[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
23-01-2015, 10:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2015 10:29 przez K4r0lSz.)
Post: #1
Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Witam. Zdobyłem mobilny router Huawei E5220s-2 z sieci 3 (Tree) UK. Router miał simlocka ale przy pomocy kodu z generatora zaraz go usunąłem.
Mam kilka spostrzeżeń dotyczących tego modelu i nie wiem czy wynikają one z mojej niewiedzy czy z wgranego firmware z brandingiem.
Po pierwsze, nie widzę nigdzie w ustawieniach opcji włączenia fast boot. Przekopałem całe menu ale nigdzie tego nie znalazłem. Modem uruchamia się w niecałą minutę niezależnie czy wcześniej normalnie go wyłączyłem czy wyjąłem mu baterię.
Po drugie, nie wiem jak powinno się rozłączać połączenie z internetem. Jest to ważne ponieważ korzystam z karty Aero2 i jak wiadomo co godzinę trzeba przepisać kod i rozłączyć połączenie. Owszem można włączyć tryb połączenia ręczny ale wtedy za każdym razem należało by wejść na stronę urządzenia, zalogować się i włączyć połączenie. Może jeszcze dało by się z tym żyć, gdyby aplikacja na androida obsługiwała takie łączenia. Tą aplikacją można tylko zresetować router. Gdyby działała funkcja fast boot też miało by sens ręczne włączenie i wyłączenie routera, 5 sek. i połączenie zresetowane.
Po trzecie, czy jest możliwość wgrania jakiegoś nie brandowanego dashboardu? Być może pojawiła by się wtedy opcja fast boot no i mógł by mieć język polski.
Poza tymi niedogodnościami jestem zadowolony z tego routerka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 10:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2015 10:39 przez K4r0lSz.)
Post: #2
Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Witam,
Domyślnie opcja fast-boot w interfejsie Huawei (dla E5220) nie jest dostępna, jeśli jest zaimplementowana - w każdym razie, ja jej nie zauważyłem.
W interfejsie Huawei jest przycisk na głównym ekranie, trzeba być zalogowanym jako admin, aby zadziałał Wink
Tak to właśnie jest, że trzeba wejść na stronę interfejsu urządzenia, aby się połączyć/rozłączyć.
Aplikacja w Andku utraciła możliwość połączania/rozłączania jakiś czas temu :|

W wątku http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e533...2-vs-e5220 jest trochę ekranów, jak to było kiedyś Wink
W poście #12 drugi screen, przycisk z dwoma strzałkami jest dostępny w webowym interfejsie na stronie głównej - do szybkiego połącz/rozłącz.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 18:40
Post: #3
RE: Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Zalogowałem się jako admin i nie widzę nigdzie przycisku fast boot. Jeśli domyślnie funkcja fast boot nie jest dostępna to jak ją włączyć?. Nie ma jej też na pozostałych screenach których nie załączyłem.
Przycisk połączenia pojawia się na stronie ale tak jak pisałem dopiero jak wyłączę automatyczne łączenie.


Załączone pliki Miniatury
                           
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 19:27
Post: #4
RE: Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Opcja powinna być na stronie http://192.168.1.1/html/systemsettings.html
i wyglądać tak w niebrandowanym firmware (w Play jest tak samo):
   
Branding może tę opcję wyłączyć - jak zmienisz dashboard (nie wiem jak, nie modyfikowałem softu jeszcze) to możesz opcję odzyskać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
ziko (2015-01-23)
23-01-2015, 19:29
Post: #5
Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Co do rozłączania i łączenia - mam zrzut starej wersji Huawei Mobile, gdzie ten przycisk jest główny na ekranie (tylko trzeba pamiętać, żeby nie aktualizować tej aplikacji, bo w wersji 3.x o nazwie Huawei HiLink jak widać już tej opcji nie ma).

Może się zbiorę i napiszę aplikację do routerów mobilnych, która by tylko resetowała połączenie? Ale to na pewno nie w tydzień ani w dwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 20:41
Post: #6
RE: Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Wpisałem podany przez Ciebie adres http://192.168.1.1/html/systemsettings.html i wyświetliła się strona z Twojego screena. Włączyłem fast boot i router włącza się w 5 sec.
Wielkie dzięki.
Jeśli masz gdzieś starą wersję apk aplikacji huawei mobile wifi to ja chętnie taką zainstaluję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 23:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2015 23:55 przez ziko.)
Post: #7
Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Nie długo nacieszyłem się fastbootem i routerem. Zachciało mi się zaktualizować firmware więc ściągnąłem ze strony producenta oficjalny firmware do tego routera (HUAWEI_E5220_TCPUB143D99SP05C00_normal_05021BDB_MUL.zip) i zainstalowałem. Wszystko przebiegło pomyślnie. Program wykrył router, poprosił o kod firmware (miałem bo wygenerowało mi z kodem na simlocka) no i wgrał firmware. Całość przebiegła bez problemu i na koniec program wyświetlił w podsumowaniu, że na urządzeniu jest już nowa wersja. Niestety po odłączeniu świeciły się wszystkie diody na zielono i nie działało wifi. Po podłączeniu pod komputer nie wykrywało go jako karty sieciowej ani dysku. Były natomiast 2 porty szeregowe i modem (wcześniej modemu nie było). Nie pomogły resety, wyciągania baterii ani powwtórne wgrywanie firmware.
Na szczęście udało mi się uruchomić ponownie router. Pobrałem ze strony https://unlock4modem.in/download-firmwar...93-router/ plik Download Firmware Update Huawei E5220s-2 21.143.11.00.1185 (Poland Open Market) i wgrałem go jak poprzedni. Tym razem nie prosił o kod i po aktualizacji wszystko zaczęło działać. Nawet konfiguracja wifi się nie zmieniła, musiałem tylko ustawić APN. Mam teraz wszystkie funkcje i język polski.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2015, 01:30
Post: #8
Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Gratuluję nerwów ze stali i cierpliwości. Teraz masz już zdebradowany router z większością opcji dostępnych od ręki. Do tego z j.polskim.
U mnie wersje najważniejsze są takie:
Software version: 21.143.11.00.00
Web UI version: 13.100.02.02.03
Może pomyślę o zmianie softu tak dla zabawy.
Co do zrzutu tymczasowo wrzucam go na jdtech - to zrzut zrobiony za pomocą ES File Explorera, funkcja backup.
http://jdtech.pl/upload/Mobile%20WiFi_2.1.12.010003.apk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2015, 13:04
Post: #9
RE: Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Dzięki za apk. już ją ściągam.
Jestem zadowolony, że zdecydowałem się na aktualizację. Jest bardzo dużo zmian i większość pozytywnych.
Poza zmianą języka i fastbootem, na ekranie głównym pojawił się przycisk połączenia, wcześniej był ale tylko przy ręcznym połączeniu.
W samym urządzeniu zmienił się też sposób wyświetlania ikonek. Poprzednio stale świeciły się wszystkie diody poza kopertką jeśli była pusta skrzynka, teraz router zachowuje się tak jak to opisywaliście w innych tematach, czyli po chwili diody gasną i miga tylko dioda baterii. jeśli krótko nacisnę przycisk to ikony się zapalają. Domyślam się, że poprzednio nie działał tryb uśpienia (3 diody świeciły się stale). Zmieniła się też współpraca z aplikacją mobile wifi, poprzednio tak jak pisałem działało tylko resetowanie urządzenia, pomiar poziomu sygnału i baterii i identyfikacja urządzenia. Nie działało wyłączenie routera (wyświetlało "filed") i pomiar zużycia danych, tzn. coś tam wyświetlało ale nie dało się wejść do statystyk (znów "filed") i nie można było ich resetować. Teraz wszystkie opcje działają.
Jeśli chodzi o negatywne zmiany to router pokazuje znacznie mniejszy poziom sygnału (widać to przy porównaniu zamieszczonych screenóww). Modem leżąc w tym samym miejscu pokazuje z 3 kreski mniej niż poprzednio. Wcześniej też częściej ikonka zasiegu świeciła na zielono, teraz cały czas żółto. Jednak wydaje mi się, że zmienił się tylko sposób sygnalizacji natomiast czółość pozostała taka sama. Teraz nawet jak nie mam żadnej kreski to i tak jest połączenie. Po aktualizacji zniknął też na stronie mini (czyli jeśli wejdę ze smartfona) link do pełnej wersji strony. Teraz ze smartfona praktycznie nie da się tam wejść. Ostatnią negatywną zmianą (jeszcze nie potwierdzoną) jest trudność wpisywania capcha. Nie przerzucił mnie automatycznie do strony http://bdi.free.aero2.net.pl:8080/ i dopiero ręczne wpisanie tego adresu umożliwiło wpisanie kodu. Gorzej też router współpracuje z przeglądarką Opera. Nie da się nią załadować strony routera.
To tyle. Jak coś jeszcze zauważę to napiszę.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2015, 14:30
Post: #10
Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Z tego co widzę fajna strona, są update do:
Huawei Firmware E586_Update_21.322.07.00.00.B757.7z - ale nie wiem czy to do mojego, a dwa to chyba tylko update dasha i nie wiadomo czy PL będzie?
Download Dashboard / WebUi Huawei E3131 HiLink 11.010.12.02.17 - chyba wgram bo i tak nie stracę języka.

Ktoś coś testował z tej strony do tych urządzeń?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2015, 21:41
Post: #11
Huawei E5220 - Brak funkcji fast boot
Z innej podstrony pobierałem WebUI do E3372 oraz soft do E5776 fabryczny (bez brandu) z obsługą funkcji battery externder (kompletnie nieprzydatna się okazała z powodu małej mocy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E5785 +Mikrotik wasilek 8 14 542 15-06-2019 13:49
Ostatni post: szopen
  ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play MarnyPopis 12 10 110 02-09-2017 21:53
Ostatni post: jakubd
  HUAWEI E587u-2 - jak zresetowac dane? Mowca 1 8 006 07-06-2017 08:47
Ostatni post: jakubd
  Huawei E5577Cs321 problem z capatcha axel_gb 1 8 850 27-03-2017 23:41
Ostatni post: szopen
Information Huawei E5573 K4r0lSz 8 26 028 24-12-2016 22:21
Ostatni post: szopen