[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
19-01-2013, 14:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 00:24 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
szopen: oryginalny tytuł wątku
"Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda" (jest do niego odniesienie poniżej)

Witam was. Szukałem sporo i trafiłem tutaj. Mój problem jest następujący. Posiadam karte Aero2 nową, niedawno przysłaną. I modem e353s-2. Problem polega na tym ze modem mam z play, bez simlocka, jednak po włożeniu karty aero2 ciągle miga zielona dioda, odblokowywałem te pasma i nic, po włożeniu sim play czy ery, modem jest wykryty, jednak nie da sie połączyc, tez tylko zielona dioda i niewykrywa zasiegu operatora nic. Z kolei mam jeszcze 3 modemy e173s-1 e160g i e170, na tych modemach normalne simki chodzą. Włozyłem aero, odblokowałem to pasmo, i zasieg aero łapie, jednak tez w mobile partner czy blueconnect nie pokazuje sie ilosc zasiegu i operator, tylko TNI.. A formalnie te modemy nie działają z aero, a wykrywa zasieg, a modem dedykowany wgl nie działa... Pomocy, niemam juz do tego sił...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 15:10
Post: #2
RE: e353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
A co mówi mapa zasięgu o twojej okolicy?
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
Bo to jest jakby warunek brzegowy, żeby zacząć walczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 15:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013 15:31 przez Qubi.)
Post: #3
RE: e353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
[Obrazek: Przechwytywanie.png]
Coś takiego. Wczesniej Aero2 działało, odkad mam nową sim nie działa. Modem jakby nie reaguje na zadna karte...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 15:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013 15:44 przez lukkki.)
Post: #4
RE: e353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
Ale odznacz ptaszek przy UMTS w tel. komórkowej... Zostaw tylko ptaszek w internecie mobilnym HSPA+ 900
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 15:47
Post: #5
RE: e353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
[Obrazek: Przechwytywanie.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 16:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013 16:36 przez lukkki.)
Post: #6
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
Czyli zasięg jest

O tym modemie trochę chaotycznie napisane...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 16:38
Post: #7
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
No i własnie jakby modem był uszkodzony, bo na sim play ery czy innej wgl nie wykrywa zaisegu, a sam modem instaluje sie.. I co robic?
Pomoże ktoś? Pilna sprawa..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 18:42
Post: #8
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
To nie pogotowie ratunkowe ani straż pożarna, że cały czas ktoś pełni tutaj dyżur. Jeśli ktoś będzie miał jakiś pomysł, jak pomóc Ci, to napisze, cierpliwości. Smile W szkole nie masz lekcji języka polskiego? Tak gmatwasz, że trudno zrozumieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 18:50
Post: #9
Odp: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
Ale nie rozumiem co piszesz wyzej "modem formalnie niezgodny" jeśli nie pokazuje zasięgu to albo wylaczyles jakiws pasmo a moze masz przestawione na tylko 2G poza tym z tni to zasief jest innej sieci nie aero. Sprawdź z poradnikiem przyklejonym na górze działu czy jakis krok pominales . Wrzuć printscreen z rozwiniętym menedżerem urządzeń w polach modemy i com ports. Ale stawiam na uszkodzenie

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 19:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013 19:10 przez Qubi.)
Post: #10
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
Patrzyłem na liste zgodnych modemów, no i te trzy co mam w domu nie widnieją na liscie, ale na nich łapie zasieg z tym że nie wiem jaki.. Modem ten E353s-2 co pasuje do nowych kart nie wykrywa zadnej, ani aero ani ery ani play. A gmatwie bo szybko pisałem,a męcze sie od wczoraj...
[Obrazek: Przechwytywanie.png]

Zapomniałem tam na ss dodac modemów, tam mam tylko Huawei Mobile Connect 3G modem #3 coś takiego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 19:23
Post: #11
Odp: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
Tu wygląda ok wszystko, więc najpewniej modem uszkodzony jak miga na zielono to nie może się zalogować chyba że to jakiś zgłoszony jako zagubiony i zablokowany przez sieć,

może sprawdź czy na stronie play nie ma update do tego modelu moze Flash pomoże jeśli masz gwarancję jeśli nie to szukaj na chomiku lesiolo innego softu

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 19:52
Post: #12
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
zacznę od tego
Qubi napisał(a):A formalnie te modemy nie działają z aero, a wykrywa zasieg, a modem dedykowany wgl nie działa...
po włożeniu karty Aero2 do dowolnego modemu, widzisz zasięg sieci... Plus jako zasięg Aero2 jest to oczywiście bzdura, bo Plus zezwala na logowanie się do własnej sieci, ale nie zezwala na połączenie jeśli nie jest to BTS Aero2 pracujący w WCDMA900 (który przedstawia się równiez jako Plus)

w obecnej chwili konfiguracja kart SIM Aero2 jest zbliżona do kart operatorów MVNO i stąd ten cały cyrk

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 19:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013 19:54 przez Qubi.)
Post: #13
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
Modem legalny. DO neta dostałem. Wiec. A soft jakiś konkretny, bo mam o ten na pc:
Win 23.002.08.03.54 lesiolo nim updatowałem sobie e160g i e173, ale czy do tego podejdzie?
(19-01-2013 19:52)szopen napisał(a):  w obecnej chwili konfiguracja kart SIM Aero2 jest zbliżona do kart operatorów MVNO i stąd ten cały cyrk
Czyli co? Plus podpowiedzcie czy ten soft zadziała z modemem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 19:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 00:10 przez szopen.)
Post: #14
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
Qubi napisał(a):Modem ten E353s-2 co pasuje do nowych kart nie wykrywa zadnej, ani aero ani ery ani play.

jeśli nie jest to kwestia dziwacznej konfiguracji, to warto zajrzeć z lupą pod klapkę złącza anteny zewnętrznej czy nie jest naderwane/uszkodzone

a co do konfiguracji - jeśli nie masz zasięgu, a przestawiłeś modem tylko do pracy w paśmie WCDMA900 (W900 w TNI) to jest oczywiste, że nie będzie wyświetlona żadna sieć

Qubi napisał(a):Win 23.002.08.03.54 lesiolo nim updatowałem sobie e160g i e173, ale czy do tego podejdzie?

nie grzeb w dashboardzie i firmware, bo nigdy nie rozwiążemy tego problemu
jedyne co możesz zrobić w tej chwili rozsądnego to przywrócić modem do ustawień fabrycznych

nie napisałeś z jakiej sieci pochodzi modem i co ma na pokładzie jako dashboard
nie doczytałem - jest to Play Online skoro modem jest z sieci Play

dodatkowo możesz mieć konflikt sterowników, bo ten komputer z pewnością niejeden modem już widział Smile

w ramach czyszczenia systemu radze odinstalować wszystkie programy powiązane z modemami Huawei (oprócz TNI)

dodatkowo powinieneś upewnić się, że nie masz TNI w autostarcie


lukkki napisał(a):Czyli zasięg jest
mapa Plusa czasem źle się odświeża, ale sądząc po miniaturce Polski pewnie chodzi o Warszawę, czyli zasięg raczej jest

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 20:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013 20:05 przez spag.)
Post: #15
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
(19-01-2013 19:52)szopen napisał(a):  jedyne co możesz zrobić w tej chwili rozsądnego to przywrócić modem do ustawień fabrycznych

sądząc po miniaturce Polski pewnie chodzi o Warszawę, czyli zasięg raczej jest
Jak go przywrócić? I tak chodzi o okolice wawy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 20:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013 20:15 przez szopen.)
Post: #16
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
jesteś w gorącej wodzie kąpany - nie dokończyłem pisać posta, a już na niego odpowiadasz, poczekaj na edycję posta - w tej chwili jedynym dostępem do sieci dla mnie jest właśnie Aero2 - nie mogę równocześnie grzebać w modemie (aby wrzucić jakieś screeny) i być połączonym z internetem, dalsza część będzie naprawdę późnym wieczorem, bo mam jeszcze parę ruchów do wykonania

PS odnośnie tytułu wątku - jeśli miga zielona dioda - 2 krótkie mignięcia, przerwa, 2 mignięcia itd. to modem właśnie szuka sieci
dodatkowo w TNI masz w parametrach połączenia (ramka po lewej na dole) czekaj... to jest dodatkowy objaw szukania sieci

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 20:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013 20:18 przez Qubi.)
Post: #17
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
Dobra. To pomyśl czy coś. A ja zostawie go na sim Ery z właczonymi wszystkimi pasmami i wgl. Moze coś znajdzie.
Modem z play i dashboard orginalny. A sterowniki wszystkie wywaliłem i mam tylko od mojego e173 co mam blueconnecta i ten e353, ale wywale wszystko i od nowa zrobie. Dobra to bede czekaac
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 23:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 00:05 przez szopen.)
Post: #18
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
zacznę od tego, że w danym momencie może być aktywny tylko 1 program obsługujący modem, więc aby działać w TNI musi być zamknięty Mobile Partner lub Play Online (nie do traya tylko całkiem!) to samo dotyczy MDMA - jesli chcesz sprawdzić czy ustawienia w TNI zostały zapisane w modemie musisz zamknąć TNI a uruchomić MDMA
dodatkowo nie może być aktywne połączenie z internetem przez modem (przed rozpoczęciem działań trzeba się rozłączyć, to uwaga dla innych, bo widzę, że tu jest generalnie problem z połączeniem)
i jeszcze jedno - modem należy ustawić w trybie RAS (NDIS nie jest obsługiwany przez większość niezależnych menadżerów połączeń)

no właśnie miałem na myśli włączenie wszystkich obsługiwanych pasm
w TNI można zrobić to tak (ustawienia->GPRS/UMTS):
   
po ustawieniu opcji klikamy Zastosuj, bez tego nie nastąpi przełączenie pasma w modemie (oczywiście uprzednio musi być wybrany prawidłowy modem i port i aktywna komunikacja AT, ale z tego co zostało tu wcześniej napisane nie ma z tym problemu)

zweryfikować można przy pomocy MDMA (polecam wersję 1.1.0.0)
http://www.nerve.org.za/mdma/
do działania MDMA musimy z poziomu windows stworzyć połączenie modemowe (RAS) najprościej przez skopiowanie już istniejącego utworzonego np. przez MP lub TNI i zmianę nazwy na MDMA
   
powinno to wyglądać tak:
   
(z poziomu tego programu można również wybrać ustawienie "Automatic(All Bands)" i kliknąć w Apply, efekt będzie taki sam jak wybór w TNI)

w celu pracy wyłącznie w Aero2 wskazane jest przełączenie w tryb wyłącznie WCDMA900
   
weryfikacja w MDMA
   

natomiast pełen reset modemu w TNI jest w zakładce komunikacja AT jednak nie powoduje on zmiany pasm obsługiwanych przez modem (w przypadku E3131, a w tej chwili tylko taki mam przy sobie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2013, 00:09
Post: #19
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
A zadam pytanie odbiegajace całkiem od tego wyzej, czy od wyrwanego gniazda na antene zewnętrzną moze sie dziac ze nie wykrywa zasiegu zadnej sieci? ciagle szuka i szuka?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2013, 00:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 00:19 przez szopen.)
Post: #20
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
tak, w przypadku uszkodzenia gniazda antenowego modem zazwyczaj traci możliwość połączenia się z jakąkolwiek siecią - być może da się złapać zasięg w bezpośredniej bliskości BTSa, ale nikt takich testów nie robił - generalnie modem gsm pozbawiony jakiejkolwiek anteny zasadniczo nie działa tj. nie łapie zasięgu żadnej sieci
(niestety to gniazdo bardzo łatwo uszkodzić, a zawiera ono przełącznik anteny wewnętrznej więc z uszkodzonym gniazdem modem można wywalić do kubła na elektrośmieci - naprawa jest wyjątkowo hardcore'owa a ponadto uszkodzenie gniazda antenowego nie podlega gwarancji jako uszkodzenie mechaniczne)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 511 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 955 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 986 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 940 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 047 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd