[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet mobilny za granicą - Wielka Brytania
24-10-2013, 23:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2013 23:19 przez szopen.)
Post: #1
Internet mobilny za granicą - Wielka Brytania
W UK niedawno O2 uruchomiło darmowy dostęp do hotspotów WiFi. Działa to tak że trzeba zainstalować aplikację dostarczaną przez O2, zarejestrować się i teoretycznie jak jesteś w zasięgu to powinno działać. Niestety działa to kulawo, a nawet bardzo kulawo. Na pewno nie ma co liczyć na O2 będąc w ruchu, WiFi nie zostało do tego zaprojektowane, ale siedząc w kafejce, czy innym fast food można spróbować, czasem się udaje.
Na Heathrow jest darmowe 45 minut WiFi i działa spoko, a jeśli się znajdzie kartę Heathrow Rewards (taka karta lojalnościowa do zbierania punktów, można o nią pytać w punktach handlowych, ale ostatnio nigdzie nie rzuciła mi się w oczy) to dostaje się dodatkowe 45 min (razem 90 min). Alternatywnie można próbować zmieniać MAC urządzenia który jest identyfikatorem użytkownika. Na Luton i Stansted nie ma darmochy niestety Sad , a na Stansted jest problem nawet z GSM.
Z typowo mobilnych usług mogę polecić GiffGaff oczywiście płatny ale jak na warunki lokalne to mają najlepsze ceny i zero formalności. Jedyny problem to konieczność podania adresu w UK żeby mogli przysłać kartę (na polskim serwisie aukcyjnym widziałem oferty darmowych kart GiffGaff). Co prawda na Heathrow widziałem automaty z kartami SIM ale GiffGaffa w nich chyba nie znajdziecie.
Hotspoty BTWiFi i podobne są bardzo drogie.
Tyle na razie, jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.

PS
Właśnie znalazłem że na Stansted, od kwietnia, działa darmowe WiFi (60 minut)
http://www.stanstedairport.com/about-us/...wnload-hit

szopen: pozwoliłem sobie z tego posta stworzyć nowy wątek - jest już cały cykl o tej tematyce
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2013, 03:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2013 03:01 przez spag.)
Post: #2
Odp: Internet mobilny za granicą - Wielka Brytania
Giffgaff możesz tylko aktywować kodem lub karta z banku uk poza tym faktycznie wygląda ok ale jest jeszcze lepsza oferta ale tylko 750Mb na miesiąc ovivomobile.com jednorazowo płaci się 15gbp i ma się co miesiąc odnowione.
Z tego co wiem to sieci sklepów asda i tesco maja hotspoty do 60minut
Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet ze Starlinków Ekonomista 7 2 204 24-02-2021 20:09
Ostatni post: szopen
  Internet światłowodowy Vectra. Ekonomista 24 10 138 31-03-2020 15:19
Ostatni post: szopen
  Internet mobilny za granicą - Białoruś szopen 0 2 656 31-07-2019 01:13
Ostatni post: szopen
  Jaki tani internet na wyjazd za granicę do UE? Iks 5 4 079 10-04-2019 04:19
Ostatni post: Iks
  Internet mobilny za granicą - Szwajcaria szopen 6 25 046 28-02-2018 19:05
Ostatni post: Steaven