Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s-2 karta się nie rejestruje [rozwiązane - komutacja CS/PS]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Objawy były klasyczne - brak rejestracji w sieci. Sprawdzałem na dwóch komputerach w dwóch sprawdzonych wcześniej lokalizacjach. Sygnał powinien być. Zresztą sieć jest widoczna na liście operatorów. Podejrzewałem więc zablokowanie karty, ale niby za co taki wyrok? Wszystko wcześniej śmigało - chociaż korzystałem rzadko, Aero2 mam jako łącze zapasowe.

Modem Huawei E3131s-2 (od JDTech).

Po dwóch dniach testów (i prób dodzwonienia się do BOK, hehe) sukces - karty mi jednak nie zablokowali. Wina chyba jednak była po mojej stronie, ale nieumyślna i nieświadoma.

Dla potomnych opiszę, co pomogło: uruchomiłem najnowsze Topnetinfo i w ustawieniach GPRS/UMTS wybrałem w kolumnie "komutacja: CS i PS" i wysłałem konfigurację do modemu. Modem połączył się od razu. Może złe było inne ustawienie z tej strony, ale przy okazji zostało poprawione. Na pewno Aero2 nie działa przy ustawieniu "komutacja: dowolna".

A wracając do początku, czemu mi przestało działać?
Szczerze mówiąc nadal nie wiem. Używałem jedynie Mobile Partnera i raz na krótko oglądałem TNI, które dostałem z modemem - starszą wersję. Być może wtedy przypadkiem coś przełączyłem, ale na pewno nie były to ustawienia komutacji. Trudno orzec. Możliwe też, że Aero2 coś zmieniło w sieci.

Rozwiązanie z ustawieniem komutacji można dopisać do listy rzeczy do sprawdzenia dla osób, którym karta się nie rejestruje.
Nie napisałeś jaki to modem.
Co do SIM - bardzo mała szansa na to, żeby to była wina Aero2. Masz raczej problem na linii modem-komputer. Np. modem nie został "odblokowany" jeżeli jest z Play (albo "zablokował się" ponownie - wtedy wybór sieci ręcznie nie pomoże).

Do dziś nie zablokowano ani jednej karty SIM z przyczyn związanych z kategorią modemu.
Nie wiem czemu, ale odpowiedziałeś na poprzednią wersję posta, który wyedytowałem 11 godzin temu Big Grin
To jest efekt uboczny zostawiania odpowiedzi w kolejce na otwartych stronach przeglądarki - niestety taki mam teraz dostęp do Internetu, że otwieram zadania do wykonania, a potem zdarza się, że nie mam dostępu do sieci przez kilka godzin.

Co do ustawień "komutacji": to jest podane na stronie http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html i w drodze jest artykuł opisujący dokładnie o co chodzi.

Czasem się zdarza, że modem jest resetowany do ustawień fabrycznych - np. podczas instalacji systemu Windows z włożonym modemem, albo po użyciu różnych aplikacji sterujących modemem. Niestety wtedy trzeba przeprowadzić to "odblokowanie" ponownie za pomocą powyższej procedury.
Ha, to pewnie bym wcześniej to sprawdził, tylko tytuł posta na blogu mnie zmylił, że chodzi o inny modem. W każdym razie - jest do przodu Smile
Zasada publikacji jest taka, że tytułów się nie zmienia (zmieniłby się także odnośnik do artykułu), a oryginalny wpis dotyczył właśnie tylko tego jednego modemu. Natomiast z czasem wiele artykułów jest aktualizowanych jak pojawią się nowe informacje i tak też stało się tym razem. Informacja w artykule na temat rozszerzenia ich na inne modele jest.

Najważniejsze, że problem, jest rozwiązany.
Przekierowanie