Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3372 - operatorzy i wersje (tradycyjna/HiLink)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W ręce trafił mi na chwilę modem E3372s-153 pochodzący z T-Mobile PL.
Wszystkie inne, jaki do tej pory widziałem to były fabrycznie HiLinki - Play, litewski LMT oraz rosyjski MTS.
Natomiast T-Mobile PL ma E3372s-153 (oznaczenie to samo), ale w wersji tradycyjnej.

Warto chyba pozbierać relacje innych użytkowników a propos tego modelu. Nie chodzi mi o modyfikacje - bo te da się zrobić potem (będę o tym pisał jeszcze), tylko jak to działa fabrycznie, prosto od operatora.
ja mam rosyjski Beeline
włączenie 4G w Play i nie mam dostępu do sieci
z tego co zauważyłem porównując softa Beeline do LMT (polska wersja jezykowa) to w tym moim jest wiecej danych jesli chodzi o zakladnkę Network seatings.
W LMT brak jest opcji Cell ID
Aha
jak w Hilinku 3372 z "BeeLine" włączyłem tylko 4G to straciłem połączenie z siecią LTE i nic sie nie chciało łaczyć.
Mam takiego z beeline - zero problemów, na sofcie fabrycznym jak i tym z CP/Plus normalnie działa z Orange. Play w nim jeszcze nie zdążyłem przetestować.
jak bedę miał chwilę to pobawię się drugim z 3372 hilink z softem LMT (po polsku)
Ja właćzylem tylko 4G w Play to od razu rozłączyło i proba połączenia spełzła na niczym
strona z Hilinka 3372 od LMT z językiem polskim
[Obrazek: f16a29a5b3403bf4m.jpg]


brak Cell ID
Pytanie, czy to faktycznie jest fabryczny soft LMT...
wydaje mi się na przeróbke jest tylko język polski i angielski.Natomiast wszystko inne LMT. Ale po co miałby wywalać cel ID?
jak napiszesz jak mozna zgrac z niego soft ( o ile mi się uda) to mogę ci podesłac zgrany.
Nie znam metody zgrywania - może nie istnieć. Można tylko patrzeć na interfejs i zmieniać na inne.
Napisałem do sprzedawcy i ot uzyskałem taka odpowiedź
"irmware nie był ruszany. Została jedynie dodana aktualizacja ze strony huawei z językiem polskim/angielskim. Większość klientów woli język polskim w obsłudze. Zmienił się przez to dashboard jako taki...."
Firmware (radiorom) fabryczny, a dashboard (inaczej nazywany w tym wypadku WebUI) zmieniony na nowy. Czyli był ruszany Smile
ale wywalili by cel ID?
Dostawca dashboardu dla PL po prostu uznał tę informację za niepotrzebną, albo umieścił ją gdzieś indziej/głębiej. Beeline faktycznie zwykle ma więcej opcji.
ROBI SIĘ CIEKAWIE:
Właśnie rozmawiałem z osobą, która ma w ręku E3372s-153 z Play, ale w wersji... tradycyjnej. Z drugiej strony większość raportów od września 2014 mówi o HiLinku i takiego też miałem w ręku.
Czyżby Play miał w ofercie dwie wersje???
Tak potwierdzam, prawdzie ja mam wersje tradycyjną ale widziałem modemu z hilink w play.
Ogólnie mieliście jakieś przygody z tym modemem brandowanym lmt?
Jest tu spoko aukcja: http://allegro.pl/modem-3g-4g-huawei-e33...71037.html

Jedynie czego się obawiam to, że będę miał jakieś przeboje bo jest "nieoryginalny".
Jestem w Play Online dla Firm 4G LTE 12 GB. Z pewnych powodów nie wiedziałem, że jestem w taryfie LTE bo dawno już bym zmienił. I oczywiście jak będzie działać później zamierzam dokupić router oraz Pakiet Nielimitowanego LTE za 10zł.
Jeśli chodzi o zasięg to widzę z okna ten Ceramiczna 10 http://btsearch.pl/szukaj.php?search=Now...4&mode=std
Sprzętowo wszystkie E3372 są takie same. Programowo - zależy kto sprowadza - większość ładuje jakiś system z j.polskim. LMT akurat ma chyba angielski i często firmware nie jest zmieniany, tylko zdejmowany jest simlock.
No nie Jakubie tu należy sprecyzować. Sprzętowo wszystkie E3372s są takie same. Istnieje też wersja E3372h, która się różni trochę sprzętowo na dodatek jest mocno poblokowana przez Huawei (ostatnio o ile zrozumiałem tłumaczenia Googla to chyba się udało ruskim stworzyć odpowiednie patche do fw Wink ), ale całe szczęście wygląda na to że jest jak na razie tylko w Rosji.
Dobra, masz rację - E3372h jednak na razie nie widziałem na oczy, tylko czytałem o nich na 4pda. W PL można je gdzieś dostać?
Pewnie jeszcze nie Tongue Ale skoro kolega wcześniej odszedł od "polskich" E3372 to można też założyć że ktoś dorwie wcześniej czy później wersję h tego modemu Wink Widziałem już wpisy gości co mieli modemy z Azji i dziwili się, że w pl nie bangla Tongue
Stron: 1 2
Przekierowanie