[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131s-2 nie działa VPN po l2tp/IPSec
05-07-2013, 10:00
Post: #1
Huawei E3131s-2 nie działa VPN po l2tp/IPSec
Kilka dni temu zakupiłem nowy pakiet startowy play z modemem Huawei E3131s-2. Włożyłem do niego kartę aero2 i wsio śmigało jak należy.
Ostatnio próbowałem połączyć się z firmowym VPNem i niestety połączenie zatrzymuje się na łączeniu z IP. Myślałem, że po prostu operator coś blokuje. Jednak z ciekawości przełożyłem kartę do telefonu z Androidem (Galaxy S) skonfigurowałem i udostępniłem połączenie poprzez USB i o dziwo komputer może połączyć się z VPNem firmowym.

Połączenie VPN jest konfigurowane jako standardowe połączenie VPN (protokół L2TP/IPsec) z poziomu Windows 7.

Więc jak dla mnie winę ponosi sam modem. Da się to jakoś odblokować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2013, 10:08
Post: #2
Huawei E3131s-2 nie działa VPN po l2tp/IPSec
Sam modem tutaj nie wpływa nijak na połączenie, a tylko oprogramowanie dookoła - ja obstawiam na firewalla systemowego, który chroni cię w sposób, w jaki sobie tego nie życzysz.
Propozycje:
1. Play Online -> Narzędzia -> Opcje i tutaj przełącz NDIS na RAS - i spróbuj ponownie.
2. Jeżeli korzystasz z jakiegoś oprogramowania typu firewall, na czas prób wyłącz je całkiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2013, 10:32
Post: #3
RE: Huawei E3131s-2 nie działa VPN po l2tp/IPSec
Z firewalli mam tylko zwykłą zaporę Windowsową. Ja bym bardziej obstawiał modem lub oprogramowanie modemu. Połączenie testuje z tego samego laptopa. Jeśli jestem połączony z internetem poprzez LAN, Wifi, tel udostępnia mi połączenie poprzez USB lub Wifi (karta Aero2) to bez problemów mogę się połączyć z VPNem. Jeśli próbuje przez modem to kicha. Próbowałem też łączyć się używając PLAY ONLINE jak i poprzez "Połączenia sieciowe" choć to chyba żadna różnica.

Ad 1. Przestawiłem i nie pomogło. Zarówno na włączonej zaporze sieciowej jak i wyłączonej.

Ogólnie połączenie zawisa na     , i po kilku sekundach dostaję komunikat błędu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2013, 20:06
Post: #4
RE: Huawei E3131s-2 nie działa VPN po l2tp/IPSec
Dziś miałem okazję przetestować modem z innym laptopem i efekt jest dokładnie taki sam. Połączenie zatrzymuje się w tym samym momencie.

Czy wgranie nowego firmware może pomóc? Czy to się kwalifikuje na zgłoszenie gwarancyjne modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2013, 21:10
Post: #5
Huawei E3131s-2 nie działa VPN po l2tp/IPSec
To nie jest wina modemu jako takiego (połączenie jest nawiązywane i działa - co widać po tym, że połączenie poza VPN działa poprawnie), tylko oprogramowania sterującego - tylko nie wiem na czym polega różnica - według mnie po połączeniu firewall Windows (lub inny dodatkowy) jakoś inaczej traktuje połączenie nawiązane przez modem i blokuje coś. Pytanie co dokładnie, wtedy będzie można poprawić konfigurację.

Jeden ze śladów prowadzi tutaj:
http://www.customsoftwareframeworks.com/...lular-win7
dotyczy Win7 i problemu ze sterownikami NDIS/WWAN - z tym, że po przełączeniu na DUN (RAS) problem powinien zniknąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 561 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 062 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 986 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 931 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 788 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd