[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131, aero nie działa (przedłużacz usb powoduje problemy)
01-05-2013, 10:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2014 04:11 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131, aero nie działa (przedłużacz usb powoduje problemy)
Witam, mam prośbę o pomoc z aero które nie chce sie zalogować. Zakupiłem modem huawei e3131 od jdtech i dzisiaj postanowiłem uruchomić aero u siebie na komputerze (win7). Wykonałem następujące czynności:
Włożyłem kartęSmile
zaintsalowałem mobile partner,
modem co jakiś czas miga na niebiesko
w mobile partner pokazuje mi Aero2Aero2 i obok ikona połącz
Po klinknięciu na połącz od razu (po około 1 sekundzie) wyskakuje komunikat połączenie zakończone i mam mozliwość ponów lub anuluj.

Co robie źle że nie moge się połączyć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 11:27
Post: #2
Odp: aero nie działa:")
Czy profil aero jest wybrany, jak nawiazujesz połączenie ?
Nie wiem jak jakubd przerabia modemy, i jak to się wyświetla, ale sądzę że tam wszystko jest jak należy ( chociaż mógł coś przeoczyć, każdy jest człowiekiem tylko) zresztą pewnie sam ci pomoże. Przejrzyj poradnik u góry w tym dziale, może coś przeoczyłes.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 11:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2013 11:44 przez vxam.)
Post: #3
aero nie działa:")
zadziałało.
okazuje się problemem jest 3 m przedłużacz zakupiony razem z modem. PO prostu nie łączy się przez ten przedłużacz.

Trochę lipa bo docelowo modem ma pracowac w innym miejscu (teraz jestem Warszawie - podłączyłem modem bezpośrednio z przodu) gdzie sygnał może być słaby i bez przedłużacza bedzie problem..

Czy ktoś działa z przedłużaczem usb bez problemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 15:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2013 15:12 przez jakubd.)
Post: #4
aero nie działa:")
Obstawiam, że problemem jest wyjątkowo trzymający się standardów USB port USB w komputerze - sprawdź w innym porcie, jeżeli to komputer stacjonarny, użyj gniazda z tyłu (na płycie głównej, a nie na przednim panelu). Faktycznie przy urządzeniach, które pobierają tak dużo prądu użycie jakiegokolwiek przedłużacza może utrudnić stabilną pracę w niektórych przypadkach, jednak spotkam się z tym skrajnie rzadko.

Oczywiście przy modemie z jdtech profil Aero2 jest domyślny zawsze, problemy tego typu pojawiają się najczęściej, gdy nie zainstalują się poprawnie niektóre sterowniki - ten komunikat zwykle dokładnie wtedy, gdy sterownik karty sieciowej NDIS modemu nie zainstaluje się poprawnie.
Natomiast niedobór zasilania w porcie może powodować różne dziwne efekty, które dość trudno zdiagnozować - akurat dołączany przeze mnie przewód powoduje niewielkie straty zasilania, ale spełnia wszystkie normy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 16:17
Post: #5
aero nie działa (E3131, przedłużacz usb powoduje problemy)
ja uzywalem przedluzacza USB tyle ze metrowego i wszystko dzialalo dobrze i stabilnie z modemem e3131
ewentualnie mozesz kupic router z wejsciem na usb i stworzyc siec wifi na mieszkanie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 18:58
Post: #6
RE: aero nie działa:")
(01-05-2013 15:07)jakubd napisał(a):  Obstawiam, że problemem jest wyjątkowo trzymający się standardów USB port USB w komputerze - sprawdź w innym porcie, jeżeli to komputer stacjonarny, użyj gniazda z tyłu (na płycie głównej, a nie na przednim panelu).

Zawsze myślałem że nie ma różnicy w portach usb przód czy tył.
Przełączyłem na przedłużaczu na tył i działa 100%Smile
Mam download 0,52 Mbps a upload 0,25 Mbps, więc chyba ok?

Dzięki za podpowiedzi no i Adminowi za rozwiązanie problemuSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 19:40
Post: #7
aero nie działa (E3131, przedłużacz usb powoduje problemy)
Niestety gniazda z przodu są podłączane przez przewody dostarczane przez producenta obudowy, a te rzadko kiedy spełniają normy USB - nie są ekranowane, są cienkie i często powodują spadek napięcia poniżej poziomu akceptowanego przez modemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 21:07
Post: #8
aero nie działa (E3131, przedłużacz usb powoduje problemy)
a u mnie działa na przednim usb z obudowy i z przedłużaczem jakimś no name Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 21:46
Post: #9
aero nie działa (E3131, przedłużacz usb powoduje problemy)
Być może masz bardziej elastyczną (i wyrozumiałą) płytę główną, lepsze kable w obudowie i mniej wymagający modem (np. lepszy sygnał sieci).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 23:45
Post: #10
RE: aero nie działa (E3131, przedłużacz usb powoduje problemy)
(01-05-2013 19:40)jakubd napisał(a):  a te rzadko kiedy spełniają normy USB - nie są ekranowane, są cienkie i często powodują spadek napięcia poniżej poziomu akceptowanego przez modemy.

Właśnie mi się przypomniało, że gdy ładuję Kindle 3 przez kabel USB własnie podłączając do gniazda z przodu obudowy to to strasznie długo trwa kilka godzin zanim bateria się naładuje. Czy to może być wina kiepskiego USB który "daje mało prądu"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 00:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2013 00:13 przez spag.)
Post: #11
Odp: aero nie działa (E3131, przedłużacz usb powoduje problemy)
Zobacz jaki masz A na ładowarce, podobno im więcej tym szybciej ładuje, zwykle są na 0,5A w samochodzie mam chyba 2,1A ale nie wiem czy w przypadku telefonu jest różnica, ale gtab to na zwykłym się nie chciał lądować, podobno np. ipady WYMAGAJĄ większego amperazu.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 00:24
Post: #12
aero nie działa (E3131, przedłużacz usb powoduje problemy)
do Kindla nie posiadam żadnej ładowarki, w pudełku przyszedł tylko najzwyklejszy kabel USB z opisem że mam go ładować poprzez komputer
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 09:21
Post: #13
aero nie działa (E3131, przedłużacz usb powoduje problemy)
Amazon nie zawsze daje fabryczny zasilacz do zestawu, tylko charakterystyczny biały kabel USB-microUSB. I faktycznie chodzi o ograniczoną moc oferowaną przez komputer. W laptopach takich problemów często nie ma lub są znacznie mniej widoczne.
Do ładowania urządzeń najlepiej stosować jednak zewnętrzne zasilacze dobrej jakości - moje ulubione i najlepsze ładowarki to te malutkie dołączane do telefonów Samsung serii Galaxy - mimo że małe i trochę się grzeją, to jednak ładują wszystkie urządzenia bardzo szybko. Tanie, kiepskiej jakości zasilacze USB dołączane do innych urządzeń nie trzymają parametrów i często ładują gorzej, niż komputer.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 981 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 778 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd