[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
04-09-2016, 15:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 15:57 przez Kamool96.)
Witam, kupiłem dzisiaj modem do internetu ponieważ potrzebuje internetu w trasie, ale modem nie może się coś połączyć z aero2. Karta Aero2 nie wiem kiedy była zamiana ponieważ do tej pory była przez siostrę używana. Zrobiłem wszystko jak w tym poradniku: http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html ale mimo to nic nie pomogło. Niżej wstawiam moje zdjęcia, może coś nie tak robię, po wciśnięciu "połącz" program się zawiesza i wyskakuje błąd.

https://zapodaj.net/4bf185e1327c0.jpg.html
https://zapodaj.net/98e69de3f4cb3.jpg.html
https://zapodaj.net/983813695b31a.jpg.html
https://zapodaj.net/2308a1d28f416.jpg.html
https://zapodaj.net/46d750abd5d60.jpg.html

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 16:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 16:35 przez szopen.)
dodałem screenshoty jako załączniki (aby nie zniknęły w przyszłości jak to bywa z zewnętrznymi hostingami) i przez te SS nie zwróciłem uwagi na pełny tytuł wątku - czytaj pod 2 kreską

wydaje się to być problem ze sterownikami
1) masz zainstalowany Mobile Partner/ Play Online?
2) jest on (MP/PO) całkowicie zamknięty, a nie zminimalizowany do traya?

artykuł, który wspomniałeś jest nieaktualny

jak wygląda kwestia połączenia z użyciem innej karty SIM niż Aero2? (oczywiście uwzględniając inną konfigurację APN)

"czekaj…" zamiast nazwy operatora (pierwszy obrazek) może wskazywać na brak zasięgu, i zazwyczaj na to wskazuje

jeśli kontrolka LED na modemie miga cały czas na zielono (podwójne krótkie błyski), to nie zarejestrował się on (w sensie karty SIM) w sieci, więc nie może być mowy o połączeniu

podstawowe przyczyny mogą być 2:
1) brak zasięgu (wstępnie nie wnikam w przyczynę, może faktyczny brak zasięgu, a może np. uszkodzony modem)
2) problem z kartą SIM (długo nieużywana karta SIM potrzebuje czasem kilu minut oczekiwania na rejestrację, nie można w tym czasie wywoływać połączeń, a jeśli to karta sprzed wymiany to z pewnością ważna nie jest)

problem 1) identyfikujesz wkładając do modemu INNĄ kartę SIM
problem 2) najprościej sprawdzić wkładając SIM Aero2 do dowolnego smartfona (lub wręcz telefonu, byleby miał obsługę 3G)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-09-2016, 16:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 16:40 przez Kamool96.)
Tak mam zainstalowany Play Online, jest on całkowicie zamknięty niema go w menedżerze urządzeń. Przeniosłem się bliżej i nadal przy nazwie operatora jest "czekaj". Zaraz spróbuje z oryginalną kartą play która była w komplecie. A który artykuł jest aktualny jeśli ten co podałem nie jest ??

Po włożeniu karty sim "PLAY" modem połączył się błyskawicznie. Gdy jest karta Aero2 cały czas miga zielona dioda

Po włożeniu karty SIM do telefonu cały czas wyszukuje zasięg, czyli karta jest uszkodzona ??
04-09-2016, 16:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 16:44 przez szopen.)
więc pozostaje sprawdzenie karty Aero2 w innym urządzeniu, poprzedniego posta dość znacznie zmieniłem, więc zajrzyj jeszcze raz

konfiguracja TNI opisana w artykule jest zasadniczo prawidłowa, ale nie jedyna możliwa (obecnie)

Play Online również można wykorzystać do połączenia w sieci Aero2 (choć nie będzie działało wznawianie o ile mnie pamięć nie myli) co przy konieczności wpisania kodu Captcha nie ma większego znaczenia - w celu usprawnienia obsługi Aero2 po wprowadzeniu kodów powstał program Aero3, ale nie wiem czy jest nadal aktualizowany, a zatem czy nadal jest w pełni użyteczny

niestety nie posiadam w tej chwili karty Aero2, aby zrobić jakiekolwiek testy
04-09-2016, 16:46
Po włożeniu karty SIM do telefonu cały czas wyszukuje zasięg, czyli karta jest uszkodzona ??
04-09-2016, 16:48
i jeszcze jedno - przynajmniej część partii z kart SIM po wymianie byłą wadliwa, możliwe, że po prostu masz uszkodzoną kartę SIM (można ją wysłać do sprawdzenia, ale nie wiem czy jest duży sens tego posunięcia, biorąc pod uwagę możliwe zakończenie świadczenia BDI już za 4 m-ce)
04-09-2016, 16:50
Tak trochę jaśniej bym mógł bo nie jestem w temacie i nie wiem co znaczy "możliwe zakończenie świadczenia BDI już za 4 m-ce"
04-09-2016, 16:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 17:25 przez szopen.)
musisz mieć zasięg sieci Plus (oraz włączoną zgodę na roaming danych), aby karta Aero2 zarejestrowała się w sieci - możesz wymusić rejestrację w wybranej sieci ręcznie w większości telefonów

obecność zasięgu Plusa jesteś w stanie sprawdzić mając włożoną kartę Playa (ręczne wyszukiwanie operatorów)

jeśli nie jesteś w stanie podejrzeć numeru ICCID karty SIM to na 100% jest uszkodzona (np. w TNI albo w diagnostyce w Play Online)

trzeba brać też pod uwagę możliwość, że karta jest zablokowana z jakiegoś powodu (np. karta sprzed wymiany)

Kamool96 napisał(a):nie wiem co znaczy "możliwe zakończenie świadczenia BDI już za 4 m-ce"
to znaczy że za te parę miesięcy prawdopodobnie nastąpi koniec BDI i nie będzie już darmowego netu w tej technologii u tego operatora (albo data zakończenia BDI zostanie zmieniona, ale póki co nic nie wiadomo, więc należy zakładać, że ta działalność zostanie zakończona, grudzień 2016 jest i tak już sporo przedłużonym terminem zakończenia i to właśnie wskutek niespełnienia wymagań koncesyjnych przez Aero2)

po prawej stronie głównej strony bloga
http://jdtech.pl/
masz taki licznik
"Do końca bezpłatnego Internetu w Aero2 (3G) zostało: "

ponieważ sieć LTE 2600 TDD nie została uruchomiona zgodnie z zapisami koncesji, to czekamy na to co się wydarzy (czyli jakie działania podejmie UKE)

nie wiem jak duże masz potrzeby dotyczące tego mobilnego netu, ale jeśli są naprawdę minimalne to np. Virgin Mobile ma darmową ofertę #freemium zawierająca miesięcznie 300MB internetu w pełnej szybkości + "bez ograniczeń" pobranych danych, ale z pośrednio mocno je limitującym ograniczeniem prędkości do zaledwie 32kbps
(oczywiście można dokupować pakiety płatne)
siec ta działą w zasięgu 2 sieci Play i T-mobile, co jest wystarczające do użytku mobilnego (używam np. do nawigacji online)

jeśli masz duże potrzeby to musisz rozważyć jaka oferta faktycznie będzie odpowiednia (Play w niektórych ofertach wydaje się być optymalny, ale ze względu na liczne dziury w zasięgu średnio się nadaje do realnie mobilnych zastosowań, możesz też kupić kilka starterów i skorzystać z bonusów za rejestrację, choć jest to czasowo również mocno ograniczone)
04-09-2016, 17:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 17:16 przez Kamool96.)
RE: Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Mam coś takiego. Zapotrzebowanie mam różne bo jeśli stoję na parkingu to chciałbym oglądać telewizję przez internet i sobie pograć w jakieś gry.

Załączone pliki Miniatury

04-09-2016, 17:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 17:45 przez szopen.)
"wymagany PIN"?
Play Online pyta o kod PIN? wpisujesz poprawny PIN?

na tej podstawie już podejrzewam, że karta jest uszkodzona (standartowo żądanie kodu PIN na kartach Aero2 było wyłączone)
wprawdzie można włączyć żądanie kodu PIN na każdej karcie SIM, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne, aby ktoś to aktywował

jeśli chcesz oglądać wideo przez sieć to pomyśl o abonamencie i to raczej nie najniższym,
co do gier to trudno się wypowiadać, ale wiele tytułów wymaga naprawdę sporych ilości danych i dobrej jakości łącza

w każdym razie pomysł na Virgin Mobile jest zasadniczo chybiony przy tak wysokich wymaganiach
(Aero2 również było trafieniem kulą w płot)

chociaż telewizję na parkingu to możesz załatwić zupełnie inaczej - używając tunera dvb-t (są też takie w formie sticka USB, które można wpiąć do laptopa), choć oczywiście wybór kanałów jest ograniczony tylko do tych dostępnych naziemnie
Odpowiedz