[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E169 i vista problem
11-01-2012, 09:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 02:49 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E169 i vista problem
coś dziwnego się podziało z moim zestawem...
nic nie zmieniałem (kompletnie nic!), wszystko działało "bezdotykowo" - odpalałem kompa, tni z opóźnieniem sam się odpalał i automatycznie łączył z aero2
od wczoraj połączenie wymaga mojej interwencji, nie jest to może upier*, ale wkurza mnie!
po odpaleniu system nie widzi modemu! (wcześniej nie widział), więc muszę wyjąć i z powrotem włożyć wtyk USB w gniazdo... po takiej operacji oczywiście dalej już modem automatycznie jest znajdowany i tni automatycznie łączy się z siecią...
(skanowanie urządzeń nie pomaga oczywiście, trzeba ponownie modem włożyć...)
niby nie jest to strasznie męczące, ale szkoda gniazda męczyć niepotrzebnie!
jakieś pomysły?
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-01-2012, 16:16
Post: #2
RE: e169 i vista problem
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=23752
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=18987
Vista i 7 to prawie to samo z punktu widzenia instalowania urządzeń USB w systemie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-01-2012, 21:23
Post: #3
RE: e169 i vista problem
kombinowałem, kombinowałem i konkretnego efektu nie udało się osiągnąć...
problem w tym, że modem działa ok, transfer stabilny itd, jedyne, co nie jest do końca ok, to że po starcie kompa modem na ogół nie jest od razu widoczny w systemie - po chwilowym jego odłączeniu już jest ok wszystko bez potrzeby dodatkowej instalacji sterków ... wkurza mnie ten manewr przy usb, dwadzieścia kilka lat praktyki z kompami i windows zawsze mnie potrafi czymś zaskoczyć Smile
pzdr
pawelarc
(pewnie coś z portami się podziewa, może jakieś g* zostało po kolejnym np. fonie instalowanym w systemie albo kablu "pomiarowym"?)
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-01-2012, 21:43
Post: #4
RE: e169 i vista problem
jeśli chcesz zrestartować urządzenie USB poleceniem spróbuj:

devcon restart x
x - identyfikator urządzenia USB

http://support.microsoft.com/kb/311272
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-01-2012, 21:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2012 22:22 przez pawelarc.)
Post: #5
RE: e169 i vista problem
ciekawy programik zaiste (włączę do do swej biblioteki ms obok windbg)
jutro z rana przetestuję go (trzeba będzie trochę pokombinować, bo prosty restart raczej nie załapie - nie można zrestartować czegoś, czego nie ma w systemie raczej...)
vistamaster jak zwykle niezawodny!
pzdr
pawelarc

po gruntownym przemyśleniu problemu przypomniałem sobie, że ostatnio sterki ręcznie instalowałem wskazując ich lokalizację w \program files\mobile partner\ i nie chciały się tak łatwo zainstalować... może właśnie w tym tkwi problem a może zwiększyć opóźnienie startu top_netinfo?
jutro pokombinuję!
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 08:20
Post: #6
RE: e169 i vista problem
nigdy do końca windowsa nie pojmę...
samo się zreperowało, od wczoraj jest ok a włączałem "zimnego" kompa z 10 razy...
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2012, 09:21
Post: #7
RE: e169 i vista problem
taki szczegół

1) czy zawsze miałeś modem w tym samym porcie usb? (z niektórymi modemami są cyrki, jeśli podpina sie je na zmianę do różnych portów - najwyraźniej kiepsko napisane sterowniki, a i windows sam w sobie jest niewiele lepszy przechowując masę informacji o niepodpiętych urządzeniach usb w rejestrze)

2) czy modem jest podpięty bezpośrednio do portu usb, przez przedłużacz (jak długi?), czy może przez zewnętrznego pasywnego huba?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2012, 09:28
Post: #8
RE: e169 i vista problem
po początkowym okresie kombinowania z różnymi firmware i z optymalnym położeniem modemu ten ostatni spoczywa sobie w "swoim" porcie usb
podpięty jest oczywiście przez przedłużkę ok. 1m (jednak wpięcie modemu bezpośrednio do portu naraża go na bardzo silne zakłócenia, w tym samym miejscu z przedłużką jest sygnał ok i połączenie bezproblemowe, bez przedłużki zero szans, mruga niewesoło na zielono! Smile
w zasadzie problem rozwiązał się sam, ustawiłem opóźnienie w odpalaniu tni (bo tni w autoexecu stoi dopisany...) i jest ok, modemik startuje, zapala się ciemne mrugająca powoli światełko, po jakimś czasie tni się pojawia, automatycznie łączy, światełko robi się jednostajne jasno turkusowe Smile
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 198 442 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Problem z modemem barthez26 9 8 803 07-08-2018 22:00
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 27 443 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 35 448 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 33 546 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek