[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet mobilny za granicą - Hiszpania
07-05-2013, 12:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2013 22:58 przez szopen.)
Post: #1
Internet mobilny za granicą - Hiszpania
Może ktoś coś polecić? Krótka wizyta , przy okazji może też tanie rozmowy do pl.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2013, 00:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2013 00:30 przez szopen.)
Post: #2
Internet za granicą Hiszpania
tak jak wszędzie na zachodzie Europy szału nie ma, generalnie drożej niż w PL, ale taryfy zmieniają się dość dynamicznie więc aktualnych danych nie mam

prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o tanie rozmowy do PL to użycie skype w ofercie z pakietem danych

jeśli to krótki wyjazd to generalnie do rozważenia jedynie miejscowe oferty prepaid, jakkolwiek poza ewentualnymi problemami z dogadaniem się prawdopodobnie napotkasz na takie:
- nie będą chcieli sprzedać karty ponieważ nie jesteś miejscowy
- będą usiłowali ci sprzedać SIM w ofercie typowo telefonicznej zamiast oferty 3G z jakimś sensownym pakietem danych
- jeśli już wyprostujesz kwestię oferty z pakietem danych to prawdopodobnie będą ją wciskać z modemem (którego jak znam życie nie potrzebujesz), który prawdopodobnie będzie z sim-lockiem
- po udanym zakupie musisz jeszcze zarejestrować kartę, bez tego nie zostanie aktywowana (zwykle następnego dnia), najlepiej ogarnąć to już przy kupnie SIM w salonie, będzie potrzebny paszport i adres hotelu
- cena - zazwyczaj jest szansa na kupno SIM w cenie ~20€ z limitem do wykorzystania rzędu 20€ (czyli raczej całość do wykorzystania)

teraz rozwiązania alternatywne:
- Toggle Mobile (dostępny w UK, ale możesz zamówić kartę z przesyłką do PL), ceny do przyjęcia szczególnie jeśli sporo podróżujesz
http://www.togglemobile.co.uk/home/en

wypożyczalnia hotspotów 3G (zasadniczo chodzi o mobilne routery)
http://www.tripneter.com/
ewentualne dyskusyjne kwestie:
- kaucja 80€ (zwrotna, ale w całości tylko jeśli zwrócisz urządzenie w stanie idealnym i w określonym terminie)
- ubezpieczenie od "uszkodzeń kosmetycznych" 3€ (przypuszczalnie warto wykupić)
- dostarczenie urządzenia 6-7€; zwrot w wybranym punkcie darmowy, ewentualnie koszt przesyłki poleconej lub kuriera (zależy gdzie odbierasz i oddajesz)
- zasięg (3G tylko w dużych miastach, reszta kraju 2G)
- dodatkowe opłaty za wypożyczenie ładowarki stacjonarnej/samochodowej po 2€ (w standarcie jest chyba tylko kabelek usb)
- cennik (w skrócie 5€ +VAT! lub 6€ +VAT! dziennie czyli parę razy drożej niż miejscowy prepaid wykupiony na miesiąc):
http://www.tripneter.com/about/services/...connection

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2013, 15:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2013 15:29 przez spag.)
Post: #3
Internet za granicą Hiszpania
Podobno ma byc wifi (moze za free) w tym miejscu, ale wole miec jakis backup w razie gdyby ten wifi nie byl za free , oferty modemow ztcp to nie były zachecajace (w sumie byłem chyba dwa,trzy lata temu ale w innym miejscu) wtedy chcieli chyba z 50eur jesli pamietam w orange, ale modem to nie problem bardziej interesowałby mnie prepaid (sama karta) tak z 1- 2 GB moze wiecej (głownie poczta, gdzie jechac co zobaczyc, jakies sprawy bankowe powinno starczyc) , w koncu nie jade tam surfować po internecie .
patrzyłem na oferty vodafone, movistar, orange ,jest moze jakies MVNO kto zna niech tez sie wypowie?
jak na razie to wygląda mi to z vodafone Yu albo to z orange na najkorzystniejsze movistar troche za skomplikowany jak na moje zdolnosci hiszpanskiego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2013, 22:57
Post: #4
Internet za granicą Hiszpania
są MVNO ale te oferty, które znalazłeś wyglądają normalnie, czyli dobrze
nieco wkurzający jest zwyczaj podawania ceny netto czyli bez VATu

zazwyczaj oferty marketowych sieci wypadają korzystniej jednak jedyna, którą kojarzę wygląda kiepsko
http://www.carrefour.es/telecom/internet...bono-1-gb/
chociaż jest wersja 3GB/m-c
http://www.carrefour.es/telecom/internet...bono-3-gb/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 00:09
Post: #5
Odp: Internet mobilny za granicą - Hiszpania
VAT =21% więc w sumie łatwo liczyć, patrzyłem na lyca i lebara ale chyba Orange wygląda najlepiej chociaż z twoich linków z kefira wygląda ze 1GB na full a później to 128kb (połowa aero :) ) no i modem który można sprzedać albo wyrzucić :)
jeszcze nie zdecydowałem co do Hiszpanii bo lądowanie około godziny 23 a autobus do miejsca docelowego ostatni o 22 (kwatera prywatna) więc nocleg chyba w hotelu blisko lotniska i rano autobusem z rodziną do celu.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 13:49
Post: #6
Internet mobilny za granicą - Hiszpania
modem za 24€ + Vat to raczej nieciekawa cena

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 14:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2013 15:03 przez spag.)
Post: #7
Odp: Internet mobilny za granicą - Hiszpania
Jeśli ten e303s-2 (za 29€) jest z pakietem 1GB to ujdzie , modem można za ok 80PLN sprzedać więc cena pakiet danych to nie jest jakaś straszna. Jeśli bez to już nie tak wesoło.
Jeżeli zrozumiałem to ten zestaw ma 5€ na koncie czyli nieciekawie.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 15:16
Post: #8
Internet mobilny za granicą - Hiszpania
nieciekawie, czyli potwierdza się stara reguła - do ofert prepaid po prostu trzeba mieć własny modem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2013, 15:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2013 21:17 przez spag.)
Post: #9
Odp: Internet mobilny za granicą - Hiszpania
Tutaj tabela z phone house [Obrazek: w14TmIu]

Chyba Vodafone najlepiej wygląda ale czy to cena za kartę to nie wiem (29 €) 1GB na tydzień 15 € albo miesiąc 19 €

Ceny modemów od 19 € e3131 s-2 hilink w yoigo
[Obrazek: 38h1bLV]
Popatrzę jeszcze jak znajdę chwilę do Carrefour bo w Alcampo (Auchan) nie ma

Na szczęście wifi jest Smile

Znalazłem w salonie movistar jakieś materiały (na zdjęciu) [Obrazek: xcS66d4] ale była za duża kolejka żeby pogadać
Tutaj szczegóły dotyczy chyba jakiegoś mvno http://tiendamoviles.tuenti.com/tarjeta-sim-prepago tuenti movil jeśli dobrze rozumiem to za 6 € jest 1GB czyli w miarę spoko jak na krótki okres

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet ze Starlinków Ekonomista 7 2 141 24-02-2021 20:09
Ostatni post: szopen
  Internet światłowodowy Vectra. Ekonomista 24 9 927 31-03-2020 15:19
Ostatni post: szopen
  Internet mobilny za granicą - Białoruś szopen 0 2 622 31-07-2019 01:13
Ostatni post: szopen
  Jaki tani internet na wyjazd za granicę do UE? Iks 5 4 020 10-04-2019 04:19
Ostatni post: Iks
  Internet mobilny za granicą - Szwajcaria szopen 6 24 947 28-02-2018 19:05
Ostatni post: Steaven