[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131-s2 T-mobile jak skonfigurować?
20-11-2013, 01:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2014 04:00 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131-s2 T-mobile jak skonfigurować?
Witajcie,
Od 4 godzin przeszukuję internet w poszukiwaniu informacji nt. konfiguracji modemu huawei e3131-s2 z softem Internet manager z t mobile tak, aby działało Aero2.
Efekt jest taki, że nic już nie kumam, a każda kolejna rzecz którą robię (czytając różne fora) jest tylko stratą czasu i nerwów.

Próbowałem różnych ustawień aplikacji internet manager i albo nie widziałem w ogóle sieci aero2/plus albo jak już był plus to nie można się było połączyć.

Spróbowałem również wymusić pracę tylko z siecią W900 używając programu Topnet Info. Nie przyniosło to żadnych pozytywnych efektów - dodatkowo teraz w ogóle nie widzi żadnych sieci.

Proszę o dokładną instrukcję jak skonfigurować modem, żeby działał z Aero2
ps. Na 100% w domu mam zasięg Aero2.

PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 02:14
Post: #2
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
miron2182 napisał(a):Spróbowałem również wymusić pracę tylko z siecią W900 używając programu Topnet Info. Nie przyniosło to żadnych pozytywnych efektów - dodatkowo teraz w ogóle nie widzi żadnych sieci.

wniosek jest więc prosty - nie jesteś w zasięgu Aero2

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 10:53
Post: #3
RE: huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Jak pisałam, zasięg mam na 100%. Konfiguruje ten modem dla kogoś innego. Mój (Hi link)działa bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 11:46
Post: #4
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Jeżeli po PRAWIDŁOWYM wymuszeniu UMTS 900 MHz modem nie widzi żadnej sieci, to znaczy, że modem nie znajduje się w zasięgu Aero2. No niestety to jest prawidłowy wniosek.

Obstawiam, że albo wymuszenie odbyło się w sposób nieprawidłowy, albo... komputer zakłóca pracę modemu - odsuń modem od komputera lub podłącz do innego gniazda.

Modem MUSI migać na niebiesko przed próbą połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 15:31
Post: #5
RE: huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Modem wypinam do laptopa. Po podłączeniu dioda miga dwa razy szybko na zielono. Tak samo robi ten drugi modem, który działa.
Ponawiam moją prośbę o instrukcję krok po kroku jak skonfigurować ten modem. Może robiłem coś w złej kolejności itp.:-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 16:03
Post: #6
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Dwukrotne miganie na zielono oznacza problem - brak zasięgu albo np. pytanie o PIN. Dzieje się też tak przez kilka do kilkunastu sekund po podłączeniu modemu. Informacje diagnostyczne wyświetla aplikacja sterująca (Play Online/Mobile Partner).
Instrukcje są tutaj:
1. Konfiguracja Play Online: http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online - dla TMobile robi się to analogicznie, ale nie identycznie, bo oni mają własną kosmiczną odmianę tej aplikacji, nie mamy opisu pełnego. Postaram się go przygotować, ale na pewno nie dziś.
2. Wymuszanie UMTS 900: http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 16:14
Post: #7
Odp: huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Dodawanie apn jest prawie identyczne trzeba szukac profile/zarządzanie profilami lub podobne i dac nowy/dodaj wtedy w pole apn/punkt dostępu dodaje sie słowo darmowy i daje sie zapisz i ustaw domyślny. Tyle zadna filozofia jeśli miga na zielono to albo simlock albo brak zasiegu

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 22:14
Post: #8
RE: huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Dzięki Panowie, jutro to zrobię jeszcze raz i zamieszczę opis krok po kroku co zrobiłem.
Jeśli chodzi o diodę to tak jak pisałem- identycznie miga drugi, działający modem, a nie mam tam ani pinu, ani problemu z zasięgiem...
Witajcie,
Przysiadłem ponownie do tematu na innym laptopie z windowsem XP. Niestety nadal nie ma efektu. Przypuszczam, że coś jest źle ustawione w internet managerze. Oto opis czynności:
Wpinam modem, instaluje się prawidłowo, jest gotowy do użycia. Klikając w aplikacji Internet Manager jakodostępne sieci widzę tylko t-mobile 3g. Wchodzę w ustawienia->ustawienia zaawansowane->zarządzanie profilem. Dodaje nowy.
Konto: Aero2, Nazwa użytkownika zostawiam puste, Numer dostępowy zostawiam *99#, Hasło zostawiam puste, APN wpisuję "darmowy" i tu jest jeszcze coś czego nie widziałem w opisach dot. Play, mianowicie PROTOKÓŁ: do wyboru jest CHAP, PAP, PAP/CHAP oraz N/A. Domyślnie jest CHAP - taki też zostawiam.
Zapisuję zmiany i wracam do karty dostępne sieci, wyszukuje automatycznie i nie znajduję nowej sieci.
Włączam Top Netinfo, robię dokładnie tak jak na opisie.
Efekt taki: nie widzi żadnej sieci.
W top netinfo przywróciłem ustawienia na domyślne i nadal niczego nie wykrywa.

Co do zasięgu, to tego posta piszę na drugim lapku podłączony za pomocą huwei e3131 z Aero więc jestem w zasięgu. Dioda rzeczywiście chwile po podłączeniu zmienia kolor na niebieski/turkusowySmile

Błagam o opis jak to skonfigurować bo szlak mnie trafi jak nic przy tym ustrojstwie!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 23:04
Post: #9
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
No to albo to jest E3131s-1, albo sygnał dla tej drugiej sztuki jest za słaby, albo wymusiłeś pracę tylko GSM, albo pracę w paśmie innym, niż UMTS 900.
Ostatnia możliwość - modem jest uszkodzony (np. wyrwane gniazdo antenowe).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2013, 02:27
Post: #10
Odp: huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
W tni wejdź w komendy at i wybierz cos jak wyswietl pasma w których może pracować modem i wklej tu albo poszukaj czy jest tam wpis wcdma 900 jeśli jest tylko WCDMA 2100 tzn ze modem niezgodny. Na wszelki wypadek sprawdź w tni dane modemu czy imei nazwa modelu (moze jest pelna z x-y) się zgadza z tym z obudowy

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2013, 18:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2013 18:49 przez jakubd.)
Post: #11
RE: huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Witajcie,
Modem to na pewno e313-s2 - taki opis ma pod miejscem na kartę sim.

Oto co odczytałem w Top netinfo:
Kod:
Polecenie:
AT^SYSCFG=?
Odpowiedź:
AT^SYSCFG=?

^SYSCFG: (2,13,14,16),(0-3),((2000000400380,"GSM900/GSM1800/WCDMA900/WCDMA2100"),(280000,"GSM850/GSM1900"),(3fffffff,"All bands")),(0-2),(0-4)

OK

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.
Nie znalazłem miejsca w TNI w którym sprawdza się dane modemu. Proszę o podpowiedź gdzie to znaleźć.

Co do samego wymuszenia zmian w TNI to mam wątpliwość. Ustawiam wszystkie parametry jak w opisie ze wcześniejszego linku i klikam zastosuj. Nastepnie wyłączam program TNI i ponownie włączam Internet Mamangera. Skutek opisałem we wcześniejszym poście.
Pytanie czy po kliknięciu "zastosuj" nie powinienem w głównym oknie TNI kliknąć połącz? Dzisiaj tak zrobiłem i pojawił się błąd dial-up nr 619.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2013, 19:01
Post: #12
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
1. Nie da się sprawdzić "danych modemu" ot tak za pomocą programu diagnostycznego, a jedynie model i jego konfigurację. Specyfikację sprawdza się... w specyfikacji na papierze/dokumentacji producenta.
2. Ten modem jest zgodny z Aero2.
3. Pod kartą SIM jest E3131s-2, a nie E3131-s2.
4. Wymuszenie UMTS 900, jeżeli o nie chodzi, wykonuje się raz i jest zapamiętywane przez modem. Nie trzeba go powtarzać. TNI nie odczytuje sam z siebie ustawień - wyświetla wartości domyślne opcji lub ostatnio wybrane, a nie te co są w modemie teraz ustawione.
5. Jeżeli chcesz się łączyć przez TNI, ten program należy skonfigurować - wybrać trzeba profil połączeniowy dla Aero2 lub ręcznie wpisać APN (darmowy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2013, 22:04
Post: #13
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
1. Próbowałem zrobić to co napisał mi spag - stąd była moja prośba
2. i 3. Zgadza się Smile
4. Ok
5. Nie chcę, pytałem czy ma to jakiś wpływ na moje problemy. Myslałem, że może trzeba to dodatkowo zrobić, żeby wreszcie połączenie zadziałało.

Pytanie, co jeszcze mogę zrobic? Zastanawiam się czy czekać na jakiś opis konfiguracji pod t - mobile a może spróbować skasować ten internet manager i wgrać taką aplikację jak mam w drugim modemie?
Tam po prostu wpinam modem, otwieram przeglądarkę (mozzile) i sama ładuje się karta z możliwością połączenia, ustawień itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2013, 22:17
Post: #14
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Jeszcze dwa pytania, bo chyba nie padły:
1. Czy z inną kartą (bez wymuszenia UMTS 900) modem ten działa normalnie? (czy jest sprawny)
2. Czy podłączasz go dokładnie do tego samego portu tego samego komputera co ten HiLink, który z sygnałem problemu nie ma?

Na razie dochodzę do wniosku, że ten modem może być po prostu uszkodzony. w Warszawie chętnie bym pomógł z tym problemem, ale pewnie za daleko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 22:46
Post: #15
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
1. Jak to sprawdzić? Włożyć zwykła kartę z telefonu (sieć play, w ramach abonamentu mam internet) do modemu i spróbować połączyć czy potrzebuję takiej wydanej pod internet mobilny?. W razie czego, moja mama chyba ma neta mobilnego z T-mobile więc mógłbym to przetestować.
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale pierwszą próbę konfiguracji robiłem na mojej karcie sim aero2. Teraz męczę się na innej, tej która docelowo ma działać z tym nowym modemem.
2. Próbowałem na różnych portach, na różnych komputerach ale zwykle testuje różne możliwości na tym samym porcie co z tym działającym.

Dziękuję Ci za chęci, niestety jestem ze Śląska i w najbliższym czasie nie wybieram się do WarszawySmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 23:25
Post: #16
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
miron, jak jesteś z Częstochowy to możemy pokombinować.
Karta sim dowolna, ważne aby inna. Jak masz pakiet danych w telefonie to będzie śmigać bez problemu (bez pakietu też, ale w tym przypadku nie zapłacisz dodatkowo za transmisje Wink )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-11-2013, 23:43
Post: #17
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Dowolna, nie musisz wcale łączyć się z Internetem, chodzi tylko o to, czy złapie sygnał sieci i pokaże zasięg (zacznie migać pojedynczo na niebiesko lub zielono, a nie jak teraz podwójnie na zielono).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2013, 12:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2013 12:11 przez miron2182.)
Post: #18
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
@grzech: jestem z Zabrza, ale dziękiSmile
Włożyłem kartę z play'a. Znów modem instalował sie na nowo. Włączył się automatycznie internet manager i odebrałem jakieś smsy z 2012 roku:)Potem kliknąłem na dostępne sieci i za pierwszym razem nie znalazł żadnej, potem znalazł Plus 3G, a teraz znów żadnej nie odnajduje.
Pytanie, czy powinienem w TNI zmienić ustawienia na domyślne, bo nie wiem czy nie pamięta czasem tego wymuszenia (UMTS 900)?
ps. dioda miga cały czas dwa razy na zielono.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2013, 12:16
Post: #19
huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Tak, modem pamięta ustawienia wymuszenia UMTS 900, póki nie ustawisz domyślnych.
Jak widzisz przy wymuszeniu pracy z Aero2 ledwo ledwo się loguje do sieci - czyli sygnał musi być słaby (porównaj wskazanie z tym HiLinkiem) - albo są one podobnie słabe, albo jednak ten modem jest jakoś uszkodzony i ma obniżoną czułość (obejrzyj ostrożnie, czy gniazdo antenowe jest całe).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2013, 12:22
Post: #20
RE: huawei e3131-s2 t mobile jak skonfigurować?
Sprawdzałem wczoraj jeszcze w biurze, na kompie stacjonarnym. Tym razem widział jeszcze sieć orange. Dzisiaj jadę do sklepu gdzie go kupiłem aby wymienić go na inny lub żądać zwrotu pieniędzy.
No chyba że sprzedawca poradzi sobie z jego konfiguracją:-)
Jupi!! Wreszcie opanowałem sprawęSmile Właśnie wymieniłem modem u sprzedawcy na inny, i działa bez problemu!
Wystarczyło tylko wpisać nazwę użytkownika i APN darmowy i zadział.
Dzięki za pomoc panowie i Wasz czasSmile
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 981 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 780 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd