[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
22-03-2017, 20:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2017 13:11 przez szopen.)
Post: #1
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
Sorry za off top, ale mam pytanie czy ktoś coś zamawiał ze sklepu GGMEDIA.
SZUKAM modemu który w x-kom jest za 209 zł, Jakub ma go za 199 a w GG media jest za 160 zł.... I stąd moje zdziwienie .
X-kom nie chce zejść z ceny (e3372)

//mod: temat poszukiwań został scalony w 1 wątek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2017, 21:33
Post: #2
Wiosenna wyprzedaż X-komu
ggmedia to nieduży, ale solidny sklepik, kupowałem w nich sporo akcesoriów. Co prawda ostatnio ze 4 lata temu, ale jednak.
Ja nie walczę cenami, bo to nie ma sensu w moim przypadku - nie żyję z handlu w wielkiej skali, tylko usługami dodatkowymi - wsparciem i pomocą po sprzedaży (czasem nawet 2-3 lata później).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2017, 23:20
Post: #3
Wiosenna wyprzedaż X-komu
Jakubie, tobie się nie dziwię. Natomiast zastanawia mnie taka różnica w cenie między GG a innymi (Komputronik ma nawet za 259)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 00:21
Post: #4
Wiosenna wyprzedaż X-komu
Kwestia źródła zakupu oraz polityki cenowej. E3372 można było kupić nawet poniżej 120 PLN. Pytanie w jakim było stanie mechanicznym (np. słynne klejone superglue wersje z LMT, które były siłowo rozklejane w PL).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
djborowa (2017-04-14)
23-03-2017, 12:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2017 13:44 przez szopen.)
Post: #5
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
Witam,
Wybaczcie że zakładam nowy Temat, ale mam ciężki orzech do zgryzienia, ceny e3372 są wysokie ale też rozbieżne i to mnie zastanawia.
Np x-kom ma za 209, Komputronik za 259 a u Jakuba zakupie za 199 ( dziwne, że Jakub ma.taniej od takich sieci, gdy pytałem w X-KOM o rabat, mówią że są wysokie koszty zakupu i dystrybucji stąd brak możliwości udostępnienia rabatu).
Ale... W ggmedia jest taka oto oferta i stąd moje pytanie :

http://preview.tinyurl.com/l2sz343
Czy ktoś tam kiedyś coś kupił, czy to nie jest podejrzane niska cena...? (156zł) Nie szukam dziury w całym, nie chciałabym utopić kasy.
Ponadto choćby na allegro jest wysyp ofert i też można kupić ciut taniej niż w sieciowych...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 13:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2017 13:49 przez szopen.)
Post: #6
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
///moderatorski offtop: wcale się nie gniewamy - właśnie trzymanie się zasady jeden temat = 1 watek pozwala utrzymać porządek na forum (dlatego też "zlepiłem" wszystko co było w tym temacie w jedną całość)


a wracając do tematu żadna z dużych sieci nie da Ci rabatu na 1 sztukę przy zakupie online, bo ktoś musiałby podjąć decyzję, a jak wiadomo nikt nie chce być winny ;P
czasem w dużych salonach (ale tylko tam gdzie pracownicy "obskakują" klienta) jest możliwa jakaś negocjacja z kierownikiem działu, ale na uzyskanie ceny niższej niż u podobnej skali konkurencji nie licz

podbijając temat też nic nie uzyskasz - ci którzy tam kupowali i regularnie zaglądają na forum pewnie
1) już się wypowiedzieli (milczenie też jest formą wypowiedzi)
2) nie zajrzeli jeszcze na forum (to nie czat, czasem trzeba poczekać parę dni, nie zamykamy wątków m.in. by dać szansę uzupełnienia tematu nawet po miesiącach)

jeszcze jedno - jeśli wstawiasz jakieś porównanie cenowe, a podajesz ceny w 3 źródłach i jednego linka do czwartej oferty, równocześnie nie podając czwartej ceny, to
a) takie coś pachnie SPAMem na kilometr
b) nie każdemu się chce klikać wszędzie - informacja zawsze powinna być najbardziej kompletna (linka mogłeś sobie darować) wystarczyło podać 4 ceny (już dodałem tą czwartą, a link podmieniłem na niepozycjonujący)


PS podpowiedź
https://www.play.pl/oferta/play-internet...lte-modem/
przed zakupem tylko upewnij się jaki modem dostaniesz,

możesz się też kopnąć do salonu (dowolnego) operatora i sprawdzić co mają w zestawach z kartą SIM prepaid, choć w większości przypadków nie ma przytomnych konsultantów którzy powiedzą coś więcej technicznego o tym co jest w środku zestawu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 14:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2017 15:04 przez 90tomash.)
Post: #7
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
ooo to jest myśl...
zadzwoniłem do play, maja oddzwonić z informacja czy to hi-link.
a po za tym, macie wiedzę czy te modemy maja SIM-lock, bo zapomniałem o to zapytać.?
170 zł to dobra cena,pytanie jaka jest różnica w samym sprzęcie względem tych z x-kom czy choćby od Jakuba.
PS dzwoniłem do Orange (nie maja w T-mobile mogą mieć ale w salonie firmowym, plus nie ma w ogolę na stronie takiego sprzętu...)
a Play oddzwonił i twierdzą, że ma hi-link bo "pracuje na windows 10" i nie mają SIM-lock.

teraz pytanie, czy im wierzyć....
a GGmedia ma aka cene , bo sprzęt jest z ...T-mobile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 14:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2017 14:44 przez szopen.)
Post: #8
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
jedyny operator, który nadal zakłada SIM-locki to Orange

różnic w sprzęcie nie ma żadnych (o ile mówimy o tej samej wersji sprzętowej),
natomiast różnice są (mogą być, bo nie muszą) w firmware i dashboardzie (lub webUI dla hilinków),
oczywiste jest, że z różnych sieci będą z różnym brandowaniem,
a z dystrybucji bezpośrednio od Huawei, a nie z sieci dystrybucji powiązanych z jakimś operatorem będą bez brandu

z czystej ciekawości kupię starter z modemem jeśli trafię gdzieś po drodze, bo myślałem o tym od pewnego czasu, aby zrobić sobie lekką roszadę sprzętu
(czyli raczej w najbliższych dniach, a nie "już" obawiam się, że na stacjach benzynowych raczej mają "gołe startery" tj. bez modemu, a na salon to mogę nie mieć czasu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 15:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2017 15:06 przez 90tomash.)
Post: #9
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
ok, jak bedziesz "coś"wiedział, napiszesz Wink
ggmedia ma tak tanio bo maja sprzęt od T-Mobile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 19:15
Post: #10
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
Play od paru lat:
- Nie zakłada SimLocków
- E3372 we wszystkich odmianach oferuje wersję TRADYCYJNĄ - poza kilkoma miesiącami handlu wersją E3372s-153 z samego początku oferty (około przełomu 2014/2015 OIDP).
Jak widać nawet sprzedawcy Play nie wiedzą, co mają.
Ja u siebie w sklepie zwykle mam sprzęt właśnie pochodzący oryginalnie z Play.

Róznica u mnie jest taka, że:
- Pozbywam się wszelkiego brandu
- W przypadku HiLinków oferuję wersję z możliwością wymuszania konkretnego pasma prosto z menu i kilkoma innymi bajerami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 20:11
Post: #11
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
AAA czyli wszystko jasne. Na forum Play odpisano mi, że właśnie nie ma hilink i simlocka.
Masz rację, oni nie wiedzą co sprzedają.

Ps będę miał na kilka dni pożyczony e5186s - 22a żeby sprawdzić jak działa LTE, ale jeśli będę kupował modem e3372 to chyba u Ciebie bo x-kom mi nie sprzeda taniej niż Ty (proponują 200 +15 wysyłka), ggmedia mają nie wiadomo co z T-Mobile a reszta droższa.
No a Play skreślony bo bez hilinka.
Czyli Ty Jakubie, masz sprzęt z Play ale robisz z niego hilink ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2017, 00:14
Post: #12
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
Ja kupuję od dostawcy, który jest dystrybutorem sprzętu od różnych operatorów, ale akurat E3372 zwykle mają akurat od Play. I to wszystko z aktualnej dystrybucji, żadne leżaki.

Ja robię z nich to, co jest akurat potrzebne - czasem jest to właśnie Hilink (domyślnie), ale czasem mam zamówienia na tradycyjne z wymuszonym konkretnym pasmem i softem trybem tylko ppp (co ogranicza pasmo, ale w danym konkretnym zastosowaniu ma tak być).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2017, 22:51
Post: #13
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
Pora oddać e5186 i szukać zestawu e3372 i Asus Ac51u.
W Play mają na pewno bez HiLink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 15:16
Post: #14
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
jakubd napisał(a):E3372 we wszystkich odmianach oferuje wersję TRADYCYJNĄ
Chciałbym wiedzieć dlaczego wszyscy używają TYLKO w ofercie wyrażeń typu: wersja tradycyjna, oryginalna albo szeroko pojęte plug&play.
Mało kto pisze: wersja brandowana [nazwa sieci] albo coraz częściej już hilink, zazwyczaj padają takie ogólniki jak wyżej. Jak dla mnie plug&play spełniają obie wersje, w końcu z modemu z brandem soft instaluje się samoczynnie i później następuje automatyczne połączenie[na opakowaniu takiego modemu też istnieje notka plug&play].
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 15:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2017 16:02 przez szopen.)
Post: #15
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
Szwarceneger16 napisał(a):Chciałbym wiedzieć dlaczego wszyscy używają TYLKO w ofercie wyrażeń typu: wersja tradycyjna,
może dlatego, że nie przyjęło się żadne dobre polskie określenie, a nikt wcześniej (zanim Huawei wypuścił HiLink, a ZTE CWID) nie miał potrzeby takiego rozróżniania, bo to po prostu były modemy GSM na USB…

w miarę jednoznacznym jak dla mnie jest w miarę nowe określenie "non-hilink"
(bo powstałe w odpowiedzi na powstanie hilinka)
choć cholera wie z jakiego języka to pochodzi

a napisałem: "w miarę jednoznacznym", ponieważ "tradycyjny" modem to bardzo szerokie pojęcie
i może ono oznaczać np. modem RAS (obsługiwany jak archaiczne modemy na linie analogowe przez emulowany interfejs szeregowy) jak i NDIS (oraz parę innych standartów), który jest kartą sieciową


PS HiLink to nazwa handlowa należąca do Huawei, ale się przyjęła na ogólne określenie podobnie działąjących (routujących i NATujących) modemów innych producentów

Szwarceneger16 napisał(a):szeroko pojęte plug&play.
to zazwyczaj określenie hilinka Big Grin



no i mieszasz pojęcia, bo brandowanie nie ma wiele wspólnego z wersją modemu, jest ono wyznacznikiem czegokolwiek tylko dlatego, że mnie więcej wiemy z jakim firmware dany operator wypuścił dany model modemu na rynek, ale bywa, że jeden operator oferuje obie wersje (tj. non-hilink i hilink)

ale za ten burdel podziękuj Huawei, który w żaden sposób nie oznacza wersji (swoją drogą częściowo ma rację, bo to ten sam sprzęt tylko oprogramowanie inne), Januszom biznesu sprowadzającym egzotyczne wersje i przerabiającym modemy metodą garażową (zmiana firmware i/lub dashboardu czy webUI), sieciom sprzedającym brandowane swoim logo modemy, które zawierają oprogramowanie zmodyfikowane w/g ich życzeń i na koniec miliardom ludzi, dla których instalacja musi być tak prosta by właściwie nie trzeba było nic robić, bo jakikolwiek inny sposób przekracza ich techniczne umiejętności

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 17:37
Post: #16
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
szopen napisał(a):miliardom ludzi, dla których instalacja musi być tak prosta by właściwie nie trzeba było nic robić, bo jakikolwiek inny sposób przekracza ich techniczne umiejętności
Kwintesencja ludzkości, aż zastanawiałem się czy dodać komentarz, bo skwitowałeś wszystko
Ten cytat zasługuję na miejsce gdzieś w pobliżu tych cytatów Alberta Einsteina
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 21:03
Post: #17
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
Podsumowując w przypadku podawania wersji modemów używam:
HiLink - czyli z interfejsem przeglądarkowym
Tradycyjny - czyli sterowany oddzielną aplikacją Mobile Partner (lub brandowaną wersję typu Play Internet)

Jak jest obudowany soft własnymi modyfikacjami operatora, to to się nazywa branding albo bez brandingu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2017, 17:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2017 17:17 przez szopen.)
Post: #18
Huawei e3372 gdzie najlepiej kupić ?
mała aktualizacja - ostatnio w Playu jest dostępny E3372h-153 w wersji hilink (startery prepaid za 159zł)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 655 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 885 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 545 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 8 007 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange Maximus Magnus 13 15 751 12-06-2020 01:34
Ostatni post: szopen