[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
18-02-2015, 09:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2015 14:40 przez szopen.)
Post: #1
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
Witam. Użytkuję internet Orange Free dom pro juz od kilku lat. Ostatnio zauważyłem iz przez cały miesiac nie ucięto mi transferu jak to możliwe? Myślałem że to po prostu pomyłka cos sie im zawiesiło w systemie. Jest juz nastepny miesiac, tranfer zawsze dostawałem 4 dnia kazdego miesiaca i odziwo znów pobrałem filmy, gry itp transfer 100% wykorzystany a net jak cykał ok 3MB.s tak dalej chodzi. Orange wprowadziło nielimitowany internet CDMA? Smile mnie oczywiście to cieszy. Nie piszę żadnych bajek tylko prawdę. Po przedłużeniu umowy miałem miec 9GB na miesiac i tak było ale po nowym roku chyba coś sie zmieniło. Jakby ktos cos wiedzial na ten temat to niech napisze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 10:44
Post: #2
Internet mobilny bez limitu danych?
Umowa wiąże cię jasno - jedyna znana mi promocja dotyczy LTE - jak modem i karta przełączą się na LTE, to wtedy faktycznie transferu nie nalicza (do końca marca).
Jednak czy twój sprzęt obsługuje LTE - nie podałeś modelu, nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 12:04
Post: #3
RE: Internet mobilny bez limitu danych?
Tak jak pisalem wczesniej jest to stara oferta, karta funkcjonuje tylko w zasiegu CDMA. Router Axesstel mv 610 taryfa orange free dom pro. Mam nadzieje ze to nie jest czasowa promocja Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 12:25
Post: #4
Internet mobilny bez limitu danych?
Raczej błąd sytemu billingowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-02-2015, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2015 23:50 przez szopen.)
Post: #5
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
To nie jest błąd Wink Orange podnioslo tzw. Lejek do 1mb/s nie wiem czy dla wszystkich czy tylko dla stałych klientów. Sprawdzałem szybkość w transferze było ok 3Mb/s a teraz 0.7-0.9 Mb/s. Orange w końcu coś się rozwija Wink

mod: usunięte literówki i poprawiona jednostka - nie istnieje coś takiego jak milibity na sekundę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 10:46
Post: #6
RE: Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
Nie chciałem otwierać nowego wątku, bo chyba nie ma czego. Pytam tak z ciekawości. Bo kiedyś komuś wykonałem antenę właśnie do CDMA w orange. Później umowa mu się skończyła i chciał mi dać router i antenę, ale ja coś sprawdzałem i się dowiedziałem, że ta firma już nie oferuje tej usługi dla nowych klientów i ogólnie wycofuje się z niej. A to była dobra rzecz. Łapał na tej antenie z parudziesięciu kilometrów i net śmigał cały czas równe 2 Mbps. Więc moim skromnym zdaniem to była doskonała technologia dla miejsc wycofanych cyfrowo, choć nie znam nikogo kto by pomyślał samemu zrobić taką antenę, operator także nic nie oferował, a koszt jej był śmieszny. Sam router wtedy bez tej anteny praktycznie dawał EDGE. Czy CDMA aktualnie funkcjonuje w Polsce?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 17:43
Post: #7
RE: Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
Ja nawet nie pamiętam prędkości, ale faktycznie były niskie.

Jak pracowałem jako przedstawiciel handlowy to jechałeś na wieś. Ale taką co nie było nic poza prądem i wodą. Pokazywałeś internet i było wow.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 18:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2017 19:04 przez szopen.)
Post: #8
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
może i najpierw było "wow" (w "wioskach zabitych dechami"), ale potem był płacz, bo pakiety były liczone w MEGABAJTACH…
później - parę lat temu kojarzę coś koło 1 czy nawet kilku GB, ale wciąż to jakiś śmieszny transfer

w sumie nie ma w tym nic specjalnie dziwnego, bo pojemność sieci jest odwrotnością dużego zasięgu
natomiast zasięg był spory, bo Orange wykorzystało częściowo osprzęt, a przede wszystkim częstotliwość po analogowym NMT (450MHz) ba zasięg był nawet jakieś 30km za czeską granicą Tongue

wydaje mi się że Orange się wycofuje z tej technologii - wystarczy poszukać na ich portalu - oferty są niedostępne (na mój gust może szykują refarming na ewentualne LTE450?)

liczyłem, że Grzesiek ma jakieś świeże informacje, ale jak widać nie…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 19:42
Post: #9
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
CDMA dalej działa. To jest pewne! Bierzecie pod uwagę ofertę Orange Freedom Pro, która jest już archiwalna. Przy obecnych abonamentach wygląda to tak, że karta zaloguje się do każdej sieci Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 21:40
Post: #10
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
Jutro coś się dowiem, jak potrzebujecie wiedzieć Big Grin Ja ogólnie w tym, mobilnym w ogóle nie siedzę - stąd niewiedza.

Potwierdzam to co szopen napisał, jak pracowałem jako przedstawiciel i mieliśmy slajdy/szkolenia to dokładnie tak to było opisane.

Transfer może i mały, ale wyobraź sobie rodzinę z dzieckiem, czy młodego który do facebooka potrzebuje. Zwykle to prości ludzie, a nie heavy userzy ciągnący po 800GB miesięcznie jak ja. Nie abym twierdził, że te 4GB to do czegokolwiek wystarczy, ale jak masz taką jedyną opcję... Ten internet nawet w jakieś wsi w drugiej części polski polecał sołtys.

Też słyszałem to co Kamil pisze, ale bardziej z internetu, że działa wszędzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 22:11
Post: #11
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
kiedyś karty SIM przeznaczone dla ofert CDMA nie logowały się do sieci GSM
obecnie się logują (to też była jakaś-tam nowość parę lat temu) - to jest jedna z kwestii, która mnie utwierdza w przekonaniu o powolnym wygaszaniu technologii

w odwrotną stronę nie sprawdzałem, nie mam sprzętu, a ci znajomi którzy z tego korzystali tez już od dawna używają innych metod dostępu do sieci, więc nawet nie mam ani kogo spytać, ani jak sprawdzić samemu

więc Grzechu, jeśli możesz dowiedzieć się czegoś z wiarygodnego źródła, to to zrób…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 10:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2017 10:44 przez Ekonomista.)
Post: #12
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
Pamiętam jak u mnie chyba jeszcze nie było radiówki to miałem super ofertę w Erze. Abonament na ro czy 2 lata bez urządzenia i 5B za 100zł plus jakaś tam opłata aktywacyjna. Do lejka 16kbps nigdy nie doszedłem, bo choć był zasięg EDGE dość dobry to nigdy nie przekroczyło 56kbps przy pobieraniu. Chyba jakieś odgórne ograniczenie "edża". Swoją drogą to skoro miałem urządzenie jakiejś tam 12-ej chyba klasy - prawie 300kbps, to czemu mi kurcze dochodziło zawsze do 56 ???? W każdym razie do skajpa do rozmów audio się nie nadawało. Do YT czy innych filmików... jak poczekałem pół godziny do obejrzałem filmik 5-ominutowy. Co ciekawe - jak "zarzuciłem" kilka filmików podobnie. Google 1-2 minuty. Strona taka dzisiaj by powiedzieć lekka 5-10 minut. Więc po prostu nie chciało się korzystać z takiego neta. A było to jakoś w latach 2008-2009. W sumie dla mnie aero2 stało się rewolucją internetową w 2012 jak zaczęło u mnie działać. Nie wiem czemu wcześniej jak sprawdzałem to zasięg był bardzo słaby przy oknie i nie mogłem się połączyć. Więc nie śmiejcie się z zadupii, bo mieszkam 5km od jednego z większych miast. I nie śmiejcie się z paru GB bo nigdy tych pięciu nie wykorzystałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 13:52
Post: #13
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
Ekonomista napisał(a):I nie śmiejcie się z paru GB bo nigdy tych pięciu nie wykorzystałem.
to nie żadne śmiechy - po prostu napisałem jak było, CDMA miało całkiem przyzwoitą prędkość jak na tamte czasy, więc przypuszczam, że chyba każdy nowy użytkownik "zachłyśnięty" dostępem do internetu dobijał bez większych problemów do lejka znacznie przed połową okresu rozliczeniowego Tongue

co do innych kwestii to do dziś są w takim mieście jak Wrocław (stolica pod tym względem też nie jest lepsza) dziury w zasięgu GSM takie, że się rozmawiać nie da, więc to też żadne śmiechy Tongue
(a co do zasięgu 2G, 3G czy LTE na wsiach też miałbym sporo do powiedzenia, bo są takie "mniej zaludnione" rejony, które znam dość dobrze)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 14:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2017 14:35 przez Ekonomista.)
Post: #14
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
Co do tego EDGE'a nic wujek google nie wie. Teoretycznie jest to prędkość max GPRS'a. Co ciekawe UMTS chodził mi do 384kbps -niby max prędkość EGDE, a HSDPA czy coś na h - 2Mbps -też niby max prędkość UMTS. Więc nic z tego nie czaję. Tak to wygląda, że telefony, czy aplikacje modemowe pokazywały o 1 technologie wyżej.

Jak LTE da mi te 42Mbps to będę szczęśliwy Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 14:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2017 14:36 przez szopen.)
Post: #15
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
prędkości mogą być limitowane przez operatora w ramach danej oferty (więc mogą być niższe niż ograniczenie technologiczne)

swoją drogą często uzyskanie maksimum technologicznego jest zarezerwowane dla wybitnych szczęśliwców
(choć np. w swoim czasie tj. z 5 lat temu systematycznie uzyskiwałem realne 6Mbps na modemie 7,2Mbps co można powiedzieć, że jest na granicy maksimum)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 14:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2017 14:54 przez Ekonomista.)
Post: #16
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
PS. Wiem, że to głupie, ale w praktyce tak właśnie było jak dotąd i nie zdziwię się jak LTE zatrzyma mi się na tych 42Mbps - najwyższej prędkości 3.75G...

Ja na e3131 doszedłem do 6Mbps z ikonką H+, ale sam modem daje 21 Mbps w HSPA+ co chyba potwierdza moją teorię spiskową dziejów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 16:20
Post: #17
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
To prawda, że aby uzyskać prędkość maksymalną LTE poza idealnym zasięgiem trzeba być jedynym użytkownikiem BTS'a?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 17:01
Post: #18
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
może masz pecha i mieszkasz przy stacji, która dostaje tylko i wyłącznie sprzęt "z demobilu" (bardzo mało prawdopodobne, ale jednak nie w 100% wykluczone)

PS dość mocno odeszliśmy od tematu wątku

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 17:43
Post: #19
RE: Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
Ok co do CDMA faktycznie, nowe karty powinny obsługiwać ale oferta jest raczej wycofana.

Prędkości 9/5 teoretyczne. Praktyczne można podzielić na 2.

Zasięg 15km.

Co ciekawe viaTOLL z tego korzysta.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2017, 03:19
Post: #20
Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych?
Ekonomista napisał(a):To prawda, że aby uzyskać prędkość maksymalną LTE poza idealnym zasięgiem trzeba być jedynym użytkownikiem BTS'a?
Nie, to niepełna informacja (poza tym, że OT)
Teoretycznie bliską maksymalnej wydajność uzyskasz dla danej technologii LTE, gdy:
- BTS ma łącze do sieci odpowiedniej szerokości (zwykle wymagane światło dociągnięte do kontenera masztu) i są wolne zasoby w nim do obsługi twojego połączenia
- Jesteś jedynym aktywnie przesyłającym dane klientem w danym sektorze BTSa
- Nie ma zakłóceń z innych źródeł (a także zakłócenia pochodzące z ruchu w sąsiednich komórkach i sektorach są minimalne np. dzięki małemu ruchowi tamże, bo to wszystko działa na jednym bloku częstotliwości)
- Masz dobry poziom sygnału
- Firmware modułu radiowego jest bardzo dobrze skorelowany z konfiguracją sieci operatora (najlepiej gdy jest to modem przygotowany na zamówienie danego operatora)
- Testujesz szybkość połączenia z serwerem, który znajduje się "blisko" (pod względem routingu/peeringu, nie geograficznie) infrastruktury operatora lub bezpośrednio w jego sieci.
- Routery brzegowe i infrastruktura IP operatora nie jest przeciążona
- Infrastruktura IP pomiędzy routerami brzegowymi i serwerem testowym działa poprawnie i ma odpowiednią wydajność
- Serwer, za pomocą którego robisz testy radzi sobie z takim obciążeniem (ma odpowiednie łącze i wydajność i nie jest przeciążony innymi testami).
- A na koniec - nie mniej jednak ważne - masz wykupione odpowiednie usługi i nie masz lejka lub innego ograniczenia w usługach operatora.

Jak widzisz... jest tego trochę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet ze Starlinków Ekonomista 7 2 141 24-02-2021 20:09
Ostatni post: szopen
  Internet światłowodowy Vectra. Ekonomista 24 9 926 31-03-2020 15:19
Ostatni post: szopen
  Internet mobilny za granicą - Białoruś szopen 0 2 621 31-07-2019 01:13
Ostatni post: szopen
  Jaki tani internet na wyjazd za granicę do UE? Iks 5 4 020 10-04-2019 04:19
Ostatni post: Iks
  Internet mobilny za granicą - Szwajcaria szopen 6 24 947 28-02-2018 19:05
Ostatni post: Steaven