[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to jest z łączeniem się z najnowszejej karty po 1 października?
03-10-2012, 20:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2012 04:07 przez szopen.)
Post: #1
Jak to jest z łączeniem się z najnowszejej karty po 1 października?
Witam Wszystkich!

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jakoś po ludzku jak to jest z łączeniem się z nowej karty? Bo z tego co widzę to znacznik Aero2 zniknął i został zastąpiony Plusem, ale karta nie loguje się na inne nadajniki Plusa. Czyli skąd ja mam teraz wiedzieć czy jestem w zasięgu Aero2 czy nie? Zasięg Plusa jest prawie wszędzie ale wychodzi na to, że teraz trzeba zgadywać czy akurat jesteśmy w zasięgu nadajnika Plusa, który kiedyś był Aero2 czy nie. Przecież to jakieś mega kretyństwo! W moim przypadku (zawsze miałem bardzo słaby zasięg z node-b Aero2) na dzień dzisiejszy nie mam możliwości połączenia w żaden sposób, bo modem głupieje i wyświetla na zmianę "szukanie sieci" i "nieprawidłowy obszar usług".

szopen: mam teraz mało czasu na moderację, więc proszę trzymajmy się jakiejś terminologii - proponuję Karty "NAJNOWSZE" - te, które Z DEFINICJI działają po 1.10.2012, karty "nowe" to te z blokadą TS11 obecnie nie powinny już działać, karty "stare" to te z pierwszych edycji przed wrześniem 2011, również już wyłączone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 21:36
Post: #2
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
Z punktu widzenia użytkownika do faktycznie nie ułatwia życia, do tego rodzi wiele nowych problemów, między innymi wskazany powyżej. Jednak ekonomiczne uzasadnienie jest i to całkiem spore po stronie operatora.

Można ręcznie sprawdzić, czy jesteś w zasięgu Aero2 mając odpowiedni sprzęt, a mianowicie modem Huawei z możliwością wybrania jednego pasma (UMTS 900) na sztywno. Opis na forum za godzinkę lub dwie umieszczę.

PS: czyżby nick związany z HP? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 21:41
Post: #3
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
To nie jest głupota, tylko poszerzenie zasięgu nadajników plusa i CP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 22:59
Post: #4
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
grzech1991 napisał(a):To nie jest głupota, tylko poszerzenie zasięgu nadajników plusa i CP.

Z punktu widzenia użytkowników BDI nawet głupotą nie można tego nazwać. To co teraz zrobili z tą usługą jest absurdalne. "Zwykła osoba" bez większego obycia z komputerem i wiedzy o tym jak funkcjonuje sieć komórkowa nie ma szans w tej chwili normalnie korzystać z BDI! Myślę, że jeśli w ciągu najbliższych dni sytuacja się nie poprawi sprawą powinna się zająć UKE.

jakubd napisał(a):PS: czyżby nick związany z HP?

Nie sądziłem, że ktoś to kiedyś rozszyfruje Smile Trafiłeś w 10, mam wielki sentyment do tego modelu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2012 01:28 przez szopen.)
Post: #5
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
(03-10-2012 20:13)nx9020 napisał(a):  [...]Czyli skąd ja mam teraz wiedzieć czy jestem w zasięgu Aero2 czy nie? Zasięg Plusa jest prawie wszędzie ale wychodzi na to, że teraz trzeba zgadywać czy akurat jesteśmy w zasięgu nadajnika Plusa, który kiedyś był Aero2 czy nie.[...]
Używając TNI po CID możesz wyszukać , czy na maszcie masz tylko plusa czy tez AERO ( przynajmniej u mnie pokazuje, ze CID= abcde jest i plus i aero)
Moderator - tniemy cytaty!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 02:02
Post: #6
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
nx9020 - wiesz, to i tak już wcześniej była sieć dla wybranych - pisałem o tym felieton na blogu kiedyś. Teraz jest tylko nieco trudniej Smile Dzięki temu ja mam co robić Smile

Co do laptopa - z tego samego okresu miałem nc6000 i też wspominam go ciepło. nx90xx były za duże jak na moje potrzeby, ale teraz używam... 17" Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 21:27
Post: #7
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
(03-10-2012 23:14)tps4 napisał(a):  Używając TNI po CID możesz wyszukać , czy na maszcie masz tylko plusa czy tez AERO ( przynajmniej u mnie pokazuje, ze CID= abcde jest i plus i aero)
możesz nieco bardziej "łopatologicznie" opisać jak to sprawdzić ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 01:13
Post: #8
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
Podejrzewam, że chodzi o to:
1. Na stronie http://www.btsearch.pl/nobbimonitor.php generujesz sobie bazę danych BTSów dla wybranego rejonu
2. Wrzucasz ją do folderu Top NetInfo
3. Ładujesz na życzenie z menu Informacje->Lista BTSów (clf)
I szukasz aktualnego BTSa - jeżeli znajdzie na tej samej lokalizacji nadajnik Aero2 i Plus to wszystko jasne Smile

TNI to na prawdę zacny kawał softu diagnostycznego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 07:38
Post: #9
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
Jeszcze prościej Smile

Uruchamiamy TNI ( oczywiście musimy mieć połączenie z netem przez TNI lub inne) i klikamy w "Informacje"
   
Wybieramy (Lista BTS clf. v.3) i ukaże się nam komunikat:
   
zatwierdzamy i przechodzimy tym samym do strony
http://www.btsearch.pl/nobbimonitor.php
Zaznaczamy interesujące nas sieci i województwo/a
   
i klikamy eksportuj - poproszeni zostaniemy jeszcze o wskazanie katalogu z TNI i tam zapisujemy.

Po przejściu do TNi jak klikniemy w "Informacje" i Lista BTS clf. v.3 to mamy wyszukiwarkę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 11:39
Post: #10
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
No proszę, jak pięknie Smile
Może warto to wyłączyć do nowego wątku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 11:57
Post: #11
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
A proszę bardzo wydzielić Smile
W powodzi innych postów faktycznie może się nieco zagubić .

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2012, 10:10
Post: #12
RE: Jak to jest z łączeniem się z najnowszejej karty po 1 października?
Ha! a ja jednak nadal mam problem. Mam kartę najnowszą. Modem Huawei 173 u-2 (z Play). Przeprowadziłem testy za pomocą TNI, utworzyłem profil w PlayOnLine. Port Com (w tym wypadku 13 - Port HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM16)) utworzony, komunikacja AT włączona, sprawdzałem różne konfiguracje przy GPRS/UMTS. W tej chwili ciągle pokazuje komunikat BTS: nieaktywny. Czy własnie to może być przyczyną braku połączenia. Dodam, że przy próbie łączenia przez Playonline pojawia się komenda "zarejestruj się w sieci" oraz że udało mi się nawiązać połączenie na równą godzinę.

z góry dziękuję za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2012, 10:19
Post: #13
RE: Jak to jest z łączeniem się z najnowszejej karty po 1 października?
Modem miga ci na zielono (podwójnie) - nie ma połączenia z siecią, bo pewnie sygnał jest za słaby. Dopóki nie będzie migał na niebiesko, nie ma szans na połączenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2012, 10:27
Post: #14
RE: Jak to jest z łączeniem się z najnowszejej karty po 1 października?
dzięki, najczesciej widzę moc sygnału na 38%. Dodanm, że 300-400 metrów ode mnie jest stacja bazowa dla Aero...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2012, 10:52
Post: #15
RE: Jak to jest z łączeniem się z najnowszejej karty po 1 października?
Ale stacja, czy pozwolenie na jej budowę? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2012, 11:08
Post: #16
RE: Jak to jest z łączeniem się z najnowszejej karty po 1 października?
Smile

Mieszkam 300 metrów od siedziby Polsatu. Zakładam, że stacja już tam jest. Ale pytanie słuszne...
W każdym razie zakładam, że to nie jest problem braku zasięgu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2012, 16:57
Post: #17
RE: Jak to jest z łączeniem się z najnowszejej karty po 1 października?
Pytanie - której siedziby Smile Centralne studia są na Ostrobramskiej (tutaj nadajników chyba nie ma), ale znowu główna ich fabryka jest na Łubinowej - i tu są wszystkie nadajniki, łącznie z LTE 2,6GHz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2013, 22:25
Post: #18
RE: Jak to jest z łączeniem się z nowej karty po 1 października?
(05-10-2012 01:13)jakubd napisał(a):  Podejrzewam, że chodzi o to:
1. Na stronie http://www.btsearch.pl/nobbimonitor.php generujesz sobie bazę danych BTSów dla wybranego rejonu
2. Wrzucasz ją do folderu Top NetInfo
3. Ładujesz na życzenie z menu Informacje->Lista BTSów (clf)
I szukasz aktualnego BTSa - jeżeli znajdzie na tej samej lokalizacji nadajnik Aero2 i Plus to wszystko jasne Smile

TNI to na prawdę zacny kawał softu diagnostycznego.

Witam
Bardzo proszę o napisanie tak po chłopsku krok po kroku w jaki sposób należy wrzucić listę BTSów do folderu Top NetInfo.Program ściągnąłem, baze danych wygenerowałem.lecz nie potrafię wrzucić jej do katalogu.Jestem laikiem komputerowym.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 09:25
Post: #19
Jak to jest z łączeniem się z najnowszejej karty po 1 października?
Program Top NetInfo rozpakowałeś do jakiegoś katalogu na dysku twardym. Po uruchomieniu topnetinfo.exe utworzył sobie w nim dodatkowe 3 pliki - razem masz 4 pliki. W tym folderze należy umieścić plik z bazą danych BTSów.
Samo kopiowanie plików zaliczamy do podstaw i raczej mało kto będzie miał siłę to wyjaśnić Smile Ale po prostu wystarczy przeciągnąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 11:46
Post: #20
Jak to jest z łączeniem się z najnowszejej karty po 1 października?
Witam
Dzięki za szybką odpowiedż.Zrobiłem tak ja opisałeś i się udało co prawda nie znalazłem bts,którego szukałem CID 1106 LAC 1033,ale dzięki Tobie nauczyłem się czegoś.Naprawdę jestem bardzo słaby w temacie komputerów.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozmiar karty SIM Aero2 Robinson74 7 21 757 06-07-2016 12:46
Ostatni post: szopen
  aero2 - Modem nie widzi karty ? button 38 52 856 03-08-2015 02:11
Ostatni post: Eryk
  E 3131 s2 rozłącza Aero2 wywalając komunikat że nie widzi karty rybak63 6 10 664 06-02-2015 23:42
Ostatni post: jakubd
  Problem z kartą w telefonie brak karty w mifi ok spag 5 9 106 17-06-2014 17:19
Ostatni post: jakubd
  błąd karty sim? Smeagol525 1 14 157 05-01-2014 20:28
Ostatni post: jakubd