[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131s-2 i moje przejscia z nim
07-06-2012, 12:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 02:57 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131s-2 i moje przejscia z nim
Zostalem przez uzytkownikow forum slusznie sprowadzony na ziemie ze moj poprzedni model Huawei E 180 nie spełnia wymagan operatora bo jest class.8 a ze nie doczytalem bo bylo jak dla mnie za malymi literkami Wink ze musi byc co najmniej class 10. I szczerze mowiac widzac jak nawet u mnie w miescie ludzie korzystaja z Aero 2 zaczalem sie obawiac ze karta przez to ze jest uzywana przez nieprawidlowy modem zostanie zdalnie zablokowana byc moze bez mozliwosci odblokowania.
Tak wiec poczytałem i moj wybor padl na Huawei 3131 s-2. Korzystalem z pomocy kolegi
jakubd konkretnie metody jakubad jednak za zboja - choc probowalem 3 krotnie ( bo mam obraz dysku wiec za kazdym razem przywracałem ) - mimo ze w top netinfo udawalo mi sie odblokowanie i idealne polaczenie - jak pisze po odblokowaniu powinno w Mobile Partner Aero 2 idealnie sie zalogowac. Jednak mimo moich wysilkow nic to nie dalo. Przeczytalem poczatek artykułu jakubd i mimo ze mam nowa karte bo z listopada chyba podlaczylem zwyczajnie modem do kompa wlaczylem Mobile partner i DZIALA co prawda wyswietla mi sie troche dziwnie na dole programu ale dziala - powiedzcie czy tak sie ma wyswietlac:

[Obrazek: 86161076.jpg]
Drugie pytanie wedlug slow innego kolegi cytuje :
Cytat:1. Pobierasz aplikację Top netinfo (TNI):
http://www.sklepy.ehost.pl/top_netinfo.zip
2. Uruchamiasz TNI i wybierasz następujące zakładki: plik -> ustawienia. Wówczas otwiera się nowe okno "ustawienia" a w nim wybierasz: Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT. W kolejnym otwartym oknie "Komendy AT" w rubryce "polecenie AT" wpisujesz poniższą komendę:
AT^SYSCFG=2,2,3FFFFFFF,1,2
oraz klikasz wyślij.
3. Zamykasz TNI, aby nie blokował komunikacji z modemem i uruchamiasz Play Online.
4. W aplikacji Play Online konfigurujesz nowy profil dla Aero 2 w następujący sposób: narzędzia -> opcje -> zarządzanie profilem -> nowy
a następnie:
- w polu nazwa profilu wpisujesz nazwę profilu (np. Aero)
- w polu APN wpisujesz: darmowy
- klikasz "zapisz" a następnie "ustaw domyślnie".
Od tej pory profil Aero będzie domyślnie wybierany po kliknięciu "połącz" w głównym oknie aplikacji Play Online. Jeśli będziesz chciał skorzystać z karty sim sieci Play wybierasz profil "play" i ustawiasz jako domyślny.
.
I tu pytanie czy stosujac ta metode i wysylajac komende AT nie uszkodze modemu i czy lepiej zostac przy tym jak modem dziala.
Sorry za przydługi post ale wreszcie mam modem class 14 bez strachu ze wylacza ( swoja droga w dwoch sklepach u mnie na te modemy sa zapisy mnie sie udało kupić fuksem)
- bylbym wdzieczny gdyby ktos bardziej doswiadczony odpowiedzial na pytania ktore mnie nurtuja. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2012, 12:26
Post: #2
RE: Moje przejscia z Huawei 3131 s-2
Wykonanie procedury opisanej przeze mnie przy okazji problemów z modemem E169 powoduje... dokładnie wysłanie polecenia "AT^SYSCFG=2,2,3FFFFFFF,1,2" do modemu. Więc nie ma znaczenia, w jaki sposób to zrobisz, ważne, żeby zostało zrobione Smile
Podwójne wyświetlanie "Aero2" wynika natomiast... z kolejnej fantazji ekipy od programowania kart SIM. Mianowicie programy pokazują zawsze, do jakiej sieci komórkowej jesteśmy zalogowani - w tym wypadku Aero2. Ale jeżeli mamy w ręku kartę operatora wirtualnego MVNO, na karcie SIM jest dodatkowe pole, które umożliwia dodanie nazwy tegoż operatora wirtualnego. I tak np. karty mBank mobile wyświetlają sobie tutaj "mBank mobile". Razem mamy "Plus mBank mobile" - czyli nazwa sieci operatora głównego oraz... nazwa wirtualnego. Kiedyś Idea wyświetlała tutaj słynny napis "MILEGO DNI" (często brakowało ostatniego A, bo się nie mieściło na ekranach starych telefonów).
Natomiast Aero2 wpadło tutaj na dziwny pomysł i wpisało nazwę operatora wirtualnego... Aero2. I stąd niektóre programy sterujące modemami wyświetlają tę nazwę dwukrotnie i co najgorsze nie jest to błąd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2012, 12:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2012 12:33 przez kris68.)
Post: #3
RE: Moje przejscia z Huawei 3131 s-2
jakubd dziekuje ci bardzo za szybka odpowiedz i dzieki tobie nie bede wpisywal zadnych komend w top - netinfo zeby czegos nie zepsuc - dwukrotne napisanie Aero 2 w tym polu na dole zupelnie mi nie przeszkadza grunt ze modem dziala poprawnie i jak na te predkosc strony laduja sie naprawde szybko. Jeszcze raz dzieki. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2012, 13:32
Post: #4
RE: Moje przejscia z Huawei 3131 s-2
(07-06-2012 12:26)jakubd napisał(a):  Podwójne wyświetlanie "Aero2" wynika natomiast... z kolejnej fantazji ekipy od programowania kart SIM. Mianowicie programy pokazują zawsze, do jakiej sieci komórkowej jesteśmy zalogowani - w tym wypadku Aero2. Ale jeżeli mamy w ręku kartę operatora wirtualnego MVNO, na karcie SIM jest dodatkowe pole, które umożliwia dodanie nazwy tegoż operatora wirtualnego. I tak np. karty mBank mobile wyświetlają sobie tutaj "mBank mobile". Razem mamy "Plus mBank mobile"

często w roamingu tak bywa że widać sieć zagraniczną i polską obok siebie

na którymś modemie za granicą wyświetliło mi (pisze z głowy) "Orange (w roamingu PLAY )" albo odrwotnie

na komórce z cyanogen modem bywa tak że np T-Mobile DE|T-Mobile PL Smile

chociaż co do wyswietlania to można się zdziwić że na telefonach w tym samym miejscu pojawia się Era,T-Mobile i nie mam pewności ale T-Mobile.pl chyba też w zależności od modelu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2012, 13:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2012 14:07 przez kris68.)
Post: #5
RE: Moje przejscia z Huawei 3131 s-2
spag czlowiek uczy sie przez cale życie. Poruszylem ten temat bo nigdzie go nie znalazlem no i balem sie ze to jakis blad modemu. Najwazniejsze dla mnie to to ze po wlozeniu karty podlaczeniu modemu i wlaczeniu Mobile Partner Aero 2 dziala bez zadnych zabiegow z mojej strony. Pozdrawiam.

jakubd jezeli to mozliwe bo nie moge znalezc czy mogłbys mnie nakierowac na wznawianie polaczen w windows 7 bo ponoc taki opis jest a nie moge sie go doszukac - chyba ze ktos inny ma na to namiary - bede wdzieczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2012, 18:05
Post: #6
RE: Moje przejscia z Huawei 3131 s-2
U mnie znowu jest:
PL17 Aero2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2012, 21:01
Post: #7
RE: Moje przejscia z Huawei 3131 s-2
PL17 dlatego, że twój program sterujący nie zna nazwy sieci Aero2 i tak sobie zdekodował kod sieci 260-17 (260 to kod Polski w systemie GSM).
kris68: na blogu jest tylko jeden opis (będą nowe): http://jdtech.pl/2011/08/aero2-%E2%80%93...aczen.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2012, 22:38
Post: #8
RE: Moje przejscia z Huawei 3131 s-2
jakubd dzieki za informacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 981 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 929 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 778 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd