[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
26-06-2014, 19:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2014 19:55 przez szopen.)
Post: #81
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
2. no i teraz w
komunikacja AT -> zmień operatora
jakie masz dostępne sieci?
(trzeba poczekać do 2 minut na wyświetlenie okienka, przykład w załączniku z modemu na którym nie da się wymusić niczego, więc nie sugeruj się zawartością)

PS roaming też powinien być włączony

PPS co do ryzyka, to te ustawienia zostają zapamiętane w modemie, więc jeśli zapomnisz o wykonanym wymuszeniu, a będziesz chciał użyć modem w innej sieci to mogą być z tym pewne problemy (szczególnie jeśli użyjesz menadżera połączeń nie używających żadnych komend do ustawiania pasma przed połączeniem), zmiana tych ustawień jest odwracalna


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 20:27
Post: #82
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
2. przed wlaczeniem roamingu jest 1 operator :plus na umts - wyswietlany na zielono. po wlaczeniu roamingu jest inny operator ale nie ma aero. a zatem albo plus podszywa sie pod aero albo aero ma za slaby zasieg i nie lapie sygnalu. czy jest jeszcze jakas inna mozliwa przyczyna?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 20:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2014 20:53 przez szopen.)
Post: #83
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
po wymuszeniu WCDMA900 powinieneś widzieć sieć 26001/UMTS i jak sądzę tak właśnie jest
(może zrób zrzut ekranu?) oraz ewentualnie inne sieci pracujące na tej częstotliwości i w tej technologii

nikt pod nikogo się nie podszywa, to jaka jest wyświetlana nazwa sieci zależy m.in. od modemu

od dość dawna sieć Aero2 nie pokazuje swojego wyróżnika (26017) lecz wyróżnik sieci Plus (26001), bo w zastosowaniach komercyjnych stanowi ona część infrastruktury sieci Plus, a na potrzeby BDI jest zarezerwowany jedynie wycinek jej "mocy przerobowych"

PS ustaw RAS, zapomniałem o tym, że masz ustawiony NDIS i wyłącz chceckbox przy "wprowadź PIN..."
zakładam, że Mobile Partner/Play Online masz zamknięty a nie zminimalizowany

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 21:19
Post: #84
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
ustawianie RAS jak juz pisalem powoduje wiecej bledow przy laczeniu - a konkretnie blad 619. i zarowno na tym trybie jak i na poprzednim mam najwyzej 2 sieci - widoczne nizej: http://zapodaj.net/edaa6496717f0.png.html
//edit po ponownym uruchomieniu programu udalo sie choc predkosc nie powala. jeszcze 1: jak zrobic aby automatycznie rozlanczalo i laczylo przed a moze po przepisaniu capcha?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 22:33
Post: #85
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
"przed kapciem"

proponuję tak:
1) ustawienia -> start programu -> połącz z internetem [włączone]
i
2) ustawienia -> ogólne -> próbuj automatycznie połączyć z internetem jeżeli... [włączone, standartowa wartość 6 sekund jest OK]

oraz ewentualnie
3) ustawienia -> start programu -> opóźnienie otwarcia programu [tu eksperymentalnie dobrana wartość, jeśli TNI nie startuje wraz z systemem, może być 0]
ponadto można dodać (szczególnie jeśli używa się tez innego dostępu do internetu np. przez wifi)
4) ustawienia -> ogólne -> rozłącz z internetem podczas zamykania programu

po kapciu - użyj któregoś ze skryptów do znalezienia w dziale Captcha,
(mi póki co wystarcza kliknięcie w rozłącz i w połącz, bo niestety, a może raczej "stety" Aero2 BDI nie jest póki co moim jedynym źródłem internetu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Yellow (2014-06-27)
11-07-2014, 13:17
Post: #86
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
witam ponownie, jak dotad aero dzialalo bez zastrzezen na ustawieniach podanych wyzej, jednak dzis postanowilem wziac lap topa w trase i... okazalo sie ze do 1 albo 2 nadajnikow sie podlaczyl ale do kolejnego i nastepnych juz nie. zasieg byl od 19 do 64 % wiec po powrocie (nie wylanczajac wczesniej lap topa) chcialem sie polacyc z nadajnikiem z ktorym ciagle sie laczylem. i tu znowu nie chcial sie podlaczyc choc zasieg na 67 %. odlaczylem modem od lap topa i ponownie podlaczylem i nic - nadal nie laczylo. wiec resetnelem system (win xp)i wtedy zadzialalo. czy ktos inny tez tak mial? bo jesli tak i jest to cecha aero to niezbyt dobre to rozwiazanie gdy jest sie w trasie i (zapewne)aby moc sie polaczyc z kolejnym nadajnikiem trzeba resetowac lap topa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 13:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2014 13:33 przez K4r0lSz.)
Post: #87
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
To raczej będzie problem laptopa, a konkretnie Windows XP Wink
Zapewne "diabeł tkwi w" interfejsie sieciowym.
Ja przy wykorzystywaniu w trasie Aero2 na taki problem się nie natknąłem.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 15:47
Post: #88
Huawei E3131 problem z połączeniem do Aero2.
Yellow napisał(a):. czy ktos inny tez tak mial?
używam wyłącznie laptopa z xp i z żadnym z modemów które dotąd używałem nie zaobserwowałem podobnych problemów (w czasach przed captcha)

podejrzewam, że źródłem problemów może być captcha (od czasu wprowadzenia nie używam aero2 jako mobilnego dostępu do netu)

natomiast sam fakt wskazywania zasięgu o niczym nie świadczy - w braku zasięgu sieci macierzystej jest pokazywany zasięg dowolnej innej sieci do której modem loguje się bez możliwości zwykłego połączenia (tak się dzieje ze względu na zapewnienie kompatybilności z obsługą połączeń alarmowych)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 807 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot soidfh 5 2 421 30-05-2022 12:41
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 543 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 133 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 612 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd