[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei e5573 z Play rozłącza net na kompie
31-12-2018, 13:12
Post: #21
Huawei e5573 z Play rozłącza net na kompie
Takie małe objawienie - piszesz o tych problemach tylko w okresach świątecznych, a wtedy w niektórych okolicach (w szczególności wiejskich) sieci komórkowe są przeciążone
(a sam niedawno miałem problem typu "żółty wykrzyknik - brak dostępu do internetu" przy sieci WiFi z powodu przeciążenia stacji bazowych operatora i to na sprzęcie który jest sprawny, a w innych okolicznościach działa normalnie).

Nie myślałeś o wymianie karty WiFi na inną? (jeśli problem jednak nie jest sporadyczny, bo cały czas mam wrażenie, że występuje 2x do roku)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 08:25
Post: #22
RE: Huawei e5573 z Play rozłącza net na kompie
(31-12-2018 13:12)szopen napisał(a):  Takie małe objawienie - piszesz o tych problemach tylko w okresach świątecznych, a wtedy w niektórych okolicach (w szczególności wiejskich) sieci komórkowe są przeciążone
(a sam niedawno miałem problem typu "żółty wykrzyknik - brak dostępu do internetu" przy sieci WiFi z powodu przeciążenia stacji bazowych operatora i to na sprzęcie który jest sprawny, a w innych okolicznościach działa normalnie).

Nie myślałeś o wymianie karty WiFi na inną? (jeśli problem jednak nie jest sporadyczny, bo cały czas mam wrażenie, że występuje 2x do roku)
Niestety to zupełny przypadek. Po prostu przypomniałem sobie że napisałem kiedyś o tym tu.

Dzieje się to cały czas , latem, zima. Z resztą napisałem wyraźnie że na smartfonie jest ok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 16:21
Post: #23
Huawei e5573 z Play rozłącza net na kompie
Jeśli smartfon działa OK, a komputer nie to można podejrzewać też problem z cache DNS w routerze (większość smartfonów na androidzie korzysta z 8.8.8.8 i 8.8.4.4 niezależnie od tego, że z przydziału DHCP dostają coś innego), więc można próbować iść w tą stronę (o ile masz połączenie WiFi, a internet nie działa), ale jeśli dobrze pamiętam podejrzewaliśmy niezgodność między chipsetem WiFi karty sieciowej w komputerze i AP w routerze.

Wymieniłeś kartę WiFi na jakąś radykalnie inną?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2019, 20:27
Post: #24
Huawei e5573 z Play rozłącza net na kompie
Nie wymieniłem.
A jak zmienić dns ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2019, 20:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2019 20:44 przez szopen.)
Post: #25
Huawei e5573 z Play rozłącza net na kompie
w ustawieniach protokołu TCP/IP twojej karty sieciowej (chodzi o TCP/IP v4)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2019, 10:42
Post: #26
RE: Huawei e5573 z Play rozłącza net na kompie
(13-01-2019 20:43)szopen napisał(a):  w ustawieniach protokołu TCP/IP twojej karty sieciowej (chodzi o TCP/IP v4)
Ok a co miałbym dokładnie zmienić?
Sprawdzę jeszcze jedna rzecz, mam dość podobnego laptopa i zerkne na niego jak on pracuje .
Łączyłem się z feralnym laptopem z Huawei b315 i tu nie ma żadnych problemów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2019, 14:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2019 14:34 przez szopen.)
Post: #27
Huawei e5573 z Play rozłącza net na kompie
90tomash napisał(a):Ok a co miałbym dokładnie zmienić?
tylko DNSy ustawiając np. te od google czyli 8.8.8.8 i 8.8.4.4

90tomash napisał(a):Łączyłem się z feralnym laptopem z Huawei b315 i tu nie ma żadnych problemów
to za to potwierdza teorię o niekompatybilności WiFi

można jeszcze poeksperymentować w zaawansowanych ustawieniach WiFi (nie obiecuję sukcesu), ale jakoś tego nie widzę, aby nam się udało to zrobić zdalnie, skoro wątek ma już sporo ponad rok, a Ty pytasz jak zmienić DNS (mimo, że jest to opisane w 2 postach wyżej)…


Z tym pytaniem co dokładnie masz zmienić, to jest tak jakbyś pytał jak dokładnie wymienić akumulator np. w hondzie civic rocznik 78
(w każdym samochodzie robi się to tak samo, chociaż bywa umieszczony w różnych miejscach, to procedura jest zawsze taka sama - i tu mamy dość podobnie - w każdym systemie jest inaczej, ale w każdym można ustawić DNSy) więc do wymiany akumulatora nie potrzeba mechanika…

a jak zaczniemy grzebać w ustawieniach radia, to nawet nie mam pomysłu na motoryzacyjne porównanie ;P bo kwestia robi się skomplikowana

PS akurat się tak składa, że mam E5573 (z Plusa) pod ręką, to zajrzę czy w nim są jakieś ustawienia (ale mogą być inne niż w wersji obrandowanej dla Playa)

odnosząc się do posta #13 (bo przeanalizowałem go już kiedyś, ale nie opisałem)
wynik
ipconfig /all
wskazuje na brak problemów z połączeniem

większość kolejnych nie jest wykonana prawidłowo, bo wydawałeś polecenia z literówkami w środku (np. brak spacji albo przekręcone polecenie), ale nadal część wyników wskazywała na problem z DNS


tymczasowe obejście problemu (zakładam, że może zadziała)

klikasz RMB na ikonce sieci wifi w traju (koło zegarka)
klikasz rozwiąż problemy

lub
klikasz LMB na ikonce sieci wifi w traju (koło zegarka)
klikasz RMB na nazwie sieci twojego routera
z menu podręcznego wybierasz stan
klikasz diagnozuj

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei 4G B525s-23a wymusza otwarcie strony konfiguracyjnej w przeglądarce WWW Theofilos 4 2 440 11-02-2022 18:33
Ostatni post: Theofilos
  FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać? Ekonomista 9 8 640 26-04-2021 17:13
Ostatni post: szopen
  huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA drophead 9 4 124 28-03-2020 23:02
Ostatni post: drophead
  Asus RT-AC51U + Huawei e3373h-153 - słaba prędkość egotrip 1 2 570 06-02-2020 06:10
Ostatni post: szopen
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 72 204 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster