[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3272 - "Połączenie z siecią nie powiodło się", co dalej?
25-05-2015, 20:08
Post: #1
Huawei E3272 - "Połączenie z siecią nie powiodło się", co dalej?
Witam serdecznie, mam pewien problem z wykryciem sieci w moim modemie. Mianowicie posiadam modem Huawei e3272, który użytkuje od jakiegoś czasu. Wszystko działało jak należy jednak zostałem postawiony przed następującym komunikatem "Połączenie z siecią nie powiodło się. Spróbuj później lub wyszukaj sieci ze strony ustawień sieciowych."
Uprzedzając pytania o zasięg powiem że jestem w zasięgu. Próbowałem już: restartu urządzenia, wracania do ustawień domyślnych, reinstalacji sterownika, nawet wyciągania i ponownego wkładania karty. Modem mruga na zielono. Czytałem o wgraniu nowego firmware jednak nie wiem czy znalazłem odpowiedni poradnik krok po kroku, w chwili obecnej ściągam potrzebne do tego pliki. Piszę ten temat z nadzieją że otrzymam jakieś przydatne rady od osób bardziej obytych i bardziej kompetentnych w tym temacie. Z góry bardzo dziękuję!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2015, 23:39
Post: #2
Huawei E3272 - "Połączenie z siecią nie powiodło się", co dalej?
Mruga na zielono, ale - pojedynczo, czy podwójnie?
E3272 w wersji tradycyjnej, czy HiLink?
Jaki operator?
Czy karta SIM włożona do innego urządzenia (telefon?) łączy się z siecią i potem z Internetem? Czy można na nią się dodzwonić? - Chodzi o to, czy usługi są aktywne. W razie wątpliwości skontaktuj się z operatorem i spytaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2015, 16:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2015 17:01 przez AdamK.)
Post: #3
Huawei E3272 - "Połączenie z siecią nie powiodło się", co dalej?
A teraz konkretnie opisz co zauważyłeś, czy zaszły jakieś zmiany od momentu umieszczenia Modemu E3272 w USB.

A)
MODEM po umieszczeniu w USB PC zostaje prawidłowo rozpoznany - tak jak wcześniej ?

B)
Widzisz w "Moj komputer dysk CD (z APLIKACJĄ jako DYSK np. [CD F"] instalacyjny MODEMU E3272 ?

C).
Sprawdzić,czy odczytuje kartę micro SDHC ?

D).
Modem po umieszczeniu sygnalizuje ze jest gotowy do Pracy ? (miganie diody) ?

--- Czy modem E3272 realizuje te wszystkie powyższe Punkty?

**** kontynuacja i dalej zobacz tu - http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...highlight=
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2015, 17:31
Post: #4
Huawei E3272 - "Połączenie z siecią nie powiodło się", co dalej?
xalvan napisał(a):Czytałem o wgraniu nowego firmware jednak nie wiem czy znalazłem odpowiedni poradnik krok po kroku, w chwili obecnej ściągam potrzebne do tego pliki.

zmiana firmware to najprostsza droga do permanentnego uwalenia modemu, więc najpierw należy BEZWZGLĘDNIE wypróbować wszystkie dostępne metody diagnozy i naprawy problemu metodami bezinwazyjnymi

generalnie polecam jako komputer testowy wykorzystać maszynę z windows xp lub 7 na której nigdy nie były podpinane żadne modemy usb (bo pozostałości po innych modemach zwykle są podstawowym źródłem problemów)

jakkolwiek jako "ostatnia deska ratunku" jest to rozwiązanie, które może być skuteczne (np. gdy problem dotyczy utraty profili w hi-linku, która wynika prawdopodobnie z błędów w działaniu niektórych wersji firmware)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 657 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 887 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 547 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 8 007 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange Maximus Magnus 13 15 752 12-06-2020 01:34
Ostatni post: szopen