[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet mobilny za granicą - Niemcy
14-02-2013, 17:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2016 11:45 przez szopen.)
Post: #1
Internet mobilny za granicą - Niemcy
stan na przełomie 2012/2013 ceny i wielkości pakietów są obecnie na 100% nieaktualne - należy czytać wątek aż do końca!
aktualizacja październik 2013 - oferta bez zmian
aktualizacja lato 2014 - polecam zajrzeć do posta w dalszej części wątku, nie poprawiam tutaj, bo nie mam czasu na szukanie aktualnych regulaminów usługi:
http://forum.jdtech.pl/Watek-internet-mo...9#pid25969

dla osób potrzebujących w miarę niedrogiego dostępu prepaid i z dużym limitem danych obecnie najciekawsza oferta to LIDL Mobile, dodatkowo umożliwia ona korzystanie z VoIP (ruch voip nie jest blokowany) co wcale nie jest standartem u naszych zachodnich sąsiadów!

prędkość do 7,2Mbps (w praktyce mniej, zasięg WCDMA w zasadzie tylko w miastach)

koszt zakupu:
9,95€ starter - sama karta SIM
39,99€ starter z modemem Huawei E173 (niestety nie wiem w jakiej wersji, na pudełku brak informacji) prawdopodobnie jest to już inny model niż E173
w obu wypadkach karta SIM zawiera 10€ środków, więc jeśli chcemy skorzystać z pakietu za 15€ to musimy kupić doładowanie

doładowania:
15€ i 30€
w sieci detalicznej dostępne tylko w Lidlu (są tez inne metody doładowania - online lub przez obciążenie konta w niemieckim banku, ale w przypadku krótkiego wyjazdu polecam kupno kuponu doładowującego przy zakupie karty SIM) nieoficjalna metoda doładowania - użycie kodów doładowujących sieci Fonic (dostępne 20€ i 30€, nie daję gwarancji na działanie!)

możliwe taryfy to:
- "internetowe":
1,99€ za 500MB/dzień (obrazowe przeliczenie - daje to maksymalnie ~15GB/m-c za ~60€) po przekroczeniu limitu danych lejek 64kbps
[update lato 2014] - prawdopodobnie miesięcznie nie można przekroczyć 20€ (jest to w regulaminie Fonic, jednak w Lidl'owskim się nie doszukałem)
14,99€ za 5GB/m-c (jednak nie więcej niż 500MB w dowolnym dniu) i jest to
po przekroczeniu limitu danych lejek 64kbps
- "smartfonowa"
6,95€ za 500MB/m-c (tej taryfy nie sprawdzałem) po przekroczeniu limitu danych lejek 64kbps
- brak pakietu, ale jeśli nie włączymy taryfy internetowej to wtedy obowiązuje dość wysoka standartowa opłata, czyli 0,24€/100kB (czyli blisko 10zł za 1MB !!!)

- wymagania podstawowe - posiadanie niemieckiego adresu, pod którym możemy odbierać korespondencję (w przeciwnym razie karta zostanie zablokowana po nieudanym dostarczeniu listu poleconego), podstawowa znajomość języka niemieckiego
- koszt karty sim 9,95 € (zawiera 10€ kredytu po aktywacji + 5€ jeśli skorzystamy z programu partnerskiego), zwykle trzeba o nią poprosić w kasie Lidla, bo nie są wystawione
- koniecznie trzeba kupić kartę w CLASSIC-TARIF (karta SMART-TARIF wymaga posiadania konta w niemieckim banku)
- przed skorzystaniem kartę trzeba aktywować i zarejestrować telefonicznie 08004636642 lub online
http://www.lidl.de/de/Freischalten
- wymagana jest jeszcze zmiana taryfy na internetową (jeśli kupiliśmy wraz z modemem, to preaktywowana jest oferta "24-h-Flatrate" czyli 500MB/24h za 1,99€, potem lejek 64kbps) przed skorzystaniem z internetu należy poczekać na SMSa informującego o zmianie taryfy (w przeciwnym razie 0,24€/100kB)
- najciekawszą taryfę (5GB za 14,99€) można aktywować online
http://www.lidl.de/de/Daten-Optionen
lub SMSem o treści
START MONATSFLAT
wysłanym na nr 54356 zalecana jest aktywacja online (trwa znacznie krócej)

(działa zwykle w ciągu kilku-kilkunastu minut, na zmianę taryfy SMSem poczekamy nawet kilka godzin)
- w czasie trwania jednej taryfy nie możemy jej zmienić na inną
- należy odebrać list polecony potwierdzający dane rejestracji karty, w przeciwnym razie karta SIM zostaje zablokowana, a za ponowne dostarczenie listu zostajemy obciążeni opłatą bodajże 7,5€
- taryfy odnawiają się automatycznie w ramach posiadanych środków na koncie

linki - oferta w oryginale
http://www.lidl.de/de/Daten-Optionen
opis "co robić" po angielsku, [edit] wersja z marca 2013 - strona została zlikwidowana
http://prepaid-wireless-internet-access.wetpaint.com/page/LIDL+mobile
http://tinyurl.com/lidmobile-info2013-en

kody aktywacji/deaktywacji taryf internetowych wysyłamy na numer 54356 (cyferki odpowiadają literom LIDLM na klawiaturze telefonu):

5GB / m-c @ 14,99€/m-c
START MONATSFLAT
STOP MONATSFLAT

500MB / m-c @ 6,95€/m-c
START HANDYSURF
STOP HANDYSURF
lub
START HANDYINTERNET
STOP HANDYINTERNET

500MB / dzień @ 1,99€/dzień (czyli miesięcznie ~60€)
START TAGESFLAT
STOP TAGESFLAT

kody USSD
sprawdzenie stanu konta *101#
doładowanie *103*(kod_doładowania)#

mapa zasięgu sieci:
http://www.o2online.de/microsite/o2-netz/netzabdeckung/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2013, 02:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2014 17:18 przez szopen.)
Post: #2
RE: Internet mobilny za granicą - Niemcy
otrzymałem na PW pytania dotyczące tego wątku
dragal1 napisał(a):[...]poszukuje taniego internetu na wypady do Niemiec i zainteresował mnie [...] lidl mobile i taryfie 24h za 1,99 e. Mam pytanie czy jak uruchomię ten pakiet to kasę będzie mi pobierać z konta tylko za te dni w których korzystam czy za każdy dzień w którym jest aktywna usługa. Czy za każdym razem muszę aktywować i dezaktywować ta usługę żeby nie ściągało mi z konta. I ostatnie pytanie czy te 24h liczone jest od momenty połączenia czy od 00:00 do 23:59 tzn dzień czy czas od połączenia.
bardzo istotne zagadnienia więc odpowiadam i uzupełnię opis jeśli wątek będzie się rozwijał, z tego co się orientuję sytuacja wygląda tak:
[edit lato 2014 - zmiany dotyczą taryfy dziennej]
- pakiet po uruchomieniu przedłuża się automatycznie w razie potrzeby (jeśli tylko są na koncie dostępne na to środki, dotyczy to pakietów internetowych, jestem pewien że na 100% pakietu za 14,99€ i za 6,95€, akurat pakietu dziennego nie testowałem, bo cena jest nieatrakcyjna przy pobycie dłuższym niż kilka dni, a nie mam zapotrzebowania na 0,5GB dziennie), czyli zżera 1.99€ codziennie aż do momentu deaktywacji, jeśli tylko skorzystamy z połączenia z internetem w danym dniu (teraz w tym zadaniu powstało zamieszanie - pakiety miesięczne przedłużają się automatycznie, dzienny w razie potrzeby)
- aby na 100% nie ściągało z konta należy deaktywować pakiet przed upływem jego ważności SMSem (opis w poprzednim poście) lub online https://lidl.fonic.de/meinfonic/tarifoptionen i wyłączyć komórkowe połączenie z internetem!
- 24h jest liczone od momentu aktywacji czyli momentu w którym został do nas wysłany SMS z potwierdzeniem aktywacji pakietu (przed aktywowaniem pakietu jest możliwe połączenie z internetem taryfikowane normalnie)
- przy okazji szukając danych do uzupełnienia wątku znalazłem formularzyk na wypadek rejestracji karty przez rodziców dla nieletniego
http://www.lidl.de/de/asset/other/FONIC-...tigter.pdf

jeśli gdzieś znalazły się istotne błędy proszę o informację (nie znam niemieckiego, więc mogłem coś błędnie przetłumaczyć, nie planuję też w najbliższym czasie wizyty za zachodnią granicą, abym mógł sprawdzić wszystkie opcje "na własnej skórze")

PS Lidl-mobile nie jest jedynym możliwym źródłem internetu prepaid w Niemczech opis umieściłem ze względu na najatrakcyjniejszą cenowo taryfę 5GB/m-c w przypadku mniejszych potrzeb może się okazać, że taryfy konkurencji będą odpowiedniejsze

zostałem też kiedyś (~rok temu) uprzedzony, aby nie korzystać z oferty Aldi-mobile ponieważ szybkość przesyłania danych jest ograniczona do prędkości GPRSu czyli 384kbps, być może w międzyczasie coś się zmieniło, oczywiście we wszystkich sieciach komórkowych osiągi zależą od zasięgu sieci, więc sugeruję najpierw jego sprawdzenie.
[edit] raporty użytkowników nie potwierdzają problemów z szybkością - najwyraźniej uzależnione jest to od zasięgu sieci (jak wszędzie na świecie - w miastach problem nie występuje, na terenach wiejskich o małej gęstości zaludnienia dostępny bywa tylko GPRS)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 11:25
Post: #3
RE: Internet mobilny za granicą - Niemcy
Witam
A jak sprawa się ma, gdy mamy już wszystko aktywowanie zgodnie z poradnikiem, ale nie wykorzystaliśmy ani MB danych, z powodu powrotu np. do PL? Jeśli nie mam wystarczających środków na koncie to wiem, że się nie przedłuży na kolejny miesiąc. Ale czy środki przeznaczone na taryfę Monats-Flatrate przepadają pomimo niewykorzystania?
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 11:41
Post: #4
Internet mobilny za granicą - Niemcy
Prawdopodobnie jak w naszych ofertach w PL - dlaczego nie miałyby przepadać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 17:47
Post: #5
Internet mobilny za granicą - Niemcy
Witam,
dziękuję bardzo za ten temacik Smile
Mam jednak problem techniczny i mam nadzieję, że ktoś rozwieje moje wątpliwości.
Wyjeżdżam do Niemiec na kilka miesięcy i chcę mieć tam internet mobilny na swoim tablecie.
Tablet chodzi na androidzie, czy w związku z tym mogę kupić sobie -modem Modecom MC-3GHS21 (obsługuje androida) i do tego dokupić kartę do telefonu: Eigenschaften Lidl Mobile Classic-Tarif + doładowanie
Dalej aktywować kartę on-line.
Później zmienić taryfę on-line na: MONTS-FLATRATE
Oczywiście odebrać list polecony, aby nie zablokowali karty.
Następnie uruchomić modem w tablecie (krótka instalacja oprogramowania), ustawić odpowiednie APN dla tej sieci (czy znajdzie automatycznie?). Do tego można sobie wgrać program do zarządzania transferem.
I można cieszyć się internetem pamiętając o doładowaniu konta?
Zasięg tej sieci w regionie do którego jadę na mapce prezentuje się całkiem nieźle.
Myślicie, że to będzie działać? Czy o czymś zapomniałam?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 19:12
Post: #6
Internet mobilny za granicą - Niemcy
Ja tylko do części sprzętowej: To tablet musi obsługiwać modem, a nie odwrotnie. Nie ma tutaj żadnej instalacji jak w laptopach. Poza tym modemy podłączane do tabletów to jedno z większych źródeł problemów - odradzam. Rozwiązaniem jest router WiFi (np. E5220s-2), ale to koszt znacznie wyższy (w sklepie jdtech.pl - 335).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2013, 12:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2013 13:11 przez szopen.)
Post: #7
Internet mobilny za granicą - Niemcy
o widzę, że do pełni szczęścia przydałyby się ustawienia profilu połączenia, a więc:
APN: pinternet.interkom.de
login i hasło pozostają puste
a numer z którym się łączymy to *99# (jak praktycznie w przypadku każdej sieci)

generalnie na większości sprzętów wybór profilu następuje automatycznie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 19:51
Post: #8
RE: Internet mobilny za granicą - Niemcy
Witam aktualnie posiadam modem z o2 ale karta w środku Sim z Tchibo.Płacę 20 euro miesięcznie za 5 GB.Tutaj widzę że w lidlu za 5 gb jest za 15 euro.Moje pytanie czy wystarczy kupić tylko kartę sim z lidla włożyć do modemu uaktywnić, zarejestrować i będzie chodziło?Czy muszę kupić też ten stick z lidla.Stick który mam jest z firmy Huawei.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 20:36
Post: #9
Odp: Internet mobilny za granicą - Niemcy
Stary a ulotek w tym lidlu nie mają? Przecież pewnie wiszą zestawy startowe lub same karty z cenami

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 20:46
Post: #10
RE: Internet mobilny za granicą - Niemcy
Nie zrozumiałeś mnie.Pytam czy modem z o2 z huawei będzie kompatybilny z kartą sim lidla.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 21:41
Post: #11
Odp: Internet mobilny za granicą - Niemcy
Jak nie masz simlocka to z każdą która działa w częstotliwości w której pracuje modem. Lidl chodzi na fonic a fonic to "hundertprozentige Tochter vonTelefónica Germany und nutzt das Netz von O2. " wiec teoretycznie nawet z simlockiem powinno chodzić (chyba ze modem z o2 Nie .de)

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2013, 22:42
Post: #12
Internet mobilny za granicą - Niemcy
andrzejjp napisał(a):czy modem z o2 z huawei będzie kompatybilny z kartą sim lidla
w kwestii zasadniczej - każdy modem GSM jest kompatybilny z każdą kartą SIM, bo tego wymaga specyfikacja standartu

co do działania to jedynie przeszkodą może być ewentualny simlock założony na modemie
(wszystkie starsze modemy Huawei można odblokować za darmo kodem wygenerowanym przez darmowe kalkulatory, nowsze modemy wymagają zakupu kodu choćby na Allegro czy ebay'u)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2013, 09:23
Post: #13
RE: Internet mobilny za granicą - Niemcy
Witam znalazłem też takową ofertę oto link http://www.pennymobil.de/internetstick.html
tylko że po 3Gb max przepustowość 64 kb/s ale internet unbegrenzte
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 19:27
Post: #14
RE: Internet mobilny za granicą - Niemcy
Witam dziewczyna zakupiła sobie zestaw startowy neta mobilnego z lidla czy mogłby mi ktoś pomóc w aktywacji tej glupiej karty ?

Na stronie lidla jest przekierowanie do FONIC

na stronie FONIC nic nie idzie zdziałać

ani zalogować się na moje konto (lub je utworzyć)
ani aktywować karty

..

wyskakują błędy heh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 19:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 19:52 przez szopen.)
Post: #15
Internet mobilny za granicą - Niemcy
Faktycznie strona służąca do rejestracji numeru nie działa poprawnie
prawdopodobnie przekierowanie powinno prowadzić tam:
https://lidl.fonic.de/freischalten

jeśli rejestracja pod podanym wyżej linkiem nie uda się należy zadzwonić (używając rzeczonej karty SIM) pod bezpłatny numer 0800 22 111 44 (infolinia czynna codziennie od 8:00 do 20:00)

edit - sprawdziłem podany w tym poście link jest na 100% poprawny i tam właśnie rejestrujemy kartę SIM
natomiast interfejs zarządzania własnym kontem po rejestracji jest tam:
https://lidl.fonic.de/login
(dostępny oczywiście po zalogowaniu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 19:59
Post: #16
RE: Internet mobilny za granicą - Niemcy
wlasnie to też nei dziala probowalem już przekeirowuej cie do zalogowania sie na moje konto

Wenn Sie Ihre SIM-Karte über den FONIC Webshop bestellt haben oder eine Ersatzkarte freischalten möchten,
schalten Sie diese bitte hier frei.



W przypadku zamówienia karty SIM za pośrednictwem FONIC sklepu internetowego lub chcesz aktywować kartę zastępczą,
Proszę włączyć go za darmo tutaj.

https://www.fonic.de/login

nie znam hasła dziewczyna dostała sms z kilkoma cyframi bez wyjaśnienia

a przy logowaniu przypomnienie hasła drogą SMS nie działa no nic spróbuje na infolinie znaczy sie ona bo ja nie szprecham ;]

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2013, 21:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 19:27 przez szopen.)
Post: #17
Internet mobilny za granicą - Niemcy
aby się zalogować karta musi być aktywna, czyli zarejestrowana,

a rejestrację, jak już wspomniałem można przeprowadzić tam:
https://www.fonic.de/freischalten
https://lidl.fonic.de/freischalten
edit: poprawka linku

a teraz z innej beczki
andrzejjp napisał(a):Witam znalazłem też takową ofertę oto link http://www.pennymobil.de/internetstick.html
tylko że po 3Gb max przepustowość 64 kb/s ale internet unbegrenzte
po 3GB przepustowość 64kbps do końca okresu rozliczeniowego (to prawie tak samo jak w LIDL MOBILE tyle, że tam to następuje po 5GB)

nieco przyjrzałem się tej ofercie - możliwe do wyboru taryfy to
1,95€ za 500MB/dobę tu akurat taniej niż w LM o około 2% (o 0,04€ dziennie co daje 1,2 € oszczędności miesięcznie)
9,95€ za 500MB/m-c drożej o 30% niż w LM
14,95€ za 3GB/m-c tu jest już sporo drożej niż w LM, bo za te same pieniądze dostajemy o 40% mniej wolumenu danych
wybór ten nie powala na kolana - w sieci LIDLa jest zasadniczo taniej

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 15:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 15:47 przez andrzejjp.)
Post: #18
RE: Internet mobilny za granicą - Niemcy
Witam kupiłem sobie samą kartę sim w lidlu aktywowałem wszystko tak jak w instukcji, ile trzeba czekać aż karta się odblokuje?Bo jak narazie mija godzina i nic nie umiem nawet stanu konta sprawdzić.
Druga sprawa bo kupiłem sobie kartę sim Smart S gdyż posiadam już modem z o2 a chciałbym ten pakiet za 14.99 a z tego co mi się wydaje przy aktywacji pakiet Smart S sam się aktywuje, czyli miesiąc będę musiał czekać żeby uaktywnić ten pakiet za 14.99 czy jak?
Karta sim już aktywna coś około 3 godzin to trwało.Jak zmienić teraz pakiet z tego smart s na internet za 14.99.Bo ten pakiet smart s mam miesiąc ważny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 19:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2013 23:56 przez szopen.)
Post: #19
Internet mobilny za granicą - Niemcy
mieszkasz w na stałe na miejscu czyli w DE, masz konto w niemieckim banku i tu pytasz o takie zagadnienie?
ten cykl tematów przygotowywałem dla osób podróżujących a nie jako opcje stacjonarnego internetu, ja nawet nie znam języka niemieckiego Wink

jakkolwiek podejrzewam, że można to zrobić online tam:
https://lidl.fonic.de/login
lub smsem o treści "STOP LIDLS300" wysłanym na numer 54356
(edit treść tego SMSa wymyśliłem na podstawie innych aktywyjących i deaktywujących pozostałe pakiety, generalnie pewnie można znaleźć coś w regulaminie usługi)

oczywiście skoro już zapłaciłeś za pakiet 300MB to warto go wykorzystać przed zmianą taryfy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 20:06
Post: #20
RE: Internet mobilny za granicą - Niemcy
Ja też z jezykiem tako jako ale nigdzie nie umiałem właśnie znaleźć jak zrezygnować z tego pakietu smart s.Dzięki za info.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet ze Starlinków Ekonomista 7 2 141 24-02-2021 20:09
Ostatni post: szopen
  Internet światłowodowy Vectra. Ekonomista 24 9 927 31-03-2020 15:19
Ostatni post: szopen
  Internet mobilny za granicą - Białoruś szopen 0 2 621 31-07-2019 01:13
Ostatni post: szopen
  Jaki tani internet na wyjazd za granicę do UE? Iks 5 4 020 10-04-2019 04:19
Ostatni post: Iks
  Internet mobilny za granicą - Szwajcaria szopen 6 24 947 28-02-2018 19:05
Ostatni post: Steaven