[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
04-09-2016, 15:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 15:57 przez Kamool96.)
Post: #1
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Witam, kupiłem dzisiaj modem do internetu ponieważ potrzebuje internetu w trasie, ale modem nie może się coś połączyć z aero2. Karta Aero2 nie wiem kiedy była zamiana ponieważ do tej pory była przez siostrę używana. Zrobiłem wszystko jak w tym poradniku: http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html ale mimo to nic nie pomogło. Niżej wstawiam moje zdjęcia, może coś nie tak robię, po wciśnięciu "połącz" program się zawiesza i wyskakuje błąd.

https://zapodaj.net/4bf185e1327c0.jpg.html
https://zapodaj.net/98e69de3f4cb3.jpg.html
https://zapodaj.net/983813695b31a.jpg.html
https://zapodaj.net/2308a1d28f416.jpg.html
https://zapodaj.net/46d750abd5d60.jpg.html


Załączone pliki Miniatury
                   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 16:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 16:35 przez szopen.)
Post: #2
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
dodałem screenshoty jako załączniki (aby nie zniknęły w przyszłości jak to bywa z zewnętrznymi hostingami) i przez te SS nie zwróciłem uwagi na pełny tytuł wątku - czytaj pod 2 kreską

wydaje się to być problem ze sterownikami
1) masz zainstalowany Mobile Partner/ Play Online?
2) jest on (MP/PO) całkowicie zamknięty, a nie zminimalizowany do traya?

artykuł, który wspomniałeś jest nieaktualny

jak wygląda kwestia połączenia z użyciem innej karty SIM niż Aero2? (oczywiście uwzględniając inną konfigurację APN)


"czekaj…" zamiast nazwy operatora (pierwszy obrazek) może wskazywać na brak zasięgu, i zazwyczaj na to wskazuje



jeśli kontrolka LED na modemie miga cały czas na zielono (podwójne krótkie błyski), to nie zarejestrował się on (w sensie karty SIM) w sieci, więc nie może być mowy o połączeniu

podstawowe przyczyny mogą być 2:
1) brak zasięgu (wstępnie nie wnikam w przyczynę, może faktyczny brak zasięgu, a może np. uszkodzony modem)
2) problem z kartą SIM (długo nieużywana karta SIM potrzebuje czasem kilu minut oczekiwania na rejestrację, nie można w tym czasie wywoływać połączeń, a jeśli to karta sprzed wymiany to z pewnością ważna nie jest)

problem 1) identyfikujesz wkładając do modemu INNĄ kartę SIM
problem 2) najprościej sprawdzić wkładając SIM Aero2 do dowolnego smartfona (lub wręcz telefonu, byleby miał obsługę 3G)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 16:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 16:40 przez Kamool96.)
Post: #3
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Tak mam zainstalowany Play Online, jest on całkowicie zamknięty niema go w menedżerze urządzeń. Przeniosłem się bliżej i nadal przy nazwie operatora jest "czekaj". Zaraz spróbuje z oryginalną kartą play która była w komplecie. A który artykuł jest aktualny jeśli ten co podałem nie jest ??

Po włożeniu karty sim "PLAY" modem połączył się błyskawicznie. Gdy jest karta Aero2 cały czas miga zielona dioda

Po włożeniu karty SIM do telefonu cały czas wyszukuje zasięg, czyli karta jest uszkodzona ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 16:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 16:44 przez szopen.)
Post: #4
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
więc pozostaje sprawdzenie karty Aero2 w innym urządzeniu, poprzedniego posta dość znacznie zmieniłem, więc zajrzyj jeszcze raz

konfiguracja TNI opisana w artykule jest zasadniczo prawidłowa, ale nie jedyna możliwa (obecnie)

Play Online również można wykorzystać do połączenia w sieci Aero2 (choć nie będzie działało wznawianie o ile mnie pamięć nie myli) co przy konieczności wpisania kodu Captcha nie ma większego znaczenia - w celu usprawnienia obsługi Aero2 po wprowadzeniu kodów powstał program Aero3, ale nie wiem czy jest nadal aktualizowany, a zatem czy nadal jest w pełni użyteczny

niestety nie posiadam w tej chwili karty Aero2, aby zrobić jakiekolwiek testy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 16:46
Post: #5
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Po włożeniu karty SIM do telefonu cały czas wyszukuje zasięg, czyli karta jest uszkodzona ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 16:48
Post: #6
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
i jeszcze jedno - przynajmniej część partii z kart SIM po wymianie byłą wadliwa, możliwe, że po prostu masz uszkodzoną kartę SIM (można ją wysłać do sprawdzenia, ale nie wiem czy jest duży sens tego posunięcia, biorąc pod uwagę możliwe zakończenie świadczenia BDI już za 4 m-ce)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 16:50
Post: #7
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Tak trochę jaśniej bym mógł bo nie jestem w temacie i nie wiem co znaczy "możliwe zakończenie świadczenia BDI już za 4 m-ce"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 16:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 17:25 przez szopen.)
Post: #8
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
musisz mieć zasięg sieci Plus (oraz włączoną zgodę na roaming danych), aby karta Aero2 zarejestrowała się w sieci - możesz wymusić rejestrację w wybranej sieci ręcznie w większości telefonów

obecność zasięgu Plusa jesteś w stanie sprawdzić mając włożoną kartę Playa (ręczne wyszukiwanie operatorów)

jeśli nie jesteś w stanie podejrzeć numeru ICCID karty SIM to na 100% jest uszkodzona (np. w TNI albo w diagnostyce w Play Online)

trzeba brać też pod uwagę możliwość, że karta jest zablokowana z jakiegoś powodu (np. karta sprzed wymiany)

Kamool96 napisał(a):nie wiem co znaczy "możliwe zakończenie świadczenia BDI już za 4 m-ce"
to znaczy że za te parę miesięcy prawdopodobnie nastąpi koniec BDI i nie będzie już darmowego netu w tej technologii u tego operatora (albo data zakończenia BDI zostanie zmieniona, ale póki co nic nie wiadomo, więc należy zakładać, że ta działalność zostanie zakończona, grudzień 2016 jest i tak już sporo przedłużonym terminem zakończenia i to właśnie wskutek niespełnienia wymagań koncesyjnych przez Aero2)

po prawej stronie głównej strony bloga
http://jdtech.pl/
masz taki licznik
"Do końca bezpłatnego Internetu w Aero2 (3G) zostało: "

ponieważ sieć LTE 2600 TDD nie została uruchomiona zgodnie z zapisami koncesji, to czekamy na to co się wydarzy (czyli jakie działania podejmie UKE)

nie wiem jak duże masz potrzeby dotyczące tego mobilnego netu, ale jeśli są naprawdę minimalne to np. Virgin Mobile ma darmową ofertę #freemium zawierająca miesięcznie 300MB internetu w pełnej szybkości + "bez ograniczeń" pobranych danych, ale z pośrednio mocno je limitującym ograniczeniem prędkości do zaledwie 32kbps
(oczywiście można dokupować pakiety płatne)
siec ta działą w zasięgu 2 sieci Play i T-mobile, co jest wystarczające do użytku mobilnego (używam np. do nawigacji online)

jeśli masz duże potrzeby to musisz rozważyć jaka oferta faktycznie będzie odpowiednia (Play w niektórych ofertach wydaje się być optymalny, ale ze względu na liczne dziury w zasięgu średnio się nadaje do realnie mobilnych zastosowań, możesz też kupić kilka starterów i skorzystać z bonusów za rejestrację, choć jest to czasowo również mocno ograniczone)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 17:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 17:16 przez Kamool96.)
Post: #9
RE: Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Mam coś takiego. Zapotrzebowanie mam różne bo jeśli stoję na parkingu to chciałbym oglądać telewizję przez internet i sobie pograć w jakieś gry.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 17:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 17:45 przez szopen.)
Post: #10
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
"wymagany PIN"?
Play Online pyta o kod PIN? wpisujesz poprawny PIN?

na tej podstawie już podejrzewam, że karta jest uszkodzona (standartowo żądanie kodu PIN na kartach Aero2 było wyłączone)
wprawdzie można włączyć żądanie kodu PIN na każdej karcie SIM, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne, aby ktoś to aktywował

jeśli chcesz oglądać wideo przez sieć to pomyśl o abonamencie i to raczej nie najniższym,
co do gier to trudno się wypowiadać, ale wiele tytułów wymaga naprawdę sporych ilości danych i dobrej jakości łącza

w każdym razie pomysł na Virgin Mobile jest zasadniczo chybiony przy tak wysokich wymaganiach
(Aero2 również było trafieniem kulą w płot)

chociaż telewizję na parkingu to możesz załatwić zupełnie inaczej - używając tunera dvb-t (są też takie w formie sticka USB, które można wpiąć do laptopa), choć oczywiście wybór kanałów jest ograniczony tylko do tych dostępnych naziemnie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 12:30
Post: #11
RE: Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Postanowiłem się przyłączyć bo to najbardziej podobny temat. Mam problem z modemem Huawei E3131 (wersja od play)otóż po planowym rozłączeniu połączenia na aero2 modem nie jest w stanie złapać sygnału sieci HSPA - dioda miga na zielono. Karta Sim prawidłowo włożona, aktywna (włożyłem do telefonu zasięg HSPA jest i po przepisaniu kodu internet działa jak należy). Daję screena jak to wygląda w top net info którego używam do łączenia się z siecią. Z resztą nic w ustawieniach nie zmieniałam bo działało do tej pory. Czy ktoś miał podobnie i zna problem a tym bardziej rozwiązanie?


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 14:53
Post: #12
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
sprawdź modem z kartą innego operatora (oczywiście zmieniając odpowiednio APN)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 15:58
Post: #13
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
No i najlepiej zestaw połączenie choć raz za pomocą aplikacji fabrycznej (Mobile Partner/pochodne) sprawdzając, czy nie ma przypadkiem wymuszenia Tylko GSM. TopNetInfo nie ma opcji automatycznego odczytywania ustawień modemu, a tylko ustawiania tego, co wyklikałeś. Dlatego na start ja wolę testować modem i jego ustawienia za pomocą Mobile Partnera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 16:06
Post: #14
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
zrobilem 2 testy:
1. polecony przez szopena
wlozylem karte play z telefonu(stara karta z czasow gdy play zaczynalo), uzylem programu z autostartu od play, pin zaakceptowany, profil przestawilem na play (teoretycznie powinien byc skonfigurowany fabrycznie by laczyc sie z internetem), dalem polacz i wywala blad: Zarejestruj sie w sieci przed proba polaczenia. Dioda oczywiscie mruga na zielono.
2.przejechalem sie z lap topem do kolegi 1 km dalej
odpalilem TNI i po dluzszej chwili polaczylo, dioda na jasno niebieski, przepisalem kod i internet jest. Paradoks zaczyna sie tu: wlaczonego lap topa zabralem do siebie i... polaczenie caly czas bylo - jasno niebieska dioda. A gdy planowo sie internet rozlaczyl to znowu lipa i "nie ma zasiegu hspa" a dioda na zielono Tongue A w telefonie internet dziala, stad brak pl znakow grrrr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 16:20
Post: #15
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
1) miałem na myśli test przy użyciu karty, która łączy się bezproblemowo z internetem na jakimś innym urządzeniu, czy ta karta jest jeszcze ważna (tj. ma środki na koncie lub pakiet danych i możliwość połączeń wychodzących)?

2) no to jakiś problem jest Tongue
ale za mało danych aby wyciągać jakiekolwiek wnioski…

w ciemno (tj. na podstawie tego co już napisałeś) podejrzewam problem sprzętowy dotyczący modemu (np. wyrwane gniazdo antenowe - to by tłumaczyło znacznie gorszą czułość modemu w stosunku do telefonu, albo choćby zmiany parametrów spowodowane starzeniem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 17:19
Post: #16
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
1. wspomniana karta play jest wazna, zasilona i prawdopodobnie nie ma dostepu do internetu lepszego niz gprs(kiedys na niej sie polaczylem to byla ciagla jasnozielona dioda) tylko czemu teraz nawet na tym nie laczy?
innej karty z internetem nie mam.
2. co wiecej moge przetestowac abyscie mogli sprobowac trafniej okreslic przyczyne?
gniazdo anteny cale, nawet nigdy nie uzywalem zewnetrznej bo i nie mam. czulosc tez raczej nie ulegla zmianie bo przeciez to polaczenie przetrwalo droge powrotna i trwalo u mnie poki nie nastapilo planowe rozlaczenie.
nie wiem czy to mozliwe ale wyglada to jak ban od aero na okreslana lokalizacje powiazana z urzadzeniem :?
3. jesli byscie polecali jakis modem hspa to jest jakis ktory ma sterowniki dostarczane na plytce? zeby przy kazdym podlaczeniu nie wywalalo mi autorun z programem / przegladarka? LTE mi nie potrzebne wiec tani moze byc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 21:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2016 21:58 przez szopen.)
Post: #17
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
1) nie wiem czy są jakieś karty umożliwiające połączenie jedynie w 2G (nawet najstarsze SIM z Playa działają w 3G, choć LTE oczywiście nie działa)
a generalnie masz zasięg 3G? (to akurat możesz sprawdzić w telefonie)

2a) "przyniesione" połączenie z innej lokalizacji mogło przetrwać, bo np. są jakieś problemy z bliższą do twojej lokalizacji stacją bazową (w warunkach normalnych zostałbyś na tą stację przerzucony), natomiast po utracie sygnału dalszej już się nie możesz ponownie połączyć bo sygnał jest zbyt niski

2b) jeśli podejrzewasz "bana" pożycz od kogoś kartę Aero2 BDI i na niej sprawdź

2c) wydaje się, że masz problemy z modemem (większości tego co opisujesz nie wygląda normalnie, niestety nie mając odniesienia do czegokolwiek co działa na 100% trudno o sensowną diagnostykę)

2d) ale podobne objawy może dawać też wadliwa karta SIM kończąca swój żywot

3a) od lat nie produkuje się modemów wymagających instalacji z innego nośnika niż wirtualny CD będący jednym z elementów tzw. urządzenia kompozytowego

3b) po prostu wyłącz w modemie wirtualny CD (to nie będzie "wyskakiwał" z propozycją instalacji)

generalnie to sugeruję całkowite wyłączenie autostartu wszelkich nośników w windowsie, bo to jest luka przez którą przenoszą się niektóre wirusy (za pomocą pendrive) - skrypt, który umożliwia wyłączenie (i ewentualne późniejsze włączenie) autostartu napędów USB wrzuciłem w załączniku

3c) E3131 jest OK i będzie tani

3d) choć dużo fajniejszy moim zdaniem jest E3351 (używam w zdalnej lokalizacji taki sprowadzany ze Szwecji z sieci "3" i ma zachwycającą czułość, choć w zamian za to brak gniazda antenowego, no ale jest to HiLink, więc nie wiem jak się to obecnie sprawdza z BDI i kodami Captcha, ale raczej powinno być OK)

inne 3G dostępne stosunkowo niedrogo to E3251 i E3531

gdybyś kupował modem z logo Orange spytaj czy nie ma simlocka (jeśli pochodzi spoza PL też o to pytaj)


PS jeśli potrzebujesz czegoś do testów bezkosztowo, to proponuję taki starter za free:
https://virginmobile.pl/darmowy-starter
jeśli włączysz na nim pakiet #freemium, to będziesz miał 300MB co miesiąc przez 6 m-cy, czyli możliwość wykonania testów i jako zapas (a po pół roku można znowu włączyć freemium itd.)


edit: wrzuciłem załącznik, bo zapomniałem za pierwszym razem Smile
plik należy rozpakować, a zawarty w środku ARunOfOn.cmd uruchomić jako administrator
drugie uruchomienie cofa zmiany (tj. włączy autostart ponownie)


Załączone pliki
.zip  ARunOfOn.zip (Rozmiar: 579 bajtów / Pobrań: 296)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-11-2016, 15:12
Post: #18
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
dzieki za pomoc, na razie postanowilem wyprobowac virgin mobile, jak dojdzie do mnie to przetestuje i napisze.
przesylka od virgin mobile nie dotarla jeszcze ale za wczasu znalazlem kilka egh.. zagadnien:
4. jak stworzyc wzot apn dla internetu vm w TNI? Bo we wzorach polaczen TNI nie ma go.
5. czy w TNI jest gdzies opcja by spowolnic szybkosc polaczenia? 300 MB przy nawet 1/10 teoretycznej predkosci 21 mbps bardzo szybko zniknie. A jesli w tym programie nie ma to w jakim jest ktory moglby zastapic TNI?
6. probowalem z udostepnieniem internetu aero z telefonu dla lap topa i napotkalem wiele problemow. Opisalem je na innym forum ale tam jakos nikt nie kwapi sie do odpowiedzi. Czy ktos moglby pomoc? http://forum.android.com.pl/topic/302829...-telefonu/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2016, 16:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2016 16:42 przez szopen.)
Post: #19
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
4. użyć gotowca dla Play

5. nie ma, ale nic samo nie znika (jeśli tylko wyłączysz aktualizacje automatyczne systemu i niektórych programów itd.) - jeśli nie będziesz używał to nie zużyjesz Tongue
możesz też przełączyć modem w tryb tylko 2G (ale raczej nie o to chodziło powyżej, ja nie widzę żadnego sensu, chjyba że chcesz oszczędzać akumulator - w 2G telefony, których używam pracują nawet do 2x dłużej niż przy włączeniu 3G)
jeśli przekroczysz pakiet 300MB (pakiet jest w pełnej prędkości) to do rozpoczęcia kolejnego miesięcznego pakietu masz bezpłatny "lejek" 32kbps

mi owe 300MB wystarcza (poza sezonem ptaków i owadów) na zapewnienie transferu dla kamery która podsyła na @ paczki po 6 zdjęć 640x480pix przy wykryciu ruchu
albo dla zapewnienia szybkiego transferu Yanosikowi (myślę że wystarcza na jakieś 5000km a może i więcej?)

6. użyj jakiegoś normalnego telefonu, masz taką egzotykę, że nie jestem w stanie pomóc,
a ograniczenia na 99% dotyczą systemu (specjalne spreparowanego dla Verizona) w tym telefonie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2016, 17:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2016 17:42 przez Yellow.)
Post: #20
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
4. czyli virgin to to samo co play w ustawieniach internetu?
5. twoj pomysl podsunal mi tymczasowe rozwiazanie problemu z aero2: wymusilem edge i internet jest(80 % zasiegu), i to tylko o polowe wolniejszy niz w hspa - ok 20 KB/s. Pytanie jak sie to ma do dalszej diagnozy co jest nie tak z wlasciwym polaczeniem?
//a co do zuzybia baterii to rzeczywiscie zobaczylem ze cos za czasto musze ladowac batertie jak korzystam z 3g Tongue
6. no niestety, cos za cos - to jedyny telefon z pelna klawiatura qwerty(a nie jakies pseldo qwerty) a nie lubie dotykowej klawiatury. Moze ktos inny by cos wymyslil? telefon jest zrootowany wiec wiecej opcji mam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 567 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 494 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 063 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 989 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 933 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd