[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 - problem z dashboardem
17-05-2014, 19:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2014 03:55 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131 - problem z dashboardem
Witam,

Piszę w sprawie modemu Huawei 3131. Koleżanka miała problem z połączeniem korzystając z karty sim aero2 - zainstalowany dashboard Mobile Partner wskazywał, że nie może się połączyć.
Próbowałem różnych możliwości bo na moim laptopie ten problem również występował. W końcu postanowiłem, że zmienię dashboard i skorzystałem z pliku aero2.exe który był udostępniony na jednym z profilów na chomikuj.

Po wgraniu dashboardu system widzi modem jako urządzenie w "Mój komputer" ale nie widzi go gdy uruchamia się dashboard aero2. Nie widzi go program Mobile Doctor. Nie widzi go również top_netinfo.exe.

Starałem się również użyć plików wykonywalnych z dashboardami i firmware'ami ale te pokazują stale błąd 10 - nie widzi żadnego portu. Wykonywałem już to zarówno przy właczonym dashboardzie jak i przy wyłączonym. Próbowałem korzystać z każdego portu USB i efekt jest ten sam.

Podłączyłem modem do innego laptopa, żeby sprawdzić czy może jakoś inaczej zadziała na innym laptopie ale tam od razu po jego podłączeniu pojawia się problem z zainstalowaniem "Mobile Connect" i na tym jest koniec.

Wiem, że to moja głupota i moja wina, ale bardzo bym prosił o pomoc/poradę bo utkwiłem w martwym punkcie i sam się już zaczynam obawiać czy nie zepsułem go.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i ewentualne rady co mógłbym zrobić aby zaczął działać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 03:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 03:11 przez spag.)
Post: #2
Odp: Modem E3131 - problem z dashboardem
Trochę się gubię w tym co piszesz. Zacznijmy od tyłu.
Masz jakiś dashboard (mobile partner pewnie jakiś rzeźbiony) zainstalowany na laptopie. Jak włożony jest modem co się dzieje.
Interesuje nas menedżer urządzeń i to co tam jest lub czego nie ma, jesli modem widać w moj komputer to co zawiera cd, kolor diody jaki jest?
Modem hilink czy zwykly?
從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 08:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 08:38 przez ArturTS.)
Post: #3
RE: Modem E3131 - problem z dashboardem
Tak wygląda menadżer urządzeń
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1dcb...f0ad7.html

Tak wygląda mój komputer
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3d74...ee4c8.html

Po podłączeniu modemu świeci się dwukrotnie czerwona dioda i gaśnie itd.

Czy to jest hilink nie mam pewności - możesz wyjaśnić jak to sprawdzić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 09:07
Post: #4
Modem E3131 - problem z dashboardem
Bałagan w sterownikach. Odinstaluj WSZYSTKIE sterowniki od modemów, zainstaluj ponownie tylko ten jeden. Mobile Partner ewidentnie rzeźbiony, pewnie nie testowany na wielu systemach i coś poszło nie tak. Nie wiemy nawet, czy zgodny z twoim systemem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 13:49
Post: #5
Modem E3131 - problem z dashboardem
Jeśli w MU masz modem i porty com to może warto zaryzykować wgranie mu dashboardu z jakiegoś chomika ekscentryk lub lesiolo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 17:05
Post: #6
Modem E3131 - problem z dashboardem
Najpierw bym uruchomił modem. Zmiana dashboardu to dopiero, jak wszystko działa na 100%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 23:14
Post: #7
RE: Modem E3131 - problem z dashboardem
Odinstalowałem wszystkie sterowniki związane z modemem i po odłączeniu i ponownym jego podłączeniu następuje automatyczna instalacja sterowników.
Oto lista:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6658...f4f1a.html

Co to znaczy uruchomić modem? Tak jak wspomniałem, poprzez programy rozruchowe nie jestem w stanie wgrać jakiegokolwiek nowego dashboardu ponieważ nie wychwytuje żadnego portu i występuje błąd 10.

Nie wgrałem teraz żadnego oprogramowania na komputer - ani aero2 ani mobile partner.

Co teraz mam zrobić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 00:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2014 00:08 przez spag.)
Post: #8
Odp: Modem E3131 - problem z dashboardem
A blad 10 pojawia się podczas wgrywania dashboardu?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 09:04
Post: #9
RE: Modem E3131 - problem z dashboardem
Mam pliki wykonywalne zarówno uptade'ujące firmware i dashboard.
Od czasu gdy wgrałem ten aero2.exe na modem to nie łapie go na żadnych portach... Wywala zawsze błąd 10 przy uruchomieniu tych plików.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 10:07
Post: #10
Modem E3131 - problem z dashboardem
ArturTS napisał(a):Co to znaczy uruchomić modem?
Zanim zrobimy jakieś trwałe zmiany (typu zmiana firmware/dashboard) najpierw upewniamy się, że sprzęt działa poprawnie. O to mi chodziło.
Wrzucanie dashboardów i firmware na ślepo do prosta droga do zmiany sprzętu w przycisk do papieru.
Najpierw diagnozujemy problem, potem go rozwiązujemy. Wszystko inne to "zaklikanie problemu na śmierć" i rzadko się sprawdza inaczej, niż przypadkiem zwłaszcza przy takiej ingerencji w sprzęt.

Wracając do problemu:
ArturTS napisał(a):po odłączeniu i ponownym jego podłączeniu następuje automatyczna instalacja sterowników
To znaczy, że w systemie ciągle są sterowniki. Gdyby ich nie było, uruchomiłby się tylko czytnik kart SD i wirtualna płyta CD.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 10:39
Post: #11
Odp: Modem E3131 - problem z dashboardem
Żebym dobrze zrozumiał błąd 10 jest jak probujesz wgrac fw/db ? Zwykle dzieje się tak jeśli w tle jest uruchomiony mobile partner lub inny soft mający dostęp do modemu. Patrz w menedżerze zadań czy coś nie jest uruchomione w tle co blokuje, wrzuć może printscreena z twojego menedżera może coś wspólnie zobaczymy

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 17:45
Post: #12
RE: Modem E3131 - problem z dashboardem
Stronę wcześniej wrzucałem właśnie widok na MU.

Tak wygląda po instalacji modemu menedżer urządzeń:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1dcb...f0ad7.html

Oczywiście gdy odinstaluje wszystkie sterowniki to 3/4 z tych rzeczy nie będzie, jednak po odinstalowaniu i podłączeniu modemu automatycznie zainstalują mi się ponownie.

Co do błędu 10:

Mam np. takie paczki z plikami wykonywalnymi:

E3131Update_21.158.00.00.1020.B757.rar,
Mobile Partner PL_23_002_08_00_45_windrv4.23 DASHBOARD.rar
Mobile Partner 16.001.05.00.45.rar
Dashboard Mobile Partner 23.009.09.01.983_PL Voice Ussd Autoconnect Drv4.25.11.rar,

Po uruchomieniu każdej z nich wyszukiwany jest port na którym jest modem i wyskakuje właśnie ten błąd (10). W tle nie mam uruchomionego żadnego programu. Wszystko jest wyłączone.

Tak więc co na chwilę obecną mam zrobić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 17:50
Post: #13
Modem E3131 - problem z dashboardem
Ze względu na bałagan w sterownikach - najbezpieczniej użyć innego komputera i sprawdzić, czy jest OK, który się z modemami 3G nie widział wcale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 17:57
Post: #14
RE: Modem E3131 - problem z dashboardem
Na inny komputerze testowałem i praktycznie od razu następuję błąd w instalacji - występuje problem z instalacja Mobile Connect i na tym jest koniec. Nic więcej się nie dzieje, dioda czerwona miga tak jak w przypadku mojego laptopa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 18:33
Post: #15
Modem E3131 - problem z dashboardem
CZERWONA dioda? Wiesz, ona jest legendarna - nikt jej nie widział poza jedną czy dwiema osobami, które modemy uszkodziły...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 18:55
Post: #16
RE: Modem E3131 - problem z dashboardem
Co mogę zrobić w tej sytuacji? Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na czasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 10:31
Post: #17
Modem E3131 - problem z dashboardem
Nie mam bladego pojęcia, co w zasadzie zrobiłeś - wygląda to jak wgranie niewłaściwego firmware do modemu. Spotkałem się z tym tylko wirtualnie tutaj:
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e313...are?page=4
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 11:38
Post: #18
RE: Modem E3131 - problem z dashboardem
Czy jest jakaś inna możliwość wgrania firmware'u na ten modem? Mam tylko pliki z dashboardu i firmware'u wykonywalne .exe i każdy z nich wyświetla ten błąd 10. Czy są paczki z plikami albo inne sposoby wgrywania firmware'u? Bo modem jest widoczny w menadżerze urządzeń i moim komputerze ale te wykonywalne pliki nie wyłapują go na żadnym porcie i nie mogę przez to nic zmienić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 12:20
Post: #19
Modem E3131 - problem z dashboardem
Teoretycznie jest - ale to raczej dla elektroników - przez jtag. Ale nie słyszałem o przypadku naprawiania tak E3131 i nie wiem gdzie E3131 ma jtaga.
Musisz kombinować z tym co masz. Jeżeli generowałeś kod do flashowania za pomocą kalkulatorów, to być może w ten sposób wgrałeś firmware od innego modelu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 14:05
Post: #20
Modem E3131 - problem z dashboardem
(20-05-2014 11:38)ArturTS napisał(a):  Czy jest jakaś inna możliwość wgrania firmware'u na ten modem? Mam tylko pliki z dashboardu i firmware'u wykonywalne .exe i każdy z nich wyświetla ten błąd 10. Czy są paczki z plikami albo inne sposoby wgrywania firmware'u? Bo modem jest widoczny w menadżerze urządzeń i moim komputerze ale te wykonywalne pliki nie wyłapują go na żadnym porcie i nie mogę przez to nic zmienić.

Czy zrobiłeś jak pisałem wyżej ? Wyłącz na czas flashowania programy które mogą mieć dostęp do modemu [Obrazek: Erro-code-10.jpg]
Czy tak wyglada twój błąd.
Wrzuć printscrina Menedzera ZADAN a nie urządzeń bo tak bywa z błędem 10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 567 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 494 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 062 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 472 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 988 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen