[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet mobilny za granicą - Białoruś
31-07-2019, 01:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2019 13:47 przez szopen.)
Post: #1
Internet mobilny za granicą - Białoruś
Białoruś jest wprawdzie zaledwie w 1 strefie roamingowej i zapłacimy tam za połączenie z rodzimej karty te same stawki co np. na Ukrainie (choć ten kraj jest traktowany jednak zazwyczaj nieco lepiej od pozostałych, ale nie mam na myśli podstawowych stawek), w Turcji czy Szwajcarii.
Nie jest to jednak strefa Euro, w której obowiązuje ograniczony RLAH. Więc 1MB danych może nas kosztować np. 36zł (Play z ceną 3,6zł/100kB reszty operatorów nawet nie sprawdzam), w dobie smartfonów taki wyjazd to finansowo śliska sprawa Tongue



Kiedyś procedura uzyskania tamtejszej karty SIM była mocno skomplikowana, w tej chwili (być może w powiązaniu z drugą olimpiadą europejską?) jest nieco prościej, ale wciąż nie jest to tak banalne jak u nas - kart SIM nie można dostać w żadnym innym punkcie niż w oficjalnym salonie jednego z tamtejszych operatorów.
Otrzymanie karty SIM wymaga przedstawienia ważnego paszportu (oraz prawdopodobnie aktualnej wizy), w ramach procedury podpisujemy tez umowę (wciąż mam na myśli prepaid, nie piszę tu o ofertach abonamentowych) oraz jest robione zdjęcie twarzy.
Obowiązują limity ilości kart SIM na osobę (prawdopodobnie dla osób prywatnych jest to maksymalnie 2 karty, a na firmę 5, ale być może limity zależały od sieci?).



Przykładowe linki, ceny i oferty wrzucę później, o ile oczywiście nie zapomnę (były one wybrane metodą na chybił-trafił, bo nie było czasu na szukanie salonów operatorskich, w przypadku przybycia do Mińska drogą lotniczą sugeruję poświęcenie na to chwili tzn. ~do 20 minut już na lotnisku, porównanie ofert może być nieco bardziej czasochłonne, ale chyba walka nie ma z tym sensu - ceny są całkiem do przyjęcia).
A uzupełnień powinno być tu trochę…
[edit] - dodane uzupełnienia

0) Kierunkowy na Białoruś to +375 reszta to lokalny numer telefonu

1) Prawdopodobnie najlepszym wyborem w Mińsku jest sieć MTC (MTS) która działa doskonale także w metrze (tego się dowiedziałem od miejscowych i ten wybór pokrywa się z moim wstępnym researchem, ale nie trafiłem na czynny salon wtedy, gdy miałem na to czas).

2) Sam używałem taryfy danych opisanej dodatkowo jako "turystyczna" (czyli dla turystów i odpowiednio droższa) u operatora lifeSmile (tak ta buźka jest elementem nazwy)
Kod:
life:)
https://life.com.by/company/actions/tourist-sim
ta wersja, którą wybrałem zawiera 8GB za 11,6BYN (karta SIM gratis), ale jest promocja - potrojenie pakietu (przez bodajże 3 pierwsze miesiące) więc faktycznie były to 24GB do wykorzystania.
11,6BYN przy użyciu karty wielowalutowej Curve przeliczyło się na 21,39PLN w dniu zakupu (mogłem wziąć mniejszy pakiet, ale z racji wykorzystania w w mobilnym routerze dla kilku osób nie chciałem wybrać zbyt małego pakietu).
Prawdopodobnie aktywacja smartfonowej aplikacji do obsługi konta kosztowała jeszcze dodatkowe 4 PLN (2 krótkie połączenia na miejscowe numery po 2,02zł), ale możliwe, że popełniłem jakiś błąd (a SIM używałem w routerze, więc dla własnej wygody używałem aplikacji).

3) Sieć Velcom BY taryfa głosowa Кaмфорт M (Komfort M) 9,95BYN/m-c (tej nie używałem, ale miał ją ktoś znajomy)
https://www.velcom.by/be/plans/tariffs-c...85.30.3397
z "nielimitowanym" internetem i pułapką na wstępie - pakiet internetu wymaga włączenia kodem USSD *135*7#
jeśli go nie włączymy kasa schodzi z konta głównego a połączenie jest taryfikowane normalnie (tj. po zużyciu koło 700MB karta została zablokowana z powodu braku środków i braku kredytu - znajomy, który to używał doszedł do ujemnego balansu koło 3,5BYN czyli do zera jest sporo mniej niż 700MB).

To w sumie tyle - koniec uzupełnień.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet ze Starlinków Ekonomista 7 2 152 24-02-2021 20:09
Ostatni post: szopen
  Internet światłowodowy Vectra. Ekonomista 24 9 958 31-03-2020 15:19
Ostatni post: szopen
  Jaki tani internet na wyjazd za granicę do UE? Iks 5 4 024 10-04-2019 04:19
Ostatni post: Iks
  Internet mobilny za granicą - Szwajcaria szopen 6 24 960 28-02-2018 19:05
Ostatni post: Steaven
  Najlepsza oferta prepaid na rozmowy, internet i VPN w Niemczech Stahlmann 0 2 619 01-07-2017 00:48
Ostatni post: Stahlmann