[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
impulsy przydźwięku przy odtwarzaniu audio
07-09-2014, 12:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2014 12:27 przez pigwa.)
Post: #1
impulsy przydźwięku przy odtwarzaniu audio
Witam,
Usiłuję zdiagnozować problem krótkich (ok 2s) impulsów przydźwięku pojawiających co ok 60s podczas słuchania muzyki. Są silne i w czasie ich trwania blokowany jest chyba cały system bo zamiera np myszka. Początkowo podejrzewałem WinAmpa - zmieniłem ostatnią wersję na wcześniejszą, nie pomogło. W FooBar - to samo. Źródłem nie jest również ShoutCast, skąd pobieram adresy stacji radia internetowego, bo impulsy pojawiają się również offline przy odtwarzaniu plików mp3 pobranych wcześniej z YT. Problem nie występuje przy odtwarzaniu dźwiękowych video na np Media Player. Co to może być?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2014, 13:10
Post: #2
impulsy przydźwięku przy odtwarzaniu audio
sterownik karty audio (czasem inne sterowniki mogą mieć na niego wpływ) lub kodek audio
z takim problemem ostatnio spotkałem się w czasach win xp sp1

prosty eksperyment pozwoli na stwierdzenie czy winny jest sprzęt czy oprogramowanie (w szczególności sterowniki) - uruchom dowolnego linuxa (choćby z pendrive czy live cd) i odtwórz w nim te same pliki lub streamy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2014, 19:48
Post: #3
RE: impulsy przydźwięku przy odtwarzaniu audio
(07-09-2014 13:10)szopen napisał(a):  sterownik karty audio (czasem inne sterowniki mogą mieć na niego wpływ) lub kodek audio
Zainstalowałem ponownie sterowniki audio i na razie jest OK. Poprzednie chyba były z poprzedniego systemu jeszcze (nowy chodził na nich bez problemu parę lat;-)
Dzięki!
Swoja drogą - czy Media Player nie korzysta ze sterowników systemowych przy odtwarzaniu ścieżki dźwiekowej video?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2014, 21:22
Post: #4
impulsy przydźwięku przy odtwarzaniu audio
korzysta, tak jak i inne programy Big Grin ale to jest trochę szersze zagadnienie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-09-2014, 09:49
Post: #5
RE: impulsy przydźwięku przy odtwarzaniu audio
(07-09-2014 19:48)pigwa napisał(a):  
(07-09-2014 13:10)szopen napisał(a):  sterownik karty audio (czasem inne sterowniki mogą mieć na niego wpływ) lub kodek audio
Zainstalowałem ponownie sterowniki audio i na razie jest OK. Poprzednie chyba były z poprzedniego systemu jeszcze (nowy chodził na nich bez problemu parę lat;-)

Problem pojawił się po jakimś czasie znowu, ale to chyba był wirus: Malwarebytes Anti-Malware wykrył i unieszkodliwił RocketTab i Trojan.Ransom. Ten ostatni w systemowym sterowniku do SpeachEngine, a więc mógł być sprawcą zakłóceń dźwięku. Na razie znowu gra czysto.

Polecam Anti-Malware - radzi sobie z problemami omijanymi przez systemowe Security Essentials. Rozwiązał poza tym problem nieładujących się tabów w przeglądarce Chrome - coś wiecznie zmieniało systemowe ustawienia proxy w connections (podejrzany RocketTab).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-09-2014, 21:49
Post: #6
impulsy przydźwięku przy odtwarzaniu audio
ja tam sprawdzałem ostatnio ranking antywirusów i chyba wrócę do nortona. Po jakiś 10 latach przerwy. Przy essentials i kasperskym miałem zawirusowany PC. Zresztą przy nortonie również. Te antywirusy to są tylko z nazwy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TV i audio jakubd 10 6 462 09-08-2018 19:39
Ostatni post: grzech1991