[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E586 (Plus) a Aero2
12-11-2012, 08:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 00:44 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E586 (Plus) a Aero2
witam

mam powazny problem.

kupilem modem / router WiFi Huawei E586 z sieci PLUS bez simlocka. niestetye mimo wszelkich prob nie udaje mi sie polaczyc z AERO2 Sad. Modem pokazuje przy innych sieciach jak je wykrywa "dostap zabroniony" lub "zabronione". nie wiem czy to oznacza Simlock czy jakas blokade oprogramowania. probowalem tak z oryginalnym oprogramowaniem PLUSa jak i innymi aplikacjami do laczenia i efekt ten sam.

moze ma ktos z Was pomysl co z tym fantem zrobic?
lub moze dysponuje ktos jakim obrazem ROM do niego my mu podmienic oprogramowanie na inne dzialajace?

bardzo proszeo pomoc i z gory dziekuje za checi.

pozdrawiam
maciek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2012, 12:55
Post: #2
RE: huawei E586 a AERO2
Nie rozumiem twojego problemu.
Wkładasz kartę, konfigurujesz profil połączeniowy dla Aero2 i jeżeli jesteś w zasięgu - będzie działało.

Inne sieci niż Plus kompletnie cię nie obchodzą - będziesz pracował z Aero2. Simlock wygląda inaczej - włożenie obcej karty powoduje, że modem odmawia wcale współpracy - i żąda kodu odblokowującego. Plus przy tym nie stosuje simlocków od wielu lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2012, 18:52
Post: #3
RE: huawei E586 a AERO2
Krótki opis konfiguracji by macger (dzięki :-) )
HUAWEI E586
Z sieci PLUS
Do pracy z AERO2


Oczywiście najpierw należy się uzbroić we wspomniany modem/router WiFi Huawei E586 (typ E586Bs-2) z sieci PLUS. Przypuszczam, że modemy te oferowane przez Plusa nie maja simlocka.

Modem najlepiej na początku zresetować do ustawień fabrycznych. W tym celu należy zdjąć tylną obudowę modemu i poszukać w dolnej części jego boku malutkiego otworka opisanego jako RESET i wdusić go np. szpilka lub spinaczem biurowym trzymając wciśnięty i czekając aż modem się wyłączy
i włączy. W tym momencie uzyskujemy bez problemu dostęp do niego przez standardowe hasło oraz zresetowane wszelkie ustawienia poza Plusa.

Modem należy podłączyć kabelkiem do USB i grzecznie poczekać jak się wykryje i poprosi o możliwość instalacji oprogramowania. Pozwalamy mu na to by zainstalował się cały szereg sterowników w tym ten umożliwiający dostanie się do modemu przez stronę WWW.

Po skończonej instalacji wpisujemy w przeglądarkę adres 192.168.1.1 . logujemy się jako user: admin i hasło: admin (po to był reset ). Teraz możemy przejść do operacji ustawiania modemu do pracy z AERO2.

Z górnego menu klikamy na USTAWIENIA a następnie wybieramy z bocznego menu ZARZĄDZANIE PROFILEM. Ustawiamy go zgodnie z opisem na stronach AERO2:

APN:
darmowy
UŻYTKOWNIK
pozostawić puste
HASŁO:
pozostawić puste
Ustawienia sieci:
wszystkie parametry ustawić na automatycznie pobierane z serwera (adres IP, serwery DNS)

Dodatkowo uwierzytelnianie możemy ustawić na CHAP (choć z PAP tez mi pracował)

Ustawienia pokazane są na obrazku niżej:

[Obrazek: profil.jpg]

Następnie wybieramy z bocznego menu USTAWIENIA SIECI a tam ustawiamy jak pokazano na obrazku

[Obrazek: ust_sieci.jpg]

Kolejna sprawą jest zaklinanie z bocznego menu PAŁACZENIE i ustawić:

[Obrazek: polaczenie.jpg]

Ważne jest by wybrać TYP POŁACZENIA jako AUTOMATYCZNY oraz zaznaczyć opcje POŁACZ AUTOMATYCZNE NAWET W ROAMINGU
i zmień sobie max czas bezczynności na 60s

Również takim małym ułatwieniem ZARZADZANIE KODEM PIN i wybranie tam opcji WYLACZ (sprawdzanie kodu PIN) które aktywuje się po wpisaniu PIN i zatwierdzeniu. Dzięki temu nie musimy cały czas wprowadzać PIN po każdym uruchomieniu lub łączeniu modemu z AERO2.

Potem po chwili modem powinien sam się połączyć z siecią AERO2 (przynajmniej mój tak robił) bez konieczności łączenia się nim z internetem (czy to po kablu czy przez WiFi – jak to na niektórych forach jest sugerowane)

Po połączeniu się z AERO2 na stronie głównej statusu otrzymamy wynika jak na załączonym niżej obrazku.

[Obrazek: status.jpg]

Modem sam się łączy po każdym ‘wyrzuceniu’ z sieci co 60min.
Podobnie nie ma problemu z łączeniem się po wyłączeniu i włączeniu go.

Trzeba tylko cierpliwie chwile dłuższa odczekać w KAŻDYM przypadku.

Mam nadzieje ze Wam ten opis coś pomoże.
Ważnym jest to ze nie ma potrzeby robienia żadnych ulepszeń, korzystania z innego oprogramowania lub tez wgrywania innego firmware.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2012, 22:57
Post: #4
Odp: huawei E586 a AERO2
etapy resetu i podłączania usb można pominąć wystarczy połączyć się przez wifi i wejść jak podałeś 192.168.1.1 i dalej podążać według twojego opisu z małą różnicą niektóre rutery z serii e58x mają hasło Admin zamiast admin

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 08:23
Post: #5
RE: Odp: huawei E586 a AERO2
(15-11-2012 22:57)spag napisał(a):  etapy resetu i podłączania usb można pominąć
pozwole sie z Toba nie zgodzic. Opis przygotowywany był przeze mnie kompleksowo tak by nikt potem nie mial problemu z uruchomieniem modemu tak nowego jak i uzywanego. wykonanie resetu nic nie kosztuje (poza otwarciem obudowy i wcisniecia przycisku reset) [ja naprzyklad musialem wykonac te operacje bo ktos 'madry' ustawil mi inne haslo admin'a, wiec nie mow mi ze mozna pominac ten etap!]

(15-11-2012 22:57)spag napisał(a):  wystarczy połączyć się przez wifi i wejść jak podałeś 192.168.1.1 i dalej podążać według twojego opisu

masz racje ale nie do konca, kazdy wybiera sposob połaczenia jaki mu wygodny, jednak najbezpieczniej pierwszy raz polaczyc sie z modemem (i tak sugeruje) i skonfigurowac go na kabelku (ktory zreszta jest w zestawie). przynajmniej polaczenie kablem jest pewne i nie 'zerwie sie' nie braknie baterii itp.
A potem juz normalnie mozna laczyc sie z modemem przez WiFi lub kabelkiem jak kto woli.

(15-11-2012 22:57)spag napisał(a):  z małą różnicą niektóre rutery z serii e58x mają hasło Admin zamiast admin

co do hasla moze i tak jest, ale chyba Forumowicze sa na tyle inteligentni, że czytaja instrukcje obsługi Smile. lub probuja z wielkoscia literek Smile.

ale dzieki za uwagi. napewno komus sie przydadza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2012 20:47 przez spag.)
Post: #6
Odp: RE: Odp: huawei E586 a AERO2
(16-11-2012 08:23)macger napisał(a):  [quote='spag' pid='7677' dateline='1353013031']
(16-11-2012 08:23)macger napisał(a):  wykonanie resetu nic nie kosztuje (poza otwarciem obudowy i wcisniecia przycisku reset) [ja naprzyklad musialem wykonac te operacje bo ktos 'madry' ustawil mi inne haslo admin'a, wiec nie mow mi ze mozna pominac ten etap!]


Zgodzmy sie ze w tym przypadku tak , generalnie mozna pominac
(15-11-2012 22:57)spag napisał(a):  wystarczy połączyć się przez wifi i wejść jak podałeś 192.168.1.1 i dalej podążać według twojego opisu
(16-11-2012 08:23)macger napisał(a):  masz racje ale nie do konca, kazdy wybiera sposob połaczenia jaki mu wygodny, jednak najbezpieczniej pierwszy raz polaczyc sie z modemem (i tak sugeruje) i skonfigurowac go na kabelku (ktory zreszta jest w zestawie). przynajmniej polaczenie kablem jest pewne i nie 'zerwie sie' nie braknie baterii itp.
A potem juz normalnie mozna laczyc sie z modemem przez WiFi lub kabelkiem jak kto woli.
Router mozna podlaczyc do zasilacza wiec problem baterii z glowy, a jaki windows jest marudny i sterowniki huaweia tez potrafia mieszac to wiadomo, jak ktos wczesniej uzywal modemu huaweia to mu komputer moze zglupiec i nie wykryc routera bo inne sterowniki a przyjmie windows ze podlaczyles np. E160 i wykryje ale pokaze blad.

(15-11-2012 22:57)spag napisał(a):  z małą różnicą niektóre rutery z serii e58x mają hasło Admin zamiast admin
(16-11-2012 08:23)macger napisał(a):  co do hasla moze i tak jest, ale chyba Forumowicze sa na tyle inteligentni, że czytaja instrukcje obsługi Smile. lub probuja z wielkoscia literek Smile.

ale dzieki za uwagi. napewno komus sie przydadza.

Oj no nie obrazajac nikogo nie kazdy tak latwo wpadnie na to ze ma byc A zamiast a, popatrz na tytuly postow typu "nie moge sie polaczyc" "modem niedziala z aero" a pozniej okazuje sie ze karta wlozona odwrotnie Wink ze nie ma zasiegu, a juz na 99% nie wpisany apn.
Instrukcje malo kto czyta a jeszcze jak ma w obcym jezyku to juz w ogole.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 23:34
Post: #7
RE: huawei E586 a AERO2
kłócicie się o te mleko co mi wczoraj w kuchni się rozlało...
Fajny opis, mądre uwagi mile widziane a po kiego te odzywki pod swoim adresem...?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 16:30
Post: #8
RE: huawei E586 a AERO2
"Kłótnia" o dłobiazgi Smile Póki nie lecą obelgi zawsze ktoś czegoś się może dowiedzieć z takiej dyskusji między specami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 08:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2012 08:54 przez macger.)
Post: #9
RE: huawei E586 a AERO2
dokladnie....czy ktos tu kogos obraza? dyskusja to starcie conajmniej dwoch rożnych teorii lub zdan....zwykle prowadzi do dalszych poprawek lub konsensusu Smile. i chyba o to chodzi. a jak ktos nie chce czytac to nie musi....przeciez na sile nikt przed ekraname nie trzyma nikogo Smile....zwlaszcza kolege "Odynca" co sie tak zaczytal w ten post ze mu sie mleko w kuchni samo rozlalo....swoja droga moze czas zmienic forum na "gotuj z Gessler" Wink Wink Wink...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 15:24
Post: #10
Odp: huawei E586 a AERO2
To zwykła wymiana opinii co jest lepsze/alternatywne, miałem kiedyś problem z jednym ruterem że nie dało się na żadnym komputerze po kablu/wifi , drugi egzemplarz poszedł po wifi tylko więc z tego powodu piszę że lepiej jest połączyć przez wifi w końcu ruter będzie pracował jako wifi a nie podłączony do kabla. w e586 jest głupota z dostępem do karty microsd działa tylko po kablu i tu bywa niezbędne połączenie chyba że ktoś nie korzysta.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 22:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2013 22:12 przez do0dzioba.)
Post: #11
RE: Huawei E586 (Plus) a Aero2
Witam, mój pierwszy post. Przepraszam za odkopanie, ale ten wątek mi pomógł uruchomić Aero2 na huawei, aczkolwiek mam pytanie.

Po ustawieniach sieci i ustawieniu na ręcznym wyszukiwaniu wyskoczyło wczytywanie i z okienko które kazało mi coś wybrać, wybrałem Plus 3G (dozwolone) były tam jeszcze zabronione Play Orange itp. no i Plus 2G, dobrze wybrałem czy nie za bardzo ?

No i dlaczego trzeba ustawić roaming włączony i czym to skutkuje, głównie czy nie skutkuje jakimiś opłatami? Niby Aero 2 jest darmowe ale zawsze lepiej się upewnić

Będę wdzięczny za odpowiedź, dzięki z góry i pozdrawiam


* Edycja

Już wiem o roamingu, drugi raz przeczytałem FAQ i się dowiedziałem Big Grin
A co z tym PLUS 3G w wybieraniu ręcznym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 22:42
Post: #12
Huawei E586 (Plus) a Aero2
No właśnie w FAQ jest też o tym, że pracujemy w roamingu krajowym w Plusie, choć tylko na nadajnikach faktycznie należących do infrastruktury Aero2. Czyli wybierają Plus 3G wybrałeś jedną słuszną opcję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E5785 +Mikrotik wasilek 8 14 517 15-06-2019 13:49
Ostatni post: szopen
  Najtańszy router mobilny do Aero2 i nie tylko zardes 34 45 896 12-04-2018 02:12
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play MarnyPopis 12 10 108 02-09-2017 21:53
Ostatni post: jakubd
  HUAWEI E587u-2 - jak zresetowac dane? Mowca 1 7 995 07-06-2017 08:47
Ostatni post: jakubd
  Huawei E5577Cs321 problem z capatcha axel_gb 1 8 838 27-03-2017 23:41
Ostatni post: szopen