[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372s ; E3372h / Kompatybilność z Lenovo
06-10-2016, 14:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2017 19:08 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3372s ; E3372h / Kompatybilność z Lenovo
Witam,
Jak w temacie...Zamierzam kupić modem E3372 w wersji Hi-Link. Rozumiem, że obie wersje modemów (s oraz h) mogą występować właśnie w tej wersji, czy też Hi-Link, to wyłącznie modemy z końcówką "h"?

Interesuje mnie kompatybilność tych modemów (Hi-Link) z produktami Lenovo. Słyszałem, że problem z połączeniem się do sieci mogą mieć właśnie tablety?
Czy ktoś z użytkowników forum miał możliwość sprawdzić działanie tych modemów np. z Yoga 2,10" ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 14:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2016 15:16 przez szopen.)
Post: #2
E3372s ; E3372h / Kompatybilność z Lenovo
obie wersje występują zarówno jako hilink i "tradycyjne"
litera s lub h oznacza użyty chipset, a nie funkcje firmware modemu

nie ma pojęcia takiego jak "kompatybilność modemu z produktami lenovo" - jeśli chcesz takich odpowiedzi pytaj wsparcia Lenovo, to tak jakbyś pytał o kompatybilność etyliny E98 z produktami Forda (do jednego można wlać a do innego nie)
oczywiście jest możliwe, że żaden tablet Lenovo nie wspiera zewnętrznych modemów USB
ale zależy to tylko i wyłącznie od oprogramowania systemowego tych tabletów
(które ostatecznie można zmodyfikować, ale każdy model może mieć to rozwiązane inaczej - mam na myśli model z tabliczki znamionowej, a nie nazwę handlową która potrafi dotyczyć całkiem różnych wewnętrznie modeli)

generalnie moje zdanie na temat tandemu modem + tablet jest od dawna niezmienne tj.
a) albo kupujemy tablet z wbudowanym modemem
b) albo używamy mobilnego hotspota
oba rozwiązania mają 2 plusy
1) nie ma żadnych problemów z kompatybilnością
2) nie pałęta się żaden kabel przeszkadzający w używaniu tableta

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2016, 08:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2016 08:53 przez cointreau.)
Post: #3
E3372s ; E3372h / Kompatybilność z Lenovo
Dzięki za informacje...Wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie, więc sprostuję:
- zależy mi przede wszystkim na wersji Hi-Link, który chipset lepiej sobie poradzi z tą funkcją firmware...s, czy h?
- modem E3372 zamierzam podłączyć do routera i w taki sposób rozsyłać sygnał do wszystkich urządzeń w domu, tzn. laptopa, tabletu oraz telefonu. Zastanawiam się, czy w takiej formie poprzez firmware Hi-Link będę miał problemy z połączeniem telefonu oraz tabletu do sieci? Słyszałem, że w tych dwóch przypadkach, a szczególnie jeśli chodzi o tablet mogą być problemy z dostępem do sieci ze względu na nakładanie się IP w przypadku wersji modemu Hi-Link itp
- nie zamierzam podłączać modemu bezpośrednio do tabletu, tym bardziej, że Yoga 2 ma złącze micro USB, a modem USB, trzeba byłoby stosować przejściówki, to na pewno będzie sprawiało dodatkowe problemy. W każdym razie zdaje sobie z tego sprawę, nie będę tak robił, nie mam też takiej potrzeby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2016, 11:10
Post: #4
RE: E3372s ; E3372h / Kompatybilność z Lenovo
Wersja s i h sprzętowo to chyba to samo.

Jeśli chodzi o nakładanie IP w routerze to w ostateczności je po prostu zmieniasz.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2016, 13:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2016 17:33 przez szopen.)
Post: #5
E3372s ; E3372h / Kompatybilność z Lenovo
sprzętowo są różne,
funkcjonalnie nie,
h jest nowszy (stąd podejrzenie, że bardziej wydajny, ale porównanie w amatorskich warunkach wydaje się być niemożliwe), a oba produkowane są przez Huawei
(który sam dla siebie produkuje procesory pod marką HiSilicon)

brałbym "h"

cointreau napisał(a):modem E3372 zamierzam podłączyć do routera i w taki sposób rozsyłać sygnał do wszystkich urządzeń w domu, tzn. laptopa, tabletu oraz telefonu. Zastanawiam się, czy w takiej formie poprzez firmware Hi-Link będę miał problemy z połączeniem telefonu oraz tabletu do sieci? Słyszałem, że w tych dwóch przypadkach, a szczególnie jeśli chodzi o tablet mogą być problemy z dostępem do sieci ze względu na nakładanie się IP w przypadku wersji modemu Hi-Link itp
ja rozumiem, że to pewnie wynika z ograniczonej wiedzy w tym zakresie, ale to powyżej to kompilacja bzdur - "dzwoni w jakimś kościele, ale nie wiesz w którym" co gorsza każdy fragment wydaje się być prawdziwy z osobna, ale całość już nie
(coś na kształt tezy, że do wyżej wspomnianego Forda lejemy raz etylinę, a raz olej napędowy, ale tylko w zależności od faz Księżyca, porównanie z d**y, ale nie mam weny do wymyślenia czegoś co lepiej pasuje)

więc rozjaśnijmy sytuację:

1) urządzenia które nie są między sobą bezpośrednio łączone nie wymagają wzajemnej kompatybilności
więc w twojej sytuacji potrzebujesz aby
a) modem i router były ze sobą kompatybilne i to jest naprawdę istotne
b) router i tablet (oraz cała reszta urządzeń łączących się z routerem) były kompatybilne - ale ważność tego czynnika jest znikoma, bo WiFi jest na tyle ustandaryzowane, że ewentualne problemy z kompatybilnością urządzeń łączących się bezprzewodowo (po WiFi) są wyjątkowo rzadkie i przeważnie daje się je zwalczyć ustawiając wolniejszy tryb pracy radia

2) HiLink = podwójny NAT

3) wewnątrz jednej sieci nie mogą występować dwukrotnie (lub wielokrotnie) te same IP, bo wtedy sieć nie raczy działać, ale to się rozwiązuje przez właściwą konfigurację sieci

muszę spadać, więc potem uzupełnię 2 i 3 i jeśli jeszcze coś mi do głowy przyjdzie a chciałem się odnieść do wszystkiego od początku wątku, bo wreszcie zadałeś pytanie zawierające (chyba) wszystko co jest potrzebne do udzielenia odpowiedzi widzę, że już nie muszę uzupełniać

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2016, 14:25
Post: #6
E3372s ; E3372h / Kompatybilność z Lenovo
S i H to właśnie inne wersje sprzętowe - H jest nowszy i minimalnie mniej prądożerny. W żaden sposób nie wpływa to na obsługę trybów tradycyjnych i HiLink w tych modemach - to zależy od użytego firmware. H wyróżnia się lepszymi zabezpieczeniami przed modyfikacją firmware.

Jeżeli podłączasz modem do routera, w niektórych przypadkach (Dovado, niektóre Edimaxy) nie ma znaczenia jaka to wersja modemu, zostanie przełączona do trybu tradycyjnego automatycznie na czas pracy z modemem. W innych przypadkach najczęściej Hilink będzie wydajniejszy.

Do zastosowań typowych (przeglądanie stron, wideo, ściąganie plików itd z sieci) nie ma znaczenia, czy masz podwójny (jakw HiLinku) czy pojedynczy NAT - i tak jesteś za NATem operatora. Potencjalne problemy, a raczej wady, mogą wyjść dopiero przy bardziej skomplikowanych zastosowaniach. Np. wykupiłeś sobie stały, zewnętrzny IP od operatora i chcesz z tego skorzystać, albo grasz w gry sieciowe, w których każda milisekunda jest istotna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2016, 14:19
Post: #7
RE: E3372s ; E3372h / Kompatybilność z Lenovo
(07-10-2016 14:25)jakubd napisał(a):  Do zastosowań typowych (przeglądanie stron, wideo, ściąganie plików itd z sieci) nie ma znaczenia, czy masz podwójny (jakw HiLinku) czy pojedynczy NAT - i tak jesteś za NATem operatora. Potencjalne problemy, a raczej wady, mogą wyjść dopiero przy bardziej skomplikowanych zastosowaniach. Np. wykupiłeś sobie stały, zewnętrzny IP od operatora i chcesz z tego skorzystać, albo grasz w gry sieciowe, w których każda milisekunda jest istotna.

Dzięki za uświadomienie...właśnie na tego typu informacji mi zależało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cos lepszego od E3372h-153? @@Maciek@@ 11 3 062 22-09-2021 18:37
Ostatni post: szopen
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 653 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 884 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 545 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 8 007 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd