[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
21-09-2017, 21:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2017 22:02 przez szopen.)
huawei e3531 s2 nie przełącza automatycznie sieci po zmianie karty? Używam sieci Aero2 i Virgin - kiedy zmieniam karty, przy innych modemach wystarczyło wyjac modem z usb po ponownym uruchomieniu nowa sieć była dostępna. W e3531 tak nie jest. Gdy zmienię kartę pod linuxem nie ma siły zeby połączył, pomimo włożenia ponownie, natomisat siec widzi. Dopiero gdy uruchomię windows i tam w MP ustalę połączenie, co tez nie zawsze od razu wychodzi, to potem i linux mi łączy z ta karta kt się połączyła pod windows. Jeśli ktos się wypowie to moge przygotować screeny etc. Myslałem że to nowszy modem i powinno być ok, z e3131 nigdy nie miałem takich problemów, to samo z e372. modem kupiony na allegro ale nowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2017, 01:46
Czy w menedżerze połączeń w Linuksie przekazujesz do modemu APN? Dla Aero2 oraz Virgin są one różne: odpowiednio "darmowy" i (OIDP) "internet".
Automatyka wykrywania operatora nie zawsze działa prawidłowo (a w większości wypadków po prostu jej nie ma) i to zależy od wielu czynników i być może z tym masz problem.
22-09-2017, 14:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2017 20:27 przez szopen.)
RE: huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
mam profile dla obu sieci i w windows i w linux. wygląda na to że ten modem jakoś zapamiętuje ustawienia Mobile Partnera, i później pod linuxem nie przyjmuje innej sieci, ale inna kartę tego samego operatora tak, dopóki nie ustawie połączenia z 2 operatorem w windows. ja już lata tak używam, ale dopiero od miesiąca kupiłem ten modem i tego sie nie spodziewałem, myślałem że nowszy niż e3131 to same plusy będą... a tu takie coś. może to wina firmware, ale on jest nowy i szkoda w nim coś grzebać. może jest po prostu bardziej budżetowy niż myślałem, nie tylko nie ma gniazda antenowego. sieć wykrywa a następnie pisze że połączenia nie ustanowiono
22-09-2017, 15:50
Bardzo niejasno używasz sformułowania "nie przyjmuje innej sieci". Sieć przyjmuje, a dokładnie loguje się do niej, co widać pewnie po diodzie migającej pojedynczo (pewnie na niebiesko).
Nie nawiązuje połączenia z powodu problemu z APN (nie podałeś wcale lub podałeś błędnie, albo menedżer połączeń nie przesyła tego do modemu). O ile Mobile Partner z Windows robi prawidłowo przesłanie APN, o tyle w Linuksie wcale nie jest on wysłany, ale domyślnie wtedy modem pobiera z pamięci ostatni APN wysłany przy nawiązywaniu połączenia.
Możliwe, że chodzi o też jakąś niezgodność.
25-09-2017, 13:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2017 14:22 przez Lorek.)
RE: huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
"O ile Mobile Partner z Windows robi prawidłowo przesłanie APN, o tyle w Linuksie wcale nie jest on wysłany, ale domyślnie wtedy modem pobiera z pamięci ostatni APN wysłany przy nawiązywaniu połączenia." Być może własnie to się dzieje, tyle że pobiera ostatni apn ze skutecznego połaczenia niezaleznie od sieci. A zmiana jest mozliwa tylko pod windows i MP i wtedy w linuxie pobiera ten zmieniony. dodam jeszcze że to lubuntu 16.04, czyli ubuntu. Wogóle żeby działały połaczenia komórkowe musiałem wgrac usb-modeswitch w wersji beta, bo na normalnym nie łaczył w ogóle.
http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/
widze że jest nowa beta
http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/#download
zobaczymy

łaczy z siecia ale nie ustanawia połączenia, byc moze nie używam precyzyjnych sformułowań, na ile jestem w stanie się staram

Mam 2 apn wpisane w 2 skonfigurowanych połączeniach, jeden przez połaczenie z aero, 2 z play - tam jest internet apn i to działało normalnie pod e3131
25-09-2017, 15:04
APN można wysłać do modemu za pomocą komend AT
z tego co pamiętam to dość stadartowa +CGDCONT do tego wystarcza
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-09-2017, 07:25
usb-modewitch to programik, który przełącza modem z trybu pamięci masowej (w której widać wirtualny napęd CD ze sterownikami) w tryb modemu. Nic więcej nie robi. Jak jedna wersja działa, aktualizacja nic nie zmieni, poza tym nie trzeba wymieniać całej aplikacji, wystarczy plik konfiguracyjny.

Ciągle nie napisałeś jak nawiązujesz połączenia - w samym Windows są 3 metody, a w Linuksie - do głowy przychodzi mi z 5 podstawowych metod + wszystkie menedżery połączeń jakie są w graficznych interfejsach użytkownika.
Odpowiedz