[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
29-03-2013, 09:37
Post: #21
RE: Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Tak jak obiecalam dzis wrzucam zrzuty tych stronek, ktore mi sie otwieraja po podlaczeniu modemu. Dzis mam sprzet przy sobie, wiec moze uda sie cos w koncu zdzialac Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 10:20
Post: #22
RE: Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
W innej przeglądarce próbowałaś? Np. Firefox, Opera czy Internet Explorer?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 10:41
Post: #23
RE: Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Probowalam w trzech roznych przegladarkach: firefox, operze, explorerze. Na zrzutach widac jakie komuniakty pojawiaja mi sie w przegladarce firefoxa i z opery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 10:44
Post: #24
Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Spróbuj innego portu usb, lub komputera.

Daj zrzut jeszcze z połączeń sieciowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 11:07
Post: #25
RE: Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Jak wkladam modem do inneo portu to na nowo instaluja sie sterowniki ale przegladarka nadal wyswietla te same komunikaty.

Ponizej zamieszczam zrzuty polaczen sieciowych i innych pobocznych zrzutow, ktore cos moze powiedza


Załączone pliki Miniatury
                   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 11:12
Post: #26
Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Mi to wygląda na to, że nie masz hi-linka/podłączony inny modem do systemu/zainstalowany w systemie był inny modem.

Sprawdź na innym PC. Najprościej i najszybciej. W połączeniu lokalnym i połączeniu sieci bezprzewodowej spróbuj kliknąć PPM--->wyłącz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 11:18
Post: #27
RE: Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
I może w Menedżerze urządzeń poprzeglądaj wszystkie kategorie i pousuwaj,(odinstaluj sterowniki) - wszystko z nazwą Huawei... oraz w Połączeniach sieciowych wszystkie połączenia co się potworzyły (ten PLAY) usuń czy wyłącz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 11:22
Post: #28
RE: Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Kiedys korzystalam z modemu z play, teraz juz nie krzystam, jak sprawdzalam modem na komputerze stacjonarnym to komputer widzi go (nawet w urzadzenia w "moim komputerze"), bez problemu otwiera sie przeglarka z odpowiednia strona pozwalajaca mi skonfigurowac modem. Tylko problem polega na tym, ze ja chce miec internet na laptopie prywatnym, a nie sluzbowym, bo jak widac sluzbowy internet ma z innego zrodla (stad moge sie z Wami kontaktowac Smile. Juz ide dzialac za Waszymi radami co sie da na tym moim przenosnym komputerze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 11:52
Post: #29
Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Na wszelki wypadek odinstaluj niepotrzebne już oprogramowanie Play Online.
Wskazówka ze sprawdzeniem Menedżera urządzeń - bardzo ważna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 12:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2013 12:36 przez anianka.)
Post: #30
RE: Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Sprawy wyglądają następująco:
1) wyłączyłam play jako jedno z możliwych połączeń i już nie wyświetla
2) wyłączyłam również w połączeniach sieciowych połączenie lokalne i sieć bezprzewodową zostawiając tą jedną docelową, którą próbujemy skonfigurować
3) w menedzerze urzadzen nie widzę nigdzie pozostałości po modemie z play (ale moze się myle, wiec dołączam screeny na wszelki wypadek, może Wy cos zauwazycie - jeden screen jest przed podlaczeniem modemu, drugi po)
4) przeszukiwalam rowniez w panelu sterowania programy by wyrzucic z niego to co zainstalowalo mi sie przy modemie z playem, ale juz nic tam nie ma co nosiloby nazwe tego operatora

pomimo powyzszych czynnosci po podlaczeniu modemu do laptopa caly czas wyswietla sie tEn sam komunikat w przegladarce :/

Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem sformatowania twardego dysku i wgrania od nowa windowsa, bo sie wiesza, jest zapchany rupieciami i w ogole... ja sie na tym nie znam, wiec moze wydawac sie dla Was to pytanie banalnym, ale pytam: czy wgranie nowego windowsa pomogłoby rozwiązac moje problemy z konfiguracja tego modemu? Jesli tak to nie ma sensu Was dłużej męczyc... i tak BRADZO DZIEKUJE za rady i poswiecony czas Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 12:36
Post: #31
Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Ja nie polecam sformatowania, bo to rozwiązania zbyt proste. Ale w Twoim przypadku, według mnie ma to sens - skoro modem działa bez problemu na innym pc.

Jeśli masz notebooka to pamiętaj, że system się instaluje z partycji recovery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 12:40
Post: #32
RE: Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Szeczerze powiedziawszy dla mnie komputery to czarna magia, wiec oddam swoj sprzet w rece kogos bardziej zorientowanego - mam nadzieje, ze to cos pomoze. Jak bede miala dalej problemy bede sie odzywala, a poki co DZIEKUJE Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 12:47
Post: #33
Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
W Warszawie mogę pomóc (z Aero2), ale w innych miastach trzeba szukać pomocy wśród znajomych informatyków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 13:41
Post: #34
Odp: Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
A co to za inne urządzenie? Które jest nie rozpoznane. Może jest jakiś konflikt który blokuje prawidłowe rozpoznanie modemu , albo jakaś usługa (ktoś miał wyłączona telefonie kiedyś) i modem dochodzi do tego momentu a dalej nie pójdzie bo jest brak lub zajęty zasób.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2013, 15:36
Post: #35
Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Witam,
posiadam Huawai e3131 HiLink od "Łotysza z Allegro". Do tej pory wszystko chodziło ok, ale dziś pojawił się problem (brak połączenia).
Przyczyną zdaje się jest brak możliwości zapisania ('save') ustawień APN w sekcji Profile Managment. Dziś ustawienia te znikły, a podczas dodawania nowych pojawia się zawsze napis 'failed'. Modem oczywiście sam uruchamia 192.168.1.1, dioda miga na niebiesko (jest zasięg także wskazany na stronce '192').

Przy próbie skonfigurowania tego modemu wg instrukcji pod TNI na koniec wyskakuje komunikat "błąd dial up nr 680".

Na drugim komputerze to samo się dzieje. Jakieś pomysły (próby restartów, usuwania cookiesów itp oczywiście zostały wykonane)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2013, 15:53
Post: #36
Huawei E3131 HiLink Nie wiem jak skonfigurować APN
Problem z brakiem możliwości zapisywania APN jest znany - modem wtedy zwykle nadaje się tylko do wymiany gwarancyjnej, z tego co wiem.
Można go przełączyć w tryb modemu i tak próbować obsługiwać, ale nie działa to od ręki, trzeba wykonać odpowiednią operację (jest to opisane na blogu, szukaj słowa kluczowego switchprojectmode - o ile dobrze pamiętam).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 981 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 780 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd