[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 (Orange) Firmware z orange potrzebne
18-07-2014, 00:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2014 01:23 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131 (Orange) Firmware z orange potrzebne
Przywitam sie. Mój pierwszy post i od razu prośba. Koleżance coś się pokopało z modemem i dała mi lapka razem z nim. Okazało się, że sprawa jest trudniejsza bo na moim huawei działa, a na jej niby łączy się, pojawia się niebieska dioda i nic... netu brak. Na tej samej karcie sim z moim modemem działa. Chciałem zrobić update firmware i udało się, ale zamiast uaktualnić orange zapodał mi play. Problem w tym, że jest na gwarancji i obawiam się, że jak zobaczą pliki playa to nie uznają. Możecie jakoś pomóc? Będę wdzięczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2014, 01:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2014 02:22 przez szopen.)
Post: #2
Huawei E3131 (Orange) Firmware z orange potrzebne
hottt napisał(a):Problem w tym, że jest na gwarancji i obawiam się, że jak zobaczą pliki playa to nie uznają.
to jest problem bo prawdopodobnie nie uznają, nie wszystko co robisz z modemem jest odwracalne

to, że nie uwaliłeś modemu przy takiej znajomości tematu to cud

potrzebujesz uaktualnienia dashboardu, a nie firmware, niestety Orange nie opublikowało czegoś takiego,
a powinieneś był zrobić sobie backup dashboardu przed grzebaniem

masz jednak szczęście, ktoś jednak zrobił taki backup
http://forum.jdtech.pl/Watek-dashboard-o...z-e3131s-2
możesz też pobrac tam - jeśli masz konto na chomiku i jakieś środki na nim (bo plik jest >50MB czyli nie da się pobrać z darmowego transferu)
http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/ISO+Huawei/Orange

PS najprawdopodobniej masz modem z SIMlockiem (jeśli SIMlock nie był zdejmowany to na 100%)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
hottt (2014-07-18)
18-07-2014, 07:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2014 07:55 przez hottt.)
Post: #3
RE: Huawei E3131 (Orange) Firmware z orange potrzebne
Ok, już mam wgrane orange. Jesteś po prostu wieeeelki. Przybliżę może temat.
Modem jest znajdowany, znajduje sieć, łączy się (w zależności od jakości 3g, edge...) wejdzie jedna strona i koniec. Dalej już w przeglądarce nic nie uruchomię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2014, 11:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2014 11:25 przez szopen.)
Post: #4
Huawei E3131 (Orange) Firmware z orange potrzebne
hottt napisał(a):wejdzie jedna strona i koniec. Dalej już w przeglądarce nic nie uruchomię.
aby się przekonać czy to kwestia modemu użyj swojego (może być z Play) z tą sama kartą SIM i na tym samym komputerze na którym są problemy

niestety nie spotkałem się z podobnym wypadkiem jak opisany, gdzie winowajcą byłby modem - przeważnie powodem są firewall, antywirus, wadliwa konfiguracja, ewentualnie panoszące się wirusy (choć nie wykluczam problemu z modemem)

PS do diagnozy użyj podstawowych narzędzi np. w konsoli (cmd.exe) uruchom
ping -t wp.pl

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2014, 11:27
Post: #5
RE: Huawei E3131 (Orange) Firmware z orange potrzebne
Właśnie na drugin huawei e173 śmiga ta sama karta sim i na tym samym lapku. Co do pinga to nie pinguje. Po prostu brak netu i koniec. Udaje się otworzyć jedną stronę (albo i nie) i pooglądane.
Była znajoma w salonie orange to wcisnęli jej ciemnotę, że antywirus itp... wczoraj postawiłem 7-kę i też nie idzie. Powiem jej żeby wzięła modem i kazała gościowi w salonie odpalić neta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2014, 12:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2014 12:55 przez szopen.)
Post: #6
Huawei E3131 (Orange) Firmware z orange potrzebne
ping włącz przed skorzystaniem z przeglądarki - wtedy będziesz widział co i kiedy się zmienia

niemożliwe, aby w braku pinga do jakiegoś pewnego serwera (który działa raczej zawsze dlatego zasugerowałem wp.pl ale może być dowolny inny który na 100% działa) jakaś strona się otwarła w przeglądarce, bo to oznacza brak połączenia

musisz UMIEĆ zdiagnozować czy to brak połączenia z internetem, czy cokolwiek innego - próby otwierania stron przeglądarką to za mało na jakąkolwiek diagnozę

może jeszcze w konsoli (w trakcie nawiązanego połączenia przez modem)
ipconfig /all

PS nie pisałeś wcześniej, że masz zupełnie inny modem - E3131 może nie działać poprawnie na sterach od E173 (bo jest nowszy, w odwrotną stronę problem nie występuje - nowsze stery obsługują stare modemy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2014, 13:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2014 14:31 przez hottt.)
Post: #7
RE: Huawei E3131 (Orange) Firmware z orange potrzebne
(18-07-2014 12:53)szopen napisał(a):  ping włącz przed skorzystaniem z przeglądarki - wtedy będziesz widział co i kiedy się zmienia

niemożliwe, aby w braku pinga do jakiegoś pewnego serwera (który działa raczej zawsze dlatego zasugerowałem wp.pl ale może być dowolny inny który na 100% działa) jakaś strona się otwarła w przeglądarce, bo to oznacza brak połączenia

musisz UMIEĆ zdiagnozować czy to brak połączenia z internetem, czy cokolwiek innego - próby otwierania stron przeglądarką to za mało na jakąkolwiek diagnozę

może jeszcze w konsoli (w trakcie nawiązanego połączenia przez modem)
ipconfig /all

PS nie pisałeś wcześniej, że masz zupełnie inny modem - E3131 może nie działać poprawnie na sterach od E173 (bo jest nowszy, w odwrotną stronę problem nie występuje - nowsze stery obsługują stare modemy)

W programie do łączenia z netem mam komunikat Nieokreślone połączenie i tak wisi aż pojawi się w końcu błąd. Nie ma do rzeczy czy jestem blisko przekaźnika czy dalej. Ciągle to samo.
P.S.
Połączył się, puściłem ping na google, i ok. 10 sekund pingował, a później upłynął limit czasu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2014, 14:55
Post: #8
Odp: Huawei E3131 (Orange) Firmware z orange potrzebne
Taka moja teoria
Niedobór zasilania? Jak jest w stanie czuwania to jeszcze jest ok jak jakis wysiłek wymagajacy pradu to go wywala bo zasoby sa za małe

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173u-2 jako Pendrive Tom2 3 3 135 08-11-2021 18:44
Ostatni post: szopen
  Alternatywa dla Huawei E3131 @@Maciek@@ 5 6 269 11-09-2020 15:07
Ostatni post: szopen
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 5 822 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  E3131 Aktualizacja Windows 10 - problem z połączeniem NDIS do Aero2 krutza 5 7 496 30-01-2019 12:44
Ostatni post: jakubd
  Huawei simlock kalkulator online (v1, v2 i v2.1) kokoksik 2 9 293 24-12-2018 14:53
Ostatni post: jakubd