[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372 hilink i wymuszenie (rbm) LTE
09-02-2016, 00:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2016 22:50 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3372 hilink i wymuszenie (rbm) LTE
kupilem e3372 w wersji hilink wersje od polskiego dystrybutora huawei czyli nie brandowany.
Chce korzystac tylko z lte w rbm.
1. Czy jesli zmienie w przegladarce wyszukiwanie sieci na reczne i zaznacze po wyszukaniu sieci "play 4G" to jest to jednoznaczne z wymuszeniem trybu pracy TYLKO LTE?
niestety oprogramowanie playa nie widzi e3372, znaleziony w internecie mobile partner rowniez nie widzi modemu - modem absolutnie sprawny bo przez przegladarke sie laczy i wszystko dziala jak nalezy.
2. Czy doladowywac karte znajdujaca sie w tym modemie zdrapka moge jedynie przez wyciaganie karty z modemu i wkladanie jej w telefon?
Kolega ma ten sam modem z Playa i tam normalnie moze doladowac konto w aplikacji play online kodem nie mowiac juz o wymuszeniu lte w zw. z tym:
3. czy moj modem moge przerobic zgodnie z instrukcja na wersje ktora bedzie mi go wykrywala jako play?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2016, 00:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2016 00:23 przez szopen.)
Post: #2
e3372 hilink i wymuszenie (rbm) LTE
1a) NIE, wybór operatora, to NIE wymuszenie danej technologii
1b) jeśli masz modem HiLink to konfigurujesz go przez przeglądarkę, a NIE przy pomocy programu (dotyczy to zarówno Mobile Partner, jego brandowanych wersji np. Play Online czy też softu niezależnych autorów np. TNI)
1c) jeśli jest z oficjalnej dystrybucji, to prawdopodobnie ma wszystkie funkcje

2a) musisz mieć obsługę USSD aby korzystać z kodów w modemie
jeśli jej nie masz musisz przekładać do telefonu, aby skorzystać z kodu typu "zdrapka" czy "terminal"
2b) rozwiązanie alternatywne - kupuj doładowania "internetowe" (lub doładowuj w bankomacie) - te metody nie wymagają wpisywania kodu

3) możesz, ale robisz to na własne ryzyko, z pewnością MUSISZ o tym poczytać, bo ryzyko uwalenia modemu jest spore

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2016, 00:22
Post: #3
e3372 hilink i wymuszenie (rbm) LTE
dobrze to jak uzywac tego modemu by korzystal tylko z technologii LTE ? i zebym byl spokojny w czasie przegladania internetu, ze mimo aktywnego darmowego LTE nie poleca mi MB z pakietu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2016, 02:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2016 02:19 przez szopen.)
Post: #4
e3372 hilink i wymuszenie (rbm) LTE
wrzuć screenshoty jako załączniki to podpowiemy konkretnie
zazwyczaj jest to opcja "LTE only" albo "tylko LTE"

PS i nie wpadaj w panikę, nawet jeśli zużyjesz cokolwiek z podstawowego pakietu to nie będą to gigabajty w ciągu paru minut
jeśli masz przyzwoity zasięg LTE w Playu, to modem sam przeskoczy na LTE nawet jeśli masz w tej chwili "auto"

PPS ponaglenia na PW nie pomagają, jak nie siedzę przy komputerze to nie odpowiem
ba, w zdecydowanej większości przypadków ludzie nagabywani w ten sposób darowują sobie dalsze odpowiedzi
masz farta bo najpierw odpowiedziałem, a potem przeczytałem PW

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2016, 08:23
Post: #5
RE: e3372 hilink i wymuszenie (rbm) LTE
w internecie znalazlem screeny z konfiguracji webowej przegladarki i tam faktycznie jest opcja tylko LTE, u mnie nie ma. Jest tylko jak wspomnialem opcja recznego ustawienia sieci, ktora jak widac dziala.
wypowiedzi odnosnie zuzycia giganabajtow danych nie skomentuje bo to odbieganie od tematu, a patrzac na styl ogolny wypowiedzi podaruje sobie dalsza dyskusje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2016, 09:21
Post: #6
e3372 hilink i wymuszenie (rbm) LTE
michal234 napisał(a):w internecie znalazlem screeny z konfiguracji webowej przegladarki i tam faktycznie jest opcja tylko LTE, u mnie nie ma. Jest tylko jak wspomnialem opcja recznego ustawienia sieci, ktora jak widac dziala.
No to albo jesteś skazany na korzystanie z tej opcji (która wg mnie nie działa - spróbuj ograniczyć sygnał tak, żeby LTE był za słaby i daj znać, czy zerwało połączenie, czy zeszło do 3G lub 2G) albo na zmianę oprogramowania.
michal234 napisał(a):wypowiedzi odnosnie zuzycia giganabajtow danych nie skomentuje bo to odbieganie od tematu
Nie podoba ci się, że szopen próbuje ci pomóc całościowo i zwrócić uwagę na kwestie, które mogą ci się przydać i nie wpadłeś na nie od razu? Na tym forum staramy się pomóc całościowo, a nie tylko punktowo i wszyscy póki co sobie to cenili.
michal234 napisał(a):patrzac na styl ogolny wypowiedzi podaruje sobie dalsza dyskusje
Nie chcę nawet prosić o przesłanie przez szopena twojego ponaglenia, ale pamiętaj, że my nie świadczymy usługi płatnej pomocy, tylko pomagamy w wolnym czasie, gdy akurat mamy czas albo znamy odpowiedź. Ponaglanie na żadnym forum nie jest mile widziane, o ile nie wykupisz jakieś usługi. Jeżeli przekazanie tej prostej informacji jest dla Ciebie jakoś obraźliwe, trudno, nie poradzimy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2016, 16:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2016 16:18 przez szopen.)
Post: #7
e3372 hilink i wymuszenie (rbm) LTE
michal234 napisał(a):a patrzac na styl ogolny wypowiedzi podaruje sobie dalsza dyskusje
"Jaśnie Panie może zainteresuje Wielmożnego fakt, że takie problemy mogą dotyczyć także innych…"
czy taki styl może być?

michal234 napisał(a):wypowiedzi odnosnie zuzycia giganabajtow danych nie skomentuje bo to odbieganie od tematu
w odpowiedzi zawarłem też odniesienie do twoich obaw zawartych w PW (wyobraź sobie, że mnóstwo osób używających DIL również obawia się o podstawowy pakiet, którego w rzeczywistości nie zużywają nawet w małym % a często i wcale)

michal234 napisał(a):w internecie znalazlem screeny z konfiguracji webowej przegladarki i tam faktycznie jest opcja tylko LTE, u mnie nie ma.
jak rozumiem były jakieś uzasadnione przeciwwskazania, abyś nie zrobił własnych…

mimo to podpowiem
1) może faktycznie nie masz tej opcji (nie każda wersja firmware i/lub webui musi ją mieć, ale zazwyczaj MA)
2) a może masz ją nieaktywną, bo zmiany tego ustawienia można dokonać TYLKO wtedy, gdy modem nie jest połączony z internetem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 647 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 877 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 541 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 7 999 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF823 w trybie hilink nie działa dhcp piotr-aero 5 5 081 28-06-2020 16:29
Ostatni post: jakubd