[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak sprawdzić do jakiego pasma kupić antenę i jaką ?
26-02-2016, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2016 22:44 przez PawRider.)
Post: #1
Jak sprawdzić do jakiego pasma kupić antenę i jaką ?
Witam!
Pisze w nowym temacie gdyż w starym nie dostałem odpowiedzi Smile.
Sprawa jest taka normalnie od orange dostałem router airbox 2 (Alcatel Y858V) miałem na nim prędkość pobierania około 6-8 Mb/s. Mam modem tp link tl-mr3420, modem huawei e3131 i na tym zestawie prędkość jest o dziwo dużo, dużo mniejsza. Tak więc postanowiłem zakupić antenę zewnętrzną. I teraz pytanie, jak sprawdzić jakie pasmo mi posłuży najlepiej (co to nadajnika to nadaje on oczywiście częstotliwości 900 i 2100MHz) ? I w dalszej kolejności jaką antenę do tego zestawu wybrać(kolega Steaven polecił mi te dwie http://www.dipol.com.pl/antena_atk-16-2_...A7036.htm, http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-el...A7026.htm, warte ceny ?) Smile Z góry dziękuję za pomoc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2016, 00:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2016 00:38 przez szopen.)
Post: #2
Jak sprawdzić do jakiego pasma kupić antenę i jaką ?
wydawało mi się, że masz już całą potrzebną wiedzę, ale OK
(ten E3131 musi być w wersji tradycyjnej czyli serial/RAS, nie może być HiLink,
jeśli masz HiLink to wszystko zależy czy masz odpowiednie opcje w jego gui)

zakładam, że trudno znaleźć pewne rzeczy jak się nie wie czego szukać
http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
tamten wątek dotyczy Aero2 (i generalnie wiele kwestii już nie jest aktualnych), ale tu będziesz miał analogicznie, tyle, że do sprawdzenia masz pasma oznaczone jako W900 i W2100 (każde z nich wybrane jako JEDYNE w danym teście)


używając E3131 i TNI
1) robisz wymuszenie pasma WCDMA900 i oceniasz rezultaty
następnie
2) robisz wymuszenie pasma WCDMA2100 i oceniasz rezultaty
3) porównujesz wyniki
4) wybierasz na ich podstawie antenę

to wszystko powinieneś robić na modemie podłączonym bezpośrednio do komputera (w sensie laptopa/netbooka/notebooka) oczywiście

jeśli sam nie zrobisz odpowiedniej diagnostyki, to my jej nie zrobimy za Ciebie

stawiam, że chodzi o pasmo UMTS/WCDMA900, ale to musisz sprawdzić SAMODZIELNIE! przecież już o tym pisałem

nie mi oceniać czy te anteny są warte tej ceny, ale gwarantuję, że ich parametry nie są wyssane z palca (jak wielu innych dostępnych np. na portalach aukcyjnych) i są to jedne z anten GSM o najwyższym realnym zysku

lepsze rezultaty na tym Alcatelu mogą wynikać z różnych przyczyn, ale to Ty musisz sam ocenić
(np. ten alcatel obsługuje dodatkowo HSPA+DC i LTE w porównaniu do jedynie HSPA+ w E3131 więc np. różnica szybkości może wynikać z połączenia w trybie DC)
problemem mogą być też np. wzajemne zakłócenia routera i modemu - tu przedłużacz USB się kłania

przygotuj może jakieś screenshoty z gui alcatela, nie sądzisz chyba, że posiadamy każdy sprzęt, aby odpowiednio "ciągnąć za język" jakie masz nam pokazać parametry

PS instalując antenę nie zapomnij o polaryzacji pionowej (odwrotnie niż w tv gdzie stosuje się polaryzację poziomą!)

PPS kupując antenę wybierz wersję z kablem o długości najlepiej dopasowanej do rzeczywistych potrzeb (zarówno za długi jak i za krótki nie jest OK) i wtykiem FME
dodatkowo powinieneś kupić pigtail FME-CRC9 (jeśli ma być podłączona do E3131)

sama antena z tego co widzę kosztuje koło 50-60zł (zależy jaki model), ale kabla sam sobie nie zrobisz, a ponadto przewód musi mieć odpowiednie parametry i też nie jest za darmo
długość kabla polecam zmierzyć przy ułożeniu takim jak planujesz - ocena "na oko" bywa złudna

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2016, 21:52
Post: #3
Jak sprawdzić do jakiego pasma kupić antenę i jaką ?
Ok, rozumiem, całe szczęście mam przedłużacz USB, popróbuję wszystkiego Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-03-2016, 00:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2016 00:42 przez PawRider.)
Post: #4
Jak sprawdzić do jakiego pasma kupić antenę i jaką ?
Czyli wychodzi na to że trzeba było brać modem na 4g z tym HSPA+DC, a nie tylko na 3G bo transfery są niższe, a ja chciałem je zwiększyć... 100 zł w błoto...

Śmieszna sprawa test na paśmie 900 http://www.speedtest.net/my-result/5140739755 (ping super, a prędkość nie godna komentarza). Pasmo 2100 http://www.speedtest.net/my-result/5140744315, 2x większa prędkość, dalej mała ale jednak, żeby szybciej "chodził" to raczej nowy modem czy antena wystarczy ? (szybciej tzn 5 Mb/s i było by ok)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tracker GPS - jakiego operatora kartę SIM wybrać sixkiller 7 32 015 14-07-2013 20:23
Ostatni post: szopen