[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
18-03-2016, 19:04
Post: #1
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Dzień dobry;
Chciałbym zapytać czy jest jakaś możliwość podłączenia modemu Huawei E3276 (sieć PLUS bez sim locka) tak żeby nie używać mobile partnera;
Chodzi mi o to aby łączył się poprzez ustawienia w Windowsie, wiem że jest to możliwe w przypadku innych modemów poprzez dodanie nowego połączenia sieciowego i odpowiedniej konfiguracji ustawień, niestety w tym przypadku nie widzę takich możliwości, ponieważ Windows sam w sobie nie wykrywa tego urządzenia jako modem.

specyfikacja:

Windows 7 ultimate x64
Procesor: intel Pentium G3430
Grafika: GTS 450 MSI Cyclone
Ram: Geil 2x2GB
Płyta: ASrock b85m-gl
Zasilacz: Corsair cmpsu-400cxeu 400w

monitor: LG Flatron L1718S (17")

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2016, 00:01
Post: #2
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Nie pojawia ci się pod ikoną centrum sieci i udostępniania sieć szerokopasmowa o nazwie twojego operatora?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2016, 12:58
Post: #3
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Nie jestem pewien gdzie tego szukać ale nigdzie nie widziałem nazwy operatora (PLAY) w Windowsie poza Mobile Partnerem, załączam obrazek do wglądu:
[Obrazek: oogVdJ0.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2016, 13:22
Post: #4
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Prawie na pewno masz stare sterowniki bez pełnego wsparcia dla WWAN W Windows 7.
Spróbuj odinstaluj oprogramowanie od modemu i zamiast niego użyj np. tego mobile partnera: http://jdtech.pl/upload/MobilePartner_E3372.zip
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2016, 13:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2016 13:54 przez fastdownload.)
Post: #5
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Jest to samo tylko teraz przy uruchamianiu komputera chce instalować mobile partnera który jest na modemie, Windows nadal nie widzi go jako modem albo połączenie telefoniczne, a wydaje mi się że to tutaj leży problem a nie w mobile partnerze. Może jest jakiś sposób aby pokazać windowsowi że ten Huawei to jest modem a nie np. pendrive xd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2016, 18:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2016 18:29 przez szopen.)
Post: #6
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
tak - jest sposób - zainstalować sterowniki

a najprostszą metodą jest instalacja Mobile Partnera - w jego katalogu znajdziesz podkatalog ze sterownikami
jeśli nie chcesz mieć MP, to możesz ten podkatalog skopiować gdzieś "na bok" i odinstalować MP (co usuwa sterowniki), a następnie użyć sterowników skopiowanych "na bok" do poprawnej instalacji modemu "z palca"

oczywiście zakładam, że będziesz miał tam sterownik "komórkowego połączenia szerokopasmowego" i że twój modem potrafi pracować w tym trybie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2016, 19:38
Post: #7
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
No ok rozumiem, tylko czy jeżeli istnieje taka możliwość to czy nie byłaby możliwa już teraz kiedy MP jest zainstalowany? Właśnie w tym sęk że w konfiguracji nowego połączenia szerokopasmowego czy telefonicznego po konfiguracji i tak nie chce się łączyć z internetem dopóki nie odpalę mobile partnera, a nawet po tym i tak łączy przez MP a nie przez połączenie skonfigurowane w Windowsie. No chyba że ja robię coś nie tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 00:56
Post: #8
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
No to znaczy nie rozumiesz Smile
- Obsługa WWAN (Mobilne połączenie szerokopasmowe w Windows Vista, 7 i nowszych) zależy nie tylko od wersji systemu i samego sprzętu, ale przede wszystkim wersji sterowników, jakie obsługują dany modem. Każda kolejna odmiana systemu ma swoje wymagania i zapewnienie obsługi poprzez Windows wymaga, żeby sterowniki były odpowiednio nowoczesne (chodzi o nowe wersje API NDIS w kolejnych wersjach systemu).
- Zmiana sterowników starszych na nowsze zwykle rozwiązuje problem.
ALE:
1. Musisz wymienić sterowniki - wywalić stare, zainstalować nowe
2. Jeżeli weźmiesz sam pakiet sterowników, nie zawsze jest do nich deinstalator. W pakiecie z MP masz wszystko, co pozwala zainstalować i wywalić pakiet.
3. Instalacja innej wersji MP faktycznie może powodować to, że instalator wbudowany w modem będzie się meldował po każdym podłączeniu modemu.
DLATEGO:
zaproponowałem zmianę oprogramowania na wskazane.

TERAZ jeszcze jedno mi przyszło do głowy - może ktoś grzebał w tym modemie za pomocą polecenia SETPORT i wyłączył urządzenie odpowiedzialne za interfejs WWAN dla Windows. Najpierw sprawdziłem, że mój E3276 działa z Win7 jako WWAN NDIS. Sprawdziłem SETPORT - powinno być mniej więcej tak:
^SETPORT:A1,A2;10,12,13,16,A2
z czego o ile dobrze pamiętam krytyczny jest NCM, czyli liczba 16.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 16:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2016 16:10 przez fastdownload.)
Post: #9
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Czekaj czekaj...

1. po dezinflacja MP ze sterownikami włącznie nie mam możliwości zainstalowania samych sterowników, pliki *.ini nie obsługują metody instalacji poprzez prawy klik ->zainstaluj; po włożeniu modemu bez sterowników automatycznie instalują się stery od pamięci masowe ale niestety ręcznie nie mogę pokazać windowsowi które stery ma instalować ponieważ modem nie jest widoczny nawet jako nieznane urządzenie (w panelu zarządzanie komputerem) więc jak inaczej zainstalować sterowniki?

2. kopiowanie sterowników ręcznie chyba raczej odpada bo trzeba by było dodawać do rejestru jakieś wpisy czego chciałbym uniknąć.

3. z krzyczącym MP o instalacje z modemu poradziłem sobie wyłączając w panelu (zarządzanie komputerem) urządzenie masowe Huawei, i teraz mam spokój ;p

4. obecnie mam Mobile Partner 23.015.11.01.983
5. jeżeli mógłbyś wytłumaczyć mi łopatologicznie jak to zrobić byłbym wdzięczny ;p
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 12:01
Post: #10
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Odinstaluj wszystko i pobierz te sterowniki: https://yadi.sk/d/kC9h6eNrk5hqg
Rozpakuj i w katalogu Driver klikasz DriverSetup.exe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 13:02
Post: #11
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Jeżeli modem ci się instaluje (wszystkie 14 urządzeń) bez zainstalowanego Mobile Partnera, to znaczy, że już masz bałagan w sterownikach. Jak tylko 5 podstawowych (ale bez urządzeń typu Modem i Karta sieciowa) to tak ma być.
Ja bym samych sterowników przez DriverSetup.exe nie instalował, bo potem nie da się ich łatwo odinstalować, ale jest to jedna z metod.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2016, 14:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2016 15:10 przez fastdownload.)
Post: #12
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Nie nie nie, wszystko się instaluje na razie ok, czyli nie modem tylko pamięć masowa, i później startuje z automatu instalator mobile partnera. Teraz próbuje z tymi sterownikami chociaż wątpię że to zadziała ;p


(21-03-2016 12:01)lukkki napisał(a):  Odinstaluj wszystko i pobierz te sterowniki: https://yadi.sk/d/kC9h6eNrk5hqg
Rozpakuj i w katalogu Driver klikasz DriverSetup.exe

OK. zainstalowałem te sterowniki i co dalej mam z tym zrobić? Karta sieciowa Huawei jest odłączona... i teraz jak mam zmusić Windowsa żeby łączył się przez tą kartę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2016, 21:47
Post: #13
RE: Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Nie mam nigdzie pod ręką Windowsa 7, mam tylko Windows 10 i Linuksa więc nie pamiętam dokładnie.
Zobacz to: http://windows.microsoft.com/en-us/windo...e-internet
http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow.c..._topview=1
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2016, 21:49
Post: #14
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
Dobra, poradziłem sobie zmieniając firmware na te z modelu Hilink i teraz jest gites ;p

mimo wszystko dzięki za pomoc

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2016, 22:01
Post: #15
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
To po co zawracałeś nam gitaręSmile A jednak Hilinki upraszczają łączenieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2016, 21:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2016 21:39 przez szopen.)
Post: #16
Huawei E3276 bez Mobile Partner-a
z okazji tego wątku przygotowywałem mały tutorialik, ale skoro się tak skończyła kwestia to wrzucam tylko załączniki bez komentarza, dodam tytko, że tak to wygląda w win7, ale w win8 i win10 jest w miarę podobnie (to jest inny modem niż tytułowy)

jakkolwiek jeśli tylko jest taka możliwość zalecam używanie TNI (TopNetInfo), a nie gołych opcji systemu (dla modemów "klasycznych" pracujących jako RAS czy NDIS)


Załączone pliki Miniatury
                                       

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 626 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 858 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 530 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 7 979 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange Maximus Magnus 13 15 702 12-06-2020 01:34
Ostatni post: szopen