolnego skrawka wolnej pamięci flash, więc pozostaje jedynie extroot + ręczna instalacja potrzebnych pakietów)

PS jako pierwszy krok polecam zajrzeć pod jakiś przydatny adres np.
http://www.ipchicken.com/
czy
http://whatismyipaddress.com/
umożliwiający sprawdzenie IP pod którym widać twój sprzęt (właściwie to całą twoją domową sieć) od strony internetu, możesz to porównać z adresem WAN w statusie routera
oczywiście musisz to sprawdzać będąc "w jej wnętrzu"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2016, 23:36
Post: #9
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
Ogólnie wszystko powiedział szopen, ja tylko podsumuję problemy
1. Musisz uzyskać jakieś połączenie z routerem w domu. Albo masz zewnętrzne IP od operatora z pełnym dostępem z zewnątrz (nie ma nic takiego za darmo u żadnego z naszych opów), albo omijasz jakoś problem
- Ciągniesz VPN do jakiegoś serwera w Internecie (można wykupić usługę, albo postawić własny serwer)
- Eksperymentujesz (ryzykując zawodność) z rozwiązaniem n2n dostępnego w np. Gargoiyle (technologia nawiązywania połączeń bez bezpośredniego dostępu przez serwer pośredniczący w samym nawiązaniu połączenia
- Wykupujesz usługę z routowalnym IP.
2. Musisz skonfigurować komputer, żeby reagował na bootowanie przez WOL - technologii jak się okazuje jest kilka, wszystkie opierają się na jakiejś odmianie Magic Packet, ale różne są szczegóły realizacji, wymagane kroki konfiguracji itd. A następnie musisz sprawdzić, czy to działa - wiele razy odbijałem się przy zdalnej administracji, że działa to zawodnie, wcale, albo z oporami różnego rodzaju.
3. Jak to wszystko już masz, musisz na routerze skonfigurować i uruchomić narzędzie, które wykona WOL (Wake on LAN) w praktyce tak, jak tego chcesz.

O tym, że musisz same pliki jakoś skutecznie udostępnić już wcale nie mówię, bo to oczywiste.
Ogólnie więcej z tym zabawy niż pożytku, choć jak masz profesjonalny sprzęt typu stacje robocze (Dell, HP itd) z odpowiednimi funkcjami, to się da to zwykle ustawić raz a dobrze, bo one mają odpowiednie funkcje zdalnej administracji wbudowane. Sprzęt typowo domowy nie jest produkowany pod tym kątem i działa jak chce i jak mu producent BIOS oprogramował (lub porobił błędy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2016, 15:22
Post: #10
RE: Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
Jesli uda ci się uzyskać łączność do routera na publicznym IP, sposobami opisanymi powyżej, reszta jest prosta, bez karkołomnych kombinacji:

1. Włącz WOL na hoscie.
2. Ustaw na routerze forward z jakiegos wysokiego portu na port 9@IP@lan

Jesli w LAN masz hosta do obudzenia np 192.168.1.1, robisz redirect portu
np publiczne_IP:30009 => 192.168.1.1:9

3. Odpalasz na androidzie dowolny program potrafiący puścic MagicPacket na port,
np:

[Obrazek: 1.png]

Konfigurujesz i działa:

[Obrazek: 2.png]

MAC - mac urzadzenia do obudzenia
Nazwa hosta: publiczne_IP
port: 30009
ip urzadzenia: 192.168.1.1

Należy miec na uwadze, że router MUSI obsługiwać MAC & IP Binding.
(tp linki to z reguły potrafią). W ustawieniach nalezy na stałe przybindować
MAC do IP, w przeciwnym razie, po wygasnieciu powiązania w tablicy ARP, co zazwyczaj następuje po kilku minutach, router nie bedzie wiedzial, gdzie przetransferowac MagicPacket, gdy urządzenie będzie spać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2016, 16:01
Post: #11
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
...ok dzięki Wam wszystkim za dalsze wskazówki, dzisiaj jestem w domu i mam czas na kolejne próby.
Wiem doskonale, że problem tkwi często w najprostszych rzeczach, dlatego robię i sprawdzam wszytko od początku... w szybkim skrócie - po sprawdzeniu czy jest prąd w sieci, ustawieniu w BIOSie W-O-L oraz wejściu i włączeniu we właściwościach karty sieciowej: właściwośći---)zarządzanie energią--)i zaznaczeniu 3 "ptaszków" wiadomo o co chodzi, następnie wyłączam PC; aha dodam od razu, że komputer mam od ok dwóch lat i zaopatrzony w płytę główną MSI B85m-G43. Dlaczego o tym wspominam gdyż kiedy podpinając kabel LAN do karty sieciowej po wyłączeniu kompa nie świeci się żadna dioda informująca, że karta sieciowa jest podtrzymywana...i tu mam pytanie może tutaj jest coś nie tak? Bo dlaczego kiedy wzbudzam PC za pomocą telefonu z androidem podłączony lokalnie za pomocą WI-FI nie ma problemu?
Czy to, że nie pali się dioda karty sieciowej przy wtyku LAN informująca o podtrzymywania zasilania może mieć jakiś związek?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2016, 17:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2016 17:09 przez szopen.)
Post: #12
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
gerkoz napisał(a):oraz wejściu i włączeniu we właściwościach karty sieciowej: właściwośći---)zarządzanie energią--)i zaznaczeniu 3 "ptaszków" wiadomo o co chodzi,
nie, nie wiadomo o co chodzi

wszystko co robisz możesz ilustrować screenshotami (nawet w BIOSie jest to możliwe na twojej płycie głównej - bodajże F12 umożliwia zapis SS na pendrive)

gerkoz napisał(a):dlaczego kiedy wzbudzam PC za pomocą telefonu z androidem podłączony lokalnie za pomocą WI-FI nie ma problemu?
dlatego, że lokalnie "pakiety magiczne" są w stanie dotrzeć do karty sieciowej komputera, a zdalnie nie (o czym pisaliśmy już parę razy)
najwyraźniej nie ma znaczenia, że LEDy są zgaszone

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
gerkoz (2016-12-05)
04-12-2016, 19:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2016 19:32 przez Arathefu.)
Post: #13
RE: Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
Pewnie chodzi mu o to:

   

Ja bym jednak pierwszy i trzeci checkbox odznaczył. Wtedy nawet zapytanie ARP i broadcast powinny budzić komputer. Ale w ten sposób i tak nie przeskoczysz tego o czym mówi szopen - pakiety które wysyłasz ze smartfona są nieroutowalne, dlatego działają tylko w obrębie jednej domeny rozgłoszeniowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Arathefu za tę wiadomość:
gerkoz (2016-12-05)
04-12-2016, 20:12
Post: #14
RE: Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
Podaję link do emulatora routera TL-MR3420_V2

http://static.tp-link.com/resources/simu.../Index.htm

Moje ustawienia w routerze

   

   

   

   

   

Pora przetestować budzenie komputera z sieci. Oczywiście w przypadku budzenia komputera z Internetu za pomocą telefonu z androidem poprzez sieć PLAY podaję – zamiast adresu rozgłoszeniowego sieci lokalnej – zewnętrzny adres IP mojego routera (wystarczy wejść na jaką stronę typu whatismyip)

Następnie wchodzę w przeglądarkę telefonu i za pomocą strony Wake On Lan over the Internet, która umożliwiają wysyłanie magicznego pakietu z Internetu wysyłam "magiczny pakiet"

   

Niestety nie udaje się włączyć pc za pomocą telefonu będącego w sieci operatora Play. Co robię nie tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2016, 20:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2016 20:54 przez szopen.)
Post: #15
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
krótka piłka - czy po ustawieniu możliwości zarządzania routerem od strony WAN jesteś w stanie dostać się do jego interfejsu?

jeśli TAK to jest sens dalszej walki (co nie znaczy, że zrobisz to na fabrycznym sofcie routera)

jeśli NIE to MUSISZ zmienić taryfę na taką która umożliwia dostanie się do twojej sieci od zewnątrz

(konieczne ustawienie wrzuciłem jako załącznik, to SS oczywiście z emulatora)
zakładam, że modem masz NIE-hilinkowy bo już nie mam czasu na przeglądanie załączników, zrobię to może jutro?


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
gerkoz (2016-12-05)
04-12-2016, 21:48
Post: #16
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
szopen napisał(a):krótka piłka - czy po ustawieniu możliwości zarządzania routerem od strony WAN jesteś w stanie dostać się do jego interfejsu?
nie bardzo wiem co dokładnie tam wpisać i jak się uda zapisać to co wpisać w przeglądarce - jaki adres aby wejść i zarządzać routerem przez internet-czy trzeba będzie podać login i hasło


modem NIE jest hilinkowy, to jest wersja E3372s-153 od Play-a
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2016, 22:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2016 23:35 przez jakubd.)
Post: #17
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
Arathefu napisał(a):Pewnie chodzi mu o to:
[...]
Ja bym jednak pierwszy i trzeci checkbox odznaczył. Wtedy nawet zapytanie ARP i broadcast powinny budzić komputer. Ale w ten sposób i tak nie przeskoczysz tego o czym mówi szopen - pakiety które wysyłasz ze smartfona są nieroutowalne, dlatego działają tylko w obrębie jednej domeny rozgłoszeniowej.
Dopowiem tylko, że te ustawienia są bez znaczenia w przypadku wyłączenia Windows i dotyczą tylko trybów uśpienia komputera.
WOL ustawia się tylko w BIOS/EFI i po wyłączeniu zasilania na switchu (nie zawsze na karcie sieciowej płyty głównej) dioda Link musi się świecić, a dioda Act musi migać w takt otrzymywanych danych. Inaczej nie ma mowy o tym, żeby WOL zadziałał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
gerkoz (2016-12-05)
04-12-2016, 23:40
Post: #18
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
gerkoz napisał(a):nie bardzo wiem co dokładnie tam wpisać
Adres IP twojego łącza internetowego np. według whatsmyip
Przypomnę, to co mówiliśmy - jeżeli nie wykupiłeś dodatkowej zewnętrznego routowalnego IP, to nie ma o czym mówić, nie zadziała.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
gerkoz (2016-12-05)
04-12-2016, 23:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2016 14:26 przez szopen.)
Post: #19
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
To w takim razie nie zadziala ponieważ nie mogę dostać się do routera pewnie z powodu ograniczeń i blokad które stosuje operator Play.
W takim razie spróbuję może sposobu z postawieniem serwera?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-12-2016, 14:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2016 20:01 przez szopen.)
Post: #20
Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie. [smarthome]
obawiam się, że nic nie osiągniesz, ponieważ zabierasz się do tego "od d**y strony"
chcesz uzyskać efekt bez wkłądu pracy, no sorry ale to się raczej nie uda


ponieważ na fabrycznym sofcie nic nie osiągniesz (producent nie przewidział takich zastosowań, bo to co masz to router z najtańszej linii i on ma dostarczać internet a nie być centrum inteligentnego domu Big Grin)

na dobry początek proponuję lekturę tam
http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl
(bo kwestia dotyczy gargoyle 1.6.2.2, a gargoyle uważam za coś idealnego dla początkujących w dziedzinie otwartego oprogramowania)

ewentualnie tam:
http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl-cc
(UWAGA opis dotyczy nowszych wersji - masz za cienki sprzęt na to)
albo generalnie ta tematyka po polsku:
http://eko.one.pl/


PS zmieniłem temat, w ramach przygotowania do utworzenia działu poświęconego smarthome i przenoszę wątek w miejsce tymczasowe (do czasu powstania działu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
gerkoz (2016-12-05)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak włączyć coś z dowolnego miejsca w świecie bez aplikacji na Androida? Wladyslawus 5 4 118 10-12-2016 08:07
Ostatni post: Wladyslawus