[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
18-07-2014, 08:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2014 08:40 przez rafpil91.)
Post: #1
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Witam,

Mam problem z modemem z tematu. Za każdym razem, kiedy podpinam urządzenie do portu USB, sterowniki instalują się od nowa. Czy jest jakiś sposób aby tego uniknąć?

Nie wiem czy ma to z tym jakiś związek, ale będąc od wczoraj użytkownikiem Aero2 zauważyłem, że mimo pełnego zasięgu (5 kresek w Mobile Partner), praktycznie nie mogłem korzystać z internetu (transfer na poziomie kilku kbps). To sprawa zakłóceń? Dodam, że mieszkam w centrum Lublina. Modem łączy się bezproblemowo.

Proszę o pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2014, 11:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2014 11:12 przez szopen.)
Post: #2
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
co do sterowników - używać zawsze tego samego portu usb
(teraz możesz spróbować deinstalacji wszelkich programów związanych z modemami i instalacji tylko jednego)

mając sterowniki nie musisz używać Mobile Partnera (ani żadnej innej typowej aplikacji sterującej modemami) - idealna do pracy w windows tylko w Aero2 BDI wydaje się być aplikacja Aero3 (dział Captcha-oprogramowanie)

właśnie jestem w centrum Lublina - problemów z połączeniem brak
[Obrazek: 3632301300.png]
by pomiar był zbliżony do rzeczywistości nie może odbywać się żaden transfer w tle

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2014, 11:17
Post: #3
RE: Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi konkretnie o ul. Glinianą. Dzisiaj rano było wszystko ok, ale wczoraj wieczorem nie chciała się załadować żadna strona. To mogły być zakłócenia, czy co innego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2014, 11:44
Post: #4
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Wczoraj mnie tu nie było, może przeciążenie BTSa?
W Lublinie jestem pierwszy raz od 10? lat i nie jestem miejscowy, ale Lubomierska/Czechowska to chyba raczej samo centrum

ewentualnie jeśli ten komputer nie był dawno podłączony to internetu, to być może aktualizacje zapchały dostępne pasmo?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2014, 12:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2014 09:21 przez rafpil91.)
Post: #5
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
No to widocznie to było coś z BTSem, bo patrzyłem na transfer w Mobile Transferze, a tam w przypadku aktualizacji zostałby on uwzględniony (zużycie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2014, 09:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2014 09:33 przez rafpil91.)
Post: #6
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Problem z internetem ciągle jest. Wczoraj do godziny 19 wszystko było ok, natomiast później to samo - zasięg pełen, połączenie jest, ale internetu praktycznie brak. W ustawieniach sieci w Mobile Partnerze zauważyłem, że jestem podłączony do nadajnika Plusa (3G). Co najlepsze, w tym samym czasie, kiedy mi internet nie działa, u mojego kolegi za ścianą obok było wszystko ok. Jest jakiś sposób którym mogę przynajmniej zdiagnozować gdzie leży problem?

RSSI to -63 dBm, więc chyba nieźle, prawda? Zupełnie nie wiem skąd bierze się problem, bo teraz na przykład jest wszystko ok...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2014, 10:48
Post: #7
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
1. Co do instalowania się przy każdym podłączeniu - nie masz zainstalowanych sterowników i oprogramowania tego, co jest w modemie. Odinstaluj wszystkie programy od modemów Huawei i zainstaluj tylko to, co w modemie. Albo wyłącz w cholerę napęd CD w modemie.
2. Sygnał jest dobry, a to, że korzystamy z Plusa to oczywiste od prawie 2 lat. Ale tylko tych UMTS 900.
3. Jak rozumiem kolega za ścianą korzysta z Aero2? Może zamieńcie się modemami na próbę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2014, 11:28
Post: #8
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Tak, kolega też korzysta z Aero2. Jeżeli znowu dojdzie do takiej sytuacji, że jednemu będzie działać, a drugiemu nie, to zamienimy modemy. Dodam, że kolega ma ten sam model, w dodatku od tego samego sprzedawcy (kupowaliśmy razem). Zobaczymy, co będzie wieczorem, bo wtedy występuje problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2014, 11:50
Post: #9
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Sprawdźcie najpierw coś innego - CID stacji bazowej, z której korzystacie - może te dwa metry powodują, że korzystacie z innych BTSów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 12:19
Post: #10
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Korzystamy z tego samego BTSa. Zamieniliśmy modemy, jest to samo. Koledze wczoraj też nie działał. Po prostu do ok. godziny 21 wszystko jest ok, natomiast później praktycznie nie da się korzystać. Od czasu do czasu załaduje się po pół strony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 15:09
Post: #11
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Czyli działa u obu tak samo, czy jednak inaczej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 15:29
Post: #12
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Wczoraj u obu tak samo. Za pierwszym razem mi nie działało, a u kolegi było ok. Tak jak napisałem problemy wyłącznie wieczorami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 15:58
Post: #13
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
No to wiele wskazuje na jakieś przeciążenie sieci, albo jakąś dziwną awarię - może coś włącza się i zakłóca, choć w to wątpię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 15:59
Post: #14
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Jest jakiś sposób żeby to jednoznacznie zdiagnozować? Rozumiem, że jako użytkownik Aero2 nie mam jakiegoś prawa do zwracania się do Plusa w kwestii działania ich nadajnika? Chyba, że się mylę? Jaka jest praktyka?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 16:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2014 16:40 przez szopen.)
Post: #15
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Jak dla mnie sprawa raczej jasna - szczyt telekomunikacyjny czyli przeciążenie BTSa

przy wschodniej granicy jest możliwa jeszcze jedna przyczyna - zakłócenia pochodzące z krajów za tą właśnie granicą (w tym wypadku istotna jest pogoda i pora dnia, które mają wpływ na propagację fal radiowych)

ale 18.07.14 byłem w Łęcznej i między 14:00 a 22:00 nie zaobserwowałem żadnych problemów, więc stawiam na lokalne przeciążenie sieci

jako użytkownik Aero2 BDI możesz oczywiście słać reklamacje tylko do Aero2 (Plus nie ma nic do tego, to że sieć Aero2 przedstawia się jako Plus jest podyktowane jedynie względami biznesowo-technicznymi, Aero2 po prostu hurtowo sprzedaje Plusowi swoje usługi, więc dla wygody użytkowników Plusa są stosowane niektóre rozwiązania techniczne), ale dostaniesz standartową odpowiedź - działanie sieci nie jest gwarantowane w każdym miejscu i o każdej porze

i jeszcze jedno - nie miałem czasu na głębokie wnikanie w przyczyny, ale czasem są problemy z połączeniem na które pomaga rozłączenie i ponowne połączenie

taki problem miałem przed chwilą przy adresie z puli 78.30.x.x a teraz (185.4.x.x) problemu brak

jak zdiagnozować?
hmm to trochę poważniejszy problem

- przełączyć modem w tryb tylko WCDMA/UMTS 900MHz (NIE chodzi o 2G, czyli GSM 900MHz !) takie ustawienie swoją drogą ułatwi modemowi pracę w BDI
- sprawdzić jakie inne sieci UMTS900 masz w okolicy (może to być Play Orange i T-mobile, te 2 ostatnie mogą mieć wspólny BTS oznaczony jako PL34)
- sprawić sobie startery w internetowych taryfach w tych sieciach (choćby tylko jeden) oraz ewentualnie starter Plusa (reklamacji i tak nie złożysz nawet jeśli będzie problem z działaniem W900, bo modem do normalnej pracy w sieci Plus powinien mieć włączoną obsługę wszystkich pasm i wtedy przy przeciążeniu W900 przeskoczy na W2100 lub wręcz na 2G)
- użyć programu, który pokazuje dokładną siłę sygnału np. TNI i prowadzić sobie dziennik zmian (który operator, data, godzina, siła sygnału, LAC i CID, czy działa i z jakimi prędkościami)
- przeanalizować dziennik ;D

dobra kończę - prądu u mnie brak, a mam mniej niż 50% aku (a muszę być gotowy na dłuższą awarię bo i takie się zdarzają)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 22:27
Post: #16
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
No to mnie nie pocieszyłeś Smile. Właśnie jestem podpięty do innego nadajnika, specjalnie wzialem komputer do centrum, no i wszystko jest ok, aero śmiga. U mnie mieszkaniu, 2km dalej klapa, nic nie działa. Podłącz/rozłącz oczywiście jest grane bez przerwy.... Nic nie daje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 00:32
Post: #17
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
rafpil91 napisał(a):U mnie mieszkaniu, 2km dalej klapa, nic nie działa. Podłącz/rozłącz oczywiście jest grane bez przerwy.... Nic nie daje.
możesz podjąć próby ominięcia problemu przez sprawienie sobie większego sygnału
krok 1 umieścić modem przy tym oknie, które jest w stronę BTSa
jeśli nic nie dało
krok 2 użyć anteny kierunkowej (np. ATK-10 a jeśli masz dobre miejsce do mocowania to nawet ATK-20, niestety to dość spory wydatek, więc nie wiem czy ma głęboki sens), niestety w terenie gęsto zabudowanym jest dość trudno dobrze ustawić antenę (TNI ma tryb CSQ w komendach AT)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 07:52
Post: #18
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Głupi przedłużacz pomaga umieścić modem z dala od zakłóceń komputera i przybliżyć do okna. Nie trzeba klikać połącz/rozłącz, póki dioda nie zacznie migać na niebiesko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 14:15
Post: #19
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Kupię w takim razie przedłużacz USB. Czy najtańszy, np. z Komputronika, będzie ok? Boję się problemów z napięciem, które może być niewystarczające dla modemu. Słusznie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 15:00
Post: #20
Huawei E3131-s2 (orange) - instalacja sterowników przy każdym podłączeniu
Nie wiem, czy najtańszy, czy najdroższy - ma być elektrycznie poprawny Smile Przy długości powyżej 2m - musi mieć ferryt.
Popatrz na ceny w http://jdtech.pl/sklep - one nie są więcej warte, żebyś nie przepłacił.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 471 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 985 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen