[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei B593s-22 - funkcja telefonu
05-06-2015, 18:28
Wiele osób pyta mnie, jak działają złącza telefoniczne w tym routerze. A ja właśnie tyo testuję.
Włożyłem do routera kartę SIM operatora, który obsługuje normalnie poza dostępem do Internetu także połączenia głosowe.
Nie konfigurowałem opcji VoIP.

Po podłączeniu telefonu analogowego do gniazda TEL1 (także TEL2) aparat ten zachowuje się, jak wyjście głosowe numeru GSM, który związany jest z kartą SIM włożoną do routera. Połączenia działają w obie strony bez żadnych problemów. Numery wybieramy normalnie tak, jak z telefonu komórkowego: bez zera.

UWAGA: na czas połączenia głosowego router musi przejść z LTE do 3G (lub nawet 2G). Jak wymusimy na sztywno LTE - połączenie nie powiedzie się. Na czas zejścia do 3G/2G w odpowiednich taryfach jesteśmy rozliczani na ruch jak na 2G/3G, a nie LTE.

Jakieś pytania?

Następne będę testował VoIPy i jak to działa.
Strasznie wkurzający jest brak dokumentacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-06-2015, 19:50
RE: Huawei B593s-22 - funkcja telefonu
Ciekawe, jak zachowuje się w przypadku operatora obsługującego VoLTE, ale to chyba nie w Polsce.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
05-06-2015, 20:05
Odp: Huawei B593s-22 - funkcja telefonu
W teorii nie powinien wtedy zrzucać do wcześniejszych generacji. W sumie skoro spada do 2g lub 3g czy w tym czasie dane działają? Czy jest odczuwalna różnica?

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
05-06-2015, 20:27
rtoman napisał(a):Ciekawe, jak zachowuje się w przypadku operatora obsługującego VoLTE, ale to chyba nie w Polsce.
Nie mam żadnych informacji, czy ten router obsługuje VoLTE. Żaden operator nie ma oficjalnie VoLTE w ofercie, Plus to testował, ale wyników nie podał.
spag napisał(a):W sumie skoro spada do 2g lub 3g czy w tym czasie dane działają? Czy jest odczuwalna różnica?
Działa normalnie transmisja. Szybkość spada do prędkości dostępnej w danej technologii u danego operatora. Czyli zauważalnie Smile
Ale nie robiłem pomiarów, bo to sporo zabawy - odpaliłem tylko próbnie. Co ciekawe działa to dobrze mimo, że interfejs WWW padł (uptime około 2 tygodni).
29-07-2015, 13:24
Dwie nowe informacje:
1. B593s-22 nie ma VoLTE według deklaracji Huawei.
2. Dopisałem testowo jakieś konto VoIP.
- Przed dopisaniem konta SIP: Telefon analogowy działał w obie strony jak podłączony do bramki GSM - zrzucał router do 3G i umożliwiał rozmawianie jak z numeru GSM przypisanego do karty SIM
- Po dopisaniu konta VoIP: Telefon analogowy przyjmuje połączenia z VoIP i GSM, ale wybieranie nowego połączenia zawsze wychodzi przez VoIP - szukam informacji, czy da się jakość wyjść przez GSM - ale gniazda Tel1 i Tel2 nie są wyróżnione w oprogramowaniu routera, nie ma także dialplanów.
28-10-2015, 10:59
RE: Huawei B593s-22 - funkcja telefonu
Znalazłeś rozwiązanie jak skonfigurować 2 x voip? Nie rozumiem po co w innym razie 2 x tel.
28-10-2015, 11:07
Teoretycznie informacje na ekranie mówią o 2 kontach SIP, ale w oprogramowaniu Plusa da się dodać tylko jedno.
Co do 2 złącz - nie mam pojęcia po co są dwa, wygląda mi na to, że to po prostu kopia złącza bez dodatkowej obsługi programowej.

Za to znalazłem w konfiguracji opcję, gdzie wychodzą domyślnie połączenia po podniesieniu słuchawki - w zaawansowanych ustawieniach VoIP jest możliwość wybrania, czy idzie po SIP, czy CS.
28-10-2015, 20:50
Dzięki za szybką odpowiedź. Podaną przez CB opcję znam, mi akurat nie potrzeba. Pytałem też huawei dlaczego są tel1 i tel2. Powiedzieli mi "rozwiązanie techniczne, można używać tylko jednego" chyba jakieś jaja sobie robią.

No ale mają jeszcze się dowiedzieć.

Kompletnie tego nie rozumiem.

BTW Mam 2 modele B593s-22. Na obu występuje sytuacja "zamażania wifi". Chodzi o stan kiedy wyrzuca wszystkie urządzenia z sieci i nie można się już do routera podłączyć. Przez lan działa ok. Na obu urzadzeniach mam tak samo. Mogli by dopracować ten firmware.
28-10-2015, 22:06
Twój pochodzi od jakiego operatora? Może to kwestia firmware jednak?
U mnie takich problemów nie ma, tylko z czasem zwalnia, a potem zdycha całkiem WebUI, ale reszta działa.
Może to być też niezgodność na linii chipset wifi routera z którymś z urządzeń, jakie używasz.
29-10-2015, 23:13
Operator to PLUS. Mam tez takie problemy, że internet podczas pobierania przez wifi większej ilości danych przestaje działać. I po kilku minutach wraca. Sprzęt dość niedopracowany i co dziwne ciężko o lepszy.
Odpowiedz