[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173
18-01-2013, 19:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2015 01:37 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E173
Witam, probowałem znaleść odpowiedź na moj problem, ale nie znalazłem nic konkretnego więc stwierdziłem, że spytam się Was.
Moj problem polega na tym, że zakupiłem na dniach nowy nieuzywany modem Huawei E173, włożyłem do niego karte SIM z play'a i podlączyłem do tableta (MyTab 10) no i nie działa, wyswielta sie tylko komunikat "USB storage damaged. You may have to reformat it". Patrzylem w tablecie przed zakupem modemu 3G i jest napsiane że tablet obsługuje ten modem. Nie wiem co robie źle, dlatego prosze Was o pomoc. Powiedzcie co zrobić, żeby działalo Smile moze jeszcze dodam ze facet w sklepie mówił mi że ten modem oblugiwal bedzie play'a i aero2, ale nie wiem czemu caly ten modem jest w reklamach orange... moze jest jakas blokada karty sim czy cos ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 20:35
Post: #2
RE: Huawei e173
1. Przeczytaj pod klapką karty SIM jaki to model - powinien być E173u-2 lub E173s-2 - tylko te działają z Aero2, ale ten drugi prawie na pewno nie działa z tabletami (bez dodatkowej walki)
2. Czy modem miga na niebiesko (zalogował się do Aero2)? Jak nie miga, to nie ma co próbować.
3. Komunikat błędu jest prawidłowy - nie włożyłeś karty SD do modemu, więc nie udało się jej odczytać - wygląda na "uszkodzoną" (bo jej nie ma)
4. Resztę konfiguracji robi się w Ustawieniach -> Komunikacja -> Więcej -> Sieci komórkowe
Właczyć transmisję danych, pracę w roamingu i dodać APN/Punkt dostępu Aero2/darmowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 20:37
Post: #3
RE: Huawei e173
zaznacz roaming w połączeniach
kabelek OTG musisz użyć
ew. sprawdź obecność karty pamięci w modemie

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 21:53
Post: #4
RE: Huawei e173
Wlasnie popatrzylem i okazało się ze mam ten model e173s-2... Co mogę zrobić zeby działał mi ten modem na tablecie ?? Jestes zielony w tych sprawach więc prosze o jakaś łątwą instrukcje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 23:22
Post: #5
RE: Huawei e173
Zacząć od sprawdzenia, może obsługuje - zobacz, czy przy dodawaniu APN wypełnione są pola MCC i MNC. Jeżeli są puste, to nie ma obsługi i musisz szukać rozwiązań takich, jak użytkownicy E3131 - modyfikacja modemu i tabletu tak, aby się rozpoznały, z tym, że musisz użyć VID i PID swojego modemu, a nie E3131.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 01:33
Post: #6
Huawei e173
mam pytanie jak jest w końcu z tą zgodnoscią modemów E173u-2 oraz E173s-2 ? Wiem ze działają z aero2, sam posiadam ten drugi w wersji z orange i choc nie do konca stabilnie chodzi ale mozna powiedzec ze z grubsza działa -jak na razie bez zmiany fimware czy dashbord choc zastanawiam się czy nie wrzucic do niego wersje od lesiolo 23.002.08.03.54, rozne sa opinie jedni uważaja ze lepiej inni ze gorzej (??) . Nie udało mi się znależc czystej niebrandowanej wersji MP do s-2 ale moze zle szukałem. Wracając do tematu zgodnosci , cos mi tutaj nie pasuje , wg JDtech wersje u-2 i s-2 sa na liscie zgodnych modemów czyli powinny spełniać warunki class 10 i predkosc 14Mbit/s i wynika z tabeli ze maja one klase 10 , tylko te modemy przecież sprzetowo mają class 8 a co z a tym idzie ich predkosc maksymalna wynosi 7,2Mbit/s, wiec jakim cudem mogą one spełniać zgodnosc z aero2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 08:24
Post: #7
RE: Huawei e173
Przydadzą się ćwiczenia czytania ze zrozumieniem. A wyjaśniając na stronie http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawien...dowie.html NIE jest napisane, że są kategorii 10, tylko że działają z aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 08:44
Post: #8
Odp: RE: Huawei e173
(27-06-2013 01:33)hub555 napisał(a):  mam pytanie jak jest w końcu z tą zgodnoscią modemów E173u-2 oraz E173s-2 ? Wiem ze działają z aero2, sam posiadam ten drugi w wersji z orange i choc nie do konca stabilnie chodzi ale mozna powiedzec ze z grubsza działa -jak na razie bez zmiany fimware czy dashbord choc zastanawiam się czy nie wrzucic do niego wersje od lesiolo 23.002.08.03.54, rozne sa opinie jedni uważaja ze lepiej inni ze gorzej (??) . Nie udało mi się znależc czystej niebrandowanej wersji MP do s-2 ale moze zle szukałem. Wracając do tematu zgodnosci , cos mi tutaj nie pasuje , wg JDtech wersje u-2 i s-2 sa na liscie zgodnych modemów czyli powinny spełniać warunki class 10 i predkosc 14Mbit/s i wynika z tabeli ze maja one klase 10 , tylko te modemy przecież sprzetowo mają class 8 a co z a tym idzie ich predkosc maksymalna wynosi 7,2Mbit/s, wiec jakim cudem mogą one spełniać zgodnosc z aero2?
Ja wgrywalem zarówno na s-2 i u-2 wersje MP 16... Od lesiolo i działa jak ci MP nie pasuje to możesz użyć innych programów firmware to inna sprawa.
A co do zgodności i cudów z tym związanych to bok@aero2.pl bo "sami" poprzez sferie sprzedawali ten modem jako do aero, wiadomo ze modem nie jest zgodny z ich regulaminem ale to sam widzisz nie znaczy ze nie zadziała z aero.


Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 08:52
Post: #9
Huawei e173
Bałagan wprowadziła Sferia - faktycznie, przez co niezgodny z regulaminem modem pojawił się na oficjalnej liście rekomendacji. Ale o kat10 to nigdy nie będą te modemy mogły nawet pomarzyć. A tabelka ma specjalną i wyróżnioną kolumnę k10 z informacją, czy modem jest zgodny z regulaminowym wymogiem kat10, czy nie.

Dashboard nie ma wpływu na wydajność modemu, tylko na sposób nawiązywania połączenia (MP w wersjach 20 mają np. więcej bajerów, ale są nieco bardziej ociężałe, więc na zabytkowych komputerach mogą po prostu je poważnie spowalniać). Samo działanie połączenia zależy bardziej od firmware głównego i ew. sterowników.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 10:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2013 10:17 przez hub555.)
Post: #10
RE: Huawei e173
(27-06-2013 08:24)mistrz1 napisał(a):  Przydadzą się ćwiczenia czytania ze zrozumieniem. A wyjaśniając na stronie http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawien...dowie.html NIE jest napisane, że są kategorii 10, tylko że działają z aero2.

widzę co jest napisane, dlatego uważam ze jest źle napisane - skoro modemy te nie mają kat 10 to nie powinny byc w tabeli zgodności skoro nie spełniają w 100% wymogów aero2 bo wprowadza to innych w błąd , czytanie ze zrozumienie by sie chyba raczej koledze przydało bo w nagłówku tabeli wyraźnie jest napisane ze jest to lista zgodnych z aero2 modemów a nie działających modemów a to zasadnicza rożnica jest . Nawiasem mówiąc ja nie pisałem nigdzie ze nie działają! Działać bedą nawet takie kat. 6....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 10:30
Post: #11
RE: Huawei e173
Fakt, tabela jest zatytułowana "Modemy zgodne z aero2:", a powinno być: "Modemy działające z aero2:", tak, przeoczyłem ten napis. W tabeli jest rubryka kat.10 i jeśli modem jest zgodny z regulaminem, to wtedy jest to zaznaczone w tej rubryce i tym się kierowałem. Ale dzięki za info, że mi coś umknęło. Smile

Panie Jakubie, proszę poprawić nagłówek tabeli, bo wprowadza w maliny, chociaż słodkie i dobre, to mają kolce i czasem można się ukłuć. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 10:53
Post: #12
Odp: Huawei e173
Po części masz rację bo może być trochę niejasne dla niektórych ale czepiasz się słowek. Jeśli przejrzalbys posty Jakuba to wszędzie pisze o ew. braku kat 10 co również jest w tabelce. Modemy mogą nie być zgodne z regulaminem BDI ale z samą siecią Aero są zgodne.
Niektóre pojęcia są inaczej rozumiane powszechnie w mowie potocznej niż brzmi to zgodnie z logiką przykład: telefon na kartę

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 10:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2013 10:56 przez hub555.)
Post: #13
RE: Huawei e173
(27-06-2013 10:30)mistrz1 napisał(a):  Fakt, tabela jest zatytułowana "Modemy zgodne z aero2:", a powinno być: "Modemy działające z aero2:", tak, przeoczyłem ten napis. W tabeli jest rubryka kat.10 i jeśli modem jest zgodny z regulaminem, to wtedy jest to zaznaczone w tej rubryce i tym się kierowałem. Ale dzięki za info, że mi coś umknęło. Smile

albo jeszcze lepiej rozbić te liste na dwie czyli "lista zgodnych modemów" spelniającaych kat 10 i "lista działajacaych (bezproblemowo) ", bedzie chyba bardziej przejrzyście Smile Ja sam dałem sie troche nabrać bo skoro 173s-2 był na liście zgodnych to byłem pewien że bedzie smigac na 14Mbit//s (moj błąd ze nie zauważyłem braku znaczka przy K10 tylko zasugerowałem się nagłowkiem) i kombinowałem myśląc ze mam coś źle w ustawieniach skoro mój się komunikuje z siecią tylko na 7,2Mbit. Mam nadzieje ze mnie nie odetną za to Wink chyba jeszcze nie było takiego przypadku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 11:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2013 11:07 przez spag.)
Post: #14
Odp: Huawei e173
Żeby ci śmigać nawet na 7,2 to musi ci na to operator pozwolić wiec jeśli będziesz mieć modem potrafiący przesyłać 100Mb to i tak ci nic nie da.

Fiat 126p i porsche 911 na niektórych drogach są sobie równe powyżej pewnej prędkości nie pojadą ze względów na warunki drogi tu jest to samo, ogranicza cię "droga" nie możliwości urządzenia.

Lista wg mnie jest czytelna bo masz alfabetycznie modemy i jak wiesz jaki model chcesz kupić to szukasz w jednej tabeli a nie dwóch.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 11:21
Post: #15
RE: Odp: Huawei e173
(27-06-2013 10:53)spag napisał(a):  Po części masz rację bo może być trochę niejasne dla niektórych ale czepiasz się słowek. Jeśli przejrzalbys posty Jakuba to wszędzie pisze o ew. braku kat 10 co również jest w tabelce. Modemy mogą nie być zgodne z regulaminem BDI ale z samą siecią Aero są zgodne.
Niektóre pojęcia są inaczej rozumiane powszechnie w mowie potocznej niż brzmi to zgodnie z logiką przykład: telefon na kartę

Wysłane z mojego GT-I9305

A jaki jest problem, żeby usunąć tę dwuznaczność, domysły? Czy nie lepiej jest precyzyjnie określić o co chodzi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 11:24
Post: #16
RE: Odp: Huawei e173
(27-06-2013 11:05)spag napisał(a):  Żeby ci śmigać nawet na 7,2 to musi ci na to operator pozwolić wiec jeśli będziesz mieć modem potrafiący przesyłać 100Mb to i tak ci nic nie da.
ja wiem ze predkosc rzeczywista jest i tak 0,5Mbit wiec zapas jest spory ale gdyby aero2 zaczeło egzekwować wymóg klasy 10 to mogł by być problem w niektórych przypadkach
Cytat: Lista wg mnie jest czytelna bo masz alfabetycznie modemy i jak wiesz jaki model chcesz kupić to szukasz w jednej tabeli a nie dwóch.
lista i tak nie jest jedna tylko są ich w tej chwili 3 wiec ktoś szukający swojego modemu i tak musi przeglądać wszystkie poki nie trafi na swój . To co piszesz miało by sens gdyby wszystkie były na jednej wspólnej liscie i np z wiekszą iloscią rubryk wtedy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 11:31
Post: #17
Huawei e173
Dyskusja jest nieco akademicka niestety Smile
1. Temat Aero2 jest skomplikowany, dlatego jest opis nad tabelą - wiem, że mało komu chce się to czytać, ale niestety trudno w 2 słowach wyjaśnić, że są modemy niezgodne z regulaminem i działające z Aero2 i dlaczego. No po prostu się nie da zwłaszcza, gdy ktoś trafia po raz pierwszy na temat Aero2. Dlatego jest opis nad tabelką i jak ktoś nie przeczyta, to nie dowie się wszystkiego. Ale ma to pod ręką - po coś są te kolumny z ptaszkami i wyróżnienie jednej kolumny.
2. Dzielenie tabeli na wiele podtabel nie ma sensu, bo najczęściej szuka się, czy nasz model, który mamy w ręku lub na oku jest zgodny, czy nie, a sprawa kat10 jest faktycznie drugorzędna na tym etapie. Myślałem o wyróżnieniu kolorystycznym niezgodnych z kat10 (ciemnoczerwony, albo coś takiego), ale zrobiło się 100% kody HTML tabeli więcej, a to już i tak ciężka strona. Całość chciałem zrobić interaktywnie bardziej (wyszukiwarka), ale google tego nie lubi.
3. Operator nie odcina <kat10 co dodatkowo uzasadnił dodając E173u-2 do swojej "listy zgodności" (po aferze z modemami z oferty Sferia).
4. Jak już czepiamy się słówek, to "modemy zgodne z Aero2" to w 100% zgodne z faktem opisanie tabeli. Zgodność z Aero2 mówi, o technicznej zgodności z infrastrukturą operatora Aero2 (UMTS 900 MHz), a nie z usługą BDI tegoż operatora i jej dzikim i skomplikowanym regulaminem Smile Oczywiście teraz ja się czepiam słówek, bo "Aero2" stało się synonimem "bezpłatny dostęp do Internetu", mimo że to jest zgodne z prawdą (Aero2 żyje ze sprzedaży usług dla Plusa i CP poprzez swojego właściciela NFI Midas).

A ogólnie jestem zwolennikiem prostoty w kwestii tabel zgodności (muszę jeszcze oczyścić artykuł o tabletach - opis i testy nad tabelką są już niepotrzebne i nieaktualne).
Niezależnie od tego dzięki za sugestie - właśnie dzięki takim uwagom wiem, że jest jakiś problem i staram się to jakoś rozwiązać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 12:07
Post: #18
RE: Huawei e173
(27-06-2013 11:31)jakubd napisał(a):  Operator nie odcina <kat10 co dodatkowo uzasadnił dodając E173u-2 do swojej "listy zgodności" (po aferze z modemami z oferty Sferia).
Jeśli to Aero2 uznaje ten model jako zgodny mimo ze nie spełnia kat 10 to zmienia postać rzeczy Smile To cenna informacja, dzieki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 12:33
Post: #19
Odp: RE: Huawei e173
(27-06-2013 12:07)hub555 napisał(a):  
(27-06-2013 11:31)jakubd napisał(a):  Operator nie odcina <kat10 co dodatkowo uzasadnił dodając E173u-2 do swojej "listy zgodności" (po aferze z modemami z oferty Sferia).
Jeśli to Aero2 uznaje ten model jako zgodny mimo ze nie spełnia kat 10 to zmienia postać rzeczy :) To cenna informacja, dzieki
Nawet w tym wątku o tym wspomniane
"A co do zgodności i cudów z tym związanych to bok@aero2.pl bo "sami" poprzez sferie sprzedawali ten modem jako do aero, wiadomo ze modem nie jest zgodny z ich regulaminem" więc tekst można uznać za wyczerpany :D
p.s.chociaż jeden user pisał ze go odcięto od internetu za mniej niz kat10 ale przy dłuższym "grillowaniu" wychodzi "że ktoś mu powiedział ze ktoś mu powiedział" i w końcu brak potwierdzenia
jest wątek o tym



Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2013, 16:35
Post: #20
Huawei e173
Polecam lekturę:
http://jdtech.pl/2013/02/aero2-dodalo-do...modem.html
Nie było ani jednego przypadku odcięcia użytkownika od BDI ze względu na łamanie zapisu dotyczącego kategorii modemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173u-2 jako Pendrive Tom2 3 3 127 08-11-2021 18:44
Ostatni post: szopen
  Alternatywa dla Huawei E3131 @@Maciek@@ 5 6 250 11-09-2020 15:07
Ostatni post: szopen
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 5 807 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  Huawei simlock kalkulator online (v1, v2 i v2.1) kokoksik 2 9 281 24-12-2018 14:53
Ostatni post: jakubd
  Ubuntu, modem huawei e3131 adomenn95 5 10 271 25-03-2018 00:42
Ostatni post: jakubd