[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
20-01-2013, 00:18
Post: #21
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
Bo rozebraem modem, i to gniazdo na dodatkowa antene wisi dosłonie na jednym lucie, styku. Wiec chyba problem rozwiazany. Modem zostanie jako czytnik sd. xD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2013, 00:22
Post: #22
RE: Huawei E353s-2 nie szuka aero2, tylko zielona dioda
skoro już nie masz nic do stracenia - przyjrzyj się czy było fabrycznie źle wlutowane, jeśli tak to jest szansa na naprawę w dobrym serwisie rtv/gsm
jeśli jest natomiast wyrwane razem ze ścieżkami (niemal grubości włosa) to raczej nie ma o co walczyć

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2013, 00:26
Post: #23
RE: Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
Wyrwane ze ścieżkami. Normalnie ten laminat widac brązowy nie te sciezki i to zielone. ale prawdopodobnie źle było wlutowane krzywo i chcąc włozyc antene wpiąc trzeba było naginac bo na scisk wchodziło. cóz taki modemik dostałem i tyle, grunt ze nie płaciłem za niego. dobra dzieki za pomoc. na przyszłosc bd wiedział jak ustawic to aero. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2013, 02:17
Post: #24
Odp: Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
Dla potomnych skoro juz wybebeszyles modem to wrzuć parę zdjęć będzie mozna sie zapoznać albo wskazać coś przy okazji np. Jak wygląda wyrwane gniazdo antenowe. Zdjęcia sprawnych modemów to nie problem ale zdjęcia z sekcji modemów to juz moze sie przydać

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2013, 11:28
Post: #25
RE: Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
Dodam potem, bo teraz musze używać blueconnect'a, a transfer mi sie skonczył. Bo do Aero niemam modemu.. ;x
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 15:24
Post: #26
RE: Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
Trochę z opóźnieniem dorwałem sie do blueconnecta na nowym transferze. Fotki:
[Obrazek: DSC_0107.jpg]
[Obrazek: DSC_0112.jpg]
[Obrazek: DSC_0115.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 01:19
Post: #27
RE: Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
Szczerze mówiąc to dla mnie tragiczny jest montaż tych gniazd w takim razie. Można powiedzieć, że jest ono "przyklejone" do płytki na warstwie grubości 1/10 folii aluminiowej. Takie gniazdo powinno mieć nóżki przechodzące na wylot płytki i z drugiej strony być zalutowane to co drugi post nie zaczynałby się od "wyłamałem gniazdo anteny zewn." Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 03:23
Post: #28
RE: Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
Dlatego w instrukcji obsługi napisane jest zwykle, że to "gniazdo serwisowe", a nie normalne gniazdo antenowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 15:26
Post: #29
RE: Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
Dzisiaj przyszedł do mnie e3131 z Playa i z tyłu na pudełku jest:
"CECHY GŁÓWNE:
...
ZŁĄCZE ANTENY ZEWNĘTRZNEJ"

Dla mnie to jednoznaczne propagowanie tego złącza do wykorzystywania go przez użytkownika. Nie zmienia to faktu, że jak nie trzeba to lepiej z niego nie korzystać, bo można sobie zrobić kolejny otwieracz do butelek tyle, że za 100zł.
W moim K3520 złącze podobno jest, ale nie ma do niego dostępu bez ingerencji w obudowę, a w 3131 jest zaślepka, więc to żadne złącze serwisowe tylko do powszechnego użytku.
Wiemy jak producent podchodzi do tego tematu, ale popieram osoby, które uważają trwałość tego gniazda za bubel technologiczny. Wątpię żeby producent zmienił podejście, ale skoro tak jest to wykonane to niech w ogóle tego złącza nie montuje i będzie jeszcze 0,5 grosza taniej w produkcji. Możemy sobie ponarzekać Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 19:56
Post: #30
RE: Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
Zajrzyj do instrukcji obsługi i zobaczysz, że gniazda nie ma Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 01:36
Post: #31
RE: Huawei E353s-2 miga tylko zielona dioda [uszkodzone gniazdo antenowe]
Pełna instrukcja to pewnie jest w pdfie gdzieś na serwerze producenta, ale w pudełku jest "Instrukcja szybkiego startu". W niej mamy rysunek modemu i pod numerem 3 jest zaznaczone gniazdo antenowe, a poniżej na jego temat można przeczytać:
Wyjściowe gniazdo radiowe
Służy do podłączania kabla radiowego do testów modemu USB.

Słowo "podłączania" sugeruje użycie wielokrotne, a "do testów" nie sugeruje, że musi je robić tylko i wyłącznie serwisant operatora. Tak czy inaczej nie mam zamiaru się z Tobą Jakub spierać, bo nie o to tu chodzi. Stwierdzić należy jedynie, że gniazdo trzyma się na słowo honoru i nawet wprawny serwisant jest w stanie je uszkodzić używając go do tych testów. Ja z niego nie korzystam, bo wystarcza mi jego antena wewnętrzna, ale skoro już jest do niego dostęp i to dużo lepszy niż np. do karty micro sd to uważam, że powinno być wykonane lepiej. Koszt żaden na etapie produkcji, ale kto by się tym przejmował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 199 189 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 27 684 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 35 700 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 33 844 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 812 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd