[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
25-08-2015, 10:13
Post: #21
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
Wyświetlanie nazwy operatora zależy od sposobu odczytu z karty SIM. SIMy Aero2 mają zaznaczone, że na wyświetlaczu ma być Aero2 i do tego że są operatorem wirtualnym Aero2. Jednak efekty są takie, że wyświetla się w niektórych modemach jako Play (roaming) - bo kiedyś jedynym operatorem roamingowym w PL operatora Plus był Play, przez Aero2 Plus (roaming), aż po Aero2 Aero2, jak nadgorliwiec jakiś zaznaczył, żeby wyświetlać wszystkie pola z karty SIM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 11:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2015 11:59 przez szopen.)
Post: #22
RE: Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
(25-08-2015 08:11)Lorek napisał(a):  
(14-08-2015 15:58)Lorek napisał(a):  Informacje dodatkowe:
[…]

Teoretycznie obecne tylko w specyfikacji producenta, bo fizycznie nie widzę.
niestety Karol podał specyfikację producenta dotyczącą niebrandowanej wersji modemu

ta o której tu piszemy (z sieci "Tre SE" czyli szwedzkiej "3") jest mocno okrojona

zaraz dokonam poprawki poprawek wniesionych przez Karola i uściślenia co czego dotyczy

owszem jest wyświetlane poprawnie, podobnie Virgin jest wyświetlane poprawnie (również w roamingu w T-mobile) chociaż nie zrobiłem screenshotów, ale "mówisz=masz", tyle, że to potrwa parę dni

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 12:14
Post: #23
RE: Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
Apropos virgin i t-mobile to wiem ze w uk niektóre hilinki wyświetlaja czasem virgin zamiast t-mobile

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 12:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2015 12:32 przez Lorek.)
Post: #24
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
win xp sp3, moje doświadczenie z tym modemem jest następujące. modem testowałem na 1 komputerze tez z xp, i połączenie było ciągłe, wyglądało na brak problemów z połączeniem, normalnie otwierało strony, w miedzyczasie padł tam system, ale to bez związku z internetem w ogólności. więc wnosze że w obecnym komputerze jest to wina ustawień sieciowych, nie bardzo nawet wiem czego szukać w necie w temacie, więc może coś podpowiecie. system po zainstalowaniu jeśli chodzi o połączenia sieciowe to było tylko przez modem tradycyjny z aero. Ogólnie pierwszy kontakt z hi-linkiem, poza problemami, które wynikły nie z winy sądze modemu jest ok.

Opis jak to wygląda:

mignięc kilka na zielono
po chwili miga na niebiesko
sygnał urządzenia pnp w głośniczkach
oraz: http://192.168.1.1/html/home.html
po chwili:


http://www.three.co.uk/mbbconnect2
Nie odnaleziono serwera

Firefox nie może odnaleźć serwera http://www.three.co.uk.

Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np. ww.example.com zamiast http://www.example.com
Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, sprawdź swoje połączenie sieciowe.
Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, sprawdź, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

i ciągłe swiatełko jasnoniebieskie

po chwili modem się restartuje
i znów
mignięcia się powtarzają od poczatku
ikonka w pasku widac jak siec si ęłączy
i wszystko sie powtarza od początku
"połączenie lokalne 7 jest teraz podłączone" szybkość najpierw podawał 43,2 Mb/s, a teraz 21 Mb/s i znowu 43.2 - różnie podaje
z tym że wyświetla stronę na końcu, a raczej do niej link
http://mybroadband.three.co.uk/bb/mobile...ongle_home
bo zawartość jest taka:

Połączenie zostało zresetowane

Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.

Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.
Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.
Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

i tak sie powtarza ciągle, bez końca, z automatu

w międzyczasie, pomiędzy restartami jest w stanie otworzyc jakąs małą stronkę, np
http://new.meteo.pl

aha, bo akurat była przerwa w restartach, ok 1 min ale znowu zaczęły sie restarty

no i dałem spokój, wymieniłem modem, dla tego pisze normalnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 13:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2015 16:11 przez szopen.)
Post: #25
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
faktycznie w pewnych sytuacjach (jeszcze nie wiem jakich - za krótko używam) następuje przekierowanie ze strony konfiguracyjnej
http://192.168.1.1
na
http://mybroadband.three.co.uk/bb/mobile...ongle_home

rozwiązanie jest takie - olewamy to przekierowanie i ponownie wchodzimy pod adres
http://192.168.1.1
po czym dokonujemy poprawnej konfiguracji dla Aero2 tak jako opisałem w poście #18
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e335...5#pid32875

później dokonam dokładnej edycji linków, na jakie trafiam, ale powyższa informacja jest wystarczająca do skonfigurowania modemu
przekierowania następują w takich etapach gdyby to kogoś interesowało
Kod:
http://192.168.1.1/?version=22.001.25.00.03
http://192.168.1.1/html/index.html?version=22.001.25.00.03
http://192.168.1.1/html/home.html

PS nie wiem czy twoje problemy nie wynikają np. z błędnego przekierowania do Captcha (u mnie odbywa się to poprawnie na adres)
http://bdi.free.aero2.net.pl:8080
ale w razie problemów tj. niemożliwości załadowania strony z kodem Captcha zawsze można skorzystać z adresu:
http://10.2.37.78:8080


PPS
możliwe, że trafiłeś na jakieś przejściowe problemy w związku z wprowadzaniem nowego pakietu testowego w Aero2
(bo chyba "grzebcy" właśnie grzebią w captive portalu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 13:37
Post: #26
RE: Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
Mozliwe ze rakie przekierowanie jest wynikiem zaszycia opcji w dashboardzie ze jesli "nie masz środków na koncie" (nawet nie majac karte 3 w modemie) ma cie kierować na home page 3 lub z karta 3 w srodku na miejsce gdzie mozesz doładować karte.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 14:04
Post: #27
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
Ja bym dodał, że resetowanie się modemu całkowite, z wykrywaniem w systemie to raczej niedobór zasilania z gniazda USB. Spróbuj w innym gnieździe, czasem są lepsze parametry. No i jeszcze aktywny koncentrator USB, ale to już zabawa ekstra.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 14:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2015 14:46 przez Lorek.)
Post: #28
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
Na jakiś czas musze przerwać próby z e3351.
Wcześniej uruchomiłem go pod Win 10. Było tak: wykrył modem, zielone światełko, potem ciemnoniebieskie migajace i nic. "Mój komputer" czy jak sie to w win10 nazywa, pokazywał na zielono modem, więc kliknąłem na ten zasób systemowy, i przeszła instalacja. Zrestartowałem. Próżno było szukać w przeglądarce ekranu ustawień. Ale okazało się że połączenie było skonfigurowane. I strony pobierał, sprawdzałem w Plus i Aero2. Szybko się nagrzał, był na prawdę gorący po kilku stronach.

Może Ktoś da swój głos huawei e3131 czy huawei e3351 - z tej puli o kt rozmawiamy, bo chyba innych za bardzo nie ma poza orangeowymi, z simlockiem pewnie.

wiadomo 3351: brak 2G, brak gniazda antenowego, bez anteny pewnie czułość większa, 2x większa pojemność max łącza, małe gabaryty, no i hilinkowość, czyli niemożność używania np Aero3

jak bede miał jeszcze możliwość sprawdze z innym gniazdem i bez przedłużki usb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 16:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2015 16:02 przez szopen.)
Post: #29
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
powiem krótko - wśród użytkowników forum modem E3351 od tego sprzedającego masz Ty, ja i Jakub
(jak dotąd nikt inny się nie przyznał)

ja uznaję go za HIT sezonu z następujących powodów (kolejność nieprzypadkowa, ale to moje osobiste odczucia - dla innych co innego może być ważniejsze), przypomnę jeszcze, że nie jestem jego sprzedawcą, (i nie mam z nim żadnych powiązań, ba zapłaciłem więcej niż większość by mieć komplet z pudełkiem), więc to opinia zwykłego użytkownika różnych modemów GSM

PLUSY
- cena (dotyczy wspomnianej wyżej aukcji)
- szybkość dostawy (również zależna od tego gdzie się kupuje)
- bardzo przyzwoita czułość (choć z braku zaawansowanych informacji diagnostycznych nie porównywałem z E3131, to jednak używałem go na znanej sobie trasie stąd subiektywna ocena czułości)
- szybkość modemu (mam na myśli tytułowe 42Mbps oczywiście to jest wartość teoretyczna)
- szybkość inicjalizacji HiLinka (po poprawnej konfiguracji jest to ~25 sekund od podłączenia do USB, czasy w sieci Aero2, minimalny czas to ~19sek. zależy on od warunków zasięgowych, w przypadku karty niezalogowanej do sieci od dłuższego czasu ten czas wydłuża się do około 2-3 minut, ale modem nie ma wtedy nic do rzeczy - to już jest kwestia operatora)
- w miarę intuicyjna konfiguracja oraz obecność gotowych profili połączeń dla dużych operatorów
- brak obsługi 2G (jest atutem tylko w przypadku Aero2)
- obsługa SMS (wbrew pozorom nie wszystkie modemy ją mają dostępna dla użytkownika)

MINUSY
- brak obsługi 2G (dotyczy pozostałych sieci niż Aero2, wciąż w PL są miejsca, gdzie jest jedynie zasięg 2G)
- brak możliwości zaawansowanej konfiguracji - webUI jest dość ubogie
- brak obsługi USSD (przez wbudowane webUI) może być to szczególnie istotna wada dla użytkowników niektórych taryf
- brak gniazda antenowego (dzięki sporej czułości można przymknąć na to oko, o ile używamy go w miejscach o przyzwoitym pokryciu zasięgiem, niestety szczególnie w niektórych okolicach wiejskich to może być decydująca wada)
- nietypowe rozwiązanie wtyku USB (które powoduje problemy w niektórych laptopach z powodu braku właściwego styku z gniazdem…)
- brak mozliwości przełączenia w tryb tradycyjny (a przynajmniej w tej chwili nie jest znana metoda)
- nieznany status współpracy z win10 (choć to raczej wina microsoftu, bo hilinki huawei'a bezproblemowe współpracują z Windowsami od xp sp2 do win 8.1)
- brak gniazda micro-SD (właściwie nigdy nie skorzystałem z możliwości włożenia karty do modemu, choć są i fani takiego rozwiązania)
- temperatura podczas pracy (jest faktycznie bardzo wysoka, co rodzi obawy co do trwałości modemu, z drugiej strony taką temperaturę osiąga większość modemów LTE podczas pracy)

jeśli coś mi jeszcze zaświta to dopiszę
edit: przyszło: wtk USB, SMS, USSD już dopisane powyżej

a co do E3131 to temat jest znany, przypomnę tylko, że w tej chwili w sklepach zwykle bywa wersja h-2 (w cenie oscylującej wokół 100zł za nowy u polskiego operatora) więc pozostaje kupno używanego lub z importu (czyli zwykle hilinka)



jeszcze jedna ciekawostka - do interfejsu HiLinka można się dostać wpisując w pasek adresu przeglądarki 3.home czyli
http://3.home
co nas przekieruje do:
http://3.home/html/index.html
(oczywiście dotyczy to wyłącznie wersji modemu pochodzącej z sieci "three")
ta metoda nie dotyczy HiLinka podpiętego do routera (i obu urządzeń skonfigurowanych w/g posta #18)



spag napisał(a):Mozliwe ze takie przekierowanie jest wynikiem zaszycia opcji w dashboardzie ze jesli "nie masz środków na koncie"
to jest zwyczajny szit reklamowy - prezentowana jest wyszukiwarka google w oprawie graficznej "three" plus oczywiście wszystkie linki do zarządzania kontem (co oczywiście jest jakimś ułatwieniem dla użytkowników "three"), zajrzyj pod linka:
http://mybroadband.three.co.uk/bb/mobile...ongle_home



i jeszcze 3 słowa o resetowaniu się modemu - potwierdzam to co napisał Jakub - w niektórych laptopach i routerach mogą być problemy z wydolnością zasilania,
ale ja zaobserwowałem coś innego - w niektórych laptopach resety powoduje zbyt luźny wtyk USB (brak mu prostokątnej blaszki ekranującej złącze, co powoduje słabą stabilność mechaniczną w niektórych gniazdach) rozwiązaniem tego problemu jest użycie przedłużacza USB (ale koniecznie przyzwoitej jakości i możliwie najkrótszego, bo tandetny przedłużacz bywa źródłem problemów z zasilaniem i kółko się zamyka Big Grin)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Lorek (2015-08-25)
25-08-2015, 17:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2015 10:47 przez szopen.)
Post: #30
podział na WIN10 i na Huawei E3351
Rozumiem że modemy 4G różnią się zasadniczo od 3G wielkością transferu w jednostce czasu. a e3351 w swoich maksymalnych osiągach ociera się o dolną granicę modemu lte chyba kat.2 (jest o tym na forum), a z 2 strony ma te osiągi większe dwukrotnie od standardowych nie archaicznych modemów 3G (jak b.powszechny e3131 który grzeje się o wiele mniej) - stąd być może jego grzanie się, jesli w modemach lte, grzanie się jest wliczone w okres pracy, możemy mieć nadzieję że i tutaj projektanci zadbali o materiały które się nie wypracują pomimo wysokiej temperatury, która może byc pochodną możliwości modemu do przesyłania już sporych transferów.

Z win10 współpracuje na pewno, o czym pisałem, ustawienia dokonały się automatycznie, wogle bez możliwości wglądu. Na marginesie
//mod: ciąg dalszy przeniesiono
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 20:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2015 10:47 przez szopen.)
Post: #31
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
Temperatura robocza jest bez znaczenia, póki chipy w środku się nie przegrzewają.
Ponieważ grubość modemu E3351 jest mniejsza od E3131 czy innych, to obudowa jest bliżej chipa i może być cieplejsza, ale to nie wpływa na stabilność według moich eksperymentów.

//mod: ciąg dalszy przeniesiono
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 23:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2015 10:47 przez szopen.)
Post: #32
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
jakubd napisał(a):Temperatura robocza jest bez znaczenia, póki chipy w środku się nie przegrzewają.
półprzewodniki - owszem wytrzymują bezproblemowo pracę w podwyższonej temperaturze (oczywiście też w rozsądnych granicach), a najbardziej narażone na przyspieszone starzenie pod wpływem temperatury są kondensatory elektrolityczne (i zwykle jest ich kilka a ich obecność jest kluczowa dla stabilności działania)

//mod: ciąg dalszy przeniesiono

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2015, 12:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2015 12:27 przez szopen.)
Post: #33
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
1) trochę tu uporządkowałem i nie róbmy już takiego bałaganu! - wszystkie odniesienia do win10 nie związane z tym tematem są przeniesione we właściwe miejsce:
http://forum.jdtech.pl/Watek-windows-10?...6#pid32946

2)
Lorek napisał(a):Rozumiem że modemy 4G różnią się zasadniczo od 3G wielkością transferu w jednostce czasu
technologie są różne (choć podobne)
rys historyczny można sprawdzić w sieci - początkowo 4G miało oznaczać generację sprzętu, która nastąpi po LTE (oferując przepływności ponad 1Gbps), ale oczywiście zaczęto używać marketingowo do czegoś innego (daleko nie trzeba szukać - choćby w Play "4G" marketingowo oznacza HSPA czyli 3G Big Grin więc ukuto tam nowe określenie "4G LTE" które oznacza po prostu LTE)
biorąc pod uwagę stan dzisiejszy tj zdefiniowane kategorie sprzętu 43Mbps nie jest maksymalną szybkością dostępną w 3G, a jest nią ~100Mbps (ale modemów 3G pracujących z takimi prędkościami jak dotąd nie ma, ponadto do tego konieczny jest też odpowiedni sprzet u operatorów)
LTE już jakiś czas temu pokonało barierę 100Mbps

3)
Lorek napisał(a):Z win10 współpracuje na pewno, o czym pisałem, ustawienia dokonały się automatycznie, wogle bez możliwości wglądu
powiedzmy sobie tak:
- ustawiania HiLinka dla starych kart Aero2 konieczne są do wykonania manualnie
- nie mam dostępu do świeżo wydanej karty SIM Aero2, aby stwierdzić czy w ich wypadku zadziałają ustawienia automatyczne
- raz skonfigurowany dla danego operatora HiLink kolejną kartę SIM tego samego operatora rozpozna automatycznie (za wyjątkiem sytuacji gdy użyjemy funkcji przywrócenia ustawień fabrycznych "Restore Defaults")
- nie jest możliwe uzyskanie dostępu do internetu poprzez HiLinka przy równoczesnym braku dostępu do webUI (za wyjątkiem dość szczególnych sytuacji w tym uszkodzenia webUI w HiLinku czy zablokowania sobie dostępu do sieci lokalnej 192.168.1.0 na firewallu)
- dla dużych operatorów (z pewnością W4 ale może też niektórzy MVNO) ten model ma już gotowe profile, więc nie wymaga konfiguracji pod warunkiem pracy w zasięgu sieci macierzystej
- dla pracy w roamingu konieczna jest konfiguracja stałej zgody na roaming lub połączenie manualne (np. w celu wykorzystania "zasięgu 4 sieci" w Playu, oczywiście tylko w taryfach umożliwiających roaming krajowy danych i po kontakcie z BOK, bo bez niego jest to zasięg 3 sieci co już nie wygląda tak ładnie marketigowo Big Grin)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2015, 01:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2015 01:37 przez krix.)
Post: #34
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
Witam Smile

Dziś otrzymałem modem Huawei E3351 od Pana ze Szwecji który handluje tym w bardzo dobrej cenie na popularnym portalu aukcyjnym, co do samej transakcji - polecam, doszło po dwóch dniach Smile

A teraz odnośnie modemu Smile

Czy działa na tablecie?
Posiadam dwa tablety, Kiano SlimTab 8 i jeden z Manty, na obydwóch tabletach modem zadziałał z kopyta, bez żadnych problemów. Największa prędkość uzyskana na speedteście na tablecie to 18/6mbps, więc tragedii nie ma.

Poniżej filmik jak modem radzi sobie na Kiano SlimTab8, specjalnie wybrałem stronę taką, a nie inną, gdyż jest ona naszpikowana grafikami itp. Całość działa bardzo przyzwoicie, mało płynne przewijanie wynika z faktu uszkodzonego dotyku w tablecie Sad.





Co do grzania się
Po 4h pracy na modemie był on delikatnie ciepły, jednak nie gorący. W porównaniu do Huawei E169 którego po 10 minutach pracy nie dało się palcami dotknąć tutaj jest o niebo lepsza kultura pracy.

Prędkość
W centrum Mysłowic ok. 17:00 na karcie z Orange udało mi się osiągnąć szczytowo 21,2mbps / 7,5mbps, o godzinie 01:00 było to już 33mbps / 8mbps.
Na starterze z Red Bull Mobile czyli zdaje się de facto Playu ok. 17:00 było to 20,5mbps / 6,5mbps, a o pierwszej w nocy 22mbps/7mbps

Windows 8.1 / 10
Zarówno na komputerze z Win 8.1 jak i Win 10 modem zadziałał bez problemu, po podłączeniu szybka instalacja sterowników, minutę później już aktywne połączenie sieciowe.

Ogólnie jako osoba nie potrzebująca prędkości LTE modem jest dla mnie w zupełności wystarczający i jestem mega zadowolony z zakupu Smile

Pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2015, 00:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2015 00:30 przez szopen.)
Post: #35
Huawei E3351 (43,2Mb/s; HSPA+)
krix napisał(a):Posiadam dwa tablety, Kiano SlimTab 8 i jeden z Manty
byłoby fajnie gdybyś podał ich pełne modele oraz wersje systemu, bo wsparcie urządzeń typu HiLink (lub jego brak) może występować w zależności od wersji systemu

a jeśli chodzi o tablety mogę potwierdzić działanie z "B-tab 9" zaktualizowanym do Androida 4.2.2 (na polskim rynku w oryginale to raczej egzotyka),
czyli z Larkiem FreeMe 10.25 po sflaszowaniu do Androida 4.2.2 (pochodzącego od w/w, dzięki temu, że sprzętowo jest to zupełnie to samo)

opis aktualizacji Larka w wątku:
http://forum.jdtech.pl/Watek-lark-freeme-10-25
(którego "producent", a w zasadzie importer niestety olał wsparcie)

dla wszystkich którzy nie wiedzą co zrobić, by zadziałał "z kopyta" Big Grin na 4 obrazkach załączonych poniżej konieczne do wykonania kroki (poza samą konfiguracją HiLinka, ale to jakby inna para kaloszy, a opis jest na początku wątku)

               

a na dodatkowym widok jak to wygląda po prawidłowej konfiguracji już po przydzieleniu adresu IP z serwera DHCP HiLinka

   

(dla zaniepokojonych - na obrazkach część MAC-adresu celowo zamazałem, w rzeczywistości i tak każdy modem ma inny, a nie jest on dla nas specjalnie istotny)

jeśli chodzi o używanie z Aero2 to jak dla mnie jest wysoce upierdliwe - w przypadku pracy w uśpieniu (np. w czasie słuchania radia) i przy braku ruchu sieciowego (np. po zerwaniu połączenia z powodu Captcha) system wyłącza zasilanie modemu…

natomiast nie ukrywam, że ja generalnie uważam używanie tabletu przy którym plączą się jakieś kable za wysoce upierdliwe, a plączący się kabel USB OTG jest nie do uniknięcia przy podpinaniu zewnętrznego modemu USB, więc raczej dalszych testów z tym tabletem (ani z żadnym innym) nie przewiduję

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173u-2 jako Pendrive Tom2 3 3 298 08-11-2021 18:44
Ostatni post: szopen
  Alternatywa dla Huawei E3131 @@Maciek@@ 5 6 546 11-09-2020 15:07
Ostatni post: szopen
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 6 014 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  Huawei simlock kalkulator online (v1, v2 i v2.1) kokoksik 2 9 469 24-12-2018 14:53
Ostatni post: jakubd
  Ubuntu, modem huawei e3131 adomenn95 5 10 568 25-03-2018 00:42
Ostatni post: jakubd