[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372 Jaka wersja do LTE RBM?
30-05-2016, 22:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2016 21:52 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3372 Jaka wersja do LTE RBM?
Dobry wieczór

w jakiej wersji polecacie modem HUAWEI E3372 do internetu lte w red bull mobile? Modem musi być z polskiej dystrybucji, posiadać 24-miesięczną gwarancję, mieć polskie menu i musi pozwalać wymusić tylko lte. Co do zabawy: nie mam zamiaru się bawić oprogramowaniem, ustawię go raz i ma działać. Tak więc moje pytanie: którą wersję wybrać (s czy h) i z jakim oprogramowaniem (tradycyjne czy hi-link)? Wielkie dzięki za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 00:09
Post: #2
Jaki HUAWEI E3372 do lte rbm?
Gwarancję w formie rękojmi to ma chyba każdy od firmy, polskie menu to kwestia instalacji. Wymuszenie potrafi mój bez problemu.

Mogę polecić hi-linka, ja mam z rosji z wgranym oprogramowaniem bez brandu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi grzech1991 za tę wiadomość:
johndoe111 (2016-05-31)
31-05-2016, 00:14
Post: #3
RE: Jaki HUAWEI E3372 do lte rbm?
(31-05-2016 00:09)grzech1991 napisał(a):  Gwarancję w formie rękojmi to ma chyba każdy od firmy, polskie menu to kwestia instalacji. Wymuszenie potrafi mój bez problemu.

Mogę polecić hi-linka, ja mam z rosji z wgranym oprogramowaniem bez brandu.

Ma każdy ale zazwyczaj dają rok zamiast dwóch. ;( Polskie menu to kwestia instalacji w obu wersjach? Mam na myśli h i s bo z tego co czytałem to tylko w s można wgrać. Twój potrafi, tzn. jaki? Jak wymuszasz na hi-linku? Przez przeglądarkę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 00:41
Post: #4
Jaki HUAWEI E3372 do lte rbm?
ograniczenie odpowiedzialności sprzedawcy do roku jest możliwe tylko w przypadku sprzętu używanego (czyli gwarancji brak, a odpowiednik dawnej rękojmi na rok)

jeśli musi być 24m-ce to tylko te pochodzące z oficjalnej dystrybucji któregoś z polskich operatorów (najprościej chyba kupić w Play w zestawie prepaid Big Grin), będziesz w salonie to spytaj jak z wymuszeniem LTE



głowy sobie nie dam uciąć, że wszystkie polskiego pochodzenia mają, możliwość wyboru technologii, ale chyba tak

w każdym razie w przypadku wersji "klasycznej" wymuszenie technologii jest zawsze możliwe, bo tym się nie zajmuje modem, lecz oprogramowanie sterujące instalowane na komputerze, które można zastąpić, gdyby było pozbawione tej opcji (co chyba nazywasz zabawą z oprogramowaniem Big Grin)

w przypadku HiLinków niestety musisz sprawdzić sam, ale wybór technologii (czyli "wymuszenie LTE") jest w większości wersji, matomiast zwykle nie ma żadnej możliwości wyboru konkretnego pasma (co nie ma znaczenia w RBM DIL)



PS kupując nawet w salonie operatora nie będziesz miał ŻADNEGO wyboru wersji - dostaniesz TYLKO i wyłącznie taką, jaka akurat jest na stanie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
johndoe111 (2016-05-31)
31-05-2016, 07:22
Post: #5
RE: Jaki HUAWEI E3372 do lte rbm?
(31-05-2016 00:41)szopen napisał(a):  ograniczenie odpowiedzialności sprzedawcy do roku jest możliwe tylko w przypadku sprzętu używanego (czyli gwarancji brak, a odpowiednik dawnej rękojmi na rok)

jeśli musi być 24m-ce to tylko te pochodzące z oficjalnej dystrybucji któregoś z polskich operatorów (najprościej chyba kupić w Play w zestawie prepaid Big Grin), będziesz w salonie to spytaj jak z wymuszeniem LTE



głowy sobie nie dam uciąć, że wszystkie polskiego pochodzenia mają, możliwość wyboru technologii, ale chyba tak

w każdym razie w przypadku wersji "klasycznej" wymuszenie technologii jest zawsze możliwe, bo tym się nie zajmuje modem, lecz oprogramowanie sterujące instalowane na komputerze, które można zastąpić, gdyby było pozbawione tej opcji (co chyba nazywasz zabawą z oprogramowaniem Big Grin)

w przypadku HiLinków niestety musisz sprawdzić sam, ale wybór technologii (czyli "wymuszenie LTE") jest w większości wersji, matomiast zwykle nie ma żadnej możliwości wyboru konkretnego pasma (co nie ma znaczenia w RBM DIL)



PS kupując nawet w salonie operatora nie będziesz miał ŻADNEGO wyboru wersji - dostaniesz TYLKO i wyłącznie taką, jaka akurat jest na stanie
No tak, tylko, że ja chce kupić ten modem na allegro i są różne wersje od operatorów. Wink W playu już się nie kupi tego modemu wg. strony p4. No dobra skoro w hi-linku można wymusić lte to chyba wezmę wersję h i hi-link, nie? :> Bo s od h się jakoś różni sprzętowo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 07:42
Post: #6
RE: Jaki HUAWEI E3372 do lte rbm?
Sprzętowo to samo, w hi-linku da się tylko wymusić technologię. Chociaż widziałem screeny zmodyfikowanego webui lub firmware gdzie dało się zaznaczać częstotliwości.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi grzech1991 za tę wiadomość:
johndoe111 (2016-05-31)
31-05-2016, 11:57
Post: #7
Jaki HUAWEI E3372 do lte rbm?
"s" od "h" różni się sprzętowo - "h" ma inny procek, podobno wydajniejszy
liczba z jedna z tych liter oznacza obsługiwane pasma - jeśli jest inna niż zazwyczaj (153), to prawdopodobnie jest inny chipset radia

natomiast wersje hilink i non-hilink w obrębie tego samego sprzętu (czyli sufiksu za głównym modelem) sprzętowo są identyczne

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
johndoe111 (2016-05-31)
31-05-2016, 21:04
Post: #8
Jaki HUAWEI E3372 do lte rbm?
Z moich testów wynika, że dla użytkownika różnice są żadne, dla bardziej zaawansowanych - wersja h jest trudniejsza przy modyfikacji softu (są zabezpieczenia), bierze minimalnie (ale to słabo mierzalne jest) mniej prądu. Poza tym to w zasadzie ten sam sprzęt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
johndoe111 (2016-05-31)
31-05-2016, 22:52
Post: #9
Jaki HUAWEI E3372 do lte rbm?
No czyli biorę 153-h hi-linka z polskiej dystrybucji. Wielkie dzięki wszystkim. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 642 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 875 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 540 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 7 998 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange Maximus Magnus 13 15 733 12-06-2020 01:34
Ostatni post: szopen