[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E352s-5
14-03-2012, 19:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2013 13:57 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E352s-5
Witam
Kartę z Aero2 otrzymałem 2.03.2012 dlatego też aby sprostać wymaganiom Class 10 zakupiłem modem Huawei E352s5. Kupiłem go na Allegro od sprzedawcy który reklamuje że działa on z najnowszymi kartami Aero 2. Modem jest bez simlocka, pochodzi z T-Mobile. Automatycznie instaluje on program do łączenia z internetem od tej właśnie sieci "Internet Menager", oczywiście w Aero nie działa. Nie mogę przejść w tryb w którym mógłbym wejść w pliki modemu i zainstalować sam modem bez tej aplikacji. W internecie też brak sterowników. Instalowałem Mobile Partnera oraz Top_netinfo i przez żaden z tych programów nie mogę uzyskać połączenia. Modem nie widzi nawet sieci Aero, a testowałem go u siebie we Wrześni i w Swarzędzu obie miejscowości są w zasięgu tej sieci. Już nie wiem co robić? Czy ktoś z was używa tego modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 20:00
Post: #2
RE: Huawei E352s5
Dwa pytania techniczne:
1. To jest na pewno E353s-5 i pochodzi z polskiego T-mobile? O ile mi wiadomo, w T-mobile są tylko E353s-2.
2. Aplikacja Internet Modem poradzi sobie bez bólu z Aero2, wystarczy dodać (ręcznie) profil połączenia z APN darmowy.
3. Nie mam pojęcia co to za wersja s-5, ale pamiętaj, żeby na próby wyjść na świeże powietrze (tylko to jest gwarantowane według mapek Cyfrowego Polsatu) w miarę blisko nadajnika, jeżeli nie masz pewności co do modemu. Zrób ręczne wyszukanie sieci - jeżeli będąc na 100% w zasięgu sieci Aero2 nie zobaczysz jej, to znaczy, że albo wybrane jest na sztywno pasmo 2G (musi być wybrane preferowane 3G/WCDMA).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 20:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2012 21:34 przez Radzik21.)
Post: #3
RE: Huawei E352s5
Możliwe że to jest taka wersja jaką podajesz, ale na modemie mam nadrukowane jako właśnie E352s-5 choć sprzedawca w linku w nawiasie umieszcza info (E353-s2). Modem z niemieckiego T-Mobile, wcześniej umieszczał wyraźne informacje o Aero2 a teraz widzę że zrobił edycję swoich aukcji.

http://allegro.pl/huawei-e352-s5-hspa-mo...76765.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 21:54
Post: #4
RE: Huawei E352s5
no widzę, że to mój antyulubiony sprzedawca słynny z marketingowego bełkotu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 21:55
Post: #5
RE: Huawei E352s5
Nie potrafię znaleźć nic pewnego na temat wersji S-5 - istnieje ryzyko, że podobnie jak s-1 - jest niezgodny, ale nie mam jak tego potwierdzić bez testów.
Jeżeli na aukcji w momencie zakupu była informacja o zgodności z Aero2, masz prawo do zwrotu urządzenia z tego względu (to regulamin allegro) oraz według Kodeksu Cywilnego w ciągu 10 dni bez podania przyczyny - o ile to przedsiębiorca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 22:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2012 22:45 przez Radzik21.)
Post: #6
RE: Huawei E352s5
Tak była informacja że jest kompatybilny z nowymi kartami Aero, teraz znikła. Modem wysłany 12.03 więc chyba tak jak radzisz zwrócę go sprzedawcy, prowadzi firmę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 22:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2012 23:07 przez szopen.)
Post: #7
RE: Huawei E352s5
10 dni masz od dnia odbioru do momentu wysłania informacji (najlepiej polecony za potwierdzeniem odbioru, ale mail też może być) o odstąpieniu od umowy - istotna jest data stempla pocztowego

(sądząc po dzisiejszym poście odebrałeś sprzęt dzisiaj)
oczywiście zwrot towaru jest na twój koszt

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2012, 10:26
Post: #8
Odp: RE: Huawei E352s5
(14-03-2012 21:54)szopen napisał(a):  no widzę, że to mój antyulubiony sprzedawca słynny z marketingowego bełkotu

Najlepszy jest tekst że domowym sposobem ściągnięty simlok powoduje pogorszenie pracy modemu Smile

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2012, 11:30
Post: #9
RE: Huawei E352s5
(14-03-2012 21:54)szopen napisał(a):  no widzę, że to mój antyulubiony sprzedawca słynny z marketingowego bełkotu
w rzeczy samej od dawna obserwuję jego poczynania i dużo śmiechu jego teksty mi dostarczają...
"najlepsza firma" - to o huawei
"najszybszy modem na rynku" - HSDPA 7.2
i podobne dobre perełki...

ale jest uczciwy i zwroty "do 10 dni" bez zająknięcia przyjmuje o czym mój kumpel się przekonał ze 2 miesiące temu ...

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2012, 12:01
Post: #10
RE: Huawei E352s5
Akurat 10-dniowy zwrot to nie uczciwość, a psi obowiązek wynikający z KC Smile Ale zawsze można robić trudności - ja tam wolę rozmawiać z nabywcami, żeby dojść do wyjaśnienia źródła problemu - jak faktycznie jest jakiś problem, to wolę pomóc w rozwiązaniu, ale oczywiście zwroty przyjmuję (choć miałem dopiero jeden, grubo po 10 dniach, ale sytuacja była specyficzna).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2012, 13:32
Post: #11
RE: Huawei E352s5
niby obowiązek jest (już tym psim to przesada...)
życie jednak nauczyło mnie, że nie zawsze wszystko toczy się tak, jak byśmy chcieli i jak toczyć się powinno
można przed "zwracającym" piętrzyć trudności, żądać wypełniania wielu formularzy, odesłania paragonów, zwlekać z podjęciem przesyłki zwrotnej, zwlekać ze zwrotem kasy...
lub można w regulaminie sobie napisać, że zwrotów się nie przyjmuje - niezgodne to z prawem, więc nieważne, ale kto będzie dochodził swoich praw przed sądem (wydział cywilny = wpisowe Smile ) kiedy kwota śmieszna jest!

jeśli ktoś nie sprawia żadnych problemów przy okazji zwrotu, zasługuje na pochwałę (mimo idiotycznych tekstów reklamowych Smile )
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2012, 15:38
Post: #12
RE: Huawei E352s5
Wiesz, pogonić takiego człowieka za pomocą UOKiKu to nie jest wielki problem, jeżeli wpisał klauzulę niedozwoloną. Oczywiście handryczenie się o kilka PLN sensu nie ma czasem, ale liczą się przepisy i proste, oczywiste dla wszystkich zasady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2012, 18:36
Post: #13
RE: Huawei E352s5
A więc sprawa wygląda tak że w miejscu w którym próbowałem złapać sygnał Aero, na Noki E52 z tą właśnie kartą sim spokojnie widzi sieć. A na opisywanym modemie niestety nie. Jutro będę miał użyczoną dodatkową antenę więc będę wiedział jak się sprawy mają. Najwyżej jutro ładnie zapakuje paczuszkę i wyślę do sprzedawcy. Tylko teraz mam do was pytanie, w regulaminie tego sklepu jest napisane że zwroty oczywiście przyjmuje ale trzeba to napisać na specjalnym druku który on udostępnia po kontakcie z nim, oczywiście dzwonić będę ale czy odstąpienie od umowy nie mogę napisać w zwykły sposób?Czy jednak będę musiał go prosić o ten druk? Myślę że to nie będzie problem skoro tak piszecie, ale lepiej wiedzieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2012, 20:58
Post: #14
RE: Huawei E352s5
napisz od razu maila (dziś!) "chcę skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy w terminie do 10 dni...", sprzedający (reklamiarz Smile ) odeśle tobie, że ok i w załączeniu prześle formularz zwrotu, niech mu tam będzie zgodnie z jego regulaminem (może tego wymagać chyba..)
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2012, 22:14
Post: #15
RE: Huawei E352s5
(15-03-2012 11:30)pawelarc napisał(a):  [...]
"najszybszy modem na rynku" - HSDPA 7.2
i podobne dobre perełki...

ale jest uczciwy i zwroty "do 10 dni" bez zająknięcia przyjmuje o czym mój kumpel się przekonał ze 2 miesiące temu ...

no właśnie z tą uczciwością to można polemizować - czy publikowanie w opisach jawnych kłamstw jest uczciwością - no nie wiem... a z całą pewnością od reklamowej etyki jest to dalekie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2012, 22:40
Post: #16
RE: Huawei E352s5
który producent prawdę pisze?
oszustwa na każdym kroku, nawet w ulotkach i reklamach leków (moja branża częściowo...), ustawiane badania kliniczne itd itp
żyjemy w takim zakłamanym świecie...
samobójca-sprzedawca napisałby "jeden z gorszych modemów na rynku, sprawiający mnóstwo kłopotów w konfiguracji pod aero2, nieudana seria, widoczny brak estetyki ... generalnie odradzam zakup!" Smile
pzdr
pawelarc
(kurde, sam za młodu instrukcje obsługi i reklamówki "popełniałem" do sprzętu i oprogramowania, papier był i jest cierpliwy Smile )
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2012, 23:11
Post: #17
RE: Huawei E352s5
Wiesz, ja tłumaczenia takich rzeczy robię od lat zawodowo, ale na tak jawne kłamstwa żaden z poważnych klientów się nie silił.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 06:28
Post: #18
RE: Huawei E352s5
ja robiłem (i w sumie nadal robię) dla firm farmaceutycznych i bardzo wątpliwe etycznie "kwiatki" występują na porządku dziennym, niestety zawsze klauzulę tajności muszę podpisywać!
z drugiej strony handel to tak naprawdę jedno wielkie kłamstwo, który sprzedający nawet na bazarze powie, że ma niesmaczne jabłka czy ziemniaki - każdy zachwala swój towar przecież, a często nie jest to towar z "najlepszej firmy" Smile
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 13:01
Post: #19
RE: Huawei E352s5
NDA to obowiązkowa umowa prawie przy wszystkich pracach dla poważnych firm... taki już los nas, tłumaczy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2012, 13:21
Post: #20
RE: Huawei E352s5
Przeciez to jest oszustwo. W aukcji jest napisane, że obsługuje wszystkie sieci! Nie ma nawet opcji, że bym ja odstępował bo modem jest ok tylko, że sprzedawca oszukuje pisząc, że działa w Aero2!.

Nie wiem co zrobię ale chyba zgłoszę to na Policje i na POK. Przez naciągacza straciłem czas i stracę 10zł na odesłanie towaru. Dalej nie mam internetu.
Polacy tylko kombinują!

Kolejna sprawa, że urządzenie nie ma instrukcji w języku Polskim a przepisy chyba tego wymagają. Czyli zostałem kolejny raz oszukany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 474 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 951 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 972 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 906 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 043 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd