[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 HiLink vs Androind 4.0.3
14-11-2012, 23:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 01:47 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131 HiLink vs Androind 4.0.3
Witam,

Walczę z Huawei 3131[HiLink z wyłączoną opcją AT^U2DIAG=0] coby po ludzku windows go widział. Oczywiście andek 4.0.3 i utknąłem tutaj:

Polecenie:
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,16,A1,A2"
Odpowiedź:
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,16,A1,A2"

OK
-----------------------------
Polecenie:
AT^SETPORT?
Odpowiedź:
AT^SETPORT?

^SETPORT:;1,3,2

OK

paramtetry zwraca następujące :

^GETPORTMODE: TYPE: WCDMA: huawei,MDM:0,DIAG:1,PCUI:2

^SETPORT:;1,3,2

^SETPORT:A1: CDROM
^SETPORT:A2: SD
^SETPORT:A: BLUE TOOTH
^SETPORT:B: FINGER PRINT
^SETPORT:D: MMS
^SETPORT:E: PC VOICE
^SETPORT:1: MODEM
^SETPORT:2: PCUI
^SETPORT:3: DIAG
^SETPORT:4: PCSC
^SETPORT:5: GPS
^SETPORT:6: GPS CONTROL
^SETPORT:16: NCM

Co jest nie tak z portami ?

Pozdrawiam,
gkulka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 16:07
Post: #2
RE: Huawei 3131 HiLink vs Androind 4.0.3
Witam,

Modem ruszył winna była uwalona karta SIM oraz potrzebne były zmiany identyfikatora w /etc/3g_dongle.cfg oraz nowa definicja urządzenia w
/system/bin/preinstall.sh

Tylko nadal mam:

Polecenie:
AT^setport?
Odpowiedź:
AT^setport?

^SETPORT:;1,3,2

OK

Wiecie czemu ?

Pozdrawiam,
gkulka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 17:25
Post: #3
RE: Huawei 3131 HiLink vs Androind 4.0.3
Niestety SETPORT jest mało poznaną instrukcją, a jak wygląda z HiLinkiem - sam widzisz, właśnie rozpoznajesz nieznane tereny Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 17:42
Post: #4
RE: Huawei 3131 HiLink vs Androind 4.0.3
a jest jakaś lista komned AT z parametrami dla tego modemu bo zależnie gdzie się szuka to wersji jest 1000ce np.AT^U2DIAG=i tu są rózne wersje 119 lub 255 przywraca wszystko - jest jakaś taka lista ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 19:23
Post: #5
RE: Huawei 3131 HiLink vs Androind 4.0.3
No właśnie problem polega na tym, że oficjalnej specyfikacji nie ma do żadnego z modemów, ale Huawei standardowy jest jednym z najlepiej rozpoznanych - ale nadaj wszystko czysto eksperymentalnie. HiLinków jest mało i mało są też przeanalizowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 19:32
Post: #6
RE: Huawei 3131 HiLink vs Androind 4.0.3
czyli co cała wiedza w wujku google ? żadnych blueprintów ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 20:47
Post: #7
RE: Huawei 3131 HiLink vs Androind 4.0.3
Niestety. Nawet w centrali, czyli na bez-kabli nie widziałem nic o HiLinkach - na jdtech jest więcej informacji dzięki tobie, niż tam...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2013, 00:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2013 00:01 przez sierrafan.)
Post: #8
RE: Huawei E3131 HiLink vs Androind 4.0.3
Witam wszystkich użytkowników tego forum, a walczących z E3131 szczególnie serdecznie.
Jest to mój pierwszy post, chociaż forum śledzę od kilku dni, tzn. od momentu jak stałem się szczęśliwym (bądź nieszczęśliwym Smile ) posiadaczem rzeczonego modemu.
Oczywiście wykonałem procedurę AT^U2DIAG=0 aby modem zaczął działać jak normalny modem, a nie jakiś "samobieżny" dziwoląg, ponieważ ma on również obsługiwać, oprócz laptopa z "windą", również tablet LARK 70.6. z Androidem 4.0.4.
Zastosowałem się do wskazań procedury przedstawionej TUTAJ .

Spotkały mnie wszystkie przypadłości opisane przez kolegę gkulka. Modemu za nic w świecie nie daje się przestawić. Ponadto okazało się, po sprawdzeniu w windowsowym menedżerze sprzętu, że wpis w preinstall.sh
echo "12d1 1506" > /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id
trzeba zmienić na
echo "12d1 1c05" > /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id.
Spowodowało to również konieczność zmian w pliku 3g_dongle.cfg.
Po zresetowaniu tabletu okazało się, że nadal nic. Modem miga na niebiesko, ale w ustawieniach tabletu nadal nie widać żadnego APNa.
Przestawianie kolejności portów w 3g_dongle.cfg nic nie dawało.
I w pewnym momencie przyszło olśnienie. Wpisać z ręki, poprzez Terminal Emulator
su
echo "12d1 1c05" > /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id
, i ...
Po ponownym uruchomieniu modem radośnie 3 x mignął podwójnie na zielono, potem z 3 razy na niebiesko a potem chwycił ciągłe światełko niebieskie na zmianę z turkusowym. Przy uśpieniu tabletu i ponownym uruchomieniu wszystko działało nadal. Problem zaczął się po całkowitym wyłączeniu. Po włączeniu okazało się, że znowu połączenie nie działa. W ustawieniach nie widać znowu żadnego APNa.

I teraz moje pytanie: dlaczego wpisanie "ręczne" uruchamia modem, a wpis w pliku powoduje, że system nie "widzi" modemu i jak to obejść?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2013, 01:00
Post: #9
RE: Huawei E3131 HiLink vs Androind 4.0.3
Wygląda na to, że wpis dla E3131 z preinstall.sh nie wykonuje się po restarcie w twoim tablecie. Np. mogło zabraknąć znaku nowej linii na końcu wpisu, albo jakaś inna literówka się pojawiła - albo w tym tablecie po prostu się to nie wykonuje wcale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2013, 08:44
Post: #10
RE: Huawei E3131 HiLink vs Androind 4.0.3
Wydaje mi się że nie zapisujesz zmian w pliku, skoro restart wsystko kasuje.[brak upawnien do edycji/zapisu plikow]. Wyedytuj też apns-conf.xml .

Ewentualnie http://darmowyinternet.net/forum/thread-222.html

U mnie, zrywanie połaczeń co chwila rozwiązał ten wątek http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei

Pozdrawiam,
gkulka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2013, 10:30
Post: #11
RE: Huawei E3131 HiLink vs Androind 4.0.3
Wpis w pliku preinstall ppowinien juz rozwiazac problem i za kazdym razem jak uruchomisz tab modem powinien byc juz wykrywany. Spr. czy dobrze wpisales i czy zapisuje sie ta komenda. Ewentualnie mozna sprobowac dodac taki wpis w innym pliku ktory na starcie sie uruchamia. Ogolnie masz dobrze bo internet dziala tylko restart wzzystko resetuje wiec mozna tez zrobic jakis skrypt i tylko go uruchamiac recznie aby uruchamial te komende. Ewentualnie wlasnie uzyc tych programow co gkulka zaproponowal.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2013, 00:21
Post: #12
RE: Huawei E3131 HiLink vs Androind 4.0.3
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i sugestie rozwiązania problemu. W tej chwili mam większy kłopot polegający na tym, że w jakimś momencie tablet włączył się tak, jak po przywróceniu ustawień fabrycznych, i w dodatku w języku chińskim (albo jakimś innym "krzakopodobnym). Po przestawieniu na język polski okazało się, że "wywiało" wszelkie dodatkowe programy, takie jak Terminal Emulator, Root Explorer, i jeszcze kilka innych, sciągniętych ze sklepu Googla. W dodatku w tej chwili nie mogę się podłączyć do domowej sieci przez WiFi, bo wyświetla mi jakieś durne komunikaty, że "uzyskiwanie adresu IP", a potem że "Uniknięto połączenia internetowego o niskiej jakości". W tym samym czasie w informacjach dotyczących połączenia sieciowego podaje, że siła sygnału jest dobra, lub dostateczna. Taki sam tablet należący do córki i laptop łączą się bez problemu. Pomóżcie koledzy rozwiązać najpierw ten problem a potem wrócimy do modemu i walki z nim.
Dodam jeszcze, że każda próba powrotu do ustawień fabrycznych powoduje start tableta z chińszczyzną na ekranie i w ustawieniach strefy czasowej, i nadal nie pozwala na połączenie z WiFi.

Pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2013, 12:11
Post: #13
RE: Huawei E3131 HiLink vs Androind 4.0.3
Wygląda na to, że zrootowanie spowodowało, że reset fabryczny kasuje wszystkie dodatkowe aplikacje na dodatkowej partycji. Prawdopodobnie problem rozwiąże tylko wgranie ponowne oryginalnego firmware (o ile jest dostępny), lub ustalenie gdzie mają być jakie pliki (na podstawie struktury partycji i plików na tym drugim tablecie) i przeniesienie ich ręcznie. Żmudna praca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 577 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 495 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 067 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 12 004 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 928 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd