Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131, aero nie działa (przedłużacz usb powoduje problemy)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam prośbę o pomoc z aero które nie chce sie zalogować. Zakupiłem modem huawei e3131 od jdtech i dzisiaj postanowiłem uruchomić aero u siebie na komputerze (win7). Wykonałem następujące czynności:
Włożyłem kartęSmile
zaintsalowałem mobile partner,
modem co jakiś czas miga na niebiesko
w mobile partner pokazuje mi Aero2Aero2 i obok ikona połącz
Po klinknięciu na połącz od razu (po około 1 sekundzie) wyskakuje komunikat połączenie zakończone i mam mozliwość ponów lub anuluj.

Co robie źle że nie moge się połączyć?
Czy profil aero jest wybrany, jak nawiazujesz połączenie ?
Nie wiem jak jakubd przerabia modemy, i jak to się wyświetla, ale sądzę że tam wszystko jest jak należy ( chociaż mógł coś przeoczyć, każdy jest człowiekiem tylko) zresztą pewnie sam ci pomoże. Przejrzyj poradnik u góry w tym dziale, może coś przeoczyłes.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
zadziałało.
okazuje się problemem jest 3 m przedłużacz zakupiony razem z modem. PO prostu nie łączy się przez ten przedłużacz.

Trochę lipa bo docelowo modem ma pracowac w innym miejscu (teraz jestem Warszawie - podłączyłem modem bezpośrednio z przodu) gdzie sygnał może być słaby i bez przedłużacza bedzie problem..

Czy ktoś działa z przedłużaczem usb bez problemu?
Obstawiam, że problemem jest wyjątkowo trzymający się standardów USB port USB w komputerze - sprawdź w innym porcie, jeżeli to komputer stacjonarny, użyj gniazda z tyłu (na płycie głównej, a nie na przednim panelu). Faktycznie przy urządzeniach, które pobierają tak dużo prądu użycie jakiegokolwiek przedłużacza może utrudnić stabilną pracę w niektórych przypadkach, jednak spotkam się z tym skrajnie rzadko.

Oczywiście przy modemie z jdtech profil Aero2 jest domyślny zawsze, problemy tego typu pojawiają się najczęściej, gdy nie zainstalują się poprawnie niektóre sterowniki - ten komunikat zwykle dokładnie wtedy, gdy sterownik karty sieciowej NDIS modemu nie zainstaluje się poprawnie.
Natomiast niedobór zasilania w porcie może powodować różne dziwne efekty, które dość trudno zdiagnozować - akurat dołączany przeze mnie przewód powoduje niewielkie straty zasilania, ale spełnia wszystkie normy.
ja uzywalem przedluzacza USB tyle ze metrowego i wszystko dzialalo dobrze i stabilnie z modemem e3131
ewentualnie mozesz kupic router z wejsciem na usb i stworzyc siec wifi na mieszkanie
(01-05-2013 15:07)jakubd napisał(a): [ -> ]Obstawiam, że problemem jest wyjątkowo trzymający się standardów USB port USB w komputerze - sprawdź w innym porcie, jeżeli to komputer stacjonarny, użyj gniazda z tyłu (na płycie głównej, a nie na przednim panelu).

Zawsze myślałem że nie ma różnicy w portach usb przód czy tył.
Przełączyłem na przedłużaczu na tył i działa 100%Smile
Mam download 0,52 Mbps a upload 0,25 Mbps, więc chyba ok?

Dzięki za podpowiedzi no i Adminowi za rozwiązanie problemuSmile
Niestety gniazda z przodu są podłączane przez przewody dostarczane przez producenta obudowy, a te rzadko kiedy spełniają normy USB - nie są ekranowane, są cienkie i często powodują spadek napięcia poniżej poziomu akceptowanego przez modemy.
a u mnie działa na przednim usb z obudowy i z przedłużaczem jakimś no name Smile
Być może masz bardziej elastyczną (i wyrozumiałą) płytę główną, lepsze kable w obudowie i mniej wymagający modem (np. lepszy sygnał sieci).
(01-05-2013 19:40)jakubd napisał(a): [ -> ]a te rzadko kiedy spełniają normy USB - nie są ekranowane, są cienkie i często powodują spadek napięcia poniżej poziomu akceptowanego przez modemy.

Właśnie mi się przypomniało, że gdy ładuję Kindle 3 przez kabel USB własnie podłączając do gniazda z przodu obudowy to to strasznie długo trwa kilka godzin zanim bateria się naładuje. Czy to może być wina kiepskiego USB który "daje mało prądu"?
Zobacz jaki masz A na ładowarce, podobno im więcej tym szybciej ładuje, zwykle są na 0,5A w samochodzie mam chyba 2,1A ale nie wiem czy w przypadku telefonu jest różnica, ale gtab to na zwykłym się nie chciał lądować, podobno np. ipady WYMAGAJĄ większego amperazu.

Wysłane z mojego GT-I9305
do Kindla nie posiadam żadnej ładowarki, w pudełku przyszedł tylko najzwyklejszy kabel USB z opisem że mam go ładować poprzez komputer
Amazon nie zawsze daje fabryczny zasilacz do zestawu, tylko charakterystyczny biały kabel USB-microUSB. I faktycznie chodzi o ograniczoną moc oferowaną przez komputer. W laptopach takich problemów często nie ma lub są znacznie mniej widoczne.
Do ładowania urządzeń najlepiej stosować jednak zewnętrzne zasilacze dobrej jakości - moje ulubione i najlepsze ładowarki to te malutkie dołączane do telefonów Samsung serii Galaxy - mimo że małe i trochę się grzeją, to jednak ładują wszystkie urządzenia bardzo szybko. Tanie, kiepskiej jakości zasilacze USB dołączane do innych urządzeń nie trzymają parametrów i często ładują gorzej, niż komputer.
Przekierowanie