[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131s-2 karta się nie rejestruje [rozwiązane - komutacja CS/PS]
26-07-2012, 11:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 02:25 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131s-2 karta się nie rejestruje [rozwiązane - komutacja CS/PS]
Objawy były klasyczne - brak rejestracji w sieci. Sprawdzałem na dwóch komputerach w dwóch sprawdzonych wcześniej lokalizacjach. Sygnał powinien być. Zresztą sieć jest widoczna na liście operatorów. Podejrzewałem więc zablokowanie karty, ale niby za co taki wyrok? Wszystko wcześniej śmigało - chociaż korzystałem rzadko, Aero2 mam jako łącze zapasowe.

Modem Huawei E3131s-2 (od JDTech).

Po dwóch dniach testów (i prób dodzwonienia się do BOK, hehe) sukces - karty mi jednak nie zablokowali. Wina chyba jednak była po mojej stronie, ale nieumyślna i nieświadoma.

Dla potomnych opiszę, co pomogło: uruchomiłem najnowsze Topnetinfo i w ustawieniach GPRS/UMTS wybrałem w kolumnie "komutacja: CS i PS" i wysłałem konfigurację do modemu. Modem połączył się od razu. Może złe było inne ustawienie z tej strony, ale przy okazji zostało poprawione. Na pewno Aero2 nie działa przy ustawieniu "komutacja: dowolna".

A wracając do początku, czemu mi przestało działać?
Szczerze mówiąc nadal nie wiem. Używałem jedynie Mobile Partnera i raz na krótko oglądałem TNI, które dostałem z modemem - starszą wersję. Być może wtedy przypadkiem coś przełączyłem, ale na pewno nie były to ustawienia komutacji. Trudno orzec. Możliwe też, że Aero2 coś zmieniło w sieci.

Rozwiązanie z ustawieniem komutacji można dopisać do listy rzeczy do sprawdzenia dla osób, którym karta się nie rejestruje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 08:07
Post: #2
RE: Zablokowana karta?
Nie napisałeś jaki to modem.
Co do SIM - bardzo mała szansa na to, żeby to była wina Aero2. Masz raczej problem na linii modem-komputer. Np. modem nie został "odblokowany" jeżeli jest z Play (albo "zablokował się" ponownie - wtedy wybór sieci ręcznie nie pomoże).

Do dziś nie zablokowano ani jednej karty SIM z przyczyn związanych z kategorią modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 10:50
Post: #3
RE: karta się nie rejestruje [rozwiązane]
Nie wiem czemu, ale odpowiedziałeś na poprzednią wersję posta, który wyedytowałem 11 godzin temu Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 11:05
Post: #4
RE: karta się nie rejestruje [rozwiązane]
To jest efekt uboczny zostawiania odpowiedzi w kolejce na otwartych stronach przeglądarki - niestety taki mam teraz dostęp do Internetu, że otwieram zadania do wykonania, a potem zdarza się, że nie mam dostępu do sieci przez kilka godzin.

Co do ustawień "komutacji": to jest podane na stronie http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html i w drodze jest artykuł opisujący dokładnie o co chodzi.

Czasem się zdarza, że modem jest resetowany do ustawień fabrycznych - np. podczas instalacji systemu Windows z włożonym modemem, albo po użyciu różnych aplikacji sterujących modemem. Niestety wtedy trzeba przeprowadzić to "odblokowanie" ponownie za pomocą powyższej procedury.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 11:22
Post: #5
RE: karta się nie rejestruje [rozwiązane]
Ha, to pewnie bym wcześniej to sprawdził, tylko tytuł posta na blogu mnie zmylił, że chodzi o inny modem. W każdym razie - jest do przodu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 12:27
Post: #6
RE: karta się nie rejestruje [rozwiązane]
Zasada publikacji jest taka, że tytułów się nie zmienia (zmieniłby się także odnośnik do artykułu), a oryginalny wpis dotyczył właśnie tylko tego jednego modemu. Natomiast z czasem wiele artykułów jest aktualizowanych jak pojawią się nowe informacje i tak też stało się tym razem. Informacja w artykule na temat rozszerzenia ich na inne modele jest.

Najważniejsze, że problem, jest rozwiązany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 984 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 930 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 783 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd