[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3231 - problem po zdjęciu simlocka
26-05-2013, 17:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2015 01:37 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3231 - problem po zdjęciu simlocka
Witam. Posiadam Huawei'a E3231 z Three UK. Zdjąłem simlocka poprzez rozkodowanie, ale nadal nie czyta wszystkich kart. Po włożeniu karty z internetem bez limitu z trójki pojawia się komunikat, że karty mogę używać tylko w telefonie, czyli taki sam jak przed zdjęciem. Ktoś ma jakiś pomysł co musze z tym zrobić, żeby czytał każdą karte? Jakąś aktualizację lub coś podobnego? Z góry dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2013, 17:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2013 23:59 przez szopen.)
Post: #2
E3231 - problem po zdjęciu simlocka
kedarg napisał(a):Zdjąłem simlocka poprzez rozkodowanie
1. skąd miałeś kod (E3231 wymaga kodu w/g nowego algorytmu, wszelkie dostępne darmowo generatory generują kody w/g algorytmu STAREGO)

kedarg napisał(a):pojawia się komunikat, że karty mogę używać tylko w telefonie
2. gdzie się pojawia ten komunikat? (jakiś screeshot może)
3. próbowałeś karty z dowolnej innej sieci niż 3.uk ?

4. przenoszę temat, bo nie ma on nic wspólnego z Aero2

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2013, 18:17
Post: #3
RE: E3231 - problem po zdjęciu simlocka
Kod mam ze strony http://www.simlock.pl. Komunikat pojawia się po włączeniu przeglądarki i cały czas jest taki sam, nic nie można zrobić.
[Obrazek: b6b2442c667e.jpg]
Po włożeniu karty z innej sieci modem nie prosi o wpisanie kodu do simlocka, więc wychodzi na to, że simlock jednak jest ściagniety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2013, 18:35
Post: #4
E3231 - problem po zdjęciu simlocka
To jest komunikat od operatora, który wykrył urządzenie z jakiego się łączysz (pewnie na podstawie IMEI) i stwierdził, że naruszasz regulamin (my tutaj baliśmy się swego czasu, że Aero2 coś takiego wprowadzi w końcu, ale na razie nie zrobili tego i pewnie nie zrobią).
Wujek Google powiedział, że tak dzieje się między innymi w przypadku przełożenia karty bez limitu transferu danych przeznaczonej do iPada do innego urządzenia, które iPadem nie jest.
Odpowiedź krótka: zmień operatora lub usługę i tego operatora na taką, która jest zgodna z użyciem karty SIM w modemie. Możesz także poszukać metody obejścia problemu, ale nie mam pojęcia jakie są możliwości, bo (dziwnym trafem Smile sieć three nie ma zasięgu w PL Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2013, 18:38
Post: #5
Odp: E3231 - problem po zdjęciu simlocka
Czy karta działa w i innym urządzeniu? Karta z Three czasami traci ważność, po długim czasie (rok może dłużej) ale traci.
Jak szopen wspomina wrzuć printscreen bo nie wiemy jaki komunikat i gdzie on jest, jeżeli masz prośbę o unlock to nie ściągnąles simlocka.
Jeśli masz komunikat no coverage to albo brak apn albo brak zasięgu

Pamiętaj !!!!
Z aero ten modem nie działa jak i z sieciami 2G

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2013, 18:48
Post: #6
E3231 - problem po zdjęciu simlocka
Karta jest sprawna na pewno bo po włożeniu do telefonu działa bez problemu. Zależy mi na tym, żeby w modemie też działała bo jestem w anglii i potrzebuje internetu bez limitu, a jak udostępniam net z telefonu to chodzi wolniej i np. o rozmowach na skype moge zapomnieć. Myślałem, że po odblokowaniu modemu nie będzie problemu i każda karta bedzie działała. Komunikat o wpisanie kodu do zdjęcia simlocka pojawił się tylko raz, po wpisaniu już nic takiego się nie pojawia, tylko taki jak wyżej wkleiłem. Chyba, ze macie jakies pomysły, żeby w inny sposób zdobyć internet bez limitu w anglii, bo z tego co czytałem to ta oferta z trójki jest najlepsza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2013, 19:15
Post: #7
Odp: E3231 - problem po zdjęciu simlocka
Nie dojrzalem twojego postu wcześniej bo na tapatalku nie odswiezylem.
No to sprawa jasna nie możesz używać w modemie tej karty jak pisze jakub, może jakbyś miał router to spoko ale
All you can eat data to tylko widocznie w telefonie, chociaż dziwne bo tethering jest dostępny w tej ofercie ale pewnie tylko przez telefon. Jak masz dostęp do innego modemu to sprawdź czy też wywalić komunikat, może trójka ma blokady na serię kart ze jeśli pojawi się w modemie który oni sprzedają karta "nie data" to nic z połączenia a z modemem innej sieci może pójdzie (oczywiście bez simlocka)
Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2013, 20:00
Post: #8
E3231 - problem po zdjęciu simlocka
Mnie cholernie interesuje, jak oni to rozpoznają - czy po IMEI, czy w inny sposób.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2013, 20:51
Post: #9
Odp: E3231 - problem po zdjęciu simlocka
Moje przypuszczenia są takie ze po imei i po nr seryjnym sim,( może częściowo po nr telefonu bo można szybciej porównać ofertę jeśli to manualnie wyszukiwane, ale stawiam na automat)
Na pewno mają listę imei swoich modemów i nr seryjnych kart, załóżmy że karty do użycia danych tylko w telefonie mają początek abcd a karty dla danych "wszędzie" efgh to jeśli imei modemu z 3 jest zalogowane z kartą abcd to następuje kontakt z systemem billingowym czy jest wykupiona usługa jeśli ten zwróci ze nie to następuje taki efekt.
Obstawiam że z modemami spoza 3 może zadziałać bo mogą nie wiedzieć czy np. ten Huawei to telefon czy modem.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2013, 10:55
Post: #10
E3231 - problem po zdjęciu simlocka
Ja bym raczej obstawiał, że wszystkie nieznane urządzenia są traktowane jako zło i modemy Smile
A znane - z pewnością są do kupienia bazy danych IMEI modeli urządzeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2013, 11:41
Post: #11
Odp: E3231 - problem po zdjęciu simlocka
No ale właśnie tu kolega ma znane urządzenie operatorowi, na pewno bazy imei są do kupienia ale po co one byłyby w całości operatorowi kto wie czy to od kwestii prawnych jest zgodne, a urządzenia obce nie mogą być gorzej traktowane ze względu że ktoś kupuje tylko sim i używa w odblokowanym urządzeniu więc mogą tezę opieram na kwestii "własnych" urządzeń operatora

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173u-2 jako Pendrive Tom2 3 3 129 08-11-2021 18:44
Ostatni post: szopen
  Alternatywa dla Huawei E3131 @@Maciek@@ 5 6 251 11-09-2020 15:07
Ostatni post: szopen
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 5 809 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  E3131 Aktualizacja Windows 10 - problem z połączeniem NDIS do Aero2 krutza 5 7 488 30-01-2019 12:44
Ostatni post: jakubd
  Huawei simlock kalkulator online (v1, v2 i v2.1) kokoksik 2 9 282 24-12-2018 14:53
Ostatni post: jakubd