[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372 - operatorzy i wersje (tradycyjna/HiLink)
15-04-2015, 14:32
Post: #21
Huawei E3372 - operatorzy i wersje (tradycyjna/HiLink)
Artykuł o E3372 trzeba jak najszybciej przygotować, ale mam tyle pracy, że nie wyrabiam się Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 14:04
Post: #22
RE: Huawei E3372 - operatorzy i wersje (tradycyjna/HiLink)
(24-01-2015 01:32)jakubd napisał(a):  ROBI SIĘ CIEKAWIE:
Właśnie rozmawiałem z osobą, która ma w ręku E3372s-153 z Play, ale w wersji... tradycyjnej. Z drugiej strony większość raportów od września 2014 mówi o HiLinku i takiego też miałem w ręku.
Czyżby Play miał w ofercie dwie wersje???

Dzisiejsza informacja od konsultantki Play: modemy e3372 sprzedawane w pakiecie ze starterem (zestaw Play Online LTE na kartę za 199zł) to wersje "zwykłe", nie hilink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 14:50
Post: #23
Huawei E3372 - operatorzy i wersje (tradycyjna/HiLink)
W tej chwili wszystkie modemy Play są tradycyjne, to już wiemy - na pewno te opisane jako E3372h. Ale jak to jakiś leżak sklepowy sprzed roku, to może być s i to jeszcze ten hilink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 19:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2015 19:07 przez arturs.)
Post: #24
RE: Huawei E3372 - operatorzy i wersje (tradycyjna/HiLink)
(02-12-2015 14:50)jakubd napisał(a):  W tej chwili wszystkie modemy Play są tradycyjne, to już wiemy - na pewno te opisane jako E3372h. Ale jak to jakiś leżak sklepowy sprzed roku, to może być s i to jeszcze ten hilink.

Dzisiaj się dowiedziałem, więc postanowiłem się podzielić tą wiedzą Smile

Leżak to nie będzie, bo mam zamiar zamówić przez eShop Play. Ale czy dostanę wersję "s" czy "h" tego niestety nie wiem.

Przy okazji zadam pytanie: czy ten modem (zwykły, nie hilink) będzie prawidłowo działał z routerem wdr3600 (zamierzam oczywiście zainstalować na nim gargoyle)? Czytałem oczywiście wątki o dodatkowym zasilaniu z aktywnego huba, chodzi mi raczej o to, czy mogą pojawić się jakieś problemy (jakie?) w zależności od tego, czy będzie to wersja "s" czy "h"?

Dodam jeszcze, że zamierzam używać również bramki VoIP PAP2T, więc wersja "zwykła" będzie chyba dla mnie lepsza (to w kontekście propozycji zmiany na hilink - chciałbym uniknąć "grzebania" w oprogramowaniu modemu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2015, 18:51
Post: #25
Huawei E3372 - operatorzy i wersje (tradycyjna/HiLink)
arturs napisał(a):czy dostanę wersję "s" czy "h" tego niestety nie wiem.

na 99% będzie to wersja "h-xxx" ("s-xxx" to starsza wersja)

arturs napisał(a):Przy okazji zadam pytanie: czy ten modem (zwykły, nie hilink) będzie prawidłowo działał z routerem wdr3600 (zamierzam oczywiście zainstalować na nim gargoyle)? […]czy mogą pojawić się jakieś problemy (jakie?) w zależności od tego, czy będzie to wersja "s" czy "h"?
osobiście nie sprawdzałem, sądzę jednak, że nie ma problemów, bo nie rzucił mi się w oczy żaden raport o niekompatybilności (mimo, że gargoyle by obsy 1.6.2.2 to jest dość stara wersja - oparta na openwrt AA 12.09), ale uprzedzam - nie jestem na bieżąco

"w razie W" Cezary dla tego modelu routera przygotowuje też świeże gotowe obrazy openwrt z interfejsem LuCI (już CC 15.05)
http://eko.one.pl/

arturs napisał(a):Dodam jeszcze, że zamierzam używać również bramki VoIP PAP2T, więc wersja "zwykła" będzie chyba dla mnie lepsza
tak wydaje się, że rozwiązanie NIE-hilinkowe jest lepsze - unikasz dodatkowego i niepotrzebnego NATu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2015, 22:43
Post: #26
RE: Huawei E3372 - operatorzy i wersje (tradycyjna/HiLink)
Dzięki za odpowiedź! Zdążyłem już wcześniej zamówić modem w Play, ale Kolegi post mnie uspokoił Smile

(03-12-2015 18:51)szopen napisał(a):  "w razie W" Cezary dla tego modelu routera przygotowuje też świeże gotowe obrazy openwrt z interfejsem LuCI (już CC 15.05)
http://eko.one.pl/

Dzisiaj zacząłem czytać o interfejsie LuCI i zastanawiam się, dlaczego Kolega napisał o możliwości jego użycia "w razie W" w ten sposób sugerując, że pierwszym wyborem powinien być Gargoyle. Jakie są przewagi Gargoyla rekompensujące starszą wersję openwrt (pomijając łatwość konfiguracji, w sensie bardziej przyjaznego GUI)?
Wiem, wiem, mogę zainstalować oba (oczywiście po kolei Smile), żeby porównać, ale chcę tego uniknąć (jak najmniej zmian, żeby zminimalizować ryzyko, że coś pójdzie "nie tak" i będę musiał kupować nowy router).
Nie potrzebują żadnych dodatkowych funkcji ponad to, co oferuje "fabryka" (+ oczywiście obsługa modemu). Chcę raz skonfigurować modem+router i o tym zapomnieć, więc "trudniejszy" LuCI nie jest mi aż tak straszny (tak mniemam...).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2015, 01:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2015 01:11 przez szopen.)
Post: #27
Huawei E3372 - operatorzy i wersje (tradycyjna/HiLink)
arturs napisał(a):Jakie są przewagi Gargoyla rekompensujące starszą wersję openwrt
"wszystko" daje się łatwo i banalnie wyklikać przy pomocy webui (dla typowych zastosowań, włączając w to niemal dowolne modemy USB jako WAN) więc to idealne rozwiązanie dla początkujących i/lub leniwych

UWAGA: nie jestem na bieżąco
natomiast w przypadku Luci (parę generacji wstecz, nie wiem jak to wygląda w obecnych wersjach) może się okazać, że cześć konfiguracji należy wykonać przez ręczną edycję plików lub z konsolowego uci (tak było jakiś czas temu, niestety nie mam wystarczającej ilości czasu i sprzętu, aby być na bieżąco - możesz spróbować i się pochwalić)

arturs napisał(a):więc "trudniejszy" LuCI nie jest mi aż tak straszny (tak mniemam...).
jeśli poświęcisz trochę czasu na czytanie, to z pewnością sobie poradzisz
jednak czy ma sens instalowanie najnowszej wersji rozwojowej skoro nie planujesz jej zmieniać wraz z rozwojem?

arturs napisał(a):Wiem, wiem, mogę zainstalować oba (oczywiście po kolei Smile), żeby porównać, ale chcę tego uniknąć (jak najmniej zmian, żeby zminimalizować ryzyko, że coś pójdzie "nie tak" i będę musiał kupować nowy router).
aby zminimalizować ryzyko w zasadzie do zera wystarczy, że
1) przed zmianą na soft alternatywny zaktualizujesz fabryczny soft - w miarę świeże firmware do tej linii routerów (mam na myśli TL-WDRxxxx) zawiera bootloader z funkcją recovery

opis jak sprawdzić czy masz funkcję recovery
http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-...2nd-v2%29/

2) i nie będziesz próbował do niego wracać (zabrzmiało prawie jak przykazanie Big Grin, ale chodzi o to by przy powrocie do fabrycznego nie wgrać wersji z bootloaderem, która uwali router)

w razie konieczności fabryczne oprogramowanie bez bootloadera można znaleźć np. tam
http://ftp.ftp.tplink-forum.pl/orgin_bez_boot/
http://dl.eko.one.pl/orig/
ale należy zawsze sprawdzić czy faktycznie jest bez niego

3) zmiany między gargoyle i/lub różnymi buildami openwrt będziesz dokonywał używając plików z członem w nazwie "sysupgrade" oraz bez zachowywania ustawień (zachowanie ustawień może prowadzić do nieoczekiwanego zachowania, a nawet bootloopa)

UWAGA w przypadku dd-wrt procedura flashowania jest INNA

aaa i wracając do tego
arturs napisał(a):zastanawiam się, dlaczego Kolega napisał o możliwości jego użycia "w razie W"
nie wiem jak wygląda kwestia współpracy dziś już starawego gargoyle 1.6.2.2 (ma sporo ponad rok) z modemami w wersji "h" (tzn. czy usbmodeswitch posiada w tej wersji pliki konfiguracyjne prawidłowo rozpoznające te stosunkowo nowe wersje modemów)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
arturs (2015-12-06)
04-12-2015, 10:40
Post: #28
Huawei E3372 - operatorzy i wersje (tradycyjna/HiLink)
Podsumowując: Gargoyle - najprostszy w użyciu, nieco ograniczone możliwości (na co dzień: bez znaczenia)
LuCI - skomplikowany, bo koncentruje się na tym, jak skonstruowany jest OpenWRT - więcej możliwości, ale trzeba dobrze czuć OpenWRT, żeby się w coś nie wkopać
Gargoyle 1.6.2.2 (wersja z eko.one.pl) - obsługuje prawie wszystko, choć w przypadku niektórych modemów trzeba czasem coś doinstalować. Na routerach z 4 MB pamięci flash czasem nie ma takiej możliwości. Nie ma problemu z modemami HiLinkowymi Huawei, w tym E3372h-153. Tradycyjny - do sprawdzenia.
Nowsze Gargoyle z wbudowaną obsługą modemów nie istnieją (niestety projekt oryginalny trochę zszedł na manowce i Cezary z eko.one.pl na razie tego nie tyka zwłaszcza, że 1.6.2.2 robi wszystko jak trzeba).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
arturs (2015-12-06)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 8 071 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 6 130 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 678 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 8 258 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF823 w trybie hilink nie działa dhcp piotr-aero 5 5 215 28-06-2020 16:29
Ostatni post: jakubd